Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Rozpływająca się w ustach, wybitna wątróbka według Magdy Gessler

Rozpływająca się w ustach, wybitna wątróbka według Magdy Gessler

Wyśmienita wątróbka Magdy Gessler
canva/Food Photos; Pawel Wodzynski/East News

Wątróbka jest przysmakiem, który wywołuje wiele emocji. Dobrze przyrządzona potrafi zachwycić delikatnością i cudownym smakiem. Magda Gessler dodaje do niej nie tylko standardowe jabłka, cebulkę, ale także zachwycającą konfiturę z jarzębiny. Dodatek idealnie komponuje się z pozostałymi składnikami dania, sprawiając, że mało kto mu się oprze. Wypróbujcie koniecznie.

Przepisy Magdy Gessler mają wielu fanów. Pisaliśmy już o tym, jak gwiazda przygotowuje jajecznicę i zdradzaliśmy jej patent na placki ziemniaczane. Tym razem na tapet bierzemy wątróbkę, czyli specjał, który wielu smakoszy lubi, lecz równie duża grupa trzyma się do niego z daleka. Z doskonałą recepturą restauratorki podroby wyjdą znakomite, a ich smak na długo pozostanie w waszej pamięci.

Przepis na smaczną wątróbkę od Magdy Gessler

Składniki:

  • 1 kg wątróbki wieprzowej

  • 1 duża cebula

  • 2 średnie kwaśne jabłka

  • mleko

  • mąka

  • konfitura z jarzębiny

  • olej rzepakowy do smażenia

  • sól i pieprz w ilości do smaku

Przygotowanie:

Przyrządzenie dania rozpoczynamy dzień wcześniej wieczorem. Wątróbkę oczyszczamy i zalewamy mlekiem. Płyn powinien przykrywać kawałki mięsa. Tak zamarynowane podroby pozostawiamy na całą noc.

Następnego dnia odsączamy ją i kroimy na mniejsze kawałki. Oprószamy je mąką i smażymy na patelni, na dobrze rozgrzanym oleju. Podczas gdy wątróbka smaży się na niewielkim ogniu, obieramy i kroić cebulę w piórka, a jabłka myjemy i kroimy w kostkę.

W międzyczasie włączamy piekarnik i ustawiamy grzanie na 100 stopni Celsjusza. Pod koniec smażenia solimy wątróbkę i doprawiamy ją pieprzem, a następnie przekładamy ją do naczynia żaroodpornego. Dookoła niej układamy jabłka i cebulowe wstążki.

Tak przygotowane podroby pieczemy przez około 10 minut. Gotowe danie przenosimy na talerz i mieszamy z odrobiną konfitury jarzębinowej. Jeśli jej nie mamy, możemy użyć konfitury z jeżyn lub morwy. Danie podajemy z ziemniakami.

Konfitura z jarzębiny w słoiku
Konfitura z jarzębiny doskonale pasuje do delikatnej wątróbki z jabłkami

Źródło zdjęcia: canva/pixelshot

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: haps

Zapraszamy na nasz Instagram