Smakosze.pl
szef kuchni w pracy

canva/kjekol

Skandaliczna stawka dla kucharza w restauracji Nusr-Et

10 Listopada 2021

Autor tekstu:

Renata Materlińska

Udostępnij:

Jeśli myślicie, że szef drogiej restauracji zarabia niemało, to grubo się mylicie. Właśnie ukazało się ogłoszenie luksusowej, londyńskiej restauracji, w której to poszukują doświadczonego pracownika. Stawka, która jest oferowana dla kucharza w restauracji Nusr-Et, jest skandalicznie niska. Wynosi mniej więcej tyle, co cena ziemniaczanego purée znajdującego się w menu tego lokalu.

Londyńska Nusr-Et należy do sieci restauracji, których właścicielem jest pochodzący z Turcji Nusret Gökçe. Kucharz ten i rzeźnik znany jest w mediach społecznościowych jako Salt Bae. Jego restauracje słyną z bardzo drogich steków i burgerów.

Skandaliczna stawka dla kucharza w restauracji Nusr-Et

Po Dubaju, Nowym Jorku i Mykonos, Salt Bae otworzył niedawno restaurację w londyńskim Knightsbridge. Poszukuje do niej szefa kuchni, w związku z czym, jak podaje portal o2, na stronie caterer.com pojawiło się ogłoszenie o pracę.

W ogłoszeniu podane jest, że szef kuchni „będzie pracował z najlepszymi składnikami z Wielkiej Brytanii i z zagranicy, w jednej z najsłynniejszych steakowni na świecie".

Podano też, że wybrany kandydat otrzyma nie tylko wysokie wynagrodzenie, ale też doskonałe możliwości rozwoju w globalnej firmie. Ta wysoka stawka mieści się w granicach 12-13,5 funtów za godzinę, czyli 65-73 zł. Do tego mają dojść jeszcze napiwki.

zapiekanka ziemniaczana

Zachwycająca, błyskawiczna zapiekanka ziemniaczana od Okrasy

CZYTAJ DALEJ

Horrendalnie wysokie ceny dań

Trzeba przyznać, że właściciel restauracji zbytnio się nie wysilił z wynagrodzeniem dla szefa kuchni. Szczególnie gdy weźmie się pod uwagę ceny dań w tym lokalu. 12 funtów, czyli tyle ile obiecana stawka godzinowa kosztuje bowiem ziemniaczane purée. A to jedno z najtańszych dań w restauracji Nusr-Et.

Złoty burger kosztuje tu 100 funtów, czyli około 540 zł, a za dużą porcję steka w płatkach z 24-karatowego złota trzeba zapłacić bagatela, 1450 funtów, czyli 8 tysięcy złotych. „Na szczęście", za wiele mniej, bo za 25 funtów, czyli za ok. 130 zł można zamówić tu baklawę.

Jak wyliczył portal o2, zatrudniony szczęśliwiec będzie musiał pracować „jedynie" 2 godziny, by kupić sobie porcję baklawy. Chęć na burgera i steka chyba szybko mu przejdzie.

Na naszej stronie często piszemy na temat różnych restauracji. Poznaj opinię znanego youtubera na temat restauracji Magdy Gessler, a także sprawdź, jakie dania możesz zamówić w lokalu Roberta Lewandowskiego.

stek

stek

Źródło zdjęcia: canva/charnsitr

Jak pozbyć się włókien kurczaka?

Niemal wszyscy Polacy popełniają fatalny błąd robiąc kurczaka. 7 zdjęcie wszystko Ci wyjaśni

Koniecznie sprawdź czy TY też to robisz

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2

Zapraszamy na nasz Instagram

Renata MaterlińskaAutor

Redaktorka serwisu Smakosze. Lubię gotować, odkrywać nowe smaki i potrawy. Dlatego po każdej podróży wprowadzam do domowego menu danie, które mi posmakowało. Z wykształcenia jestem technologiem żywności, studiowałam też dietetykę. Przez wiele lat prowadziłam kuchnię w dwutygodniku Przyjaciółka i miesięczniku Poradnik Domowy. Poza dobrym jedzeniem dużą przyjemność sprawia mi jazda na rowerze i muzyka. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ostre słowa dotyczące Kuchennych Rewolucji

Restauracje

Ostra reakcja kucharza na Kuchenne Rewolucje

Czytaj więcej >
Zestawy świąteczne Magdy Gessler zaskoczą ceną

Restauracje

Ile kosztują świąteczne specjały w delikatesach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >
Kuchenne Rewolucje

Restauracje

Kuchenne Rewolucje żegnają zmarłą uczestniczkę programu

Czytaj więcej >
Ceny u Magdy Gessler są przytłaczające

Restauracje

Ile trzeba zapłacić za jedzenie w restauracji Magdy Gessler? Ceny zwalają z nóg

Czytaj więcej >
Ceny świątecznych wypieków u Magdy Gessler

Restauracje

Magda Gessler podnosi ceny świątecznych przysmaków

Czytaj więcej >

Restauracje

Zaskakujący rachunek podbija sieć

Czytaj więcej >