Esencjonalny rosół z resztek po pieczonym kurczaku
Rosół można gotować na różnych rodzajach mięs. Drobiowy jest delikatniejszy w smaku i ma złocisty kolor. Wołowy charakteryzuje się zdecydowanym smakiem i bursztynową barwą. Dziś zdradzimy wam jednak przepis na rosół z resztek po pieczonym kurczaku. Jest esencjonalny i pełen aromatu. Koniecznie przetestujcie tę recepturę. Będzie smacznie, a w waszej kuchni nic się nie zmarnuje.
Klasyczny przepis na rosół mówi, by surowe mięso zalać zimną wodą i gotować na małym ogniu, do momentu, aż się zagotuje. Potem trzeba usunąć szumowinę, dodać warzywa i przyprawy i całość gotować na małym ogniu przez 2-3 godziny.
Przepis na rosół z resztek po pieczonym kurczaku przyrządza się podobnie. Różnica jest jednak taka, że można go gotować nieco krócej, a i tak będzie pełen smaku i aromatu.
Esencjonalny rosół z resztek po pieczonym kurczaku
Składniki:
resztki pieczonego kurczaka, np. szyja, korpus, skóra, kości
1 duża pietruszka
2 marchewki
kawałek selera
kawałek pora
1 cebula
2 ząbki czosnku
2 listki laurowe
3-4 ziarna ziela angielskiego
2 ziarna kardamonu
natka pietruszki
2 łyżki sosu sojowego
sól, pieprz
Przygotowanie rosołu
Resztki kurczaka włóż do garnka, zalej zimną wodą. Dodaj obraną pietruszkę, marchewki, seler i por, a także listki laurowe, ziarna ziela i kardamonu.
Gotuj na niedużym ogniu, do momentu, aż całość się zagotuje. Potem dodaj opieczoną cebulę, ząbki czosnku i połowę natki pietruszki i gotuj całość, aż warzywa będą miękkie.
Wywar przecedź, dodaj sos sojowy. Rosół dopraw do smaku solą i pieprzem. Podawaj z makaronem, posypany posiekaną natką pietruszki.
Po inne przepisy na rosół zapraszamy na naszą stronę. Znajdziesz tam recepturę na rosół z kapustą i podrobami, a także na rosół według Anny Lewandowskiej.
Źródło zdjęcia: canva/arfo
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy
Źródło: beszamel.se