Żadne udka, żadne skrzydełka. Najlepszy i najzdrowszy rosół zrobisz na tym mięsie
Jakie mięso jest najlepsze na rosół? Większość osób robi go na udkach bądź skrzydełkach z dodatkiem wołowiny z kością. Ja jednak stawiam na przepis, który gwarantuje bajecznie tani rosół o wyjątkowych zdrowotnych właściwościach. Domyślasz się już, o jaki produkt chodzi?
Rosół na kurzych łapkach
Kurze łapki – nie udka, ale same „stopy” kurczaka – można z łatwością spotkać zarówno na bazarze, jak też często w sklepach. Niektórzy zastanawiają się, po co w ogóle produkt ten trafia do sprzedaży, inni spekulują, że może chodzić o karmę dla psa.
Kurze łapki jednak znajdują się w niektórych garach rosołowych w naszych domach. Na wschodzie jada się je jako smażony lub opiekany przysmak. Dobrze jest jednak po prostu dodać je do rosołu ze względu na ich niezwykłe właściwości.
Układam boczek na patelni i dorzucam cytrynę. Po chwili mam najlepszy obiad na sobotęKurze łapki są zdrowe
Kurze stopki nie zawierają prawie mięsa. Są obciągnięte tłustą skórą i mają niezwykły wprost ładunek kolagenu. Jeśli ugotujemy jeszcze połączymy z wołowiną z kością, dostaniemy kolagenową zupę, która złagodzi stany zapalne stawów, przyspieszy regenerację skóry, a także zrastanie kości po złamaniach.
Kolagen jest niezwykle ważnym składnikiem naszej diety i po taką zupę warto często sięgać. Należy tylko upewnić się, że kurze łapki są z zaufanego źródła i że zostały dobrze oczyszczone.
Składniki
- 1 porcja rosołowa z kurczaka
- 400 g wołowiny na rosół
- 400 g łapek kurczaka
- 5-6 marchewek
- 2 pietruszki
- 1 biała część pora
- ¼ selera
- Liście laurowe i ziele angielskie
- Sól, pieprz ziarnisty
Rosół z ekstra kolagenem
Mięso płuczemy bardzo dokładnie i układamy w garnku. Warzywa korzeniowe obieramy i przekrawamy na mniejsze kawałki. Wszystkie składniki w garnku zalewamy wodą. Dodajemy ok. 3-4 listki laurowe i 8-10 ziaren ziela angielskiego.
Garnek stawiamy na palniku i doprowadzamy do wrzenia. Zdejmujemy szumowiny i gotujemy pod przykryciem na wolnym ogniu ok. 3-4 godziny. W razie potrzeby uzupełniamy nadmierny ubytek wody. Kurzych łapek nie podajemy do jedzenia.
Wypróbuj też przepisy na zupę chlebową i surówkę z buraków.