Wielbiciele kotletów mielonych z pewnością nieraz zastanawiają się, jak można odmienić ich smak. Czym je doprawić, by były jeszcze lepsze. Czasami w takich kwestiach warto odwołać się do kulinarnych autorytetów. Jednym z nich z pewnością jest Magda Gessler. Wiecie, czym znana restauratorka doprawia kotlety mielone? Będziecie zaskoczeni.Magda Gessler jest postacią kontrowersyjną, jednak właśnie za to ją lubimy. I co by nie mówić, jej przepisy zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem. Słynna restauratorka potrafi bowiem zaskoczyć smakiem i niezwykłym dodatkiem. Jednak nie w kotletach mielonych. Tu Magda Gessler stawia na klasykę — jeśli chodzi o przyprawy do mięsa na kotlety, stosuje jedynie sól i pieprz.
Sałatka jarzynowa jest tradycyjną potrawą, którą Polacy uwielbiają podawać na wszystkich najważniejszych świętach. Magda Gessler wytknęła wszystkim pewien błąd, który negatywnie wpływa na smak sałatki. Chodzi o dodawanie do niej cebuli - ta ma ostry i zbyt intensywny smak, przejmujący całe danie. Sałatka jarzynowa nie ma wcale tak długiej tradycji, jak mogłoby się wydawać. W Polsce przygotowywana jest mniej więcej od początku XX wieku, kiedy receptura na nią została przyprowadzona przez emigrantów z Rosji. Magda Gessler jako renomowana specjalistka od kuchni polskiej często wskazuje na błędy lub wpadki kucharzy amatorów. Jednym z nich jest wrzucanie nieodpowiedniego składnika do potrawy. W efekcie jej smak nie jest tak dobry i delikatny, jak powinien być.
Świąteczne cateringi oferowane są przez wiele lokali. Proponuje je również Magda Gessler. YouTuber "Sprawdzam Jak" postanowił zrecenzować danie gwiazdy Kuchennych Rewolucji. Czy coś go zaskoczyło? Jakie danie uznał za najsmaczniejsze? Niektórzy nie wyobrażają sobie zamawiania świątecznych dań. Może wynikać to z obaw o jakość potraw czy ich smak. Nierzadko powodem takiej decyzji są też koszty. Za wigilijne potrawy Magdy Gessler nie płaci się mało. Czy są warte swojej ceny? Prowadzący kanał "Sprawdzam Jak" podzielił się swoją opinią na ich temat.
W natłoku przedświątecznych prac, niektórzy z pewnością pomyślą o tym, by przynajmniej niektóre specjały kupić. Często tak robimy z ciastami, bo są pracochłonne. Nieraz swoje kroki kierujemy do renomowanych miejsc. Niestety za makowiec z cukierni Magdy Gessler trzeba zapłacić ogromne pieniądze. Jak dowiecie się ile, z pewnością złapiecie się za głowę. Czy jednak jest tego wart?Niektórzy tak bardzo lubią pichcić, że nawet przez myśl nie przejdzie im kupić na święta jakąś potrawę lub ciasto. Czasami jednak, żeby mieć spokojną głowę, decydujemy się na gotowy smakołyk. Z okazji świąt, ze swoją ofertą ruszyły też mniej i bardziej znane cukiernie. Do jednych z nich należy cukiernia-restauracja Magdy Gessler „Słodki...Słony".
