Domowe jagodzianki to doskonały pomysł na smaczną przekąskę lub podwieczorek na słodko dla całej rodziny. Drożdżowe bułeczki z jagodami są miękkie, puszyste i idealnie pasują do kawy lub herbaty. Poznaj przepis na jagodzianki krok po kroku.Jagodzianki z ciasta drożdżowego wychodzą puszyste, słodkie i z pewnością posmakują każdemu łasuchowi. Jagodzianki po upieczeniu możesz dodatkowo oblać domowym lukrem. Bułeczki zawijaj według uznania, zarówno podłużne, jak i zawinięte w spłaszczony rulonik będą smakować rewelacyjnie.Do przygotowania ciasta drożdżowego używaj produktów o temperaturze pokojowej, możesz również delikatnie podgrzać mleko, aby drożdże szybciej ruszyły. Jeśli zaczniesz wyrabiać ciasto z zimnymi produktami lub jeszcze gorącym, roztopionym masłem, zabijesz drożdże, a bułki nie urosną i będą miały zakalca.Przygotuj równie smaczne cynamonki- tu poznasz przepis na obłędne bułeczki z jabłkami i cynamonem, idealne w chłodne, jesienne dni.
Placki na śniadanie powinny być ekspresowe i banalnie proste w wykonaniu, a także sycące i dostarczające dużo energii. Placki opracowane przez Nigellę Lawson spełniają te kryteria, a dodatkowo są wyrośnięte i pełne smaku. Można podawać je zarówno samodzielnie, jak i ze słodkimi dodatkami. Z pewnością każdy będzie zachwycony możliwością zjedzenia tak pięknie wyglądającego śniadania. Placki na śniadanie nie mogą być czasochłonne ani wymagające dużej ilości składników, w końcu mało kto ma wtedy dużo czasu. Nigella Lawson znana jest z wykorzystywania tradycyjnych przepisów i modyfikowania ich w taki sposób, aby były przystępne dla zwykłych ludzi, którzy w kuchni nie mogą spędzić każdego dnia wielu godzin. Placuszki śniadaniowe smakują same, jednak pełnie smaku wydobywa się, podając je z dodatkami. Na talerzu nie powinno zabraknąć bitej śmietany, słodkich sosów, świeżych owoców, powideł czy syropu klonowego. Pokaźna porcja takich placków z pewnością dostarczy energię na cały poranek.
Idealnie puszysty i delikatny sernik, który rozpływa się w ustach, jest ideałem, do którego dąży każdy cukiernik. Aby mieć pewność, że ciasto nie opadnie, należy zastosować się do kilku zasad, które opisujemy poniżej. Bardzo ważna jest kąpiel wodna, dzięki której podczas pieczenia ciasto jest równomiernie nagrzewane i zmniejsza się ryzyko opadania. Nic nie równa się sernikowi przygotowanemu w domu własnymi rękoma. Oczywiście można kupić gotowe ciasto w cukierni czy sklepie, jednak jego smak i jakość nie będzie tak dobra - w końcu własne ciasto zawiera tylko te składniki, które miały się w nim znaleźć. Dużym mankamentem sernika jest jego stosunkowo duża trudność w przygotowaniu. Aby osiągnąć pełen sukces, trzeba pamiętać o kilku aspektach, bez których ciasto opada, jest suche, pęka bądź nie jest puszyste. Na szczęście zebraliśmy podpowiedzi, które pozwolą cieszyć się idealnym wypiekiem za każdym razem.
Pierniczki świąteczne wcale nie muszą leżakować kilku tygodni, aby stały się miękkie i pyszne. Pierniczki babci są przepisem na ciasteczka, które są gotowe zaraz po upieczeniu - istnieje więc szansa, że zdąży się wykonać je jeszcze przed Świętami. Poniżej pokazujemy całą recepturę krok po kroku, więc każdy może ją zrobić bez żadnych przeszkód. Pierniczki babci są zdecydowanie najszybszym przepisem na ich zrobienie. Wraz z wymieszaniem i wyrobieniem ciasta, cały proces można zmieścić nawet poniżej 30 minut. W smaku są bardzo intensywne i nie da się zauważyć różnicy, porównując je do pierniczków leżakujących w pudełku przez kilka tygodni. Pamiętaj, żeby przed dodaniem mokrych składników dokładnie przesiać mąkę oraz sodę oczyszczoną lub proszek do pieczenia. Jakiekolwiek grudki źle wpływają na konsystencję ciasta, co łatwo przekłada się na cukiernicze fiasko. Pierniczki robią się wtedy zbyt kruche i pękają pod najmniejszym dotykiem.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że w Polsce makowcem nazywamy zawijane w roladę ciasto z nadzieniem makowym. Japończycy opracowali rewolucyjny przepis, który pozwala wykonać to ciasto bez zwijania. Taki wypiek jest znacznie prostszy w wykonaniu, smakuje obłędnie i doskonale pasuje na świątecznym stole. Poniżej prezentujemy sposób na jego przygotowanie.Makowiec kojarzy się przede wszystkim ze Świętami Bożego Narodzenia, kiedy wiele domów wypełnionych jest zapachami przyprawy do piernika, maku oraz pieczonych ryb. Tradycyjnie ciasto to jest zawijane w roladę bądź nadzienie zamknięte jest pomiędzy dwoma warstwami ciasta. W Japonii makowca robi się jednak zupełnie inaczej i masę z maku od razu łączy się z ciastem. Dzięki temu należy włożyć w niego o wiele mniej pracy, smak maku jest równomiernie rozprowadzony po całym łakociu, a po polaniu go polewą wygląda doskonale i wyjątkowo apetycznie.
Ciasto wuzetka to pyszne, czekoladowe ciasto przełożone puszystym kremem śmietanowym i polane polewą czekoladową. Delikatny krem genialnie łączy się z wyraźnymi, kakaowymi blatami tworząc jeden z lepszych deserów do kawy i na większe uroczystości. Poznaj tradycyjny przepis na ciasto wuzetka.Wuzetka jest ciastkiem, które kupisz w każdej cukierni, możesz jednak przygotować je samodzielnie i cieszyć się doskonale wypieczonymi blatami i jeszcze lepszym smakiem. WZ to ciastko, które wprost rozpływa się w ustach, przygotuj je na weekend lub spotkanie z przyjaciółmi, a wszyscy będą zachwyceni.Ciasto kakaowe jest bardzo wyraźne w smaku, wilgotne i dobrze wyrośnięte. Pamiętaj, aby nie nastawiać piekarnika na termoobieg, ponieważ wysuszysz blaty i nie będą już tak smaczne. Bitą śmietanę zawsze ubijaj z mocno schłodzonej, tłustej śmietany, najlepiej 36%. Kwaśna lub ciepła śmietana skiśnie lub zważy się podczas ubijania.Ciasto czekoladowe smakuje równie dobrze, kiedy połączysz je z masą serową. Tu poznasz przepis na marmurkowe ciasto czekoladowe z serem, idealne do kawy i rozgrzewającej, zimowej herbaty.
Martwisz się, że nie zdążysz przygotować wszystkich wigilijnych potraw? Postaw na proste przepisy i półprodukty, które ułatwią ci pracę. Jeśli masz w planach paszteciki, błyskawicznie zrobisz je z ciasta francuskiego. Wystarczy, że zawiniesz w nie przygotowany farsz i całość upieczesz. Paszteciki będą gotowe w 30 minut.Czerwony barszcz zwykle podaje się z uszkami. Jednak doskonale smakuje też z krokietami czy pasztecikami. Jeśli chcesz więc podać proste i niebywale smaczne danie, postaw na paszteciki. Możesz je zrobić z ciasta kruchego lub drożdżowego. Jednak jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, postaw na gotowe ciasto francuskie. Takie paszteciki zrobisz w mig.Nadzienie do pasztecików wigilijnych możesz zrobić z kapusty i suszonych grzybów, szpinaku czy pieczarek. My postawiliśmy na te ostatnie, bo mają bardziej tradycyjny smak niż szpinak, a są szybsze w przygotowaniu niż nadzienie z kapusty i leśnych grzybów. Farsz oczywiście możesz przygotować dzień wcześniej. Paszteciki doskonale smakują odgrzane w piekarniku.
