Dobre ciasto czekoladowe może być idealnym ukoronowaniem szykownego obiadu dla całej rodziny lub najbliższych. Wiele receptur jest dość skomplikowanych, dlatego tym razem pokazujemy przepis na banalnie proste i szybkie ciasto. W smaku jest intensywnie czekoladowe i aromatyczne, a dzięki dodaniu jednej łyżeczki proszku do pieczenia uzyskuje lekkość, jak chmurka. Ciasto czekoladowe kojarzy się większości z amerykańskim brownie, czyli niewyrastającym ciastem o wilgotnym środku i chrupiącej otoczce. Nie zawsze można mieć ochotę na takie wypieki, więc jeśli pragniesz wgryźć się w puszyste, a zarazem intensywne ciasto, nie mogłeś trafić lepiej. W składnikach zawarta jest gorzka czekolada, która znajduje się tam nie bez powodu. Całe ciasto jest bardzo słodkie, więc dodanie mlecznej tabliczki przesłodziłoby deser, a gorzka czekolada miło kontrastuje. Jest także specyficzną niespodzianką - zaraz po upieczeniu czekolada jest roztopiona, więc przepięknie wycieka po rozkrojeniu.
Ugotowanie krokietów bezpośrednio przed świętami jest nie lada wyzwaniem, więc prezentujemy sposób na nie bez zawijania. Błyskawiczne krokiety z kapustą i grzybami smakują wybornie, a przy okazji są znacznie łatwiejsze do wykonania. Ich chrupiąca panierka i soczysty farsz będą smakować najlepiej, jeśli poda się krokiety z intensywnym czerwonym barszczem. Krokiety w swojej klasycznej wersji wymagają sporej dozy przygotować. Samo usmażenie naleśników zajmuje dużo czasu - przed Wigilią mało kto ma możliwość na dołożenie obowiązków. Krokiety bez zawijania są więc naturalnym rozwiązaniem tego poważnego problemu. Sporządza się je z ziemniaków, które tworzą swojego rodzaju ciasto. W nim skrywany jest pyszny farsz z kapusty i grzybów, który aromatem natychmiast oddaje ducha świąt. Dodatkowo gotowe danie przykuwa uwagę każdego, kto je zobaczy, jest wszak czymś zupełnie nowym w porównaniu do zwykłych krokietów.
Drożdżowe paszteciki z kapustą i pieczarkami według przepisu Jakuba Kuronia są pysznym uzupełnieniem świątecznych potraw. Ich wspaniały zapach oraz smak idealnie komponują się z czerwonym barszczem. Co więcej, nawet jeśli nie zostaną zjedzone w całości jednego dnia, następnego są równie pyszne. Sekret tkwi w podgrzaniu mleka na zaczyn do temperatury pokojowej.Drożdżowe paszteciki to śniadaniowa klasyka, którą najczęściej kupuje się w drodze do pracy, wstępując do swojej ulubionej piekarni. Ich ogromna uniwersalność i możliwość faszerowania dowolnymi składnikami sprawia, że każdy ma szansę znaleźć swoja ulubioną kombinację. Jakub Kuroń zaprezentował własny przepis na swojej stronie internetowej, dzięki któremu z łatwością można zabrać się za ich przygotowanie. Oczywiście warto zarezerwować na nie odrobinę swojego czasu - drożdżowe ciasto wymaga kilku chwil na wyrośnięcie.
Keks świąteczny jest świetnym ukoronowaniem wigilijnej wieczerzy zaraz obok klasycznego makowca. Słodkie ciasto z owocami jest proste w przygotowaniu, a także pięknie się prezentuje na stole. Możesz dodać do niego nie tylko rodzynki i kandyzowaną skórkę z pomarańczy, lecz i inne owoce - im bardziej kolorowe, tym lepiej. Oprócz pieczenia wystarczy poświęcić zaledwie 20 minut na przygotowania.Keks świąteczny nie jest lekkim i dietetycznym wypiekiem, jednak w czasie Bożego Narodzenia można sobie nieco pofolgować. Takich okazji do świętowania w ciągu całego roku nie ma bowiem zbyt wiele. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić - przejedzenie się nie jest przyjemne. Keks jest jednym z najłatwiejszych do zrobienia ciast, ponieważ tak naprawdę trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej kolejności dodawania składników. To od tego zależy czy keks wyrośnie i będzie lekki jak chmurka.
