W każdym domu naleśniki przyrządza się nieco inaczej. Recepturę Magdy Gessler wyróżnia dodatek wody gazowanej. Dzięki niemu naleśniki wychodzą lekkie i puszyste. Gwiazda smaży je na maśle klarowanym, uzyskując tym samym wyjątkowy smak dania. Spróbujcie koniecznie. Ciasto nie zawiera cukru, więc możecie podać je z dowolnymi dodatkami. Magda Gessler często zaskakuje i dzieli się patentami sprawiającymi, że potrawy zyskują wyjątkowego smaku i charakteru. Niedawno pisaliśmy o tym, jak gwiazda przyrządza placki ziemniaczane i zdradzaliśmy, z jakiego babcinego sposobu korzysta, robiąc pierogi. Tym razem dowiecie się jak uzyskać puszyste i lekkie niczym chmurka naleśniki. Wykorzystajcie poniższy przepis i cieszcie się ciastem tak delikatnym, jak nigdy wcześniej.
W miniony czwartek TVN wyemitował odcinek Kuchennych Rewolucji poświęcony kultowemu miejscu na mapie Gorzowa Wielkopolskiego — barowi mlecznemu Agata. Był on dedykowany pamięci szefowej kuchni, Marzenie Koniuszy, która zmarła niedługo po zakończeniu nagrań z przemiany lokalu. Na końcu odcinka pojawiła się czarno-biała plansza z logiem programu i specjalną dedykacją. Ostatni odcinek wzbudził wiele emocji wśród fanów serii. Udział Baru w Kuchennych Rewolucjach był momentem przełomowym zarówno dla będącego na skraju bankructwa lokalu, jak i dla szefowej kuchni. Wieść o jej śmierci przytłoczyła i wzbudziła złość. Pani Marzena, która pod czujnym okiem Magdy Gessler poznawała tajniki gotowania dań kuchni polskiej, była trzonem zespołu baru Agata.
Trwa właśnie 23. sezon Kuchennych Rewolucji. Magda Gessler wciąż próbuje pomagać słabo prosperującym restauracjom. Ostatnio gościła w lokalu w Grodzisku Mazowieckim. Oto komunikat Pełnego Rondla po Kuchennych Rewolucjach. Kuchenne Rewolucje cieszą się niesłabnącą popularnością od początku ich trwania. Zainteresowani są telewidzowie, właściciele i klienci restauracji. Uwagę przyciąga energiczna postać Magdy Gessler, która potrafi być szczera do bólu i często nie przebiera w słowach. Różnymi sposobami próbuje pomóc upadającym lokalom.
Powoli zbliża się czas, gdy planować będziemy świąteczne wydatki. Część z was, by spędzić w kuchni mniej czasu, być może zdecyduje się na zakup gotowych potraw. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, jakie ceny przyjdzie nam zapłacić za tradycyjne wigilijne dania u Magdy Gessler. Magda Gessler słynie z pełnych smaku, przygotowywanych z najlepszych składników posiłków. Wystarczy wspomnieć jej przepisy na tradycyjną grzybową czy recepturę na śledzie w oleju. Świąteczne dania z pewnością nie mają sobie równych. Ich koszt jest jednak dość wysoki.
Niedługo będziemy gotować świąteczne potrawy. Do ich przyrządzenia często sięgamy po suszone grzyby. By pomóc wam zaplanować zakupy, sprawdziliśmy, w jakiej cenie można je dostać w delikatesach Magdy Gessler. Koszt was bardzo zaskoczy. Suszone grzyby do świątecznych potraw zdecydowanie warto kupić wcześniej. Taka strategia daje nam gwarancję, że będziemy je mieli na czas oraz umożliwia porównanie cen. W delikatesach Magdy Gessler niestety nie będzie najtaniej.
Magda Gessler często udziela się w mediach społecznościowych. Ostatnio gwiazda zamieściła na swoich profilach ogłoszenie o pracę, które wywołało spore poruszenie wśród internautów. Słynna restauratorka poszukuje pracowników do swojego sztandarowego lokalu U Fukiera. W komentarzach pojawiły się nie lada emocje.Na Facebooku i Instagramie Magdy Gessler pojawiło się nowe nagranie, w którym restauratorka informuje swoich fanów o tym, że poszukuje ambitnych kelnerów i kucharzy. Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów.
