Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Całe życie źle kroiłeś paprykę. Ten patent powala na łopatki
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 29.03.2023 16:04

Całe życie źle kroiłeś paprykę. Ten patent powala na łopatki

Jak kroić paprykę?
Screeny z filmu pochodzą z profilu Successful Stay At Home Moms na Facebook

Krojenie papryki zwykle jest dość problematyczne. Ciężko pokroić ją w taki sposób, aby pestki się nie rozsypały i żeby łatwo oddzielić warzywo od gniazda nasiennego. Na szczęście istnieje patent, dzięki któremu papryka będzie pokrojona szybko, dokładnie i bez pestek.

Krojenie papryki nie będzie już czasochłonne

Papryka jest świetnym warzywem, które przygotujemy w przeróżny sposób. Możemy pokroić je w paski i położyć na kanapkę, dodać do leczo, curry, gulaszu, czy sałatki. Papryka surowa, gotowana, pieczona, smażona, czy konserwowa smakuje obłędnie.

Paprykę zwykle kroimy w taki sposób, że czeka nas później żmudne wyjmowanie pestek i oddzielenia warzywa od gniazda nasiennego. Mało kto wie, że paprykę można pokroić zupełnie inaczej. Wystarczy kilka szybkich cięć nożem, a warzywo będzie idealnie oddzielone od pestek.

Paprykę zwykle przechowujemy w lodówce lub spiżarni. Jeśli zachowamy optymalną dla niej temperaturę, czyli 8- 12 stopni C, będzie świeża i chrupiąca przez wiele tygodni. Niestety z czasem warzywo zaczyna robić się miękkie. Jest jednak to to proste rozwiązanie. Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z profilu Successful Stay At Home Moms na Facebooku.

 

Bożena Dykiel jest mistrzynią w pieczeniu sernika. Jej przepis już zagościł w wielu domach

Jak szybko pokroić paprykę?

Paprykę połóż na desce do krojenia i odetnij ogonek. Następnie odwróć ją w taki sposób, aby stała na desce miejscem, w którym znajdował się ogonek. 

Paprykę przetnij zgodnie z naturalnymi wgłębieniami, jakie ma warzywo. Każdą część papryki oderwij. Kawałki są bez pestek i fragmentów gniazda nasiennego.

Co zrobić, żeby papryka odzyskała chrupkość?

Papryka przechowywana w lodówce zbyt długo zaczyna się marszczyć i staje się miękka. W dalszym ciągu jest jednak smaczna i zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Jeśli na warzywie nie pojawiła się pleśń lub wyraźne ślady psucia, możesz ją w prosty sposób uratować.

Paprykę włóż do miski i zalej lodowatą wodą. Następnie włóż kilkanaście kostek lodu. Po kilkunastu minutach warzywo stanie się chrupiące i soczyste.

Jak ugotować kaszę gryczaną na sypko? Sprawdź również, czy miękkie ogórki kiszone można jeść. Nie każdy ma świadomość.

papryka.jpg
Screen z filmu pochodzi z profilu Successful Stay At Home Moms na Facebook