Barszcz czerwony z uszkami z farszem z suszonych grzybów jest tradycyjną zupą, od której zaczynamy wigilijną wieczerzę. Ciasto na uszka jest proste w przygotowaniu, jednak należy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym uszka będą niezwykle delikatne i smaczne. Sprawdź, jak przygotować idealne ciasto na uszka wigilijne.Ciasto na uszka przygotujesz z kilku podstawowych składników, nie musisz dodawać do niego jajek, aby było delikatne i rozpływało się w ustach. Do uszek przygotuj aromatyczny farsz z suszonymi grzybami i natką pietruszki. Aby ciasto było delikatne, przed wyrabianiem musisz zaparzyć mąkę w gorącej, a najlepiej wrzącej wodzie i odstaw na chwilę. Zamiast jajek dodaj olej roślinny, lniany lub rzepakowy, dzięki któremu ciasto nabierze elastyczności. Ciasto po zaparzeniu musi odpocząć zanim przystąpisz do wałkowania i formowania uszek. Barszcz z uszkami to pomysł na wyjątkową zupę wigilijną. Tu poznasz przepis na barszcz bez zakwasu z pieczonych buraków, prosty, smaczny i pyszny.
Kruche paszteciki wigilijne to pomysł na wyśmienitą potrawę wigilijną. Delikatne, kruche i cienkie ciasto zapieczone z farszem z kiszonej kapusty i grzybów posmakują wszystkim, nawet najmłodszym członkom rodziny. Poznaj przepis na wyśmienite kruche paszteciki wigilijne.Paszteciki postne to doskonały pomysł na szybkie i wyjątkowo smaczne danie wigilijne. Paszteciki z kruchego ciasta nie potrzebują drożdży, dzięki czemu przygotowanie zajmie Ci bardzo mało czasu. Paszteciki możesz dodatkowo oprószyć kminkiem lub czarnuszką.Dzień przed przygotowywaniem pasztecików koniecznie namocz suszone grzyby w szklance zimnej wody, aby zmiękły, a woda nabrała grzybowego aromatu. Wodę wykorzystasz do duszenia grzybów i przygotowania całego farszu, dlatego tez jej nie wylewaj. Robienie pasztecików zacznij od przygotowania farszu, ponieważ musi ostygnąć zanim będziesz zawijać go w ciasto. Ciasto na pasztety po wyrobieniu odstaw w suche i ciepłe miejsce, aby odpoczęło i ładnie wyrosło.Paszteciki podaj jako kolejną potrawę wigilijną lub jako dodatek do barszczu czerwonego, zamiast uszek. Smakują równie dobrze, a Ty zachwycisz wszystkich oryginalnym i smacznym daniem.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że pływające w czerwonym barszczu uszka wypełnione są farszem z grzybów lub kapusty i grzybów. Siostra Anastazja opracowała własną recepturę, w której do farszu dodaje się fasolę. Takie uszka zachwycają swoją kremową konsystencją, a także delikatniejszym smakiem. Niżej pokazujemy jak zrobić je krok po kroku. Uszka na Wigilię Bożego Narodzenia są obowiązkowym elementem - w wielu domach to często od nich oraz talerza czerwonego barszczu zaczyna się biesiadowanie. Niektórzy mogą być jednak znudzeni corocznym jedzeniem dokładnie takiej samej potrawy, dlatego siostra Anastazja przygotowała alternatywę. Do poniższych uszek nie używa się ani grama kiszonej kapusty, a zamiast niej do grzybów dodaje się fasolę jaś. Dzięki niej farsz ma gładką i delikatną strukturę, która wspaniale komponuje się z intensywnym w smaku czerwonym barszczem.
