Smakosze.pl
Mizeria i kwestia śmietany

Jakub Kossakowski / Materiały własne

Jaką śmietanę dodawać do mizerii?

24 Września 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Bez wątpienia mizeria zalicza się do klasycznych dodatków obiadowych naszej rodzimej kuchni. W każdym domu przygotowuje się ją odrobinę inaczej. Niektórzy wzbogacają ją o śmietanę 18%. Jednak część osób stawia na produkt o 30% zawartości tłuszczu. Okazuje się, że oba rodzaje dobrze się sprawdzają. Wymagają one odpowiedniego przygotowania.

Mizeria ma status kultowego dodatku do obiadu. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią spałaszowaliby specjał na bazie ogórków i śmietany. Efekt naszych przygotowań w znacznej mierze zależy od tego, jaki rodzaj nabiału wybierzemy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Śmietana śmietanie nierówna

Nie da się ukryć, że mizeria króluje na polskich stołach. Pyszny dodatek można wzbogacić o śmietanę 18% lub 30%. W jednym z naszych wcześniejszych artykułów wyjaśnialiśmy, w jaki sposób ubijać popularny produkt.

Najczęściej podczas przygotowywania mizerii wykorzystujemy śmietanę 18%. Jej zaletą jest prostota. Użycie takiej śmietany nie wymaga niczego poza doprawieniem mizerii solą i pieprzem. Oczywiście można wzbogacić ją również o inne składniki.

Mizeria ze śmietaną 18% będzie charakteryzowała się wyraźnym kwaśnym smakiem. Można go nieco zniwelować za sprawą dodatku w postaci odrobiny cukru. Do mizerii ze śmietaną 18% dobrze pasuje również czosnek.

Sernik maślany

Najprostszy przepis na maślany sernik

CZYTAJ DALEJ

Mizeria z dodatkiem śmietany 30%

Śmietana 30% przeważnie kojarzy nam się z deserami. Jakiś czas temu wspominaliśmy o przepysznym cieście, w którym wykorzystujemy właśnie taki nabiał. Nic nie stoi na przeszkodzie, by śmietanę 30% wykorzystać także w mizerii.

Jeśli naszą mizerię wzbogacimy o śmietanę 30%, wówczas powinniśmy dodać do niej kilka niezbędnych dodatków. W przeciwnym wypadku jej smak będzie mdły. Dobrze sprawdzają się sok z cytryny, ocet jabłkowy i odrobina ziołowego pieprzu.

Oczywiście śmietanę należy dodawać do mizerii dopiero na koniec przygotować. W przeciwnym wypadku nasz specjał będzie wodnisty. Jakiej śmietany zazwyczaj używasz?

Mizeria

Mizeria

Jakub Kossakowski / Materiały własne

Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy 

Wielki test wiedzy o polskich ciastach. 5 pytanie jest mocno podchwytliwe

Pytanie 1 z 10

Sernik z charakterystyczną kratką z ciasta na wierzchu nazywa się:

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Przepisy

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak długo smażyć kurczaka?

Czytaj więcej >
zapchany zlew

Porady

4 produkty, których przenigdy nie powinno się wkładać do zlewu

Czytaj więcej >
kluski śląskie

Porady

Jakie ziemniaki wybrać do klusek śląskich?

Czytaj więcej >
Karp wigilijny

Porady

Jak pozbyć się ości z karpia?

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Staropolskie patenty na idealny rosół - koniecznie zapamiętaj

Czytaj więcej >
rozmrażanie lodówki

Porady

Jak i kiedy rozmrażać lodówkę? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Czytaj więcej >