Wyrabiam mięso z tymi dodatkami i zawijam je w boczek. Nie znam nikogo, kto nie poprosiłby o dokładkę
Jedną z zalet mięsa mielonego jest jego wszechstronność. Ten przepis ukazuje pozornie zwykłe kotlety mielone od zupełnie nowej strony. Przygotowanie ich jest banalne i zajmuje dosłownie chwilę. Mięso wychodzi doskonale soczyste i obłędnie aromatyczne.
Kotlety na nowo
Plastry wędzonego boczku są prawdziwie magicznym składnikiem. Można zawinąć w nie niemal dosłownie cokolwiek, umieścić w nagrzanym piekarniku i po chwili cieszyć się pyszną i okazałą przekąską. Najczęściej przygotowujemy w ten sposób warzywa lub farsze oparte na serku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by podejść do tematu od zupełnie innej strony.
Ten przepis to w zasadzie mięso z mięsem. Nawiązuje do klasyki polskiej kuchni – kotletów mielonych. Zamiast panierować je na chrupko w bułce tartej proponujemy jednak właśnie boczek. Po upieczeniu tworzy on chrupiącą skórkę, która uzależnia. Dlatego na jednym nigdy się nie kończy.
W Tłusty Czwartek zajadasz chrust czy faworki? Wbrew pozorom te słowa nie są jednoznaczneKotlety mielone w boczku
Ten przepis sprawdzi się świetnie zarówno jako danie główne, jak i przekąska do jedzenia palcami w czasie imprezy. Podobny przepis można znaleźć na youtube na kanale Cookrate – Meat Recipies, skąd pochodzą zdjęcia do tego tekstu.
Składniki
- 400 g mięsa mielonego
- 10 plastrów boczku
- 3 kromki chleba bez skóry
- 100 ml mleka
- 1 średnia cebula
- 2 ząbki czosnku
- Pół pęczka pietruszki
- 2 jajka
- Łyżka musztardy
- Sól, pieprz
Nietradycyjna metoda na mielone
Kromki chleba (może być czerstwy) zalewamy mlekiem. Kiedy cały wypiją, rozdrabniamy masę i dodajemy do mięsa. Wstępnie łączymy.
Cebulę, pietruszkę i czosnek siekamy na drobne kawałki. Wszystkie składniki prócz boczku wyrabiamy na jednolitą masę. Kiedy będzie gotowa, formujemy z niej kotleciki w kształcie walca.
Każdy walec układamy na plastrze boczku i zawijamy, tworząc roladki. Kotleciki takie można smażyć, ale lepiej wstawić je do piekarnika. Piecze się je ok. 30 minut w temperaturze 190 stopni. Po tym czasie gotowe są do podania.
Do tego przepisu wypróbuj surówkę w chińskim stylu. Sprawdź też przepis na zapiekanki rodem z PRL-u.