Krokiety w połączeniu z intensywnym w smaku czerwonym barszczu są doskonałym uzupełnieniem Wigilii. Jeśli nie masz ochoty smażyć naleśników specjalnie do krokietów, istnieje przepis na wykonanie ich bez zawijania. Taka wersja smakuje równie dobrze co klasyczna, a przy okazji potrzebuje znacznie mniej czasu i pracy w kuchni. Krokiety tradycyjnie są metodą na wykorzystanie naleśników, których nie zdołano zjeść od razu po ugotowaniu. Dzięki temu nie marnuje się żadnego jedzenia. Nie zawsze jednak ma się pod ręką naleśniki - zazwyczaj wtedy, kiedy akurat ochota na krokiety jest największa. Poniżej prezentujemy recepturę, która rozwiązuje ten problem. Krokiety przez nas prezentowane są specyficzną formą kotletów ziemniaczanych, które przygotowuje się na podstawie ugotowanych i roztłuczonych ziemniaków. Dodanie do nich orzechów włoskich wzmacnia smak, a także nadaje ciekawą teksturę.
Paszteciki wigilijne to świetna alternatywa dla tradycyjnych uszek. Wyrośnięte ciasto drożdżowe smakuje doskonale z kminkiem i farszem z kiszonej kapusty i suszonych grzybów. Poznaj prosty i sprawdzony przepis na wyśmienite paszteciki wigilijne. Dzień przed przygotowaniem pasztecików namocz grzyby suszone w wodzie, wodę z grzybów zostaw do gotowania kapusty kiszonej do farszu, która nabierze doskonałego smaku i aromatu. Kapustę gotuj na wolnym ogniu, aby się nie przypaliła.Paszteciki przygotuj z ciasta drożdżowego. Pamiętaj, aby wszystkie składniki na ciasto były w temperaturze pokojowej, zimne lub za gorące produkty zabiją drożdże, a ciasto nie urośnie. Wyrabianie ciasta podziel na dwa etapy, aby powstała duża kula, którą następnie rozwałkujesz i podzielisz na grube paski, w których zawiniesz farsz.Przed pieczeniem pasztecików wysmaruj je roztrzepanym jajkiem i oprósz je solidnie kminkiem, który świetnie podkreśla smak kapusty, grzybów suszonych i ciasta drożdżowego. Paszteciki wigilijne świetnie smakują podane z barszczykiem czerwonym na zakwasie.
W natłoku przedświątecznych prac, niektórzy z pewnością pomyślą o tym, by przynajmniej niektóre specjały kupić. Często tak robimy z ciastami, bo są pracochłonne. Nieraz swoje kroki kierujemy do renomowanych miejsc. Niestety za makowiec z cukierni Magdy Gessler trzeba zapłacić ogromne pieniądze. Jak dowiecie się ile, z pewnością złapiecie się za głowę. Czy jednak jest tego wart?Niektórzy tak bardzo lubią pichcić, że nawet przez myśl nie przejdzie im kupić na święta jakąś potrawę lub ciasto. Czasami jednak, żeby mieć spokojną głowę, decydujemy się na gotowy smakołyk. Z okazji świąt, ze swoją ofertą ruszyły też mniej i bardziej znane cukiernie. Do jednych z nich należy cukiernia-restauracja Magdy Gessler „Słodki...Słony".
Racuchy wigilijne to pomysł na prostą i smaczną potrawę na słodko, idealną również dla najmłodszych. Puszyste, delikatne ciasto drożdżowe z cukrem pudrem i żurawiną wprost rozpływa się w ustach. Poznaj przepis na racuchy wigilijne.Racuchy to obok domowych kluseczek z makiem i tradycyjnych makówek pyszna, słodka potrawa na wigilijną kolację. Racuchy są puszyste, dobrze wyrośnięte, a podane z żurawiną i solidnie oprószone cukrem pudrem posmakują nawet najmłodszym domownikom podczas wigilijnej wieczerzy.Jajka do ciasta muszą mieć temperaturę pokojową, mleko natomiast lekko podgrzej, aby było ciepłe, ale nie za gorące. Zimne lub gorące produkty zabiją delikatne drożdże, a ciasto na racuchy nie urośnie. Na Wigilię ugotuj również kompot z suszonych owoców, słodki i doskonały w smaku.
Świąteczne specjały z makiem wymagają nieco więcej czasu i starannego przygotowania. Mak przed użycie trzeba nie tylko namoczyć, ale też dobrze odcedzić i dokładnie zmielić. Podpowiadamy, co z nim zrobić i czego dodać, by wyszedł smaczny. Z maku przyrządza się tradycyjną drożdżową roladę. Część z nas też zajada również słodki makaron z jego udziałem. W obu przypadkach konieczne jest właściwe przyrządzenie masy makowej. Wymaga to zachowania odpowiedniej kolejności czynności.
Od ciasta drożdżowego oczekujemy, że będzie puszyste i wilgotne. Wtedy bowiem jest najsmaczniejsze. Dlatego dziś podamy wam przepis na wilgotne, nasączone owocami ciasto drożdżowe na jogurcie. Dopełnieniem całości może być kruszonka. Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić nieco kalorii, możecie ją pominąć. Ciasto drożdżowe należy do tych delikatniejszych i mniej tuczących. Nie ma w nim bowiem zbyt dużo tłuszczu i cukru. To ciasto kusi swoim zapachem, miękkością i maślanym smakiem. Lubimy, kiedy jest wilgotne, bo wtedy rozpływa się w ustach. Taki efekt można osiągnąć, dodając do niego jogurt i sezonowe owoce.
Chętnie korzystamy z gotowych przepisów, jednak często sami je ulepszamy. Wraz z doświadczeniem dochodzimy bowiem do wniosków, jaka wersja jest dla nas lepsza. Ewa Wachowicz też sporo czasu spędza w kuchni, dlatego sporo może nam podpowiedzieć. Zdradziła na przykład sekret idealnego ciasta na pierogi. Koniecznie go poznajcie.Udane ciasto na pierogi to tak naprawdę udana cała potrawa. Farsz oczywiście może wyjść bardziej lub mniej smaczny, jeśli jednak będzie wypływał, z ciasta z pierogów będą nici. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by pierogowe ciasto nas nie zawiodło. Prosty trick zdradziła nam Ewa Wachowicz.
Piernik jest typowym ciastem bożonarodzeniowym. Pachnący korzennymi przyprawami kusi domowników i gości i wprowadza świąteczną atmosferę. Dziś podamy wam przepis na piernik bez pieczenia. Będzie niecodzienny, zdrowy i bez dodatku cukru. Z pewnością się w nim rozsmakujecie.Tradycyjny piernik jest ciastem dość ciężkim, za sprawą dodatku miodu i bakalii. Ciasto na niego długo leżakuje, zyskując na smaku w miarę dojrzewania. Piecze się też pierniki miękkie i puszyste, na zasadzie ciasta ucieranego z dodatkiem korzennych przypraw. My jeszcze bardziej ulepszyliśmy recepturę na piernik i odeszliśmy całkowicie od pieczenia. Co więcej, nasz piernik nie ma dodatku cukru, nie zawiera też żadnych niezdrowych składników.
Najlepsze ciasto do kawy? Ciasto serowo jabłkowe. Upiecz kruche blaty i przełóż je prażonymi jabłkami i masą serową. Warstwowe ciasto serowo jabłkowe jest wysokie, puszyste i niezwykle proste, wychodzi za każdym razem. Poznaj przepis na ciasto serowo jabłkowe.Ciasto serowo jabłkowe to idealne ciasto zarówno na weekend, jak i na wizytę gości, święta i większe uroczystości rodzinne. Wygląda pysznie, a smakuje jeszcze lepiej. Masa z prażonych jabłek i galaretki świetnie łączy się z delikatnym i puszystym serem, tego połączenia koniecznie musisz spróbować.Do wyrobienia ciasta na kruche spody wykorzystaj zimne, ale lekko miękkie masło, dzięki czemu po wyrobieniu masa będzie zwarta i łatwo rozprowadzisz ją na blaszce, każdy blat upiecz osobno i ostudź, dopiero później przygotuj masę jabłkową i serową. Masy wykładaj na ciasto, kiedy jeszcze są ciepłe, gotowe ciasto dokładnie ostudź przed podaniem.Szukasz równie smacznego połączenia dwóch ciast? Upiecz seromakowiec z orzechami, idealny na święta i do kawy w zimowy poranek.
