Niedługo ruszy sezon na gorące herbaty. Chętnie dodajemy do nich zdrowy i pyszny produkt. Niestety w połączeniu z wysoką temperaturą, traci on swoje cenne właściwości. Podpowiadamy, kiedy najlepiej dodać go do herbaty, by wyszło nam to na zdrowie.
Popularny, lecz pomijany owoc ma wiele cennych właściwości. Koniecznie musi znaleźć się w twojej diecie. Odpowiednio przygotowany pozytywnie wpłynie na zdrowie i dostarczy cenne witaminy. O wszystkich jego właściwościach dowiesz się z treści tego artykułu.
Herbata co prawda nie wymaga przechowywania w lodówce. Jednak kilka torebek włożonych do chłodziarki czyni cuda. Pomaga pozbyć się uciążliwego problemu.
Jest kilka sposobów na kamień z wody, ale każdy ma swoje mankamenty. Podczas kiedy niektórzy sięgają po ocet albo podobne środki, jest jeszcze jeden, łatwo dostępny w sklepach, który może nawet okazać się tańszy.
Wrotycz jest popularnym ziołem, który rośnie na polach i łąkach. 15 sierpnia katolicy często wkładają go do bukietu z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej, dawniej przypisywano mu magiczne właściwości. Niezależnie od naszych przekonań, warto zwrócić uwagę na to niezwykłe zioło. Ma wiele cennych właściwości.
Młodzież uwielbia nowości i z łatwością wyłapuje ciekawe trendy. Dlatego nastolatki sięgają po produkt, który jest na czasie. Płacą słono za ten napój, a Katarzyna Bosacka przygotowuje go za grosze. Poznaj sposób na pyszny i tani przysmak.
Koper włoski, zwany też fenkułem, to niezwykłe warzywo. Świetnie sprawdza się w rozmaitych potrawach, ale ma też zbawienne działanie dla naszego organizmu. Warto sięgać po niego, kiedy tylko dostępny jest w stoiskach warzywnych naszych sklepów.
Komary i kleszcze to główne, a czasem jedyne, zmartwienia wakacji. Stosujemy różne rodzaje chemii, by się przed nimi zabezpieczyć. Można jednak wspierać się dodatkowo… piciem ziół.
Jeden z najpowszechniejszych polskich chwastów jest zdrowotną bombą o niezwykłych właściwościach. Warto regularnie wracać do herbaty z pokrzyw. Dzięki niej niskim kosztem można zagwarantować sobie poprawę zdrowia.
Chcesz poprawić swoją urodę i polepszyć funkcjonowanie organizmu? Poznaj działanie niezwykłej rośliny i przygotuj z niej herbatę. Włącz ją do swojej diety, a efekty zauważysz bardzo szybko.
Naszym dziedzictwem medycyny ludowej są napary, które chętnie stosujemy jako uzupełnienie leczenia lub ratunek w stanach, z którymi za wcześnie iść do lekarza. Jednak tradycyjne terapie nie zawsze wychodzą na zdrowie. Tak jest z ziołowym naparem, po który chętnie sięgamy przy rozmaitych dolegliwościach.
Babka płesznik to mniej znana krewna babki lancetowatej. Choć nie zrobiła takiej kariery, ma równie wiele zastosowań medycznych. Napar z niej jest doskonałym wsparciem diety.
Mieszkańcy kilku miejscowości w zachodniej Polsce dostali alert RCB o skażonej wodzie. Z komunikatu dowiedzieli się, że woda nie nadaje się do spożycia. W jej składzie znaleziono niebezpieczne bakterie.
Jaka herbata pysznie smakuje, odmładza i poprawia pamięć? Zna ją doskonale zielarka, która poleca ten wartościowy napar. Zrobimy go z suszonych liści morwy białej. Podpowiadamy, w jaki sposób je suszyć i przyrządzać.
Upały dają ci się we znaki? Poznaj herbatę przygotowaną z jednego składnika, która doskonale sprawdzi się na wysokie temperatury. Gasi pragnienie i orzeźwia lepiej niż inny napój. Dowiedz się, jak i z czego ją przygotować, a dyskomfort wywołany wysoką temperaturą odejdzie w niepamięć.
Sok z wiśni należy do najbardziej cenionych przetworów. Właśnie trwa sezon na te owoce, dlatego zdradzamy jak go zrobić. Przepis, który podajemy nie wymaga również drylowania tych owoców.
Herbatę pijemy dla smaku i zdrowia. Jednak występują pewne rodzaje tego napoju, który szczególnie nam szkodzą. Picie tej herbaty wywołuje wiele groźnych chorób, uszkadza wątrobę i powoduje alergie. Naparu zakazało już kilka krajów, jednak w Polsce nadal się go pije.
Nadchodzi fala upałów, a z nią pragnienie, które musimy ugasić. Jaki jest najlepszy napój na upały? Prosty i pyszny! Do tego zrobisz go samodzielnie w domu z korzyścią dla swojego zdrowia.
Wśród wielu modnych napojów kawowych ten jest naprawdę niezwykły. Nie wymaga do przygotowania żadnego specjalistycznego sprzętu, a w smaku jest tak lekki, że czasem trudno uwierzyć, że to po prostu… kawa.
Picie naparu z liści laurowych może mieć niezwykle korzystne dla organizmu skutki. Warto wypróbować te suszone listki jako dodatek do herbaty lub fusy na ziołowy napój. Polecany jest zwłaszcza osobom z problemami z zasypianiem.
Wszyscy, którym wydaje się, że smak czuje się językiem i podniebieniem, mogą być zaskoczeni. Coraz więcej danych wskazuje, że smaki odbieramy też… oczami. Czy kolor naprawdę może być słony?
Picie naparu z tych zapomnianych owoców obniża cukier we krwi, wspiera pracę serca i odchudza. Jednak rzadko sięgamy po te owoce i przyrządzamy wartościowe napary. Warto sobie o nich przypomnieć. Dzięki temu przepisowi napar przygotujecie w prosty sposób.
Kubek gorącej herbaty przed snem? To niekoniecznie dobry pomysł. Choć doskonale wiemy, że wieczorem nie należy pić kawy, do herbaty nie mamy raczej zastrzeżeń. A powinniśmy.
Syrop z tych kwiatów jest pełen dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia. Drzewo, na którym rosną te drobne białe kwiatki, znajdziemy w każdym zakątku Polski. Maj jest najlepszym miesiącem, by zrobić syrop, który dodamy później do herbaty.
Popularny chwast ma więcej właściwości, niż myślisz. Zrobisz z niego nie tylko herbatę, ale również sok. Liczba jego zalet zaskoczy niemal każdego. Nasuwa się tylko jedno pytanie. Czemu nie cieszy się popularnością?
Miód z mniszka może mieć jeszcze lepsze i silniejsze działanie. Wystarczy dodać kilka plastrów jednego składnika. Dowiedz się, co to za dodatek i ciesz się odpornością organizmu przez cały rok.
Nie omijaj pokrzyw szerokim łukiem. Znany dietetyk z YouTube zachęca do zrobienia naparu z tej rośliny. Ma potężne, a przede wszystkim skuteczne działanie. Dowiedz się, dlaczego specjalista poleca napar z pokrzywy i poznaj jego zastosowanie. Efekt na pewno cię zaskoczy.
Choć wielu uważa te słowa za synonimy, mniszek lekarski i mlecz pospolity różnią się od siebie. Jeden i drugi występują powszechnie na naszych łąkach. Jak więc rozróżniać je, by w pełni wykorzystać możliwości zdrowego mniszka?