Prosty przepis na kapustę z grochem bez namaczania. Sekret najlepszych kucharek tkwi w 1 sztuczce
Kapusta z grochem bez namaczania jest świetną alternatywą dla tradycyjnego dania, które przygotowywane jest dopiero na drugi dzień, kiedy groch zmięknie. Najlepsze kucharki gotują go w osolonej wodzie z kminkiem, dzięki czemu kapusta z grochem jest gotowa w godzinę.
Groch łuskany zwykle moczymy przez całą noc w zimnej wodzie i dopiero następnego dnia przygotowujemy zupę, kapustę, czy inne danie. Wystarczy jednak, że zastosujemy jedną sztuczkę, a dania z dodatkiem grochu przygotujemy jeszcze tego samego dnia. Poznaj przepis na kapustę z grochem bez namaczania.
Kapusta z grochem jest jedną z tradycyjnych potraw wigilijnych. Przygotowywana z kiszonej kapusty, grochu i zeszklonej na oleju cebuli jest niezwykle aromatyczna, pożywna i pełna smaku. Jaki jest patent na kapustę z grochem bez namaczania? Groch przepłucz pod zimną wodą i gotuj do miękkości z dodatkiem soli. Po około 50 minutach strączki będą miękkie i gotowe do jedzenia.
Do gotującej się wody z grochem dodaj również niewielką ilość kminku. Przyprawa zapobiega wzdęciom, a kapusta z grochem bez namaczania będzie lżejsza i nie będzie powodować uczucia pełności. Kminek jest przyprawą, która wzmocni również aromat całego dania. Świetnie podkreśla smak kiszonki.
Przemysł na świąteczną kapustę z grochem bez namaczania
Składniki:
800 g kiszonej kapusty
500 g łuskanego grochu
liść laurowy
pół łyżeczki kminku
2 ziarna ziela angielskiego
cebula
sól, pieprz
olej rzepakowy
Jak przyrządzić kapustę z grochem? Koniec z wielogodzinnym namaczaniem grochu
Groch opłucz, przesyp do garnka, zalej wodą, żeby przykryła strączki. Wsyp łyżkę soli, kminek i gotuj na małym ogniu przez około 50 minut, aż będzie miękki i wchłonie wodę. Kapustę poszatkuj, włóż do garnka, wlej około 3/4 szklanki wody, dodaj liście laurowe, ziele angielskie i gotuj do miękkości.
Cebulę posiekaj drobno i zeszklij na maśle na głębokiej patelni lub w garnku z grubym dnem. Dodaj kapustę, groch, wymieszaj dokładnie i smaż chwilę. Całość dopraw do smaku solą i pieprzem, smacznego.
Jak przygotować mak do świątecznych przysmaków? Na Boże Narodzenie przygotuj również sałatkę jarzynową ze śledziem. Sałatka będzie pysznym dodatkiem do zimnej płyty.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Babcia Janka zdradziła rodzinną recepturę na łamańce z makiem. Wnuki czekają na nie cały rok
Delikatny karp w szarym sosie. Lepszy niż smażony i w galarecie razem wzięte
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama