Śliwki suszone mają mocny smak i aromat, który doskonale komponuje się z daniami mięsnymi. Duszone mięso w sosie śliwkowym jest wyjątkowo smaczne, lekko słodkie i niezwykle aromatyczne. Sos śliwkowy to doskonały dodatek do obiadu w długie, deszczowe dni. Poznaj przepis na sos śliwkowy do mięsa.Sos śliwkowy przygotowuję jesienią i na święta, jako doskonały dodatek do zimnej płyty oraz duszonej wieprzowiny, wołowiny i kurczaka. Każdy rodzaj mięsa rewelacyjnie łączy się z intensywnym, słodkim sosem śliwkowym.Suszone śliwki są wyjątkowo smaczne i zdrowe. Smakują równie dobrze podane z jogurtem, owsianką lub same, jako lekka przekąska. Śliwki suszone przede wszystkim regulują pracę jelit i całego układu pokarmowego. Zawarte w nich antyoksydanty opóźniają również procesy starzenia i zapobiegają powstaniu nowotworów. Śliwki, zarówno świeże, jak i suszone, są świetnym dodatkiem do mięs na ciepło, pasztetów, wędlin. Wykorzystaj trwający jeszcze sezon na owoce i przygotuj z nich śliwki w occie na całą zimę.
Sos musztardowy jest bardzo aromatycznym, intensywnym sosem, który doskonale komponuje się z każdym rodzajem mięsa, nadając mu wyjątkowy smak. Sos możesz przygotować do sosjerki, aby polać gotowe danie lub dusić w nim kurczaka, wołowinę, wieprzowinę. Poznaj przepis na doskonały sos musztardowy do mięsa.Przygotowanie sosu musztardowego zajmie Ci dosłownie kilka minut, a dodany do ulubionego mięsa wzmocni jego smak i aromat. Do sosu wykorzystaj musztardę delikatesową o najbardziej klasycznym smaku. Gorczyca musi być wyczuwalna, ale sama musztarda nie może być zbyt ostra lub chrzanowa, aby nie zmienić smaku potrawy, a go wzbogacić.Jeśli zamierzasz dusić mięso w sosie musztardowym, śmietanę i mąkę dodaj na samym końcu, kiedy już mięso będzie miękkie. Unikniesz w ten sposób przysmażenia lub nawet spalenia potrawy.Na bazie musztardy możesz przygotować równie smaczny posiłek lub dodatek do głównego dania, czyli ziemniaki z ziołami i musztardą po niemiecku.
Niezależnie od tego, czy przygotowujesz drób, wieprzowinę, czy wołowinę, odpowiednio dobrany do nich sos podkreśli smak mięsa, a całe danie będzie niezwykle aromatyczne i doskonale doprawione. Poznaj kilka wskazówek, jak zrobić najlepszy sos do mięsa.Sos jasny i ciemny są najbardziej klasycznymi sosami do pieczeni i innych dań mięsnych. Sosy przygotowywane są na bazie soku z konkretnego mięsa, a odpowiednio doprawione nadają mu wyrazistego i wyjątkowego smaku.Jasny sos do mięsa najlepiej komponuje się z drobiem, jagnięciną i delikatnym schabek i eskalopkami wieprzowymi. Jasny sos przygotujesz również z pieczarkami i chrzanem. Ciemny sos natomiast doskonale łączy się z policzkami wołowymi, pieczenią wołową, wieprzową, karkówką i roladkami.