Zupa grzybowa Magdy Gessler to pomysł na pyszną i aromatyczną potrawę wigilijną, która zachwyci Twoich najbliższych swoim wyjątkowym smakiem. Sprawdź, jak ugotować pyszną, wigilijną zupę grzybową Magdy Gessler.Sekretem tak smacznej zupy jest duża ilość grzybów suszonych moczonych w wodzie przez 8-10 godzin, dzięki czemu grzyby są bardzo miękkie i niezwykle aromatyczne. Zupę grzybową ugotuj na bulionie warzywnym, dodaj warzywa rosołowe i białą kapustę, a odkryjesz niepowtarzalny smak tradycyjnej grzybowej. Zupę dopraw koperkiem lub natką pietruszki, możesz zabielić ją również kwaśną śmietaną. Suszone grzyby leśne są bardziej esencjonalne od świeżych, mają ciemny kolor i bardzo mocny smak i aromat. Z dodatkiem grzybów przygotujesz również wigilijny bigos, farsz do pierogów i niezwykle aromatyczne śledzie.
Barszcz czerwony z uszkami to tradycyjna potrawa wigilijna. Domowy barszcz będzie najsmaczniejszy, kiedy ugotujesz go na wcześniej przygotowanym zakwasie, właśnie taki barszcz gotuje ikona polskiej kuchni, Magda Gessler. Poznaj przepis na barszcz wigilijny na zakwasie Magdy Gessler.Barszcz czerwony, podobnie jak zupa grzybowa, to tradycyjne potrawy, od których zaczynamy uroczystą kolację wigilijną. Barszcz z buraków smakuje najlepiej, kiedy ugotujesz go na domowym zakwasie. Zakwas do zupy będzie gotowy po 4-5 dniach, a jego przygotowanie jest naprawdę proste. Barszcz ugotuj na bulionie warzywnym.Do barszczu zawsze dodaj jabłko z zimowej odmiany, np. winne, które charakteryzuje się mocnym smakiem. Jabłko, podobnie jak zakwas, genialnie podkreśla smak barszczu. Wiele osób dodaje do barszczu ocet, jednak nie jest to konieczne, a zbyt duża ilość może skutecznie zabić cały aromat zupy, wystarcz doprawić barszcz cukrem i odrobiną soku z cytryny. Do barszczu na zakwasie przygotuj również domowe uszka z farszem z suszonych grzybów, również przepisu Magdy Gessler.
Magda Gessler przygotowała dla swoich fanów nie lada gratkę. Niebawem ruszy jej autorski kurs gotowania, w którym podzieli się przepisami, które są z jej rodziną od pokoleń. Za specjalny pakiet materiałów trzeba będzie jednak trochę zapłacić. Znamy szczegóły projektu.Kurs Sekrety Kulinarne Magdy Gessler skierowany jest nie tylko do amatorów dobrego jedzenia i kucharzy domowych, ale też do osób zajmujących się gotowaniem zawodowo. Jednym słowem do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Ruszy już 18 grudnia.
Ostatni odcinek kolejnej serii Kuchennych Rewolucji zaskoczył na wiele sposobów. Kucharz lokalu w Borach Tucholskich sceptycznie podszedł do pomysłu swojej przełożonej i na odwiedziny Magdy Gessler zareagował bardzo gwałtownie. Ostatecznie jednak przemianę przeszła nie tylko restauracja, ale również jej pracownicy.Kuchenne Rewolucje słyną ze spektakularnych przemian lokali. Niektóre z odcinków są bardzo emocjonujące np. ten prezentujący historię gorzowskiego Baru Agata. Ostatnia odsłona programu również przyniosła niezapomniane przeżycia. Tym razem wydarzenia wywołać mogły sporo oburzenia.
Dobry barszcz nie wybrzmi w pełni, jeśli nie podamy do niego delikatnych uszek. Sekretem smaku tego dodatku jest elastyczne ciasto i odpowiednia ilość przypraw. Z recepturą Magdy Gessler na pewno wyjdą wspaniałe. Przekonajcie się sami, jak smaczne mogą być te drobne pierożki, gdy dodamy do nich aromatycznych grzybów. Świąteczne potrawy przyrządzone z przepisów wprost od gwiazdy Kuchennych Rewolucji skradną serca waszych bliskich. Spróbujcie koniecznie jej sposobu na makowiec czy barszcz. Ten ostatni podajcie z obłędnymi uszkami grzybowymi, które z łatwością przyrządzicie w domowym zaciszu.
W delikatesach Magdy Gessler pojawiły się zestawy świąteczne. Dzięki nim Fukier chce nam umilić rodzinny czas i pomóc spędzić w kuchni mniej czasu. Ich koszt jest jednak tak wysoki, że mało kto będzie w stanie pozwolić sobie na taki luksus. Co więcej, jest w nich mało uszek i pierogów, a osobno kosztują one niemało. Wspominaliśmy już, że w tym roku cukiernia Magdy Gessler przygotowała droższą i mniej bogatą ofertę bożonarodzeniową. Sprawdzaliśmy też ceny suszonych grzybów, które stanowią podstawę wielu tradycyjnych potraw wigilijnych. Tym razem na tapet bierzemy zestawy specjałów przygotowane z myślą świętach.
Sałatka z białych warzyw jest efektownym, a przy okazji banalnie prostym sposobem na zachwycenie swoich gości. Magda Gessler zaprezentowała wersję, w której podstawą są warzywa gotowane w bulionie rosołowym. Dzięki temu sałatka nabiera wyrazistego i głębokiego smaku. Niżej pokazujemy jak ją przygotować. Sałatka z białych warzyw najczęściej podawana jest na weselu - jej jasny kolor jest wszak bardzo ważnym symbolem nowego małżeństwa. Magda Gessler opracowała jednak metodę, dzięki której sałatka staje się o wiele smaczniejsza i intensywniejsza. Gessler przepis zaproponowała klientom bistro "Prosto od serca", w którym odbyły się Kuchenne Rewolucje. Warzywa z rosołu nie mogą być przegotowane, aby nie rozpadały się podczas mieszania ich z resztą składników. Najsmaczniej jest, kiedy mają zachowaną odrobinę chrupkości.
Makowiec jest jednym z podstawowych ciast na świątecznym stole i bez niego kolacja wigilijna może się nie udać. Magda Gessler ma własny przepis na puszystego makowca - przepis wzorowany jest na recepturze babci Gessler, która miała robić to ciasto najlepiej pod słońcem. Choć restauratorka nie zdołała upiec jeszcze tak pysznego ciasto, jest już blisko. Makowiec podaje się głównie w dwóch wersjach. Jedną z nich jest strucla z zawiniętym wewnątrz farszem, a druga to placek z ogromną ilością wilgotnego nadzienia. Poniższa receptura Magdy Gessler pozwala na upieczenie przepysznie delikatnej i puszystej strucli. Gessler tłumaczy w swoim filmie na kanale Magda Gessler, gdzie zaprezentowany został przepis, że tego typu wypieki udają się zawsze, jeśli będą przygotowane z miłością. Makowiec może z pozoru wydawać się ciastem skomplikowanym, wystarczy jednak kierować się poniższymi krokami, a wypiek z pewnością wyjdzie idealny.
Magda Gessler zaskakuje swoim podejściem do gotowania. Jej przepisy to bogactwo smaku i aromatów. Nie inaczej jest w przypadku tradycyjnego wigilijnego barszczu, który restauratorka przygotowuje z niezwykłymi dodatkami. Jednym z nich są skórki jabłek. Zobaczcie, jakie jeszcze patenty wykorzystuje i koniecznie spróbujcie tego dania. Prezentowaliśmy wam już takie tradycyjne dania jak rosół z gęsiny czy ryba po grecku w wykonaniu Magdy Gessler. Teraz zdradzamy tajniki receptury na tradycyjny postny barszcz. Wyjdzie bardzo aromatyczny i treściwy, a jego bogaty smak doceni każdy smakosz.
Nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia, z uwagi na podawanie bezmięsnych dań w tym czasie, jest ryba po grecku. Magda Gessler w jednym z odcinków "Kuchennych Rewolucji" zaprezentowała swój własny przepis na top kultowe danie. Poniżej zdradzamy tajniki przygotowania aromatycznej ryby w marchewce. Każde święta będą smakować lepiej, jeśli użyje się pomysłu Gessler. Ryba po grecku, choć nazwa może wskazywać na coś zupełnie innego, nie jest potrawą wywodzącą się z Grecji. W praktyce jest to danie całkowicie polskie, a Grecy, słysząc jej nazwę, nie będą w stanie zrozumieć, o czym mówimy. Jak gotuje ją gwiazda TVN-u Magda Gessler?Jej metoda wymaga użycia dużych ilości przypraw, które nadają całości niezwykle intensywnego aromatu. Dodatkowym składnikiem jest odrobina białego wina, świetnie komponującego się z mnóstwem białych ryb - nie trzeba się obawiać zawartości alkoholu, ponieważ ten zdąży wyparować, zanim zacznie się jeść.
Restauracje Magdy Gessler słyną z dobrej kuchni, choć opinie o U Fukiera nie są najlepsze. Zaledwie na 3,7 lokal ocenili użytkownicy Map Google. Okazuje się, że duży wpływ na tę notę mają ceny dań. Czy naprawdę jest tam aż tak za drogo? Zdradzamy, ile przyjdzie nam zapłacić za obiad u gwiazdy Kuchennych Rewolucji. Nawet woda kosztuje 23 złote za butelkę o pojemności 700 ml. Niektóre lokale szokują cenami. Jakiś czas temu sprawdzaliśmy, jak drogo jest u Roberta Lewandowskiego. Przyjrzeliśmy się też wnikliwie ofercie świątecznej delikatesów Magdy Gessler. Teraz, z pomocą dziennikarki Onetu, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto odwiedzić U Fukiera.
W każdym domu naleśniki przyrządza się nieco inaczej. Recepturę Magdy Gessler wyróżnia dodatek wody gazowanej. Dzięki niemu naleśniki wychodzą lekkie i puszyste. Gwiazda smaży je na maśle klarowanym, uzyskując tym samym wyjątkowy smak dania. Spróbujcie koniecznie. Ciasto nie zawiera cukru, więc możecie podać je z dowolnymi dodatkami. Magda Gessler często zaskakuje i dzieli się patentami sprawiającymi, że potrawy zyskują wyjątkowego smaku i charakteru. Niedawno pisaliśmy o tym, jak gwiazda przyrządza placki ziemniaczane i zdradzaliśmy, z jakiego babcinego sposobu korzysta, robiąc pierogi. Tym razem dowiecie się jak uzyskać puszyste i lekkie niczym chmurka naleśniki. Wykorzystajcie poniższy przepis i cieszcie się ciastem tak delikatnym, jak nigdy wcześniej.
Ostatnio wyemitowany odcinek Kuchennych Rewolucji został poświęcony pamięci szefowej kuchni, Marzenie Koniuszy, która pracowała w barze mlecznym Agata. Jak twierdzi portal Pudelek, według słów córki zmarłej kobiety, menedżer lokalu dopuszczał się wobec pracowników mobbingu. Samą Gessler podczas nagrywania odcinka zaniepokoiło traktowanie ich przez szefostwo. Tydzień temu w czwartek wyemitowany został odcinek "Kuchennych Rewolucji", który wywołał wiele emocji wśród telewidzów przed telewizorami. Na zakończenie odcinka pojawiła się specjalna plansza w czarno-białych kolorach z logiem programu oraz specjalną dedykacją. Marzenna Koniuszy pracowała w barze mlecznym "Agata" ponad 40 lat, więc była zasłużoną pracownicą, która znała gastronomię od podszewki. Uczestnictwo lokalu w programie było sporą nadzieją dla właścicieli, którzy stali już na skraju bankructwa.
W miniony czwartek TVN wyemitował odcinek Kuchennych Rewolucji poświęcony kultowemu miejscu na mapie Gorzowa Wielkopolskiego — barowi mlecznemu Agata. Był on dedykowany pamięci szefowej kuchni, Marzenie Koniuszy, która zmarła niedługo po zakończeniu nagrań z przemiany lokalu. Na końcu odcinka pojawiła się czarno-biała plansza z logiem programu i specjalną dedykacją. Ostatni odcinek wzbudził wiele emocji wśród fanów serii. Udział Baru w Kuchennych Rewolucjach był momentem przełomowym zarówno dla będącego na skraju bankructwa lokalu, jak i dla szefowej kuchni. Wieść o jej śmierci przytłoczyła i wzbudziła złość. Pani Marzena, która pod czujnym okiem Magdy Gessler poznawała tajniki gotowania dań kuchni polskiej, była trzonem zespołu baru Agata.
Trwa właśnie 23. sezon Kuchennych Rewolucji. Magda Gessler wciąż próbuje pomagać słabo prosperującym restauracjom. Ostatnio gościła w lokalu w Grodzisku Mazowieckim. Oto komunikat Pełnego Rondla po Kuchennych Rewolucjach. Kuchenne Rewolucje cieszą się niesłabnącą popularnością od początku ich trwania. Zainteresowani są telewidzowie, właściciele i klienci restauracji. Uwagę przyciąga energiczna postać Magdy Gessler, która potrafi być szczera do bólu i często nie przebiera w słowach. Różnymi sposobami próbuje pomóc upadającym lokalom.
Powoli zbliża się czas, gdy planować będziemy świąteczne wydatki. Część z was, by spędzić w kuchni mniej czasu, być może zdecyduje się na zakup gotowych potraw. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, jakie ceny przyjdzie nam zapłacić za tradycyjne wigilijne dania u Magdy Gessler. Magda Gessler słynie z pełnych smaku, przygotowywanych z najlepszych składników posiłków. Wystarczy wspomnieć jej przepisy na tradycyjną grzybową czy recepturę na śledzie w oleju. Świąteczne dania z pewnością nie mają sobie równych. Ich koszt jest jednak dość wysoki.
Niedługo będziemy gotować świąteczne potrawy. Do ich przyrządzenia często sięgamy po suszone grzyby. By pomóc wam zaplanować zakupy, sprawdziliśmy, w jakiej cenie można je dostać w delikatesach Magdy Gessler. Koszt was bardzo zaskoczy. Suszone grzyby do świątecznych potraw zdecydowanie warto kupić wcześniej. Taka strategia daje nam gwarancję, że będziemy je mieli na czas oraz umożliwia porównanie cen. W delikatesach Magdy Gessler niestety nie będzie najtaniej.
Magda Gessler często udziela się w mediach społecznościowych. Ostatnio gwiazda zamieściła na swoich profilach ogłoszenie o pracę, które wywołało spore poruszenie wśród internautów. Słynna restauratorka poszukuje pracowników do swojego sztandarowego lokalu U Fukiera. W komentarzach pojawiły się nie lada emocje.Na Facebooku i Instagramie Magdy Gessler pojawiło się nowe nagranie, w którym restauratorka informuje swoich fanów o tym, że poszukuje ambitnych kelnerów i kucharzy. Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów.
Magda Gessler często ocenia restauracje, ale jej lokale też są poddawane ocenie mniej i bardziej znanych klientów. Ostatnio wysokim cenami w restauracji Magdy Gessler zaskoczony był znany youtuber. Zobaczcie, jak ogólnie podobało mu się w restauracji U Fukiera. Magda Gessler jest prowadzącą program „Kuchenne Rewolucje". Przychodzi w nim z pomocą słabiej prosperującym restauracjom. Swą wizytę zawsze rozpoczyna od oceny wystroju lokalu, a także od przetestowania jego menu. Zwykle pada wtedy wiele słów krytyki. Sama Gessler jest też właścicielką kilku restauracji. Musi więc też liczyć się z faktem, że jej działalność również będzie oceniana. Zwłaszcza serwowane w restauracjach potrawy.
Magda Gessler podzieliła się z mediami swoją opinią o nowootwartej restauracji znanego polskiego piłkarza — Roberta Lewandowskiego. Dowiedzcie się, co sądzi o potrawach serwowanych w NINE's i jakie jej zdaniem są szanse, że lokal podbije serca Polaków. Redaktor Faktu postanowił zapytać Magde Gessler, co sądzi o nowej restauracji znanego piłkarza. Znana restauratorka nieprzypadkowo poproszona została opinię o NINE's. Tadeusz Muller, który odpowiada z menu tej restauracji, jest bowiem jej synem.
Buraki zasmażane są pysznym dodatkiem do obiadu, który skusi niejednego smakosza. W każdym domu przygotowuje się go odrobinę inaczej, dodając innych przypraw, masła a czasem nawet oleju. Patentem na ten przysmak podzieliła się również Magda Gessler. Będziecie zaskoczeni, jak gwiazda je przyrządza. Buraki są bogatym źródłem wielu składników mineralnych m.in. magnezu, cynk i żelaza. Znajdziemy w nich również witaminę A, E, K oraz witaminy z grupy B. Ze względu na dużą zawartość witamin, które rozpuszczają się w tłuszczach, warto buraczki zasmażyć. Magda Gessler poleca, by w tym celu użyć skwarek lub dobrej jakości smalcu. Jej zdaniem, w żadnym wypadku nie można skorzystać z masła, gdyż buraczki z jego dodatkiem wychodzą mdłe. Spróbujcie więc przyrządzić je według jej zaleceń, korzystając z poniższej receptury.
Bez rosołu nie może obejść się żadna rodzinna uroczystość ani spotkanie. Musi więc być wyborny. Dziś zdradzimy wam nietypowy sposób Magdy Gessler na pyszny rosół. Zobacz, na czym gotuje go słynne restauratorka, że zachwycają się nim bywalcy lokalu.Dobry rosół powinien być esencjonalny i aromatyczny. Wpływ na to ma rodzaj i ilość użytego mięsa, warzyw i przypraw, a także czas ich gotowania. Rosół powinien być nagotowany, czyli gotować się przynajmniej 2-3 godziny, tak by było w nim duże stężenie składników smakowych i aromatów.
Gołąbki są potrawą, którą często wybieramy na obiad. Tradycyjnie w kapuście znajdziemy mięsny farsz z dodatkiem ryżu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by gołąbki przyrządzić w wersji wegetariańskiej. Magda Gessler proponuje, by wypełnić je ziemniakami i przygotować wyrazisty sos z sokiem z kapusty kiszonej. Spróbujcie koniecznie. Do ziemniaków dodamy pyszną, podsmażoną cebulkę, a zawinięte w kapustę warzywa zalejemy sosem przygotowanym ze śmietany, bulionu i soku z kiszonej kapusty. Ta niezwykła kompozycja skradnie serca wielu smakoszy.
Knedle ze śliwkami to wspaniały deser, który doskonale wieńczy najlepsze obiady. Przepis Magdy Gessler na te pyszne kluski ze śliwkami nie ma sobie równych. Aby ciasto było delikatniejsze i bardziej miękkie, należy użyć jak najmniej mąki. Natomiast śliwki obsyp mieszanką cukru pudru i cynamonu. Knedle ze śliwkami pochodzą z Austro-Węgier, skąd przedostały się do wielu sąsiadujących krajów. Zdarza się, że zamiast śliwek wykorzystuje się do nadziewania knedli również morele, nadające deserowi delikatniejszego smaku. Magda Gessler zna się na polskiej kuchni w wyjątkowo dużym stopniu, dlatego jej receptury zawsze wychodzą idealnie. Podając knedle z poniższego przepisu, zachwycisz wszystkich swoich domowników.