Placki ziemniaczane z pyszną niespodzianką. Doskonałe na obiad. Prawdziwa rewelacja!
Placki ziemniaczane w tradycyjnej odsłonie niektórym mogą się znudzić. Warto wtedy przygotować równie smaczną wersję z dodatkiem kiszonej kapusty i pieczarek. Przepis nie jest skomplikowany, a rarytas świetnie sprawdzi się jako obiad dla całej rodziny. Musicie spróbować.
Jeśli szukacie sposobu na znakomite i nietuzinkowe placki ziemniaczane, przysmak, który wam dziś proponujemy, będzie w sam raz. W środku chrupiących placuszków tym razem zamkniemy znakomity farsz z kiszonej kapusty i pieczarek. Smak dania będzie niesamowity, a przyjemny aromat rozniesie się po całym domu. Skusicie się?
Przepis na placki ziemniaczane z kiszoną kapustą i pieczarkami
Składniki:
800 g ziemniaków
300 g kapusty kiszonej
300 g drobnych pieczarek
1 większa cebula
1 duże jajo lub zamiennik
3 łyżki mąki pszennej
1-2 łyżki bułki tartej
1 łyżeczka cukru
sól i pieprz w ilości do smaku
olej rzepakowy do smażenia
Jak zrobić placki ziemniaczane z kiszoną kapustą i pieczarkami? Znamy prosty przepis
Zaczynamy od posiekania kapusty kiszonej i ugotowania jej do miękkości z odrobiną wody. W międzyczasie oczyszczamy i kroimy pieczarki. Cebulę przecinamy na pół i jedną jej część podsmażamy na patelni. Gdy będzie szklista, dodajemy grzyby.
Zredukowane pieczarki z cebulą dodajemy do miękkiej i odcedzonej z nadmiaru płynu kapusty. Doprawiamy solą oraz pieprzem, po czym wsypujemy cukier i bułkę tartą. Drugą połowę cebuli oraz obrane i umyte ziemniaki ścieramy na tarce o większych oczkach.
Odciskamy z soku, zachowując go — do masy będziemy dodawać skrobię ziemniaczaną, która zbierze się na dnie naczynia. Ziemniaki łączymy z mąką pszenną, jajem oraz wspomnianym już osadem. Doprawimy solą i pieprzem.
Na patelni rozgrzewamy olej, po czym formujemy placki ziemniaczane, kładąc kolejno cienką warstwę masy ziemniaczanej, farsz i ponownie warstwę ciasta. Smażymy na średnim ogniu do zrumienienia z obu stron. Podajemy na ciepło. Placki ziemniaczane świetnie smakują ze szklanką barszczu czerwonego.
Wskazówka: jajko możecie zastąpić, zalewając 1 łyżkę mielonego siemienia lnianego 3 łyżkami wrzątku. Po 5 minutach uzyskacie kleik, który odpowiada 1 sztuce kurzego nabiału. Placki z takim „jajem” będą wegańskie.
Na naszej stronie znajdziecie inne przepisy na pyszne placki ziemniaczane. Polecamy prosty patent na rarytas z dodatkiem dyni. Warta wypróbowania jest też receptura, w której nie jest konieczne ścieranie warzyw.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Hitowy tort makowy Marioli Bojarskiej-Ferenc. Niepowtarzalny wypiek zachwyca smakiem i wilgotnością
Śledzie imbirowe z sosem orzechowym. Zaskocz gości niezwykłą wersją uwielbianej ryby
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama