Makłowicz wyjawił, jakiego dodatku nie akceptuje w rosole. Zaskakujące słowa
Robert Makłowicz znany jest ze swoich kulinarnych zdolności oraz licznych doświadczeń, które nabył w ciągu wielu lat. Jak się okazuje, w programie "Drugie śniadanie mistrzów" Makłowicz wyjawił jakiego dodatku nie akceptuje w rosole. Są nim ziemniaki, które przez niektórych faktycznie są podawane z rosołem.
Rosół z ziemniakami jest regionalnym sposobem podania bulionu, który nie jest zbytnio popularny. W większości domów zupę te jada się bowiem z makaronem jajecznym bądź pije sam wywar.
Przy okazji niżej prezentujemy przepis na rosół według Roberta Makłowicza. Dzięki niemu można na własnym podniebieniu przekonać się, za jakimi smakami przepada ulubiony krytyk kulinarny Polaków.
Przepis na rosół według Makłowicza
Składniki:
pół kury
0,5 kg antrykotu wołowego
2 l wody
1 liść laurowy
2 ziarna ziela angielskiego
4 marchewki
1/2 selera
por
2 korzenie pietruszki
1 cebula
sól
pieprz
Mięso zalej zimną wodą i postaw go na gazie. Dodaj do niego liść laurowy oraz ziele angielskie i gotuj przez około godzinę. Zbierz szumowiny, które wygotowały się z mięsa, po czym dodaj obrane i umyte warzywa. Cebulę opal nad palnikiem i także dodaj ją do wywaru. Całość gotuj kolejne 2 godziny, aby wyciągnąć cały smak z warzyw, mięsa oraz przypraw. Moc płomienia ustaw na minimalną, żeby bulion delikatnie pyrkał.
Pod koniec dopraw go jedynie solą oraz pieprzem. Podawaj z makaronem jajecznym, kawałkami mięsa z zupy oraz marchewką pokrojoną w plasterki lub kosteczkę. Smacznego.
Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy, dlaczego cebula w łupinie powinna znaleźć się w rosole. W tym tekście z kolei wyjaśniamy, czy można uratować nadpleśniałego brokułu przed wyrzuceniem do kosza na śmieci.
Źródło zdjęcia: canva/macniak
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Co zrobić, aby wątróbka nie była gorzka i niesmaczna? Wystarczy 1 krok
Jak przechowywać tłuszcze i oleje? Garść najważniejszych porad
Przepis na bogracz Magdy Gessler z Kuchennych Rewolucji. Węgierska klasyka
Źródło: ampnewsy.gotujmy.pl; kobieta.onet.pl