Wlej do ciasta zamiast mleka. Naleśniki wyjdą najlepiej na świecie, lepszego przepisu nie znam
Klasyczne naleśniki nie mają sobie równych, jednak nawet najlepsze danie może się znudzić. W takiej sytuacji warto albo sobie od danej potrawy odpocząć, albo coś w niej zmienić. Ja postanowiłem zastosować drugą poradę.
Wydawać by się mogło, że naleśniki bez mleka nie mają szans na powodzenie. Sekretem jest bowiem zamiana tego składnika na inny, który wprowadza jeszcze więcej smaku. Mowa o zwykłej maślance.
Naleśniki bez mleka
Uniwersalność naleśników jest niewątpliwym kluczem do ich sukcesu. Można podawać je na słodko z dżemem czy nutellą, na słono z serem i szynką czy nawet “sauté” - bez żadnych dodatków. Ta nieograniczona ilość kombinacji spowodowała, że naleśniki jada się na całym świecie.
Dla wielu naleśniki bez mleka nie mogą się udać. Okazuje się jednak, że usuwając ten składnik z przepisu i zmieniając go na inny, odblokowujemy zupełnie nowy poziom smaku. Maślanka wywołuje, że naleśniki mają zdecydowanie mocniejszy profil smakowy, a także stają się bardziej puszyste i delikatne.
Pokrój cukinię na plastry i obtocz ciastem. Wyjdzie jak z KFC, chrupiąca i soczystaPrzepis na naleśniki z maślanką
Przepis na naleśniki bez mleka składa się z wyłącznie 4 składników. Wielce prawdopodobne, że nie musisz nawet wychodzić do sklepu, bo każdy z nich już masz w swojej kuchni.
Składniki:
- 3 szklanki mąki
- 4 szklanki maślanki
- 4 jajka
- 3 łyżki oleju
Przepis na naleśniki bez mleka
W czystej misce umieść przesianą przez sitko mąkę, wbij jajka, wlej maślankę oraz olej. Wszystkie składniki połącz ze sobą na jednolitą masę za pomocą rózgi lub miksera. Gotowe ciasto odstaw na 15 minut.
Patelnię do naleśników pokryj niewielką warstwą tłuszczu i rozgrzej ją. Wlewaj na nią porcje ciasta tak, aby pokryło całą powierzchnię patelni. Smaż naleśniki z obu stron na złocisty kolor.