Polacy ukochali smak ruskich pierogów. Nawet to pyszne danie da się jednak przebić. Jeśli lubisz ruskie, to pokochasz smak pierogów po góralsku. Swoją niezwykłą nutę zawdzięczają dodatkowi wędzonego oscypka.Zaskakujące pierogi po góralsku sprawdzą się przy wielu okazjach. Można zrobić je na codzienny obiad lub uświetnić nimi świąteczny stół. Przygotowanie smakowitego farszu jest przy tym banalnie proste. Wystarczą do tego dosłownie 3 składniki.
Farsz do pierogów wigilijnych nie musi składać się z kapusty i grzybów. Równie smaczny, świąteczny rarytas uzyskamy, wykorzystując kaszę gryczaną. Jest zdrowa, lekka i sycąca, a przygotowanie pierogów z jej dodatkiem jest bardzo proste. Spróbujecie? Dobre nadzienie do pierogów jest bardzo ważne. Musi być zarówno odpowiednio skomponowane, jak i właściwie przyprawione. Bazując na kaszy gryczanej, jesteśmy w stanie przygotować jarską, odpowiednią na wigilijną kolację, wersję farszu. Nie dodamy ani grama kapusty czy grzybów, a będzie pysznie.
Sałatka z tortellini jest niezwykle prosta do zrobienia i pasuje na wiele okazji. Można ją zaserwować na przekąskę, sprawdzi się na rodzinnym spotkaniu i imprezie ze znajomymi. Jest naprawdę smaczna, o czym może świadczyć fakt, że błyskawicznie znika z talerzyków. Włoskie tortellini są doskonałym dodatkiem do sałatek. Jedną z moich ulubionych wersji jest sałatka z żółtym serem, ogórkiem i szynką drobiową. Sałatkę z tortellini doprawiam szczypiorkiem, majonezem, solą i pieprzem. Jest hitem każdego spotkania w gronie najbliższych.Do sałatki wybieram tortellini ze szpinakiem. Uszka w stylu włoskim z aromatycznym nadzieniem świetnie łączą się z resztą składników. W sałatce z tortellini nie może zabraknąć również czerwonej papryki i kukurydzy z puszki. Kolorowa sałatka pięknie prezentuje się na talerzu i zachwyca smakiem.Sałatka z tortellini ma delikatny, złożony smak, jednak możesz wzbogacić ją o kilka prostych składników. Sałatkę możesz doprawić również czosnkiem. Majonez wymieszaj z odrobiną jogurtu naturalnego i przeciśniętym przez praskę ząbkiem czosnku. Do sałatki możesz dodać również małą, cebulę czerwoną lub białą część pora.
Sernik jest jednym z popularniejszych deserów. Agata Rubik niedawno podzieliła się swoim przepisem na znakomitą odsłonę klasycznego ciasta. Przygotowanie nie jest skomplikowane, a smakiem zachwyci nawet najbardziej wybrednych. Świetnie sprawdzi się nie tylko na świątecznym stole. Spróbujecie?Prosta i sprawdzona receptura na sernik będzie szczególnie przydatna przed świętami czy innymi okazjami do spędzenia czasu w gronie najbliższych. Chcąc umilić sobie wspólne chwile deserem, wcale nie musimy spędzać wcześniej długich godzin w kuchni. Zerknijcie, jak niewiele wysiłku potrzeba, by przygotować ciasto Agaty Rubik. Efekty przyjemnie was zaskoczą.
Racuchy sernikowe przygotujesz z kilku podstawowych składników, które z pewnością masz w domu. Słodkie i delikatne placki zachwycają puszystością, a nie ma w nich ani drożdży, ani proszku do pieczenia. Racuchy z białego twarogu podaj z konfiturą i ulubionymi dodatkami, nikt im się nie oprze. Sposób na puszyste racuchy? Jedni dodają proszek do pieczenia lub sodę. Inni rozczyn ze świeżych drożdży. Racuchy sernikowe z białego twarogu są świetną alternatywą dla spulchniaczy oraz długiego wyrabiania i wyrastania ciasta. Wystarczy do przygotowanej masy dodać pianę z ubitych białek.Do puszystych racuchów serowych wykorzystaj twaróg półtłusty. Chudy ser nie połączy się tak dobrze z resztą składników. Tłusty twaróg natomiast może okazać się za ciężki po usmażeniu. Racuchy smaż zawsze na mocno rozgrzanym oleju i przełóż na chwilę na ręcznik papierowy. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu.Do racuchów sernikowych dodaj cukier waniliowy, dzięki któremu puszyste placki z twarogu będą miały jeszcze lepszy smak. Racuchy podaj z domową konfiturą, świeżymi owocami, musem lub oprósz cukrem pudrem. Każda wersja błyskawicznie zniknie z talerzy.