Magda Gessler często ocenia restauracje, ale jej lokale też są poddawane ocenie mniej i bardziej znanych klientów. Ostatnio wysokim cenami w restauracji Magdy Gessler zaskoczony był znany youtuber. Zobaczcie, jak ogólnie podobało mu się w restauracji U Fukiera. Magda Gessler jest prowadzącą program „Kuchenne Rewolucje". Przychodzi w nim z pomocą słabiej prosperującym restauracjom. Swą wizytę zawsze rozpoczyna od oceny wystroju lokalu, a także od przetestowania jego menu. Zwykle pada wtedy wiele słów krytyki. Sama Gessler jest też właścicielką kilku restauracji. Musi więc też liczyć się z faktem, że jej działalność również będzie oceniana. Zwłaszcza serwowane w restauracjach potrawy.
Magda Gessler podzieliła się z mediami swoją opinią o nowootwartej restauracji znanego polskiego piłkarza — Roberta Lewandowskiego. Dowiedzcie się, co sądzi o potrawach serwowanych w NINE's i jakie jej zdaniem są szanse, że lokal podbije serca Polaków. Redaktor Faktu postanowił zapytać Magde Gessler, co sądzi o nowej restauracji znanego piłkarza. Znana restauratorka nieprzypadkowo poproszona została opinię o NINE's. Tadeusz Muller, który odpowiada z menu tej restauracji, jest bowiem jej synem.
Buraki zasmażane są pysznym dodatkiem do obiadu, który skusi niejednego smakosza. W każdym domu przygotowuje się go odrobinę inaczej, dodając innych przypraw, masła a czasem nawet oleju. Patentem na ten przysmak podzieliła się również Magda Gessler. Będziecie zaskoczeni, jak gwiazda je przyrządza. Buraki są bogatym źródłem wielu składników mineralnych m.in. magnezu, cynk i żelaza. Znajdziemy w nich również witaminę A, E, K oraz witaminy z grupy B. Ze względu na dużą zawartość witamin, które rozpuszczają się w tłuszczach, warto buraczki zasmażyć. Magda Gessler poleca, by w tym celu użyć skwarek lub dobrej jakości smalcu. Jej zdaniem, w żadnym wypadku nie można skorzystać z masła, gdyż buraczki z jego dodatkiem wychodzą mdłe. Spróbujcie więc przyrządzić je według jej zaleceń, korzystając z poniższej receptury.
Bez rosołu nie może obejść się żadna rodzinna uroczystość ani spotkanie. Musi więc być wyborny. Dziś zdradzimy wam nietypowy sposób Magdy Gessler na pyszny rosół. Zobacz, na czym gotuje go słynne restauratorka, że zachwycają się nim bywalcy lokalu.Dobry rosół powinien być esencjonalny i aromatyczny. Wpływ na to ma rodzaj i ilość użytego mięsa, warzyw i przypraw, a także czas ich gotowania. Rosół powinien być nagotowany, czyli gotować się przynajmniej 2-3 godziny, tak by było w nim duże stężenie składników smakowych i aromatów.
Gołąbki są potrawą, którą często wybieramy na obiad. Tradycyjnie w kapuście znajdziemy mięsny farsz z dodatkiem ryżu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by gołąbki przyrządzić w wersji wegetariańskiej. Magda Gessler proponuje, by wypełnić je ziemniakami i przygotować wyrazisty sos z sokiem z kapusty kiszonej. Spróbujcie koniecznie. Do ziemniaków dodamy pyszną, podsmażoną cebulkę, a zawinięte w kapustę warzywa zalejemy sosem przygotowanym ze śmietany, bulionu i soku z kiszonej kapusty. Ta niezwykła kompozycja skradnie serca wielu smakoszy.
Knedle ze śliwkami to wspaniały deser, który doskonale wieńczy najlepsze obiady. Przepis Magdy Gessler na te pyszne kluski ze śliwkami nie ma sobie równych. Aby ciasto było delikatniejsze i bardziej miękkie, należy użyć jak najmniej mąki. Natomiast śliwki obsyp mieszanką cukru pudru i cynamonu. Knedle ze śliwkami pochodzą z Austro-Węgier, skąd przedostały się do wielu sąsiadujących krajów. Zdarza się, że zamiast śliwek wykorzystuje się do nadziewania knedli również morele, nadające deserowi delikatniejszego smaku. Magda Gessler zna się na polskiej kuchni w wyjątkowo dużym stopniu, dlatego jej receptury zawsze wychodzą idealnie. Podając knedle z poniższego przepisu, zachwycisz wszystkich swoich domowników.
Magda Gessler wciąż próbuje ratować kiepsko prosperujące restauracje. Ostatnio na planie Kuchennych Rewolucji miała miejsce niecodzienna sytuacja. Zobaczcie, co tym razem rozwścieczyło znaną restauratorkę. Sezon 23 Kuchennych Rewolucji właśnie trwa. Magda Gessler ze swoją ekipą dalej przemierza Polskę, wyszukując restauracje, którym warto pomóc. W ramach Kuchennych Rewolucji zwykle dochodzi do zmiany wystroju knajpy i serwowanego menu. Czasami trzeba zmienić też coś więcej. Po działaniach Magdy Gessler rozreklamowane w telewizji restauracje często cieszą się dużym zainteresowaniem.
Fasolka po bretońsku jest prostym i sycącym daniem, idealnym na chłodne dni. Przygotowana według receptury Magdy Gessler wychodzi naprawdę wyśmienita. Sprawdźcie jaki sekretny składnik sprawia, że jest tak pyszna. Niejednokrotnie polecaliśmy wam już wyjątkowe przepisy Magdy Gessler. Zdradzaliśmy m.in. jaki ma patent na marynatę do żeberek oraz jak przygotowuje zupę ogórkową. Dziś prezentujemy przepis na kulinarny, jesienno-zimowy klasyk, czyli fasolkę po bretońsku. Spróbujcie koniecznie wersji z cząbrem.
Pieczone żeberka bez marynaty są oczywiście smaczne, jednak wiele brakuje im do ideału. Magda Gessler opracowała swoją recepturę, dzięki której są bardzo aromatyczne i soczyste. Niżej zdradzamy dokładne szczegóły. Żeberka wieprzowe stanowią doskonały posiłek na imprezę lub wieczór filmowy - można bowiem wygodnie łapać je rękoma. Ich smak oraz delikatność nie mają sobie równych. Magda Gessler w swojej marynacie zawarła whisky, ketchup czy colę - taka mieszanka zmiękczy mięso, sprawi, że będzie bardziej soczyste, a cukier na jego powierzchni skarmelizuje się, nadając całości obłędnego smaku.
Sałatka jarzynowa, choć najczęściej podawana podczas uroczystości czy świąt, jest na tyle popularna, że Polacy jadają ją na co dzień. Poniżej zdradzamy przepis Magdy Gessler. Według niej, do sałatki warto dodać również grzyby, które nadadzą jej lepszego smaku. Praktycznie każdy uwielbia dobrze przygotowaną sałatkę jarzynową, która zachwyca idealnie pokrojonymi warzywami oraz intensywnym smakiem i aromatem. Z przepisem Magdy Gessler zrobisz ją jeszcze lepiej. Gessler zdradza, aby nie używać mączystych białych kartofli, że odmiany żółte o dużej kleistości. Dzięki temu struktura sałatki będzie znacznie przyjemniejsza, a kawałki ziemniaków nie będą rozpadać się podczas mieszania.
Magda Gessler znana jest na całą Polskę, a wraz z popularnością jej osoby, coraz więcej ludzi odwiedza jej lokale. Choć restauracje Gessler cieszą się dobrymi recenzjami, klienci narzekają na ceny. Te według nich są znacznie zawyżone i niedostępne dla zwykłych Polaków. Magda Gessler zdobyła sławę dzięki programowi "Kuchenne Rewolucje", który pokazał, że nawet najgorzej zarządzana restauracja może osiągnąć sukces - wystarczy trochę pracy.W swoich lokalach gastronomicznych Gessler oferuje mnóstwo najróżniejszych dań, które przygotowywane są z produktów o najwyższej jakości. Niestety wraz z nią, w parze idzie także cena.
