Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Podgrzewasz parówki? Sprawdź, kiedy należy zdjąć z nich osłonki
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 01.01.2023 17:10

Podgrzewasz parówki? Sprawdź, kiedy należy zdjąć z nich osłonki

parówki
canva/DarkMediaMotion

Gotujesz parówki w osłonkach? Popełniasz duży błąd, który może Cię kosztować utratę zdrowia. Wybierając parówki zawsze zwracaj uwagę na ich skład. Zrezygnuj z produktu, jeśli ma mniej niż 90% mięsa, zawiera sztuczne składniki i mięso oddzielane mechanicznie.

Parówki są świetnym pomysłem na śniadanie, podwieczorek lub kolację. Podane z kromką świeżego chleba, musztardą, ketchupem są szybkie w przygotowaniu i pożywne. Parówki możemy zapiec również w cieście francuskim i w ten sposób przyrządzić imprezową przekąskę.

Niektóre parówki zawinięte są w foliowe osłonki. Wiele osób gotuje je w opakowaniu. To poważny błąd, który może przyczynić się do powstania groźnych chorób i problemów zdrowotnych. Sztuczne osłonki zawsze należy zdejmować przed gotowaniem.

Wybierając parówki, zawsze zwracaj uwagę na ich skład. W sklepach znajdziesz parówki wysokiej jakości, ale są również i takie, które z mięsem mają niewiele wspólnego. Nigdy nie kupuj parówek z mięsa oddzielanego mechanicznie i takiego, które w składzie ma mniej niż 90% mięsa. Zwróć też uwagę na substancje chemiczne.

Dlaczego należy zdjąć osłonki przed gotowaniem?

Foliowe osłonki koniecznie zdejmij z parówek przed gotowaniem. Pod wpływem wysokiej temperatury z folii uwalniają się szkodliwe substancje chemiczne, które mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Substancje te mogą powodować wiele groźnych chorób, w tym nowotworów i zaburzać pracę całego układu hormonalnego. To właśnie z tego względu osłonki z parówek należy zdjąć przed gotowaniem.

Jak wybrać dobre parówki? Zawsze czytaj ich skład

Wybieraj parówki, które zawierają minimum 90% mięsa. Zrezygnuj z produktów, w składzie których znajdziesz stabilizatory, wzmacniacze smaku, drożdże i mięso oddzielane mechanicznie.

MOM, czyli mięso oddzielane mechanicznie, to nic innego, jak zmielone resztki mięsa, ścięgien i chrząstek. Mięso to ma niską wartość odżywczą i bardzo szybko się psuje. Parówki w naturalnych osłonkach są zwykle wyższej jakości i można je jeść w całości, bez obierania. Szukaj więc w sklepie takich właśnie parówek.

Dowiedz się również, jak odświeżyć wędlinę po świętach. Jak ugotować idealny rosół? Poznaj najlepszy sposób.

parówki
canva/emreogan

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: