Próbowaliście kiedyś ciasta marchewkowego? Pełen aromatu, delikatny i rozpływający się w ustach domowy wypiek będzie o niebo lepszy niż przysmaki z cukierni. Koniecznie sprawdźcie nasz przepis — rodzinie ciasto na pewno posmakuje.Przyjemnie wilgotne i delikatne ciasto marchewkowe doskonale sprawdzi się jako podwieczorek dla całej rodziny. Jest lekkie i pyszne, a przy tym dostarcza wielu cennych składników odżywczych. Zrobienie go jest dziecinnie proste. Skusicie się?
Surówka z kapusty z dodatkiem miodu, sezamu i sosu sojowego będzie pysznym dodatkiem do obiadu, azjatyckich potraw, a także do dań z grilla. Surówka jest kolorowa i pełna smaku. Doprawiona szczypiorkiem lub świeżą kolendrą dosłownie rozpływa się w ustach.Surówka azjatycka zachwyca smakiem i charakterem. Orientalne dodatki świetnie łączą się z biała kapustą, marchewką i porem. Surówka jest prosta w przygotowaniu i tak smaczna, że każdy będzie prosił o dokładkę.Do surówki koniecznie dodajmy kawałek świeżego imbiru. Imbir wzmocni smak całego dania. Przysłowiową wisienką na torcie jest sezam, który dodaje orzechowej, słodkiej nuty. Cała surówka jest doskonale wyważona i smakuje jak z chińskiej lub tajskiej restauracji.Kuchnia azjatycka słynie z wyraźnie dobrawionych, często pikantnych dań. Jeśli również lubimy pikantne potrawy, do surówki dodajmy posiekaną papryczkę chili. Surówkę po przygotowaniu podajmy od razu. Możemy przechowywać ją również w lodówce, jednak po czasie będzie o wiele pikantniejsza.
Popularna surówka z białej kapusty jest dobrym dodatkiem do wielu dań. Pasuje do tradycyjnego obiadu, dań z grilla, ryb, drobiu a nawet jako dodatek do kanapek. Możesz w łatwy sposób przyrządzić ją w swojej kuchni. Wystarczy kilka kroków aby cieszyć się nią na swoim stole.Surówka z białej kapusty to sprawdzony a zarazem prosty przepis. Nie zawiera octu, więc jest delikatna w smaku. Samo przygotowanie jest szybkie, warto jednak schłodzić surówkę przed podaniem.
Szukasz pomysłu na nowy, smaczny dodatek do obiadu? Może skusisz się na surówkę z buraków i gruszki? Jest spokrewniona z tradycyjnymi buraczkami, jednak dodatek sezonowego owocu odmienia charakter całości. Surówka staje się przyjemnie słodkawa i niezwykle soczysta.Mizeria, surówka z kapusty, zielona sałata i tak w kółko. Prawda, że można się znudzić dodatkami do obiadu, choć wszystko jest smaczne i zdrowe? Dlatego podajemy wam nowy pomysł, nową recepturę na ciekawą w smaku surówkę z buraków i gruszki. A w zasadzie na surówko-sałatkę, bo buraki jednak wcześniej gotujemy. Dzięki temu są smaczniejsze i delikatniejsze.Gruszka to sezonowy owoc, który jest bardzo rzadko dodawany do potraw, a już do surówek to niemal w ogóle. Tymczasem jego soczystość udziela się całej surówce, a słodki smak doskonale komponuje się z wieloma składnikami. A z całą pewnością z burakami.
Zastanawiacie się, co przygotować na obiad? Dobrym pomysłem w sam raz na letni obiad będzie lekka i prosta zupa jarzynowa. Jest łatwa do zrobienia, bo warzywa wystarczy zalać bulionem i ugotować. Nie zapomnijcie też o koperku, który doda zupie doskonałego orzeźwiającego smaku. Zupę jarzynową można gotować przez cały rok z sezonowo dostępnych warzyw. Jednak teraz jest doskonały czas na jej przyrządzenie, bo do wyboru macie mnóstwo świeżych i pysznych warzyw. Ich dobór jest też dosyć dowolny, więc jeśli nie macie pod ręką podanego w przepisie warzywa, możecie z niego zrezygnować lub zastąpić je innym. Na zupę jarzynową najlepiej nadają się jednak warzywa o delikatnym smaku, np. marchewka, ziemniak, cebula, cukinia. Wyrazista papryka, podobnie jak pomidor mogą zdominować smak potrawy. Warto też pamiętać o zieleninie, a najlepiej o koperku, który doskonale podkręca smak tej zupy i ją orzeźwia.
