Babciny patent na idealnie puszyste naleśniki. Kluczowe są 2 zasady

Naleśniki idealnie sprawdzą się na śniadanie. Najlepiej, jeśli będą cienkie i delikatne. Wtedy bez problemu dodamy do nich dowolny farsz. Nasze babcie doskonale wiedziały, jak taki specjał przyrządzić. Ich sekretem było zmieszanie składników na masę i odstawienie ich na pół godziny. Po tym czasie wlewały wodę gazowaną i smażyły ciasto. Spróbujcie przyrządzić naleśniki w ten sposób. Efekt przyjemnie was zaskoczy.
Naleśniki każdy przyrządza trochę inaczej. Zdradzaliśmy wam już wyśmienitą recepturę na ten specjał z dodatkiem budyniu oraz sposób na przygotowanie ich bez jajek. Tym razem wyjaśniamy, co zrobić, by usmażyć naleśniki puszyste niczym chmurka. Będziecie zaskoczeni, jakie to proste.
Przepis na doskonałe babcine naleśniki
Z podanych proporcji uzyskamy od 8 do 10 cienkich naleśników.
Składniki:
2 jaja
120-130 g mąki pszennej
1 szklanka mleka
1 czubata łyżka masła
szczypta soli
1/3 – 1/2 szklanki mineralnej wody gazowanej
olej rzepakowy do smażenia
Przygotowanie:
Masło topimy na mniejszej patelni. Jajka wbijamy do większej miski. Ubijamy je wraz z odrobiną soli, a następnie wlewamy mleko. Dodajemy do nich mleko oraz stopione masło. Nadal mieszając, wsypujemy mąkę.
Gdy wszystkie składniki się połączą, masę odstawiamy na pół godziny. Po tym czasie na patelni rozgrzewamy olej — wystarczy mniej więcej 1 łyżeczka, którą rozprowadzimy po powierzchni przy pomocy pędzelka.
Do ciasta wlewamy wodę gazowaną i sprawnie mieszamy łyżką wazową. Porcje wylewamy na patelnię, tworząc cienki naleśnik. Smażymy go około minuty i obracamy, gdy na jego powierzchni zaczną pojawiać się niewielkie bąbelki.
Naleśnika podsmażamy go jeszcze przez około pół minuty z drugiej strony i odkładamy na bok. Ponownie delikatnie natłuszczamy patelnię i powtarzamy czynności do czasu usmażenia wszystkich naleśników.
Wskazówka: zamiast wody możemy użyć jasnego piwa lub oranżady. Ważne jest, by napój był nasycony dwutlenkiem węgla, który pomoże w unoszeniu ciasta podczas smażenia.

Źródło zdjęcia: canva/YelenaYemchuk
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Najlepszy i najlżejszy pasztet z królika. Idealny smak i konsystencja
Katarzyna Bosacka wzięła pod lupę popularne marki lodów. Ich skład nie jest najlepszy
Banalny przepis na domowe krakersy. Sekretem jest dodatek sera
Źródło: poezja-smaku



