Przygotowanie ciasta na pierogi nie jest zajęciem trudnym, jednak bez znajomości kilku technik, zagniatanie ciasta może się nie udać. Aby uzyskać elastyczne i miękkie ciasto, należy zaparzyć je nie tylko gorącą wodą, lecz również mlekiem. W taki sposób uzyskuje się jeszcze lżejszą fakturę i znacznie lepszy smak - w mleku jest niewielka ilość tłuszczu, który pozytywnie wpływa na właściwości ciasta. Pierogi można bez żadnych przeciwskazań nazwać naszym narodowym daniem, z którego każdy Polak jest dumny. Nieskończona ilość wariacji i sposobów przygotowania sprawiają, że pierogi nie nudzą się, w końcu zawsze można zrobić je z innych składników. Sekretem ciasta na pierogi jest bez wątpienia ciepła woda, która delikatnie zaparza surową mąkę. Dzięki temu ciasto nabiera elastyczności i delikatności. Bez zalania jej gorącą wodą, ciasto byłoby twarde i gumowate, co nie spodobałoby się prawdziwym fanom pierogów.
Sernik smażony jest świetną alternatywą dla tradycyjnego sernika. Kruche ciasto przekładane gotowaną masą serową i jabłkami to ciasto, którego musisz spróbować. Sernik oblany jest domową polewą czekoladową. Poznaj przepis na wyśmienity sernik smażony.Sernik smażony to ciasto warstwowe, a przełamanie smaku sera, jabłek i czekolady sprawi, że pokochają go wszyscy miłośnicy słodkości. Ciasto po przełożeniu jest wysokie i bardzo ładnie się prezentuje, dlatego też jest jednym z moich ulubionych ciast pieczonych na większe uroczystości, czy spotkania w najbliższych gronie.Masę serową łatwo przypalić, dlatego tez gotuj ją na wolnym ogniu i stale mieszaj. Przypalony ser zmieni smak i ciasto nie będzie już smaczne. Do masy jabłkowej wykorzystaj kwaśne, twarde jabłka, aby przełamać słodki smak ciasta, sera i czekolady. Jeśli masz słodką odmianę, zmniejsz ilość cukru, aby nie przesłodzić jabłek.Masa serowa świetnie łączy się również z makiem- tu poznasz łatwy przepis na ciasto serowo-makowe, idealne do kawy i na większe okazje.
Delikatny ser o przyjemnym cytronowy posmaku, który wprost rozpływa się w ustach? Tak właśnie smakuje Śnieżny Puch. Dla kontrastu ciasto zawiera warstwę chrupiących herbatników i pyszną kokosową posypkę, które świetnie pasują do przyjemnie owocowej masy. Zróbcie je już dziś i zaskoczcie swoich gości przy kolejnym spotkaniu. Ciasta bez pieczenia są efektownymi deserami, które nierzadko przyrządzimy w chwilę. Tak jest np. w przypadku tego ciasta krówkowego czy owocowego bloku do złudzenia przypominającego ser żółty. Tym razem prezentujemy wam serowe ciasto Śnieżny Puch, które zachwyci was delikatnością i lekką cytrusową nutą. Spróbujcie koniecznie.
Makowiec jest prawdziwym królem każdych Świąt Bożego Narodzenia i zawsze musi pojawić się wtedy na stole. Niestety czasem zdarza się, że jego ziarna są wyjątkowo gorzkie, co może zniszczyć finalny wypiek. Aby temu przeciwdziałać, należy wypłukać go w zimnej wodzie i wygotować w mleku, a podczas mielenia dodać odrobinę miodu. Tak przygotowane nasiona będą delikatne i słodkie. Mak jest nieodzownym elementem wigilii i dodaje się go do wielu smacznych potraw. Choć można oczywiście kupować gotową masę makową do makowca z puszki czy słoika, znacznie smaczniejsza jest zrobiona własnoręcznie. Wiemy w końcu dokładnie co się w niej znajduje i możemy skomponować ją wedle własnych preferencji.Makowiec po upieczeniu musi być bardzo słodki i wilgotny - w innym wypadku wybredni goście mogą się zawieźć. Największą wpadką jest jednak gorzkie ciasto. Poniżej zdradzamy sposoby, dzięki którym mak stanie się słodki i delikatny.
Oponki serowe to pomysł na lekką, wyrośniętą i pyszną przekąskę na słodko dla całej rodziny. Usmażone oponki oprósz cukrem pudrem, a z pewnością znikną jeszcze tego samego dnia. Poznaj przepis na domowe, lekkie i wyrośnięte oponki serowe, lepsze niż z kawiarni. Oponki to tradycyjne wypieki przygotowywane głównie na tłusty czwartek i okres wielkanocny. Oponki z ciasta twarogowego są puszyste, dobrze wyrośnięte i wilgotne w środku. Masa serowa do oponek jest o wiele lżejsza od tradycyjnego ciasta drożdżowego i nie jest przesuszona. Oponki oprósz cukrem pudrem lub udekoruj lukrem.Oponki, podobnie jak domowe pączki, wymagają dużej ilości bardzo rozgrzanego oleju. Jeśli oleju będzie za mało lub zaczniesz smażyć oponki na oleju o niskiej temperaturze, oponki będą tłuste i niesmaczne. Oponki przed smażeniem odstaw w suche i ciepłe miejsce, aby ciasto odpoczęło i się spulchniło.Przygotuj również domowe faworki. Tu poznasz przepis na lane faworki od Magdy Gessler.
Jeśli lubisz lekkie i niezbyt słodkie ciasta, wiemy, co możesz upiec. Najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie ciasto drożdżowe. Przygotuj je z naszego przepisu, a wyjdzie puszyste i rozpływające się w ustach. Możesz do niego dodać ulubione bakalie, a wierzch koniecznie posyp kruszonką. Dzięki temu ciasto będzie smakować jak z dzieciństwa.Drożdże są jednym z trzech najpopularniejszych spulchniaczy do ciast. Jednak tylko one mają wartość odżywczą i są naturalne. Ciasta z ich dodatkiem charakteryzują się dużą puszystością i miękkością. Z ciasta drożdżowego można przygotować przeróżne, wymyślne wypieki. Jednak tak naprawdę to ciasto najsmaczniejsze jest w podstawowej wersji, a więc z małą ilością dodatków i z kruszonką na wierzchu. Takie ciasto możesz oczywiście posmarować masłem i dżemem, zamieniając je w drożdżową bułkę.
Ryba w cieście francuskim to pomysł na obiad lub ciepłą przekąskę dla całej rodziny. Dorsz zapieczony z czerwonym pesto w delikatnym i chrupiącym cieście francuskim zachwyci wszystkim domowników. Poznaj przepis na rybę inaczej, czyli rybę w cieście francuskim.Ryba w cieście francuskim to prosty i smaczny dodatek do obiadu, kolacja lub przekąska na ciepło. Delikatny filet z dorsza oprószony solą i pieprzem ziołowym smakuje fenomenalnie, kiedy zapieczesz go z pesto w chrupiącym, lekko słodkim cieście francuskim. Pesto czerwone to pasta z suszonych pomidorów, czosnku, orzechów lub migdałów z oliwą i ziołami. Gotowe pesto kupisz w każdym większym sklepie, jednak polecam do przygotowania pesto samodzielnie, domowe, czerwone pesto wykorzystasz później do wielu innych dań.Ciasto francuskie również możesz przygotować w domu, jest proste i składa się z kilku podstawowych składników, takich jak mąka, masło, cukier. Tu poznasz przepis na obłędne ciasto francuskie, znacznie smaczniejsze i zdrowsze od gotowego produktu.
Biszkopt słynie z bycia ciastem trudnym w przyrządzeniu. Często opada i bywa, że wychodzi bardzo nierówny. Chcąc go przyrządzić jako bazę do tortu, nie możemy sobie pozwolić na błąd. Patent z rzucaniem wypieku pomoże nam w osiągnięciu zadowalającego efektu. Zdradzaliśmy wam już recepturę na biszkopt, w której białek nie trzeba było długo ubijać. Prezentowaliśmy wam tez jak przyrządzić ten składnik tortu bez pieczenia. Tym razem wracamy z rewolucyjną metodą, dzięki której ciasto wyjdzie równe i nie opadnie.
