Bułka tarta to nie wszystko. Ten patent na fasolkę szparagową jest 100 razy lepszy
Czy da się ulepszyć doskonałe? Ten przepis na fasolkę szparagową pokazuje że tak. To lekkie letnie warzywo zostało stworzone do takich właśnie sposobów podawania.
Fasolka szparagowa inaczej
Z tym przepisem fasolka szparagowa wychodzi tak samo, a jednak inaczej, jak zazwyczaj. Podajemy ją, i owszem, z bułką tartą. Ten sposób bliski jest jednak smażeniu w panierce – a w każdym razie wyraźnie nim inspirowany.
Aby wydobyć z fasolki całą delikatność i kruchość jej struktury, należy porządnie ją zblanszować. Koniec z gotowaniem i studzeniem w miseczce. Przygotujmy jej poprawną kąpiel chłodzącą.
Wbij jajka, wrzuć czosnek i odpal blender. Dawno nie jadłem czegoś tak dobregoFasolka z bułką tartą
Do takiej fasolki używamy składnika, który tradycyjnie nazywa się bułką tartą. Warto jednak pamiętać, że nie musi on pochodzić z białej bułki. Chyba najlepszy jest jasny żytni chleb, do którego przed smażeniem dodać można odrobinę płatków chili.
Składniki
- 400 g fasolki szparagowej – żółtej, zielonej lub mieszanej
- 1 szklanka mąki
- 1 szklanka bułki tartej
- 2 jajka
- Sól, pieprz
- ½ łyżeczki mielonej kurkumy
- Olej do smażenia
Inny sposób na fasolkę szparagową
Fasolkę obieramy z łykowatych końcówek i wrzucamy do osolonego wrzątku. Trzymamy ją w garnku przez ok. 6-7 minut, po czym od razu przenosimy do miski z zimną wodą, najlepiej z dodanym lodem. Po chwili przenosimy na miskę lub durszlak.
Jajko roztrzepujemy z solą, pieprzem i kurkumą. Mąkę i bułkę tartą wysypujemy na talerze. Fasolkę obtaczamy w mące, następnie zamaczamy w rozbitym jajku i obtaczamy w bułce tartej.
Na patelni na średnim ogniu rozgrzewamy tłuszcz, przekładamy fasolkę i smażymy, aż będzie złocista. Przed podaniem odsączamy ją na talerzu wyłożonym papierem do pieczenia.
Wypróbuj też przepisy na faszerowaną cukinię i doskonałe pierogi z jagodami.