Ekspresowa ogórkowa w niedrogiej odsłonie
Zupa ogórkowa zalicza się do swojskich smakołyków, które cieszą się sporą popularnością wśród wielbicieli swojskich frykasów. Okazuje się, że wyborne danie można przygotować w mgnieniu oka. Wystarczy, że będziemy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.
Prosta ogórkowa, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednych smakoszy
Bez wątpienia zupa ogórkowa zajmuje szczególne miejsce pośród dań z naszej rodzimej kuchni. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis od samego Jakub Kuronia. Dziś sięgniemy po recepturę, która nie zajmuje zbyt wiele czasu.
Nie od dziś wiadomo, że zupa ogórkowa w znacznej mierze opiera się na uwielbianych ogórkach kiszonych. Przeważnie gości w niej również mięsny wywar. Dziś przyrządzimy danie z samych warzyw. Domownicy z pewnością będą domagać się dokładki.
Bezmięsna zupa ogórkowa nie powinna nikomu przysporzyć najmniejszych problemów. Najpierw musimy zaopatrzyć się w niezbędne składniki. Lista jest dosyć krótka. Co dokładnie będzie nam potrzebne do przygotowania ogórkowej?
500 g ogórków kiszonych
2 litry bulionu warzywnego
ugotowane marchewki
młode ziemniaki
majeranek
lubczyk
papryka wędzona
pieprz
liście laurowe
ziele angielskie
odrobina soli
olej
(Jakub Kossakowski / materiały własne)
Zupa ogórkowa w bezmięsnej odsłonie
Bulion pod naszą zupę można przyrządzić na wiele sposobów. Smakosze, którym zależy na czasie, mogą przygotować go z kostek rosołowych. Jednak znacznie lepiej sprawdzi się bulion przygotowany samodzielnie. Przepis na bazę pod zupy można znaleźć w jednym z wcześniejszych artykułów.
Jeśli bulion zrobiliśmy sami, wówczas wyławiamy z niego włoszczyznę. Marchewki kroimy na półplasterki. Młode ziemniaki starannie myjemy i rozdrabniamy na mniejsze kawałki. Najlepiej zostawić je w skórce. Gotujemy je do miękkości w bulionie. Całość doprawiamy łyżką majeranku, lubczyku i papryki wędzonej.
Bulion z dodatkami doprawiamy jeszcze pieprzem, liśćmi laurowymi i zielem angielskim. Gotujemy go przez około 20 minut. W tym czasie możemy rozdrobnić ogórki. Dobrze sprawdzi się tarka lub blender. Nie zaszkodzi także wykorzystać zmielonych ogórków, które dostaniemy w niemal każdym sklepie.
Ogórki podsmażamy razem z marchewką na odrobinie rozgrzanego oleju. Mieszankę dodajemy do zupy ogórkowej. Po kilku minutach podgrzewania specjał powinien być już gotowy. Zupa ogórkowa w tej odsłonie doskonale smakuje z pieczywem. Nie zaszkodzi dodać do niej również śmietany lub jej roślinnego odpowiednika.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: Materiały własne