Strucla makowa jest jednym z najpopularniejszych ciast, które pieczemy na Święta Bożego Narodzenia. Lubimy połączenie puszystego ciasta ze słodką, wilgotną masą makową. Jednak upieczenie eleganckiej, zwartej strucli jest prawdziwym sukcesem. A wiesz, dlaczego w makowcu robi się dziura?Strucla makowa łączy w sobie delikatne ciasto drożdżowe z nadzieniem przygotowanym z maku, miodu i bakalii. Niestety ta różnica wilgotności i ciężkości obu części składowych tego ciasta skutkuje często nieapetyczną dziurą. Makowiec oczywiście nadal jest smaczny, jednak kruszy się przy pokrojeniu, a potem przy jedzeniu.
Udane ciasto na pierogi jest podstawą całej potrawy. Gdy daje się łatwo formować, praca idzie szybciej, pierogi nie rozpadają się w czasie gotowania i są smaczne. Jak więc przygotować elastyczne ciasto na pierogi? Proponujemy sprawdzony przepis na ciasto z masłem, jajkiem i wodą. Przed nami wyjątkowy czas pierogów i uszek. By lepienie ich było przyjemnością, trzeba znać recepturę na doskonałe ciasto. Takie, które jest elastyczne i daje się łatwo wałkować bez nadmiernego podsypywania mąką. Tylko takie ciasto umożliwi nam łatwe i dokładnie zlepienie pierogów, a to największy krok na drodze do sukcesu.
Jeśli lubisz ciasta, przy których jest mało pracy, a efekt szybko znika z talerzyków, mamy słodką propozycję. Przygotuj Krówkę ze słonymi krakersami i kremem bez pieczenia. Doskonale smakuje i nigdy nie zawodzi. Bez ryzyka przypalenia i zakalca. Jeśli masz w kuchennych zapasach herbatniki, krakersy, puszkę masy kajmakowej i trochę mlecznych produktów, możesz przygotować pysznego przekładańca. W sumie, kolejność w jakiej ułożysz poszczególne warstwy, nie ma większego znaczenia. By jednak całość dobrze się trzymała, kładź na przemian mokre warstwy i ciastka.
Cwibak jest pyszną odmianą keksu. Tradycyjnie oprócz bakalii dodaje się do niego skórki z cytryny, a wyrosnąć powinien nawet mimo braku proszku do pieczenia w składzie. Wykonajcie wypiek według przepisu Ani Starmach a na pewno się uda. Domownicy poproszą o dokładkę.Świąteczne wypieki to nie tylko piernik, makowiec czy szarlotka. W wielu domach piecze się również keks. Ciasto to pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie przyrządza się je właśnie na Boże Narodzenie. W Polsce również rozgościło się ono na dobre i ma nawet swoje warianty. Wypróbujcie koniecznie tego lekkiego i słodkiego specjału.
Ciasto kapitańskie jest doskonałym ciastem do kawy. Ciemny spód nasączony kawą, krem ajerkoniakowy, bita śmietana, kakao i biszkopty tworzą razem doskonały, słodki deser na każdą okazję. Poznaj przepis na ciasto kapitańskie.Ciasto kapitańskie, moim zdaniem, jest smaczniejszą wersją tradycyjnego tiramisu. Kakaowy blat skropiony aromatyczną kawą i przełożony kremem ajerkoniakowym smakuje obłędnie i za każdym razem cała blacha znika w błyskawicznym tempie. Ciasto po przygotowaniu wstaw do lodówki na całą noc, aby stężało i nabrało odpowiedniej konsystencji.Gęsty, budyniowy krem ajerkoniakowy w połączeniu z bitą śmietaną, esencjonalnym kakao, kawą i ciemnym spodem pomysł na proste, ale genialne ciasto. Pamiętaj, aby śmietana była bardzo mocno schłodzona przed ubijaniem, ciepła zważy się lub rozwarstwi. Masło do kremu musi mieć temperaturę pokojową, ale również nie może być za ciepłe. Szukasz pomysłu na ciasto bez pieczenia? Koniecznie przygotuj ciasto z powidłami śliwkowymi, masą krówkową i migdałami.