Ciasto bez pieczenia to doskonały zamiennik klasycznego ciasta, które jednak wymaga piekarnika do przygotowania. Są także znacznie prostsze od klasycznych wariantów, więc każdy może się za nie zabrać. Doskonałym wyborem jest ciasto kapitańskie, które prezentujemy poniżej wraz z recepturą krok po kroku. Ciasto bez pieczenia w łatwy sposób pozwalają cieszyć się pysznym słodkim smakiem swoich ulubionych słodyczy. Ciasto kapitańskie opiera się głównie na masie budyniowej, bitej śmietanie oraz jajecznym likierze ajerkoniak. Intensywne w smaku ciasto o lekko likierowym aromacie to idealny sposób, aby ukoronować wykwintny niedzielny obiad z całą rodziną. Gdy tylko podasz je do stołu, wszyscy natychmiast będą chcieli je spróbować, a bez dokładek się nie obejdzie.
Placki bananowe są wyjątkowo smaczne i delikatne, a także stanowią skuteczny sposób wykorzystania zbyt ciemnych owoców. Takie banany nie wyglądają już apetycznie i wiele osób nie chce ich jeść - szczególnie najmłodsi. Placki można podawać z cukrem pudrem, syropami, a także innymi ulubionymi dodatkami. Poniżej prezentujemy recepturę, idealną na śniadanie. Placki z bananów są nie tylko wypełnione charakterystycznym delikatnym smakiem, lecz również zaskakują nadzwyczajną miękkością i puszystością. To zasługa bananów i ich delikatnego miąższu, który po długim czasie dojrzewania nabiera wielu walorów smakowych. Jeśli chcesz zwiększyć smak placuszków, poeksperymentuj z dodawaniem do nich różnych przypraw. Wszelkie korzenne przyprawy, jak cynamon czy gałka muszkatołowa, doskonale komponują się z plackami. Innymi składnikami mogą być owoce, miód czy czekolada, które można do nich wrzucić.
Ciasto wiewiórka siostry Anastazji to pomysł na szybkie, kruche ciasto z orzechami włoskimi i delikatną pianką. Ciasto nasączone jest kawą, której aromat doskonale łączy się z wyraźnym smakiem orzechów. Poznaj przepis na ciasto wiewiórka siostry Anastazji.Ciasto wiewiórka to kruche ciasto orzechowo-kawowe, przełożone puszystą pianką z dodatkiem cappuccino i kruchymi wafelkami. Wszystkie smaki świetnie się z sobą łączą, tworząc pyszne i proste ciasto dla całej rodziny w chłodne, jesienne dni. Ciasto udekoruj drobno posiekanymi orzechami, a będzie wyglądać jak z cukierni.Orzechy włoskie dostępne są od przełomu września i października przez całą zimę, są bogate w potas, magnez, witaminy oraz tłuszcze omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Orzechy włoskie mają genialny, lekko korzenny smak, który pasuje nie tylko do ciast, czekolady i innych deserów.Z dodatkiem orzechów przygotujesz wiele wyjątkowych dań. Moją ulubioną, jesienną propozycją jest domowy chleb z orzechami i żurawiną. Spróbuj, a będziesz go piekł przez całą zimę.
Piernik jest typowym ciastem bożonarodzeniowym. Już sam jego wypiek wprowadza w domu świąteczną atmosferę dzięki aromatowi korzennych przypraw. Dlatego nie powinno go zabraknąć także i na twoim stole. Jeśli obawiasz się, że nie starczy ci czasu na jego przygotowanie — bez obaw, podajemy prosty przepis na ekspresowy piernik. Przepisów na piernik jest dużo. Niektóre receptury każą zagniatać ciasto już na 3-4 tygodnie przed świętami, potem ciasto dojrzewa w chłodzie. Można je upiec tydzień wcześniej i trzymać w chłodnym miejscu, aż do świąt. Na szczęście są też i takie przepisy, które pozwalają upiec piernik dosłownie w ostatniej chwili. Smakiem i aromatem nie ustępuje one piernikom dojrzewającym. Zresztą przekonajcie się o tym sami.
Racuchy tradycyjnie robione są przy użyciu drożdży, lecz czekanie, aż te zaczną pracować i ciasto wyrośnie, jest czasochłonne. Dlatego dzisiaj pokazujemy, jak zrobić racuchy na proszku do pieczenia i kefirze. Kwaśne fermentowane mleko nadaje placuszkom charakterystycznego, lekko kwaśnego smaku, dzięki czemu brak drożdży jest ledwie wyczuwalny podczas jedzenia. Racuchy bez wątpienia są wspomnieniem nostalgicznym dla dużej grupy Polaków. Dawniej nasze mamy i babcie smażyły je i podawały jako obiad czy deser z cukrem pudrem. Zamiast cukru doskonale komponuje się z nimi słodka konfitura, która kontrastuje z delikatną kwaśnością ciasta. Ważnym aspektem racuchów są jabłka, które można dodawać w większych lub mniejszych kawałkach. Niezależnie od ich wielkości, owoce powinny być stosunkowo kwaśne, aby w łatwy sposób móc dobrać do nich odpowiednią ilość cukru. Inaczej placki mogą okazać się zbyt słodkie, co zniszczy całą włożoną w nie pracę.
Nawet najsmaczniejszy makowiec może sprawić zawód, jeśli po upieczeniu nie prezentuje się wystarczająco okazale. Pękające ciasto jest największą zmorą każdego amatora tego wypieku. Aby uniknąć tego problemu, należy zastosować się do trzech porad, o których piszemy niżej. Najważniejszą z nich są składniki w temperaturze pokojowej, dlatego przed pieczeniem warto wyjąć je na 40 minut z lodówki. Makowiec kojarzy się zdecydowanej większości ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym czasie domy wypełnione są zapachem korzennych przypraw, mielonego maku oraz gotowanej kapusty kiszonej z grzybami. Świąteczny stół po wigilijnej kolacji nie może obejść bez wielu kawałków najróżniejszych ciast, z których najważniejszym jest makowiec. Wilgotna i aromatyczna masa makowa, zawinięta w kruche, acz delikatne ciasto wieńczy wieczerzę i dopełnia i tak już pełne żołądki.
Sztuka wypieku ciast nie jest najprostszym zajęciem w kuchni, dlatego wiele osób obawia się pieczenia. Największy strach wywołuje wizja zakalca, który niszczy całą blachę ciasta, nad którym pracowało się dużo czasu. Niżej zdradzamy sposoby, dzięki którym unikniesz zakalca za każdym razem - między innymi jak mieszać oraz odmierzać składniki.Pieczenie ciast jest zajęciem, które wymaga od gotującego mnóstwo uwagi i cierpliwości. Wystarczy w końcu kilka niewielkich błędów, aby zniweczyć całą pracę. Zakalec jest bodaj najbardziej znienawidzoną wpadką, która dotknęła prawdopodobnie każdego amatora ciast. Zanim osiągnie się poziom na tyle zaawansowany, aby nie obawiać się zakalca, musi minąć przynajmniej kilka sesji pieczenia. Dla początkujących mamy jednak kilka porad, dzięki którym szansa na pojawienie się zakalca spada do minimum.
Domek z piernika jest doskonałym urozmaiceniem świątecznego stołu - widać w nim bowiem kunszt i włożoną pracę. Jeśli chcesz zachwycić swoich domowników przepięknym jadalnym domem, niżej zdradzamy krok po kroku, jak go wykonać. Ciasto jest na tyle uniwersalne, że bez problemu można z niego zrobić również pierniczki czy ozdoby na choinkę. Domek z piernika to dość skomplikowane przedsięwzięcie, więc warto zarezerwować sobie na jego przygotowanie trochę wolnego czasu. Szczególnie dużym podziwem będą darzyły go z pewnością dzieci, które mimo wszystko długo nie wytrzymają i w końcu zaczną go jeść.
Ciasto pleśniak przepisu siostry Anastazji to doskonałe ciasto na specjalne okazje, wizytę gości, czy słodki deser to porannej kawy. Ciasto z powidłami, bakaliami i delikatną pianką zawsze błyskawicznie znika z talerzy, a prośby o dokładkę są pewne. Poznaj przepis na ciasto pleśniak przepisu siostry Anastazji.Ciasto pleśniak przepisu siostry Anastazji ma kilka warstw, które po upieczeniu tworzą wyjątkowo smaczne ciasto. Kruchy spód przełożony powidłami śliwkowymi, bakaliami, pianą z białek i dwoma rodzajami kruszonki rozpływa się w ustach. Do ciasta wykorzystaj swoje ulubione bakalie. Mogą to być rodzynki, orzechy, żurawina, migdały.Po wyrobieniu ciasta i podzieleniu go na trzy części, dwie mniejsze zawiń folią aluminiową i wstaw do lodówki, aby lepiej się tarkowało, tworząc kruszonkę. Pianę z białek ubij na samym końcu, aby nie opadła. Do piany dodaj ulubiony kisiel, polecam jednak kisiel cytrynowy, aby orzeźwić słodki placek.Jeśli szukasz inspiracji na świąteczne ciasta- tu poznasz przepis na tradycyjny makowiec na kruchym spodzie, również przepisu siostry Anastazji.
