Jak zrobić domowy paprykarz szczeciński? Przepis krok po kroku
Domowy paprykarz szczeciński to prawdziwy przysmak dla całej rodziny. Aromatyczna pasta rybna smakuje wybornie z kromką świeżego pieczywa. Jak zrobić domowy paprykarz szczeciński? Poznaj prosty przepis na idealny dodatek do chleba.
Paprykarz szczeciński to kultowa konserwa z PRL-u. Puszka z masą rybną, warzywami i ryżem była prawdziwym przysmakiem i jadano ją zarówno na ciepło, jak i na zimno jako pastę do chleba. Gotowy paprykarz do tej pory spotkamy w sklepach spożywczych i marketach, ale możemy również przygotować go samodzielnie.
Domowy paprykarz jest przepyszny, ma więcej składników i przede wszystkim pozbawiony jest wzmacniaczy smaku i sztucznych konserwantów. Paprykarz po przygotowaniu również możesz trzymać w lodówce i wykorzystać w ciągu kilku najbliższych dni.
Danie podlej bulionem warzywnym, dzięki któremu paprykarz będzie jeszcze smaczniejszy. Możesz również wykorzystać odrobinę rosołu, który został z poprzedniego dnia. Jeśli nie masz wywaru, podlej danie wodą, ale nie dodawaj do niego kostki rosołowej.
Do przygotowania kultowej konserwy wykorzystaj kawałek wędzonej ryby. Gorąco polecam makrelę ze względu na jej wyjątkowy smak i wartości odżywcze. Z makreli zrobisz również wyśmienitą pastę- tu poznasz przepis na pastę kanapkową z makreli i serka mascarpone, jest idealna na śniadanie lub kolację.
Przepis na domowy paprykarz szczeciński
Składniki na 4 porcje:
250 g wędzonej ryby, np. makreli
200 ml bulionu warzywnego
marchewka
duża cebula
korzeń pietruszki
woreczek białego ryżu
łyżka koncentratu pomidorowego
2 łyżeczki papryki słodkiej mielonej
pół łyżeczki ostrej papryki
sól, pieprz do smaku
2 łyżki masła lub oleju
Jak zrobić domowy paprykarz szczeciński?
Mięso oddziel od ości i skóry i rozgnieć je widelcem, ryż ugotuj w osolonej wodzie według instrukcji na opakowaniu. Marchewkę i pietruszkę zetrzyj na tarce, posiekaj drobno cebulkę.
Na rozgrzanym tłuszczu zeszklij cebulkę, następnie dodaj starte warzywa, oprósz je solą, pieprzem i smaż przez kilka minut. Wlej bulion i gotuj pod przykryciem do miękkości warzyw.
Na patelnię dodaj rybę, wsyp paprykę ostrą i słodką, odcedzony, ugotowany ryż, dokładnie wymieszaj i gotuj kilka minut, następnie dodaj przecier pomidorowy, ponownie wymieszaj i dopraw do smaku solą i pieprzem, smacznego.
Źródło zdjęcia: canva/arfo
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Dlaczego w opakowaniu mięsa są dziwne wkładki? Wyjaśniamy do czego służą
Jak zrobić chleb bez drożdży i zakwasu? Wszystkie składniki masz w spiżarni
Najlepszy przepis Roberta Makłowicza na gulasz węgierski. Jak zrobić bogracz?
Źródło: kwestiasmaku.com