Jeśli szukacie prostego przepisu na pyszną sałatkę, właśnie go znaleźliście. Proponujemy wam sałatkę z kiszonych ogórków z obłędnym sosem. Będzie ona idealnym dodatkiem do dań obiadowych, sprawdzi się też jako przekąska. Ogórki kiszone są doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Kwaśne, twarde i chrupiące, wnoszą dużo dobrego do zup czy sałatek. W tych ostatnich można jednak w pełni skorzystać z ich walorów zdrowotnych, bo nie niszczy ich wysoka temperatura. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Używacie w swojej kuchni lubczyku? Wiecie, do czego go dodać, co z niego zrobić? Jeśli nie, mamy dla was przepis na obłędny sos na bazie lubczyku. Ma niepowtarzalny smak, jest zdrowy i podniesie smak wielu potraw.Wiele osób na hasło lubczyk mówi afrodyzjak. Rzeczywiście w medycynie ludowej wywary z lubczyku były stosowane dla podniesienia libido. Z pewnością zawarte w nim składniki powodują rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co dodaje energii i działa pobudzająco. Lubczyk działa też rozkurczowo i jest lekkostrawnyLubczyk, który ma liście podobne nieco do selera, rośnie nieraz w przydomowych ogródkach i swoją karierę kończy w rosole. Tymczasem można go dodawać jako przyprawę do wielu potraw. Nadaje im smaku zbliżonego do maggi. My proponujemy przygotować z niego sos do sałaty czy makaronu.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Jeśli masz te produkty w lodówce lub kuchennej szafce wyrzuć je lub zwróć do sklepu. Główny Inspektorat Sanitarny wycofał je ze sklepów we wrześniu. Powodem są zanieczyszczenia tych produktów, które mogą być groźne dla naszego zdrowia i życia. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży naszego bezpieczeństwa. Regularnie kontroluje produkty, które znajdują się na sklepowych półkach. A w razie wykrycia w nich niebezpiecznego składnika wydaje ostrzeżenie publiczne i nakazuje wycofanie ich z rynku. Do wiadomości jest podawane występujące zagrożenie, dokładna nazwa i seria wycofywanego produktu oraz producent. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Sos beszamelowy jest sosem na bazie mleka, mąki i masła. Doprawiony solą, pieprzem i gałką muszkatołową staje się wyrazisty i jednocześnie bardzo delikatny, dzięki czemu jest idealny do wielu dań. Sprawdź, jak przygotować idealny i aksamitny sos beszamelowy bez grudek.Sos beszamelowy swój zapach i aromat zawdzięcza gałce muszkatołowej, która posiada delikatny, słodki, lekko orzechowy smak. Przyprawa znacząco poprawia smak wszystkich dań. Posiada również wiele właściwości prozdrowotnych, m.in. działa łagodząco na cały układ pokarmowy.Sos beszamelowy możesz wykorzystać do przygotowania lasagne, tagiatelle i innych makaronów. Sos doskonale sprawdzi się również w zapiekankach mięsnych i warzywnych, pieczonych w piekarniku, ponieważ połączy wszystkie składniki i sprawi, że danie nabierze wyjątkowego charakteru. Beszamel nadaje się także jako sos do smarowania ciasta na pizzę.
Kiszone ogórki potrafią wzmocnić smak niejednej potrawy A przygotowany z nich sos to dopiero dodatek. Podkreśli smak dań mięsnych, ryb i kanapek. Będzie też świetnym dipem. Zobacz jak przygotować przepyszny sos z kiszonych ogórków. Przygotowanie sosów nie jest zwykle trudne. Wystarczy wymieszać ze sobą kilka produktów i gotowe. By jednak gotowy sos dobrze smakował trzeba odpowiednio zestawić składniki. I w tym tkwi tajemnica smaku każdego sosu. My pokusiliśmy się o dodanie do sosu kiszonych ogórków. Produktu znanego, lubianego i bardzo zdrowego. Kiszeniaki mają wyraźny smak, co jest bardzo istotne dla sosu. To właśnie on ma dodawać potrawom wyrazu.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Fasolka szparagowa najczęściej podawana jest jako dodatek do obiadu - obsypana bułką tartą smakuje przecież wybornie. Można wykorzystać ją jednak jako danie główne. Wystarczy ugotować ją z sosem paprykowym rodem z Węgier. Fasolka szparagowa jest wbrew pozorom banalnie łatwa w gotowaniu, wystarczy jedynie zwrócić uwagę na jej wygląd. Młoda fasolka gotuje się bowiem znacznie szybciej od starszej, dlatego nie należy przesadzić z czasem podgrzewania. Sos w poniższym daniu można zrobić na ostro i łagodnie. Jeśli preferujesz bardziej pikantną kuchnię, dopraw sos ostrą papryką w proszku lub pieprzem cayenne. Dzięki nim smak będzie bardziej wyrazisty. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Zrobienie aromatycznego sosu, w którym nie będą pływały żadne grudki, wcale nie jest skomplikowane. Podstawą jest dodawanie składników w odpowiedniej kolejności, a także ich wystarczająco niska temperatura. Zamiast zwykłej łyżki mieszaj sos rózgą kuchenną, która najlepiej rozbija grudki. Dobry sos jest podstawą wielu dań. Dzięki niemu można uwypuklić smak głównej potrawy, a także przykryć jej ewentualne niedoskonałości - lekko przypalony spód pieczeni czy braki w przyprawach zostaną niezauważone. Aby móc jednak uzyskać taki efekt, sam sos musi być bliski ideałowi. Jeśli okazuje się być za rzadki lub pływają w nim grudki nierozprowadzonej mąki, cała przyjemność z jedzenia może zostać zatracona. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Nie da się ukryć, że czosnek niedźwiedzi charakteryzuje się niecodziennymi walorami smakowymi, obok których nie sposób przejść obojętnie. Nietrudno natknąć się na osoby, które z miłą chęcią dodałyby go do swoich frykasów. Jakie sekrety skrywa czosnek niedźwiedzi?
