Rewelacyjny przepis na bigos myśliwski z kiszonej kapusty
Bigos jest najpopularniejszą potrawą przygotowywaną z kiszonej kapusty. Jesienią i zimą zjadamy go najchętniej, bo jest sycący i potrafi doskonale rozgrzać. Poznaj rewelacyjny przepis na bigos myśliwski z kiszonej kapusty. Najprawdopodobniej jeszcze nigdy nie jadłaś, tak pysznego bigosu.
Bigos myśliwski jest pożywny i bardzo aromatyczny. Bazuje na kiszonej kapuście, zawiera sporo mięsa, nie brakuje w nim też darów lasu. Są to oczywiście leśne grzyby, które nadają mu ciemnej barwy, ale też niepowtarzalnego smaku i aromatu. Nie może w nim też zabraknąć jagód jałowca, tylko one potrafią tak podkręcić smak bigosu.
Rewelacyjny przepis na bigos myśliwski z kiszonej kapusty
Składniki:
1,5 kg kiszonej kapusty
3 listki laurowe
4 ziarna ziela angielskiego
2 garści suszonych, leśnych grzybów
1 kg wieprzowiny, najlepiej łopatki
2 łyżki oleju
2 cebule
20 dag wędzonego boczku
20 dag kiełbasy
3 łyżki koncentratu pomidorowego
garść suszonych śliwek
kilka jagód jałowca
łyżeczka kminku
łyżeczka majeranku
sól, pieprz
Przygotowanie bigosu myśliwskiego
Kapustę kiszoną umieść w dużym garnku, podlej wodą, zagotuj. Dodaj listki laurowe i ziele angielskie, gotuj na małym ogniu przy uchylonej pokrywce.
Grzyby opłucz, namocz w letniej wodzie, gotuj ok. 10 minut. Grzyby pokrój na mniejsze kawałki, dodaj do gotującej się kapusty wraz z wodą z namaczania.
Wieprzowinę pokrój w kostkę, obsmaż na oleju. Dodaj poszatkowaną cebulę, całość lekko zrumień. Podlej gorącą wodą, duś, aż mięso będzie miękkie. Mięso i cebulę dodaj do bigosu.
Na patelni zrumień pokrojony boczek i kiełbasę, dodaj je do bigosu razem z koncentratem pomidorowym i śliwkami, a także jagodami jałowca, kminkiem, majerankiem i pieprzem.
Bigos gotuj jeszcze ok. 45 minut przy uchylonej pokrywce. Dopraw go do smaku świeżo zmielonym pieprzem i w razie potrzeby solą.
Na naszej stronie znajdziesz też inne przepisy na bigos. Zobacz, jak przygotować bigos mazowiecki, a także, jak bigos szlachecki przyrządza Magda Gessler.
Źródło zdjęcia: canva/Langan
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: winiary