Racuchy w tradycyjnej wersji uzyskują puszystość dzięki drożdżom - ta metoda wymaga jednak czasu, aby drożdże zaczęły pracować. Zamiast nich do ciasta można dodać sodę oczyszczoną, która sprawdzi się jako szybki zamiennik. Co więcej, do poniższych placków nie wbija się jajek, lecz używa gęstego jogurtu lub śmietany. Za słodki smak odpowiadają truskawki, które wprowadzają również ciekawą teksturę. Przyrządzając ciasto na racuchy, nasze babcie zawsze dodawały do nich świeże lub suszone drożdże. To właśnie one odpowiadają za dużą puszystość, lekkość i specyficzny smak. Można sobie jednak bez nich poradzić bez żadnego problemu. Soda oczyszczona podczas smażenia wydziela mnóstwo dwutlenku węgla, który podnosi ciasto, a także zwiększa jego chrupkość. Obecność truskawek z pewnością zachwyci każdego, kto tęskni do ich smaku, a także zwiększy walory estetyczne gotowych racuchów. Oczywiście równie dobrze można wykorzystać inne owoce.
Święta Bożego Narodzenia są tuż za rogiem, a więc w wielu domach zaczynają się ostatnie gorączkowe przygotowania do Wigilii. Biszkoptowy makowiec Anny Starmach, którego zrobienie zdradzamy poniżej, sprawdzi się idealnie w czasie świąt. Ma delikatną i bardzo puszystą fakturę, a farsz z maku i bakalii zachwyca intensywnym smakiem i dużą wilgotnością. Makowiec na biszkopcie różni się od tradycyjnej wersji znacznie większą lekkością. Biszkopt idealnie sprawdza się jako podstawa całego ciasta, ponieważ zachowuje swoją sprężystość i gromadzi w sobie ogromne ilości makowego nadzienia. Anna Starmach zdradza, że można zmieścić się poniżej jednej godziny w czasie przygotowania wypieku. Większość pracy wykonują za nas urządzenia, jak robot kuchenny czy mikser - my musimy jedynie upewnić się, że proporcje i kolejność zadań są odpowiednie.
Pierniczki stwardniały? Zamiast wieszać je na choince lub wyrzucać wykorzystajcie nasze triki. Dzięki nim znów będą zdatne do spożycia. Metody, które proponujemy, nie będą wymagały specjalnych zakupów czy wyszukanych sprzętów. Sprawdźcie koniecznie. Piernik i pierniczki to desery, których przygotowanie wymaga odrobiny cierpliwości planowania. Jeżeli bowiem będziemy chcieli cokolwiek przyspieszyć lub zabierzemy się za pieczenie na ostatnią chwilę, może się okazać, że nasze wyroby są niejadalne. Co robić w takiej sytuacji?
Piernik jednoznacznie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia, kiedy w wielu mieszkaniach czuć zapach korzennych przypraw. W poniższym przepisie pokazujemy, jak zrobić to ciasto z dodatkiem kawy zbożowej. Dodanie jej podbija smak korzenny piernika, a także nadaje swój własny zbożowy i lekko kwaskowaty aromat. Piernik w praktycznie każdym gospodarstwie robi się bardzo podobnie - jego receptura jest zazwyczaj niezmienna. Tym razem warto wprowadzić niewielką modyfikację, która przyczyni się do jeszcze lepszego efektu. Niewielka ilość kawy zbożowej sprawia, że ciasto ma znacznie głębszy i pełniejszy smak. Niektórym może wydawać się, że klasyczne świąteczne ciasto wymaga mnóstwa pracy i poświęcenia czasu. Tak naprawdę piernik jest banalnie łatwym wypiekiem, którego wykonanie można zmieścić w około jednej godzinie. Wszystkie składniki rozłóż sobie zawczasu na blacie, co ułatwi cały proces.