Paluchy serowe z kaszy kukurydzianej są bardzo prostą, a zarazem smaczną przekąską nie tylko na mundial. Do ich przygotowania nie potrzeba wyszukanych produktów, a cały proces zajmuje mniej niż pół godziny. Warto spróbować — podane z sosem będą idealne do chrupania podczas meczu. Przekąski na mundial nie muszą ograniczać się do kupowania gotowych chipsów czy paluszków solonych. Aromatyczne i chrupiące paluchy serowe, które wam dziś proponujemy, będą o niebo lepsze niż przysmaki, które znajdziecie w sklepach spożywczych. Ich zrobienie jest dziecinnie proste. Bazą do ich przyrządzenia będzie kasza kukurydziana, która obfituje w szereg cennych składników odżywczych m.in. witaminy A i E, fosfor, potas czy magnez. Jest ona także niezłym źródłem białka. W połączeniu z serem smakuje doskonale, a my przy okazji dostarczymy sobie tłuszczu niezbędnego do przyswajania dobroczynnych składników.
Pożywna sałatka z czerwoną fasolą sprawdzi się w wielu sytuacjach. Dzięki połączeniu sycących składników z łatwością zaspokoi większy głód. Idealnie sprawdzi się na kolację czy przekąskę, pasuje także jako szybki poczęstunek na spotkaniu towarzyskim. Sałatkę z czerwoną fasolą i wędliną zrobisz w mgnieniu oka. Wystarczy pokroić wszystkie składniki i połączyć je z kremowym sosem. Wyjątkowego charakteru nadają jej chrupiące grzanki. Koniecznie daj się skusić.
Kulki ziemniaczane z serowym nadzieniem są doskonałą przekąską na rozmaite okazje. Złociste smażone kąski możesz przyrządzić na wieczór filmowy, spotkanie towarzyskie lub nadchodzący mecz naszej reprezentacji. Kilka podstawowych składników i proste przygotowanie są ich niezaprzeczalnymi atutami.Serowe kulki ziemniaczane odznaczają się chrupiącą skórką i kremowym nadzieniem. Dodatek czosnku oraz boczku zapewnia ich wyjątkowy aromat. Kulki ziemniaczane możesz usmażyć na patelni wcześniej, a przed podaniem podgrzać w piekarniku. Złote kąski znikają z talerzy błyskawicznie.
Znudził wam się klasyczny farsz na pierogi ruskie? Wzbogaćcie go o ogórki kiszone i musztardę, a stanie się bardziej wyrazisty. Przygotowanie nie jest skomplikowane, a danie z pewnością przypadnie do gustu waszej rodzinie. Mało kto odmówi sobie dobrych pierogów ruskich. Jeśli jednak uznacie, że farsz z ziemniaków, cebulki i twarogu będzie zbyt mdły, możecie dodać do niego podsmażone ogórki kiszone i odrobinę musztardy. Musztardowe pierogi ruskie z ogórkiem kiszonym zaskoczą was pełnym charakteru smakiem.
Pieczarki faszerowane camembertem są świetnym pomysłem na ciepłą przekąskę na imprezę czy na mecz. Pieczarki zapieczone z farszem z dodatkiem cebuli, natki pietruszki i aromatycznego sera dosłownie rozpływają się w ustach. Żadna inna przekąska nie dorówna im pełnią smaku. Przekąski są nieodzownym elementem każdego spotkania z rodziną lub przyjaciółmi. Zapomnij o gotowych produktach, jak chipsy i mrożone bagietki albo pizza. Pyszne i zdrowe przekąski przygotujesz błyskawicznie w domu. Pieczarki faszerowane to jedna z moich ulubionych przegryzek na ciepło. Pieczarki są tanie, a ich przygotowanie zajmuje dosłownie kilka minut. Pieczarki piekę około 30 minut w mocno nagrzanym piekarniku. Pieczarki faszerowane camembertem wychodzą perfekcyjnie za każdym razem. Farsz przygotowany z cebuli, trzonów grzybów i natki pietruszki jest niezwykle smaczny. W połączeniu z zapieczonym serem pleśniowym dosłownie rozpływa się w ustach.