Magda Gessler podzieliła się swoim sekretem, dotyczącym przygotowania placków ziemniaczanych. Dzięki niemu wychodzą chrupiące, smaczne i pozbawionej nadmiernej ilości tłuszczu. Miękkie i utaplane w oleju placki ziemniaczane to koszmar każdego smakosza. Na nic zda się dobrze przygotowana masa ziemniaczana, jeśli podczas smażenia popełnimy jakiekolwiek błędy. Radziliśmy wam już jakie ziemniaki wybrać, by placki ziemniaczane wyszły chrupiące i zdradzaliśmy, jak najlepiej jest je smażyć. Dziś ujawniamy sekret smażenia placków Magdy Gessler.
Ciasto z truskawkami Magdy Gessler ma bardzo puszystą strukturę i jest zaskakująco proste do wykonania. Wystarczy połączyć ze sobą składniki i praktycznie cała praca jest skończona. Deser warto podać z lodami waniliowymi i bitą śmietaną. Magda Gessler jest jedną z najbardziej znanych osobistości kulinarnych w Polsce, dlatego jej przepisy cieszą się ogromną popularnością. Poniższy wypiek pokazuje, że każdy może zabrać się za gotowanie wraz z gwiazdą TVN-u. Po upieczeniu ciasto truskawkowe jest delikatne i lekkie jak chmurka, a owoce sprawiają, że jest ono wilgotne w środku. Przed wydaniem do stołu oprósz je z wierzchu cukrem pudrem, dodaj gałkę lodów śmietankowych, a z pewnością każdy zachwyci się twoim kunsztem. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
W ostatnim czasie media rozpisywały się na temat rzekomej inwestycji Magdy Gessler w kryptowaluty. W sieci pojawił się szereg artykułów, z których wynikało, że celebrytka zachęcała do podobnego działania swoich fanów. Szefowa kuchni zdementowała te doniesienia na swoim profilu na Facebooku. Magda Gessler to polska restauratorka, która ogromną sławę zyskała dzięki swoim programom kulinarnym i bezpośredniej postawie prezentowanej w mediach. Jak pisały cytowane przez nią źródła, dała się poznać jako "zuchwała osoba, która nie ma oporów, by mówić szczerze o tym, jak zarabia pieniądze".Ten argument posłużył mediom do uzasadnienia wymyślonej sytuacji. W wywiadzie dla Kuby Wojewódzkiego Gessler miała bowiem zdradzić swój nowy sposób na szybkie wzbogacenie się o duże kwoty, dzięki kilku transakcjom na platformie do obrotu kryptowalutą.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Purée ziemniaczane jest dla wielu najlepszym sposobem na podanie kartofli do obiadu. Magda Gessler nie przygotowuje go jednak w klasyczny sposób. Znana kucharka dodaje do niego czosnek, który znacznie zwiększa aromatyczność i intensyfikuje smak ziemniaków. Purée ziemniaczane króluje wśród ziemniaczanych dodatków głównie z powodu swojej kremowej faktury - oczywiście aby ją uzyskać, należy zrezygnować z tłuczka do ziemniaków, na rzecz praski. Dodawanie przez Magdę Gessler czosnku do rozgniecionych bulw sprawia, że te nabierają bardzo intensywnego smaku, doskonale komponującego się z kotletami, pieczonymi mięsami czy rybnymi filetami smażonymi w panierce. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Magda Gessler wkracza do Biedronki. Tym razem z promocją na hitowy gadżet. Nie dość, że jest estetyczny i elegancki, to jeszcze tak przydatny w jesienne i zimowe dni. Po prostu musisz go mieć.W sklepach sieci Biedronka od poniedziałku 27 września jest dostępna wyjątkowa kolekcja kuchennych gadżetów. Wśród nich jest prawdziwy hit — szklanki sygnowane przez Magdę Gessler. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Tatar to doskonała przystawka na niemal każdą okazję. Surowa, zmielona wołowina wymieszana z żółtkiem i przyprawami skusi niejednego mięsożercę. Spróbujcie przepisu Magdy Gessler, która proponuje dodać tam nieoczywistego składnika.Tatar będzie najlepszy, jeśli do jego przyrządzenia wykorzystamy wysokiej jakości mięso wołowe. Równie ważne role odegrają dodatki. Dodajcie do niego świeże ekologiczne jaja, świeżo posiekaną cebulkę, ogórki kiszone i, polecane przez Magdę Gessler, czarne oliwki a danie nabierze wyjątkowego charakteru. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Napłynęły do nas smutne wieści o uczestniczce Kuchennych Rewolucji. Zmarła pani Marzena Koniuszy, właścicielka baru Agata, w którym w sierpniu gościła Magda Gessler wraz z ekipą Kuchennych Rewolucji.Bar mleczny Agata z Gorzowa Wielkopolskiego wziął udział w nowej edycji Kuchennych Rewolucji. W sierpniu, po wizycie Magdy Gessler, bar zaczął nowe życie. Jego duszą była właścicielka Marzena Koniuszy, która przepracowała w nim 40 lat. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Magda Gessler uznawana jest za jedną z najlepszych ekspertów w dziedzinie gotowania. Jeśli chcesz przygotować naleśniki tak, jak gwiazda TVN-u, mamy dla ciebie jej genialny trik z łyżką. Gessler sprawdza na niej gęstość ciasta - jeśli ją pokrywa, a przy okazji delikatnie spływa, ma idealną konsystencję. Mało kto uważa, że naleśniki są trudne w gotowaniu, jednak uzyskanie dobrego ciasta może być nie lada sztuką - dlatego Magda Gessler stosuje trik, dzięki któremu każda partia ciasta wychodzi idealnie. Po wymieszaniu wszystkich składników Gessler macza w masie łyżkę i obserwuje, jak ciasto się na niej zachowuje. Dobra gęstość osiągnięta jest wtedy, gdy ciasto pokrywa grzbiet łyżki, lecz nie jest zbyt sztywne i spływa po niej. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Kwaśny, aromatyczny, z dodatkiem wędzonych śliwek, grzybów i dziczyzny — taki jest bigos Magdy Gessler. Wypróbuj recepturę, która przypadnie do gustu każdemu smakoszowi tej tradycyjnej potrawy z kapustą. Sekretem tej potrawy są nietuzinkowe dodatki oraz nietypowy sposób przygotowania, wykorzystujący garnek z grubym dnem. Warto poświęcić trochę czasu i zaopatrzyć się w jakościowe składniki. Dzięki temu potrawa nabierze wyjątkowego charakteru.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Sałatka jarzynowa to świąteczna klasyka, jednak Magda Gessler postanowiła pokazać Polak, jak ją odpowiednio przygotować. Gwiazda telewizji całkowicie zakazuje używania cebuli. Według niej cebula ma zbyt intensywny smak, który zakrywa wszystkie inne. Sałatka jarzynowa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych sałatek, które zazwyczaj lądują na stołach w trakcie świętowania. Jak według Magdy Gessler należy ją wykonać?Gessler uważa, że wrzucenie cebuli do miski z sałatką całkowicie ją psuje. Polska cebula ma bowiem bardzo silny smak i aromat, przez co dominuje inne składniki. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Właściciel gdańskiej restauracji "Panorama", Marcin Kuziński, zdradził redakcji onet.pl, jak przebiegała jedna z pierwszy rewolucji Magdy Gessler, która miała miejsce w jego lokalu. Restaurator zdradził, że Gessler otworzyła mu oczy, a spotkanie ukształtowało jego przyszłe życie. - Udział w tym programie dał nam poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale że nikt za nas nic nie zrobi - powiedział Kuziński. "Kuchenne Rewolucje" już od wielu lat są emitowane na antenie stacji TVN, a Magda Gessler nie przestaje zmieniać lokali, a także żyć ich właścicieli. Tym razem mamy okazje poznać jej działanie od strony zadowolonego uczestnika programu. Marcin Kuziński wraz z ówczesną narzeczoną, a obecnie żoną, wystąpił w drugim odcinku "Rewolucji", czym zaskarbił sobie ogromną popularność wśród widzów oraz przyszłych klientów.