Naleśniki, jakie najczęściej jadamy, są zupełnie płaskie i bez powietrza - okazuje się jednak, że z łatwością można uzyskać dużą puszystość i aksamitność. W tym celu należy mocno ubić jajka, a także dodać do nich skrobię zalaną wrzątkiem. Takie naleśniki zawsze wychodzą delikatne, dobrze napowietrzone i grubsze niż klasyczne. Naleśniki są doskonałym sposobem na prosty posiłek, o którym nie trzeba za bardzo myśleć. Ich przygotowanie jest szybkie i proste, a po usmażeniu można podać je z najróżniejszymi dodatkami. Ich uniwersalność jest przy okazji największą zaletą, ponieważ każdy ma szansę dostosować je pod swój własny gust. Sekretem aksamitnych naleśników są ubite na pianę jajka, które napowietrzają ciasto, a także dodatek zalanej wrzątkiem skrobi. Użycie skrobi powoduje, że masa staje się delikatna oraz skutecznie zatrzymuje w sobie bąbelki powietrza.
Uszka z grzybami zalane czerwonym barszczem zwyczajnie muszą zostać podane podczas Świąt do stołu. Magda Gessler zdradziła w swoim filmie na kanale YouTube "Magda Gessler" co zrobić, aby uszka były idealne. Restauratorka radzi, aby przygotować je w dzień wigilijny, dzięki czemu będą świeższe i lepsze. Niżej pokazujemy pełen przepis w jej wykonaniu. Uszka z grzybami są świąteczną klasyką, bez której mało kto jest w stanie się obejść. Intensywny w smaku farsz oraz delikatne ciasto, które pływają w burgundowym wywarze, pięknie prezentują się na ozdobionym stole. Magda Gessler wyjawiła niedawno na swoim kanale YouTube własną recepturę na genialne uszka. Przy okazji gwiazda TVN-u poradziła swoim widzom, aby przygotować je tego samego dnia, kiedy jest Wigilia. Uszka będą wtedy świeższe i zwyczajnie smaczniejsze - nie włącza się bowiem do całego procesu zamrażania, który może mieć niekiedy wpływ na końcowy smak.
Seromakowiec to pomysł na pyszne ciasto do kawy, na większe uroczystości i święta. Kruchy spód, wilgotna masa makowa z bakaliami i delikatna masa serowa tworzą fenomenalne, puszyste ciasto dla całej rodziny. Poznaj przepis na najlepszy seromakowiec, wychodzi za każdym razem.Seromakowiec to ciasto dwa w jednym, taki kompromis, kiedy masz ochotę zarówno na sernik, jak i makowiec. Seromakowiec udekoruj posiekanymi drobno orzechami włoskimi i laskowymi lub domową polewą czekoladową, a wszyscy będą zachwyceni jego smakiem i pięknym, apetycznym wyglądem. Do masy makowej wykorzystaj ulubione bakalie, jak migdały, rodzynki, orzechy. Nie zapomnij również o olejku migdałowym i skórce pomarańczowej, są absolutnie niezbędne do maku, aby miał lekko korzenny smak i aromat. Po upieczeniu seromakowca nie wyjmuj go od razu z piekarnika, pozwól ostygnąć mu w środku. Gwałtowna zmiana temperatury spowoduje powstanie zakalca, a ciasto opadnie. Seromakowiec jest mocno wyrośniętym i puszystym ciastem.Jeśli szukasz pomysłu na ciasto z makiem- tu poznasz przepis na genialny tort makowy z pomarańczami, idealny na święta, wizytę gości i kawę w chłodny, zimowy poranek.