Sos czosnkowy najczęściej opiera się na majonezie lub jogurcie - jego ostry, charakterystyczny smak zwiększa zalety innych produktów, takich jak kiełbasy, warzywa, frytki czy chociażby kanapki. Jeśli decydujesz się samodzielnie zbierać dzikie rośliny do jedzenia, bądź ostrożny. 48-letni mieszkaniec niemieckiego miasta Freising, mieszczącego się około 33 kilometry od Monachium, postanowił pod koniec zeszłego miesiąca zrobić sos czosnkowy. Jego głównym składnikiem miał być czosnek niedźwiedzi, lecz Niemiec popełnił tragiczny w skutkach błąd.
GIS opublikował na rządowej stronie ostrzeżenia dla konsumentów. Dotyczą one parówek i pesto. Ich zjedzenie może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi. Każdy powinien wiedzieć, które produkty stwarzają zagrożenie.
Tradycyjny sos sojowy produkowany jest według mocno skomplikowanej procedury, polegającej głównie na długim fermentowaniu mieszaniny soi, pszenicy, wody, soli oraz specjalnej pleśni. Taką mieszaninę wlewa się do zbiorników fermentacyjnych, gdzie leżakuje przez kilka miesięcy. Po fermentacji całość układa się na tkaninie przypominającej bawełnianą gazę używaną w serowarstwie. Następnie prasuje się masę, a płyn, który z niej wycieka, butelkuje się, pasteryzuje, nalepia etykiety i wysyła do dystrybutorów. Miłośnicy sosu sojowego z całego świata potrafią wydawać spore sumy na dobrej jakości sos.
Sos do mięsa jest bardzo ważnym elementem praktycznie każdej pieczeni - nawet najbardziej suche mięso może dzięki niemu zostać uratowane. Jego bogaty smak i aromat może zostać wykorzystany w wielu innych daniach, takich jak kopytka, kluski śląskie czy makarony. W dzisiejszych czasach wiele ludzi sięga jednak po gotowe wersje sosów, często pod postacią proszków instant. Te wystarczy zmieszać z wodą i zagotować, aby uzyskać gęstą i lepką konsystencję. Niestety ich skład pozostawia wiele do życzenia - jest bowiem wyjątkowo niezdrowy.
Nawet najlepszym kucharzom zdarzają się kulinarne wpadki. Do najczęstszych z nich należy zapewne przypalenie ulubionej potrawy. Jednak wsypanie do garnka zbyt dużej ilości soli mogłoby pewnie stawać w szranki z fiaskiem na polu pieczenia.
Najprostszym rozwiązaniem problemu rzadkiego sosu jest dosypanie odrobiny mąki. Skrobia w niej zawarta łączy się z cząsteczkami wody i zmienia konsystencję sosu na o wiele gęstszą. Niestety, taki sposób jest kaloryczny i nie każdy chce z niego korzystać. Istnieje wiele innych ciekawych produktów, którymi z dużą skutecznością można sprawić, że sos będzie miał idealną gęstość. Dzięki nim nie będziesz musiał liczyć kalorii czy zmniejszać ilości spożytego jedzenia, aby zmieścić się w swoim dziennym limicie.
Smakowity sos tatarski jest jednym z tych dodatków do dań, który potrafi przyprawić o szybsze bicie serca. Okazuje się, że z łatwością można przygotować go w domowym zaciszu. Każdy poradzi sobie z tą recepturą.