Pierogi ruskie skuszą niejednego smakosza. Tomasz Strzelczyk pokazał, jak przysmak przygotowuje jego babcia. Przepis jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych produktów — jedynie nieco cierpliwości. Serwowane ze smażoną śmietaną danie zachwyci waszą rodzinę. Spróbujecie? W recepturze babci Tomasza Strzelczyka znajdziemy jedynie niezbędne składniki. Ciasto przygotowane jest z mąki wody i odrobiny oleju będzie skrywało w sobie ziemniaki z twarogiem i odrobiną złocistej cebulki. Całość podano z okrasą ze smażonej śmietany. Babcia Tomasza Strzelczyka poleca sięganie po wiejski nabiał — bez zbędnych dodatków. Z nią pierogi smakują najlepiej.
Ser smażony w panierce jest świetną alternatywą mięsnego kotleta. Sycąca i chrupiąca potrawa znakomicie smakuje podana z frytkami lub ryżem i surówką. Co prawda jest kaloryczna, ale za oknem mróz, więc jak najbardziej potrzebujemy energii.Aromatyczny i rozpływający się w ustach ser otoczony chrupiącą panierką skusi niejednego smakosza. Do jego przygotowania można wykorzystać ulubiony ser żółty, a przyprawy dowolnie modyfikować. Dzięki temu proste danie za każdym razem będzie smakowało nieco inaczej. Jedno jest pewne — wasi bliscy je pokochają.
Sernik cytrynowy jest orzeźwiającym deserem, który przywoła wakacyjne wspomnienia. Sok z cytrusa sprawia, że masa serowa nabiera charakteru i ma niesamowicie lekką konsystencję. Przysmak jest prosty w przygotowaniu i wprost rozpływa się w ustach. Warto spróbować - każdy poprosi o dokładkę. Jesienią warto osłodzić sobie ponure dni dobrym ciastem. Sernik cytrynowy z bezą jest lekkim i kremowym smakołykiem. Z naszymi wskazówkami, zrobienie go nie sprawi większego kłopotu, a podczas pieczenia w waszym domu zagości przyjemny słodko-kwaśny zapach cytrusów. Spróbujecie?
Próbowaliście kiedyś zupy serowej? Sycące i pełne aromatu danie jest doskonałym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Przepis jest niezwykle prosty, a smak zachwyca. Przygotujcie od razu większą porcję — na drugi dzień też jest pyszna.Zupa serowa kusi nie tylko smakowitym nabiałem, ale też aromatycznymi przyprawami, oraz dodatkiem pora i soczystego mięsa mielonego. Danie łączy w sobie proste składniki, a jego przygotowanie jest niemalże ekspresowe. Skusicie się?
Szukasz pomysłu na szybką i pożywną sałatkę? Przygotuj sałatkę z buraków z sosem miodowo-musztardowym. Danie zrobisz z kilku podstawowych składników, będzie gotowe w kilka minut. Oprócz buraków do sałatki potrzebujesz też sera feta, rukoli i orzechów włoskich lub suszonej żurawiny.Sałatkę z buraków przygotowuję na szybki podwieczorek lub kolację, a także na święta i spotkania w większym gronie. Sałatka jest moim faworytem - jest tania, szybka i smakuje rewelacyjnie. Sałatka wygląda bardzo elegancko i apetycznie. Doskonale sprawdzi się więc również jako dodatek do zimnej płyty podczas ważniejszych uroczystości.Sałatkę z buraków przygotowuję w dwóch wersjach: z orzechami włoskimi lub suszoną żurawiną, w zależności od tego, co akurat mam w domu. Zarówno orzechy, jak i żurawina rewelacyjnie łączą się z pozostałymi składnikami i sosem na bazie musztardy, oliwy z oliwek i płynnego miodu.Sałatka z 4 składników jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy musimy zadbać o naszą odporność. Do sałatki z buraków podaję świeże pieczywo, domowe grzanki lub paluchy z ciasta francuskiego.
