Zrób bulion na tym mięsie i włóż do zamrażarki. W Nowy Rok postawi cię na nogi raz dwa
Sylwestrowa zabawa może dać się we znaki nawet najwytrwalszym imprezowiczom. Na syndrom dnia następnego doskonale sprawdzi się rosół kolagenowy przygotowany na odpowiednim mięsie. Poznaj przepis, a Nowy Rok powitasz nie tylko wesoło, ale i smacznie. Kubek tego buliony nad ranem będzie, jak znalazł.
Domowy bulion inaczej
Domowy bulion jest podstawą niejednej zupy oraz dania. Nie każdy wie, że może być także zdrowym napojem o doskonałych właściwościach. Rosół kolagenowy jest wykorzystywany w medycynie chińskiej. Regularne spożywanie poprawi perystaltykę jelit, a także zapobiega występowaniu wzdęć. Wspomaga też pracę wątroby, co jest szczególnie ważne po sylwestrowej zabawie.
W dodatku zawiera sporo cennych dla organizmu wartości odżywczych i pierwiastków, takich jak:
- magnez
- wapń
- magnez
- siarka.
Dlatego dowiedz się, z jakiego składnika należy przygotować bulion, a później przygotuj go według poniższego przepisu. Schłodzony bulion możesz trzymać w lodówce przez 2-3 dni. Większą ilość bez problemu zamrozisz i zużyjesz wedle zapotrzebowania.
Biorę mięso mielone i rozkładam na waflach. Mogłabym to jeść bez przerwy, po prostu pychaDomowy bulion tylko z tym składnikiem
Za doskonałym smakiem tradycyjnego rosołu stoi kilka rodzajów mięs. Najlepiej, gdyby było to zarówno mięso drobiowe, jak i wołowe. Okazuje się jednak, że bazę na rosół można ugotować na kościach. Dzięki temu składnikowi przygotujesz rosół kolagenowy, który bogaty jest w glutaminę. Jest to naturalny przeciwutleniacz. Pozostałe składniki hamują także procesy starzenia oraz wspomagają pracę stawów.
Do przygotowania bulionu potrzebne będą także warzywa oraz przyprawy. Wszystkie składniki poznasz, sprawdzając poniższą listę składników. Podstawą są bardzo tanie korpusy kurzęce oraz skrzydełka.
Składniki:
- 1 ½ kg korpusów z kurczaka
- ½ kg skrzydełek z kurczaka
- 1 marchewka
- 1 korzeń pietruszki
- 3 łodygo selera naciowego
- 1 cebula
- 1 główka czosnku
- 1 pęczek natki pietruszki
- woda
Jak przygotować rosół kolagenowy?
Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Kości dokładnie umyj, a następnie ułóż je na blaszce. Piecz je w rozgrzanym do 200 stopni piekarniku przez około 50 minut. W tym czasie marchew oraz pietruszkę obierz i dokładnie umyj. Warzywa pokrój na mniejsze kawałki. Główkę czosnku przekrój na pól.
Do garnka przełóż podpieczone kości, pokrojone warzywa, seler naciowy, czosnek oraz natkę pietruszki. Całość zalej wodą i doprowadź do zagotowania. Następnie zmniejsz ogień do minimum i gotuj bulion przez 3 godziny.
Po tym czasie wyciągnij wszystkie składniki, a bulion przecedź. Gotowy i przestudzony możesz wypić od razu, zamrozić lub użyć do wybranych potraw.
Sprawdź także, co youtubera zachwyciło na jarmarku świątecznym oraz dowiedz się, jaki owoc warto włączyć do swojej diety.