Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Co zrobić, żeby ogórki małosolne były chrupkie? Bezcenne rady Kuronia

Co zrobić, żeby ogórki małosolne były chrupkie? Bezcenne rady Kuronia

Co zrobić, żeby ogórki małosolne były chrupkie?
canva/Yulia-B

Ogórki małosolne są wyjątkowym rarytasem, po który z chęcią sięga wielu smakoszy. Kucharz Jakub Kuroń zdradził kilka wskazówek, dzięki którym ich przyrządzenie zawsze zakończy się sukcesem, a wyrób będzie chrupiący i pełen smaku. Jednym z nich jest wykorzystanie soli niejodowanej. Sprawdźcie, co jeszcze będzie pomocne.

Ogórki małosolne są świetnym dodatkiem do surówek, sałatek czy kanapek. W przeciwieństwie do kiszonych — które proponowaliśmy wam wykorzystać zarówno do pasty kanapkowej, jak i wybornej i prostej zupy z koperkiemmają charakterystyczny, choć nieco mniej wyrazisty smak i są bardziej chrupiące. Z patentami Jakuba Kuronia zachwycą każdego amatora tego smakołyku.

Co zrobić by ogórki małosolne były idealne?

Jakub Kuroń zdradził triki, które pozwolą wam na przyrządzenie specjału najwyższej jakości. Jego zdaniem najważniejsze jest wybranie świeżych i jędrnych ogórków. Najlepsze będą nie za duże gruntowe.

Kiszenie powinno też odbywać się w określonych warunkach. Dobrze sprawdzają się wyparzone słoiki i dokładnie oczyszczone naczynia kamionkowe. Warto też zadbać o odpowiednie proporcje dodatków i użyć soli niejodowanej.

Przepis na chrupiące ogórki małosolne według Jakuba Kuronia

Składniki:

  • 2 litry wody

  • 1,5 kg ogórków gruntowych

  • 2,5 łyżki soli kamiennej niejodowanej

  • 4 liście chrzanu

  • 2 kawałki chrzanu

  • 2 gałązki kopru

  • 1 pęczek koperku

  • 1 główka czosnku

Przygotowanie:

Wodę zagotowujemy w większym garnku. Dodajemy sól i rozpuszczamy ją. Miksturę studzimy. Ogórki starannie myjemy, a czosnek przekrawamy na pół, nie usuwając łupiny. Na dnie naczynia układamy połowę koperku, kopru, czosnku oraz liści i korzenia chrzanu.

Następnie układamy warstwę ogórków i wykładamy pozostałą część dodatków. Wlewamy wodę z solą, a naczynie przykrywamy gazą lub ściereczką, zabezpieczają materiał gumką recepturką. Po 2-3 dniach powinny już być dobre.

Ogórki małosolne lubi wielu smakoszy
Ogórki małosolne lubi wielu smakoszy

Źródło zdjęcia: canva/AnjelaGr Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kuron