Pieczesz sernik? Zapomnij o serze z wiaderka. Ania Starmach wyjaśnia, dlaczego warto wybrać tradycyjny, półtłusty twaróg. Sernik musi być również pieczony i studzony w odpowiedniej temperaturze. Poznaj skuteczne sposoby na puszysty, wyrośnięty sernik, który nigdy nie opada i się nie kruszy.Ania Starmach na swojej stronie aniastarmach.pl dzieli się z fanami przepisami i poradami kulinarnymi, dzięki którym przygotowywane potrawy i ciasta wychodzą za każdym razem. Starmach zdradziła również, jaki ser jest najlepszy do sernika. Znana kucharka do ciasta wykorzystuje wyłącznie półtłusty twaróg.Dlaczego warto zrezygnować z sera w wiaderku? Ania Starmach wyjaśnia, że każdy gotowy produkt ma inny smak. Takie produkty wpływają więc na smak całego sernika. Ciasto przygotowane z gotowego sera nie będzie tak puszyste, jak z twarogu. Warto również sprawdzić skład takich produktów, w wielu jest mnóstwo niepotrzebnego cukru.Bardzo ważna jest również odpowiednia temperatura pieczenia i sposób chłodzenia sernika. Pieczenie ciasta w zbyt nagrzanym piekarniku oraz gwałtowne zmiany temperatury podczas chłodzenia źle wpływają na jego delikatną strukturę oraz smak. Wszystkie składniki na sernik muszą mieć temperaturę pokojową.
Masz ochotę na szarlotkę, ale nie masz czasu na pieczenie spodu i przesmażanie jabłek? Przygotuj błyskawiczne ciasto na maślanych herbatnikach z dodatkiem serka mascarpone. Szarlotka z 4 składników jest pysznym deserem do kawy dla każdego smakosza.Maślane herbatniki wykorzystujemy zwykle do spodu na sernik bez pieczenia i inne ciasta, np. z masą kajmakową lub z budyniem. Szarlotkę natomiast pieczemy tradycyjnie na kruchym cieście, ewentualnie na cienkim biszkopcie. Często ciasto wykorzystujemy również do zrobienia kruszonki lub pasków, które układamy na szarlotce zaraz przed pieczeniem.Szarlotkę możemy zrobić również w wersji bez kruchego ciasta i biszkoptu. Wystarczy, że przełożymy ją kruchymi herbatnikami. Ciasto jest szybkie w przygotowaniu i tak smaczne, że błyskawicznie znika z talerzy. Szarlotka bez pieczenia jest doskonałym pomysłem na ciasto, kiedy goście wpadną na kawę z niezapowiedzianą wizytą.Masę do szarlotki bez pieczenia przygotujemy z kwaśnych jabłek, cukru pudru i kremowego serka mascarpone. Same jabłka możemy dodatkowo oprószyć cukrem i cynamonem, żeby były słodsze, a deser nabrał jesiennego charakteru. Szarlotkę możemy również polać polewą czekoladową, jednak nie jest ona niezbędna.
Przygotuj zaskakujące kotlety mielone. Smakowity farsz z sera żółtego i pieczarek jest nie lada gratką. Dzięki dodatkowym składnikom mięso nabiera wyjątkowej soczystości oraz intensywnego smaku. Cała rodzina pokocha to danie.Poza serem i grzybami, do mięsnej masy dodaj odrobinę tartego chrzanu. Wyraźnie podkreśli on smak potrawy i sprawi, ze będzie bardziej wyrazista. Warto przygotować większą porcję kotletów. Ten specjał aż się prosi o dokładkę.
Quesadilla z kurczakiem jest idealną przekąską na mecz i spotkania w większym gronie. Meksykańskie tortille zapieczone z mięsem, warzywami i serem są o wiele smaczniejsze od chipsów. Quesadille podaj z ulubionym sosem, wszyscy zjedzą je z przyjemnością.Już za chwilę rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jeśli chcesz oglądać mecze z rodziną lub przyjaciółmi, warto pomyśleć o odpowiednich przekąskach na mecz. Zapomnij o chipsach i niezdrowych produktach. Quesadilla z kurczakiem jest pożywna i o wiele smaczniejsza, a Ty przygotujesz ją w kilka chwil.Do quesadlii z kurczakiem potrzebujesz podstawowych składników: tortilli, mięsa, papryki, cebuli, kukurydzy i oczywiście żółtego sera. Kurczaka dopraw słodką papryką mieloną. Całą quesadillę natomiast oprósz posiekaną kolendrą lub natką pietruszki zaraz przed podaniem. W ten sposób wzmocnisz aromat całej potrawy.Quesadillę z kurczakiem warto podać z ulubionymi sosami. Polecam sos pomidorowy, czosnkowy, bbq, gęsty jogurt grecki lub kwaśną śmietaną. Placki rewelacyjnie smakują również z guacamole, czyli pastą z awokado z dodatkiem pomidorów i czosnku.
