Babcia Kazia robi cudowne naleśniki mleczne. Dodaje do nich 2 sekretne składniki
Naleśniki mleczne są pysznym pomysłem na śniadanie czy podwieczorek. Sekretem rozpływającego się w ustach, a jednocześnie na tyle wytrzymałego, by utrzymać każdy farsz, ciasta są wrząca woda oraz skrobia ziemniaczana. Patent babci Kazi nie ma sobie równych. Musicie spróbować.
Naleśniki są jedną z tych potraw, których przyrządzanie różni się nieco w każdym domu. Nasza dzisiejsza propozycja jest wyjątkowa. Oprócz popularnej mąki pszennej wykorzystuje też skrobię, zwaną również krochmalem. Połączenie jej z wrzątkiem sprawia, że z masy wychodzą naprawdę sprężyste placki, które można dowolnie wypełniać.
Przepis na znakomite naleśniki mleczne
Składniki:
250 ml mleka lub napoju roślinnego
250 ml wrzątku
150 g mąki pszennej
2 duże jaja lub ich zamiennik
około 100 g skrobi ziemniaczanej
5 g cukru
szczypta soli
esencja wanilinowa lub 1 łyżeczka cukru wanilinowego
20 ml oleju rzepakowego + do smażenia
Jak zrobić świetnie naleśniki? Patent babci Kazi jest doskonały
Zaczynamy od ubicia jajek z cukrem i cukrem wanilinowym lub esencją. Solimy masę, a następnie wlewamy mleko i stopniowo dodajemy mąkę i skrobię, cały czas mieszając, by nie powstały grudki. Na koniec wlewamy olej rzepakowy oraz wrzącą wodę i dokładnie wszystko łączymy. Ciasto odstawiamy na 20 minut.
Po tym czasie przystępujemy do smażenia. Jeżeli mamy patelnię z nieprzywierającą powłoką, możemy przyrządzać smakołyk bez tłuszczu. Gdy naleśniki będą z obu stron rumiane, przenosimy na talerz i studzimy. Podajemy z wybranymi dodatkami np. z konfiturą lub słodkim serkiem czy tofu. Smacznego.
Wskazówki dotyczące przygotowania roślinnej wersji naleśników
W tym przepisie jajko możemy zastąpić na dwa sposoby. Pierwszym jest wlanie zamiast nabiału 6 łyżek aquafaby i ubicie jej z cukrem. Będzie zachowywała się podobnie jak białko i masa nabierze puszystości.
Drugim jest staranne wmieszanie kleiku z siemienia lnianego na sam koniec. Jednemu jaju odpowiada 1 łyżeczka mielonych ziaren zalana 3 łyżkami wody. Używamy oczywiście napoju roślinnego np. sojowego lub owsianego.
Na naszej stronie znajdziecie inne pomysły na naleśniki. Polecamy słodki rarytas z sosem kawowym. Aromatyczny dodatek możecie też wykonać do prezentowanej przez nas wersji dania. Być może skusi was też prosty patent na naleśniki budyniowe.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Tyle kosztuje kotlet schabowy w restauracji Lewandowskiego. Jest o wiele taniej niż u Gessler
Niemiecka surówka z cukinii bije rekordy popularności. Absolutny hit
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama