Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Makłowicz dorzuca do pasztetu zaskakujący składnik. Efekt jak z najlepszej restauracji

Makłowicz dorzuca do pasztetu zaskakujący składnik. Efekt jak z najlepszej restauracji

Pasztet z pistacjami
canva/frederique wacquier; IG/robertmaklowicz_official

Pyszny pasztet skusi niejednego smakosza. Rarytas w wykonaniu Roberta Makłowicza nie ustępuje specjałom serwowanym w restauracjach, a sekretem jego smaku jest dodatek pistacji. Orzechy doskonale pasują do wybranych przez kucharza mięs i sprawiają, że wyrób nabiera charakteru i apetycznego wyglądu. Musicie spróbować.
 

Przepis na pasztet Roberta Makłowicza

Zrobienie smacznego mięsnego dodatku do pieczywa wcale nie musi zajmować wiele czasu. Prosta receptura zaproponowana przez kucharza-podróżnika nie wymaga wielu składników, a efekty zachwycają od pierwszego kęsa. Warto się skusić.

Składniki:

  • 500 g wątróbki drobiowej
  • 1 kg kurzych udek
  • 1 kg udźca z indyka
  • 2 średnie marchewki
  • 1 niewielka pietruszka
  • 3 niezbyt duże cebule
  • 100 g suszonych grzybów
  • 200 g pistacji
  • 4 duże jaja
  • 100 ml śmietany 36%
  • 15-20 ml sosu sojowego
  • 1-2 liście laurowe
  • 3-4 ziarna ziela angielskiego
  • pół łyżeczki mielonego imbiru
  • solidna szczypta gałki muszkatołowej
  • sól i pieprz w ilości do smaku
  • olej rzepakowy do smażenia
„Mam ochotę przeprosić klientów”. Pani z warzywniaka powiedziała całą prawdę

Jak zrobić znakomity pasztet? Robert Makłowicz dodaje pistacje

Zaczynamy od namoczenia grzybów w zimnej wodzie. Pistacje obieramy, obgotowujemy je. Udziec i skrzydełka gotujemy wraz z oczyszczonymi marchewkami i pietruszką oraz namoczonymi grzybami (wlewamy też płyn z moczenia).

Dodajemy także ziele angielskie i liście laurowe. Cebule pozbawiamy łupiny i siekamy. Szklimy na dobrze rozgrzanym oleju, po czym dodajemy osuszoną wątróbkę i podsmażamy, aż nieco zmięknie. Zdjęte z patelni podroby mielimy w maszynce wraz z przestudzonymi i oczyszczonymi z kości mięsami oraz warzywami i grzybami.

Dodajemy jajka, śmietanę, sos sojowy, nieco imbiru i gałki muszkatołowej. Dokładnie mieszamy i łączymy z pistacjami, a następnie doprawiamy solą i pieprzem. Przenosimy do delikatnie natłuszczonej keksówki i pieczemy około 90 minut w temperaturze 220 stopni Celsjusza.

Jak podać pasztet Roberta Makłowicza?

Pasztety świetnie smakują ze świeżym, najlepiej domowym pieczywem. Do mięsnych wyrobów — takich jak zaproponowany przez znanego kucharza — warto też dodać trochę sosu z żurawiny.

Na naszej stronie znajdziecie sprawdzone przepisy na doskonałe pasztety. Szczególnie polecamy prosty i niesamowicie smaczny wyrób z soczewicy i żurawiny. Bezmięsny rarytas przypadnie do gustu nawet wybrednym. Zachęcamy też do przygotowania przysmaku z warzyw po rosole — to świetna opcja na wykorzystanie jarzyn.

Pasztet z pistacjami (2).png
canva/Wiktory

Źródło: podroze-kulinarne

Złocisty bigos na jesienne słoty. 1 łyżeczka cudownej przyprawy robi swoje
Złocisty bigos na jesienne słoty. 1 łyżeczka przyprawy nie jest wyczuwalna, a robi swoje
Szukasz pomysłu na jesienne danie obiadowe, kolację na ciepło lub spotkanie w większym gronie? Koniecznie przygotuj rozgrzewający, złocisty bigos z dodatkiem mielonej kurkumy i suszonych grzybów. Danie jest absolutnym hitem, bo dodatkowo wzmacnia odporność.Bigos jest pożywnym daniem, idealnym na obiad lub ciepłą kolację dla całej rodziny. Bigos będzie jeszcze smaczniejszy na następny dzień, kiedy wszystkie składniki dobrze się ze sobą przegryzą. Bigos możemy również zamrozić i cieszyć się jego smakiem, kiedy tylko mamy na niego ochotę.Najsmaczniejszy bigos przygotujemy, kiedy rozłożymy gotowanie na dwa dni. Pierwszego dnia podduszamy dwa rodzaje kapusty z marchewką i przyprawami, namaczamy również suszone grzyby. Następnego dnia przygotowujemy wkładkę mięsną i łączymy ją z miękką kapustą, dusimy wolno na małym ogniu i doprawiamy aromatycznymi przyprawami.Jesienią dodajmy do bigosu łyżeczką mielonej kurkumy, tak, jak robi to ciocia Asia. Mielona przyprawa nie jest wyczuwalna w potrawie, a dzięki niej bigos będzie miał rozgrzewające i wzmacniające właściwości. Tak przygotowane danie jest idealne na jesienne słoty.
Czytaj dalej
Jesienna surówka z czerwonej kapusty. Smaczniejsza i zdrowsza niż Colesław
Jesienna surówka z czerwonej kapusty. Smaczniejsza i zdrowsza niż colesław
Surówka z czerwonej kapusty będzie o wiele smaczniejsza, kiedy dodasz do niej soczystą gruszkę. Aromat zdrowego dodatku podkreśli sos z płynnym miodem. Surówkę przygotujesz w kilka minut, będzie wyśmienitym uzupełnieniem każdego dania obiadowego.Jesienna surówka z czerwonej kapusty z gruszką pasuje do każdego obiadu. Smakuje doskonale z roladami wołowymi, wieprzowymi, pieczonym kurczakiem, kaczką, schabem i kotletami, również wegetariańskimi. Surówka jest delikatna i bardzo aromatyczna. Nie można jej też odmówić niezwykle apetycznego wyglądu. Do surówki z kapusty w jesiennej wersji przygotowuję sos z oliwy z oliwek, płynnego miodu i soku z cytryny. Składniki doskonale podkreślają smak warzyw, soczystej gruszki i suszonej żurawiny. Całą surówkę po wymieszaniu doprawiam solą i mielonym pieprzem.Wiele osób do czerwonej kapusty dodaje również majonez. Osobiście wolę lżejszą wersję na słodko. Surówka jest lekka i pełna smaku, a gruszka, żurawina i miód dodają jej charakteru. Surówkę przechowuję w lodówce maksymalnie 24 godziny od przygotowania.
Czytaj dalej