Co roku w maju dodaję go do mielonych. Najlepszy jest prosto z ogródka
W maju dodaję do kotletów mielonych niepozorny składnik z mojego ogródka. Idealnie podkręca ich smak. Jestem ciekawy, czy Wam ten kulinarny eksperyment również przypadnie do gustu.
Kotlety mielone to już klasyka
Kotlety mielone, obok schabowych to klasyka polskiej kuchni. Wielu nie wyobraża sobie bez nich obiadu i nie ma się, co dziwić, bo odpowiednio przyrządzone smakują wybornie. Nie każdy jednak wie, że mogą smakować jeszcze lepiej.
Od dłuższego czasu do masy na kotlety mielone dodaję jeden składnik. Nadaje on niezwykłego aromatu, ale też lekkości. Co najważniejsze ten prosty dodatek odmieni smak tradycyjnego dania. Dlatego czym prędzej poznaj, czym on dokładnie jest i nie przyrządzaj kotletów inaczej. Więcej o dodatku dowiesz się w dalszej części artykułu.
W życiu nie jadłam lepszej pieczonej cukinii. Zalana tym sosem smakuje jak marzenieNie może zabraknąć tego składnika
Maj to miesiąc, w którym w sklepach i na targach mamy wysyp młodych warzyw i pierwszych owoców. To także w tym miesiącu pojawia się pierwszy, młody szczypiorek. Jak się okazuje to najlepszy dodatek do kotletów mielonych. Można zastąpić nim cebulę, dzięki czemu będą znacznie lżejsze, a przede wszystkim smaczniejsze. Oprócz szczypiorku będziesz potrzebować także innych składników. Wszystkie znajdziesz na liście poniżej. Sprawdź ją dokładnie, a później zapoznaj się z przepisem i wypróbuj go sama.
Składniki:
- 500 g mielonego mięsa wołowo-wieprzowego
- ½ pęczka szczypiorku
- 1 jajko
- 10 g musztardy
- bułka tarta
- pieprz
- sól
Przepis na kotlety mielone
Szczypior dokładnie umyj i osusz. Następnie drobno go posiekaj. Do dużej miski przełóż mięso i wsyp szczypior. Wbij jajko i dodaj musztardę, pieprz i sól. Wsyp odrobinę bułki tartej. Wymieszaj wszystkie składniki na jednolitą masę.
Następnie z otrzymanej masy uformuj kotlety. Obtocz je w bułce tartej. Na patelni rozgrzej olej. Ułóż na nim kotlety i smaż je z dwóch stron do momentu zarumienienia na brązowo. Odsącz je z nadmiaru tłuszczu i podawaj na obiad. Sprawdź, jak Wachowicz przechowuje koperek oraz dowiedz się, dlaczego ekspertka krytykuje dietę Lewandowskiej.