Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Poszedł do Kantyny i zamówił grochówkę. W głowie się nie mieści, co usłyszał od właściciela
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 10.06.2024 12:13

Poszedł do Kantyny i zamówił grochówkę. W głowie się nie mieści, co usłyszał od właściciela

książulo
Fot. YouTube/ksiazulo

Youtuber Książulo odwiedził Kraków i bar Kantyna. W tym klimatycznym miejscu chciał spróbować wyjątkowej grochówki. Słowa właściciela lokalu mocno go zdziwiły.

Taka grochówka tylko w krakowskiej Kantynie

Książulo przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by próbować dań w rozmaitych lokalach. Popularny youtuber swojej wrażenia z kulinarnych wizyt opisuje w filmikach, które publikuje na swoim kanale YouTube. Tym razem Książulo wybrał się do Krakowa, a w nim odwiedził bar Kantyna.

Popularny youtuber postanowił zamówić grochówkę. Pożywna zupa jest lubiana przez wielu Polaków. Smaczna i sycąca bywa często zamawiana w lokalach gastronomicznych. Jednak ta zupa kojarzy się też zupełnie z innym miejscem. 

grochówka
Fot. YouTube/ksiazulo
Tę zupę pulpetową gotuję co kilka dni. Moja rodzina wciąż nie ma jej dosyć

Grochówka czołgowa i bździoszka pierdzioszka

Grochówka to zupa kojarzona przede wszystkim z wojskiem. Zazwyczaj podawana z kuchni polowej ma wielu wiernych zwolenników. Kiedy zamówił jednak grochókę, usłyszał od właściciela zaskakujące pytanie:

Grochówę? A szkolenie przeszli wojskowe? Co zrobić po grochówie, jak są przypadki problemów?

Zaskoczony Książulo odparł przecząco. Jednak sympatyczny kucharz od razu go uspokoił:

U nas jest grochówka czołgowa, czyli nie jest bździoszka pierdzioszka

Czyli będzie bezpiecznie-zaśmiał się youtuber

Grochówka podawana w kantynie jest bardzo gęsta. Dosłownie łyżka stoi w tej pożywnej zupie. Ksiażulo zamówił grochówkę z wkładką, czyli z wędzoną kiełbasą. Youtuber powiedział o zupie:

Bardzo dobrze pachnie, jak Pan nam ją podał, to od razu we mnie buchnął ten zapach. Chyba lubię grochówkę

Grochówka czołgowa warta polecenia

Książulo w opublikowanym filmiku na swoim kanale YouTube powiedział:

To jest taka zupa jak obiad po prostu. Przez ten groch czuję, jakbym coś zdrowego jadł. Mega dobra i nigdy bym nie przypuszczał, że będę fanem grochówki 

Grochówka czołgowa zachwyciła popularnego youtubera. Książulo zjadał się nią i mówił:

Uważam, że ta grochówka jest świetna. Jestem w szoku, bo spodziewałem się, że to będzie troszkę takie dziadowskie, ten klimat trochę taki na siłę będzie, a dostaniemy coś zwykłego

Jednak tak się nie stało. Grochówka smakowała, że palce lizać. Dlatego youtuber przyznał właścicielowi Kantyny odznaczenie MUALA. To wyraz uznania i jednocześnie widoczny znak dla klientów, że warto jeść w krakowskim barze. Pisaliśmy o tym, jak zrobić placki ziemniaczane z młodych ziemniaków. Podawaliśmy przepis Tomasza Strzelczyka na racuchy z truskawkami. 

grochówka
Fot. YouTube/ksiazulo

Źródło: YouTube/ksiazulo

Zdjęcia: YouTube/ksiazulo