Czym zwykle nadziewasz knedle? Z pewnością ich wnętrze wypełniają owoce. My jednak dzisiaj zapraszamy Was na knedle z bryndzą. Są prostym, szybkim i przepysznym daniem obiadowym, które zrobisz z kilku podstawowych składników. Jeśli jednak nie masz bryndzy, kluski możesz nadziać farszem z ostrzej doprawionego twarogu. Bryndza to podhalański ser produkowany z mleka owczego o słonym, nieco pikantnym smaku. Bryndza jest serem doskonałym do sałatek, np. z łososiem lub rukolą. Świetnie łączy się również z mięsem i pieczywem. Bryndzę wykorzystasz także do farszu na pierogi lub do knedli.Knedle z bryndzą zachwycą smakiem całą rodzinę. Delikatne, ziemniaczane ciasto i wyraźny w smaku ser to doskonałe połączenie. Knedle podasz na kilka sposobów: możesz przygotować do nich podsmażoną na maśle bułkę tartą, możesz zeszklić na maśle cebulę, a także zrobić skwarki z wędzonego boczku. Samo ciasto na knedle jest niezwykle proste w przygotowaniu. Knedle możesz zrobić również z ziemniaków z poprzedniego dnia, żeby nic w kuchni się nie zmarnowało. Jeśli jednak będziesz robić knedle od początku, ziemniaki koniecznie ugotuj w mundurkach.
Szukasz pomysłu na naprawdę błyskawiczną sałatkę? Przygotuj żółtą sałatkę z kukurydzy, ananasa, szynki i sera. Te cztery składniki wystarczą, żeby stworzyć rewelacyjną przekąskę, szybką kolację lub danie na imprezę. Sałatka jest niezwykle prosta do zrobienia i gwarantujemy, że nie poleży długo w salaterce. Sałatka z kukurydzy i ananasa z puszki jest jedną z tych sałatek, które zawsze wszystkim smakują. Słodki smak produktów w zalewie przełamany jest szynką drobiową i żółtym serem. Całą sałatkę dopraw do smaku solą, pieprzem, majonezem i przyprawą curry.Żółta sałatka jest gotowa po kilku minutach, bez gotowania warzyw, makaronu i innych składników. Wystarczy, że 2 składniki odsączysz z zalewy, a pozostałe pokroisz w kostkę i wymieszasz. Sałatka rewelacyjnie smakuje z kromką świeżego pieczywa, z wędlinami, pasztetem i innymi dodatkami.Jeśli chcesz zmniejszyć kaloryczność sałatki, możesz wymieszać majonez z gęstym jogurtem naturalnym w proporcji 1:1. Nie rezygnuj jednak zupełnie z majonezu, ponieważ dodaje smaku i doskonale łączy wszystkie składniki. Do sałatki wykorzystaj delikatny ser żółty, na przykład Goudę.
Lubicie racuchy? Babcia Mirka robi je inaczej niż wszyscy. Nie sięga po mąkę, tylko po twaróg i kaszę mannę. Słodkie placki pięknie rosną podczas smażenia, są puszyste i delikatne, a nie ma w nich drożdży, sody, ani proszku do pieczenia. Racuchy są idealne na kolację lub sycący podwieczorek.Racuchy zwykle robimy z mąki, jajek, mleka i spulchniacza. Babcia Mirka z powyższych składników wykorzystuje tylko jajko. Mimo to jej racuchy są wyrośnięte i smaczne. Jak to możliwe?Babcia Mirka robi racuchy z twarogu i kaszy manny. Składniki te zapewniają plackom wilgotność i lekkość. Przed smażeniem placków koniecznie odstaw przygotowaną masę na pół godziny. Wszystkie składniki na racuchy powinny mieć temperaturę pokojową.Racuchy z twarogu i kaszy manny po usmażeniu oprósz cukrem pudrem i podaj z owocami. Latem gorąco polecam truskawki, maliny, jagody, jeżyny. Jesienią postaw na śliwki, gruszki i domowe konfitury z owoców. Tak podane danie posmakuje całej rodzinie.
Nie musisz spędzać połowy dnia w kuchni, aby zjeść coś pożywnego. Dzięki poniższemu pomysłowi na obiad w 10 minut zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i energię. Ten prosty posiłek jest błyskawiczny w przygotowaniu, a przy tym niezwykle smaczny. Koniecznie sprawdź ten przepis.Do przyrządzenia smakowitego obiadu w 10 minut potrzebujesz jedynie kilku podstawowych produktów. Sytość zapewniają ziemniaki, jajko oraz ser. Dodatek szczypiorku przyjemnie odświeża całość. Wystarczy podsmażyć składniki na patelni i gotowe.
Ciasto bez pieczenia "Jajko sadzone" bez wątpienia oczaruje całą rodzinę i wszystkich gości. Szybkie ciasto zachwyca puszystością, smakiem i niecodziennym wyglądem. "Jajko sadzone" z brzoskwiniami sprawdzi się jako deser i dodatek do popołudniowej kawy. Przygotujcie je raz, a nie pożałujecie. Ciasto bez pieczenia "Jajko sadzone" jest jednym z tych deserów, do których chętnie się wraca. Jest proste w przygotowaniu, bardzo puszyste i delikatne. Owoce z syropu doskonale łączą się z kremową masą serową.Nasze ciasto bez pieczenia robi się z twarogu, serka mascarpone i słodkiej śmietanki. Masa jest niezwykle puszysta, słodka, z waniliową nutą. Spód ciasta przygotowałam z biszkoptów, możesz jednak wykorzystać również herbatniki.Galaretkę do ciasta bez pieczenia przygotowuję z galaretek krystalicznych, które rozpuszczam w zalewie z brzoskwiń w puszce z dodatkiem wrzątku. W ten sposób galaretka będzie miała owocowy smak i ładniejszy kolor. Do ciasta możesz wykorzystać również klasyczną galaretkę cytrynową.
Sernik siostry Anastazji skusi niejednego smakosza. Mleczko kokosowe, którym wzbogacana jest masa z twarogu, sprawia, że wypiek nabiera wspaniałej konsystencji i pięknie pachnie. Przygotowanie jest niesamowicie proste. Spróbujecie? Sernik z nutą kokosa wielu łasuchom przypadnie do gustu. Prosty i smaczny deser zaproponowany przez siostrę Anastazję zakłada dodanie do masy serowej znanego z kuchni azjatyckiej produktu, jakim jest mleczko kokosowe. Dzięki niemu deser jest lekki i wprost rozpływa się w ustach. Musicie choć raz go skosztować.
Znamy 1 prosty trik, jak zrobić puszysty omlet. Niezwykle efektowny i smakowity posiłek jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy, że przed smażeniem omletu ubijesz białka z jajek na sztywną pianę. Śniadanie puszyste jak chmurka nie tylko pięknie wygląda, ale jest też niesamowicie sycące.Do naszego omletu dodajemy odrobinę tartego sera żółtego. Dzięki temu smak dania jest jeszcze bardziej kremowy. Wybierz swój ulubiony gatunek i przekonaj się, jak zrobić puszysty omlet w prosty sposób we własnej kuchni.
Lepienie pierogów jest niemal naszym sportem narodowym, a różnorodność farszu sprawia, że trudno się tym daniem znudzić. Dziś proponujemy niezwykłą odsłonę pierogów z grzybami. Zamiast zwyczajowej kapusty stawiamy na kaszę gryczaną, oraz aromatyczny wędzony twaróg.Jeśli nie masz dostępu do wędzonego twarogu, to nic straconego. Możesz użyć klasycznego sera białego. Pierogi z grzybami będą smakować nieco inaczej od oryginału, niemniej nadal będą wyjątkowo pyszne.
Sernik z dodatkiem dyni jest pyszną jesienną wersją uwielbianego przez wielu smakoszy ciasta. Z delikatnym i kremowym twarogiem warzywo komponuje się doskonale, a jego smak świetnie podkreśla przyprawa do piernika. Koniecznie spróbujcie — goście będą zachwyceni takim deserem. Dynia świetnie pasuje nie tylko do dań wytrawnych. W kremowym i bogatym w korzenne przyprawy serniku też się odnajdzie. Smakołyk jest prosty w przygotowaniu, ma szansę skusić nawet najbardziej wybrednego łasucha. Spróbujecie?