Szarlotka jest wyśmienitym ciastem owocowym, które tradycyjnie podaje się przy okazji świąt. Jej przygotowanie zazwyczaj zajmuje sporo czasu, ale proces ten możecie znacznie skrócić, sięgając po gotowe jabłka prażone. Posypcie je migdałami, a będzie delikatnie chrupiąca. Z kolei mieszanka kardamonu i cynamonu sprawi, że wyjdzie jeszcze smaczniejsza. Babcine sposoby pieczenia ciast są najlepsze. Tak jest też w przypadku szarlotki. Czasem jednak deser potrzebujemy przyrządzić nieco szybciej. Wtedy z pomocą przychodzą gotowe musy, takie jak prażone jabłka. Ich dodawanie wcale nie ujmuje wypiekowi smaku. Do gotowych jabłek dodajcie migdałów, a ciasto nabierze wyjątkowego aromatu.
Jeśli chcecie zaskoczyć świątecznych gości wyjątkową słodkością, przygotujcie ciasto kokosowa chmurka. Jest białe niczym śnieg, więc idealnie pasuje na święta. Nie zawiera grama mąki i smakuje na tyle dobrze, że błyskawicznie znika z talerzyków. Nasze ciasto wyróżnia się kokosowo-migdałowym smakiem. Dzięki czemu błyskawicznie przeniesiecie się więc myślami w ciepłe, egzotyczne klimaty. Jednak kolor ciasta sprawia, że wygląda jak śnieżna kompozycja. Trudno więc nie skojarzyć go z naszą ulubioną, białą zimą.
Wypieki bez pieczenia kochamy za to, że są smaczne i ekspresowe. Często bywają też niezwykle efektowne. Tak będzie w przypadku tego owocowego smakołyka. Dzięki galaretce i pulpie z mango wyczarujemy deser, który do złudzenia przypominał będzie blok sera. W smaku jednak będzie przyjemnie słodki i orzeźwiający. Dajcie się skusić tej nietypowej propozycji. Znacie z pewnością tiramisu — włoski deser z serkiem mascarpone. Część z was spróbowała też pewnie migdałowego ciasta siostry Anastazji. Tym razem mamy recepturę naprawdę wyjątkową. Owoc mango i jego charakterystyczny kolor wykorzystamy jako bazę do przyrządzenia ciasta, które z daleka pomylić łatwo będzie z blokiem sera.
Ciasto z jabłkami i orzechami siostry Anastazji to ciasto wprost idealne na Boże Narodzenie. Wypiek przekładany jest orzechowymi biszkoptami, masą budyniową i kruchym, drożdżowym plackiem z jabłkami z cynamonem. Całość polana jest aksamitną polewą czekoladową. Poznaj przepis na wyjątkowe ciasto z jabłkami i orzechami siostry Anastazji. Szukasz pomysłu na oryginalne ciasto na święta? Doskonale trafiłeś. Warstwowe ciasto siostry Anastazji zachwyci swoim smakiem i wyglądem całą rodzinę i gości. Ciasto ma wyraźny, orzechowy smak przełamany masą budyniową. Całość uzupełniona jest o tarte jabłka z cynamonem zapieczone w kruchych, drożdżowych plackach.Ciasto z jabłkami i orzechami siostry Anastazji z dnia na dzień nabiera lepszego smaku, jest więc ciastem, które się nie psuje i nie wymaga przechowywania w lodówce, wystarczy suche i ciemne miejsce, abyś cieszył się jego wyjątkowym smakiem przez wiele dni.Jeśli szukasz pomysłu na niecodzienne ciasto na święta- tu poznasz przepis na doskonały tort makowy, idealny zarówno na świąteczny stół, jak i do kawy w chłodne, zimowe poranki.