Siekam młodą kapustę i gotuję z kilkoma dodatkami. Wersja „na krótko” bije inne na głowę
To doskonały ekspresowy przepis na młodą kapustę z wkładką. Wersja „na krótko” świetnie sprawdzi się jako mniejszy posiłek, ale także jako dodatek do obiadu. Kapusta jest często bohaterką dietetycznych dań, ale tutaj jest sycąca i pożywna.
Młoda kapusta
W sezonie na młodą kapustę trudno oprzeć się czarowi tego niezwykłego warzywa. Ponieważ jej obróbka trwa dosłownie chwilę, podsmażanie czy duszenie nadaje jej zupełnie innego charakteru niż ten, który znamy z jej starszej postaci. Dlatego – „na krótko”, czyli szybko i pysznie.
Kapustę wzbogacają w tym przypadku zaledwie dwa dodatki. Potrawa może nabrać jeszcze bardziej mięsnej postaci poprzez dodanie np. kawałka kiełbasy czy starzejącej się szynki. Warto zajrzeć głęboko do lodówki przed przygotowaniem podobnej potrawy.
Te kotlety rybne smakują mi bardziej od mielonych. Prosty przepis bez zbędnych udziwnieńMłoda kapusta na krótko
Ilustracje do tego przepisu na młodą kapustę na krótko pochodzą z kanału Zarażeni pasją. Podobnych przepisów funkcjonuje wiele, różnią się głównie przyprawami. Zachęcamy do eksperymentowania w tym obszarze.
Składniki
- 1 główka młodej kapusty
- 150 g boczku, ew. innych wędlin i mięsa
- 1 mały pęczek koperku
- 2 łyżki octu winnego lub jabłkowego
- 1 łyżeczka mielonego kminu rzymskiego
- 1 łyżeczka kminku
- Sól, pieprz
Przygotowujemy kapustę na krótko
Główkę kapusty szatkujemy w cienkie paski. Umieszczamy je w garnku, zalewamy ok. połową szklanki wody, solimy i stawiamy na palniku o średniej mocy. Kapusta będzie zmniejszać swoją objętość.
Na suchą patelnię wrzucamy boczek pokrojony w małe paski. Przyprawiamy kminem rzymskim. Podsmażamy, aż będzie rumiany. W międzyczasie siekamy koperek.
Do garnka z duszącą się kapustą dodajemy boczek i koperek, a potem kminek i ocet. Mieszamy i dusimy razem przez kilka minut. Przed podaniem przyprawiamy młodą kapustę na krótko solą i pieprzem do smaku.
Wypróbuj też przepisy na pierogi ruskie z miętą i roladki z ciasta francuskiego i boczku.