Macie ochotę na surówkę z marchewki lepszą niż z restauracji? Połączcie warzywo z jabłkiem i wybraną przez siebie musztardą. Prosta kombinacja skradnie serce niejednego smakosza, a można przygotować kilka jej odsłon. Wystarczy zmienić wersję użytego sosu. Spróbujecie?Istnieje wiele wersji surówki z marchewki. Prosty obiadowy dodatek na bazie warzywa korzeniowego zrobimy, łącząc je z jabłkiem i ulubioną musztardą. Przygotowanie jest niemalże ekspresowe. Równie szybko rarytas zniknie z talerzy. Skusicie się?
Nie masz pomysłu na smaczny dodatek do obiadu? Polecamy lekką i chrupiącą surówkę z młodej kapusty. Sprawdzi się do wielu dań, bo jest dość neutralna w smaku. Oprócz kapusty zawiera marchewkę, zieleninę i wyborny sos. Szybko znika z talerzy, a można ją jeść nawet samą na przekąskę.Żywieniowcy uważają, że surówka jest najważniejszą częścią obiadu. Tymczasem często rezygnujemy z jej przygotowania, bo szkoda nam na to czasu. Nieraz nie mamy też zwyczajnie pomysłu na ten dodatek.A tak naprawdę zrobienie surówki nie zajmie wam więcej niż 10 minut. Inspiracje znajdziecie zaś w naszym portalu. Teraz chcielibyśmy wam jednak zaproponować wybitnie letnią, lekką surówkę z młodej kapusty. Jest chrupiąca i po prostu przepyszna.
Jesteśmy przekonani, że pokochacie nasz aromatyczny pasztet z soczewicy. Sekretem jego smaku jest mieszanka wspaniałych przypraw. Dzięki niej potrawa kusi już w czasie pieczenia, wypełniając kuchnię niepowtarzalną wonią. Koniecznie przetestujcie przepis na ten bezmięsny, pożywny pasztet. Pasztety zwykle robi się z mięsa, a nawet z mieszanki mięs. Jednak można zrobić też pasztet rybny, jajeczny, a nawet warzywny. I właśnie na ten ostatni, a dokładniej na pasztet z soczewicy chcielibyśmy was dziś zaprosić. Jest pełen smaku i aromatu, dzięki temu, że dodaliśmy do niego też inne warzywa, ale przede wszystkim moc doskonałych przypraw.
Mamy dla was tani patent na wyjątkowy obiad. Są nim pyszne kotlety z warzyw z rosołu. Nic się nie zmarnuje, a wy przygotujecie wyjątkowe, smaczne danie. Rozgniećcie tylko ugotowane warzywa, wzbogaćcie je o kilka dodatków, uformujcie kotlety i usmażcie na oleju. Rosół dość często gości na naszych stołach, bo jest smaczny i dość prosty do zrobienia. Inna sprawa, że zwykle nie mamy pomysłu na to, co zrobić z mięsem i warzywami z rosołu. To pierwsze niektórzy jeszcze zjadają, a warzywa przerabiają na sałatkę jarzynową.Z całą pewnością nie można pozwolić, by tak smaczne kąski się zmarnowały. Jeśli więc nie wiecie, co zrobić z gotowanymi warzywami z rosołu, mamy doskonałą propozycję. Przygotujcie z nich pyszne, lekkie kotlety. Oto przepis.
Domowa surówka jak z chińskiej restauracji zachwyci każdego miłośnika orientalnej kuchni. Jest lekka, pożywna, zdrowa, a zalewa na bazie oleju, octu ryżowego i cukru nadaje jej genialnego aromatu.Jeśli szukasz pomysłu na prostą, ale pyszną surówkę, która odczaruje każdą potrawę, to surówka jak z chińskiej restauracji jest właśnie dla Ciebie. Poszatkowane warzywa w nowej odsłonie to absolutny hit. Surówka jak z chińskiej restauracji złożona jest z kliku podstawowych składników. Kiełki fasoli mung kupimy również w każdym markecie i sklepach z kuchniami świata. Surówka przygotowana z kapusty, papryki, ogórka, marchewki i zalewy jest prosta w przygotowaniu i przede wszystkim pyszna.Surówkę jak z chińskiej restauracji możemy podać nie tylko do obiadów z orientalną nutą. Będzie smakować wyśmienicie podana z kotletami schabowymi, pieczenią, a także szaszłykami drobiowymi i każdym, innymi daniem, również wegetariańskim.
Pomysł na pyszną, kolorową, pożywną sałatkę? Przygotuj kultową sałatkę jarzynową w niecodziennej, letniej odsłonie. Do sałatki dodaj fasolkę szparagową, majonez natomiast zamień na lekki, kremowy i gęsty jogurt grecki, każdy będzie prosił o przepis.Sałatki jarzynowej nikomu nie trzeba przedstawiać. Była hitem PRL-u i do tej pory trzyma wysoką pozycję w rankingu ulubionych sałatek Polaków. Klasyczną sałatkę jarzynową przygotowujemy zwykle na święta i większe uroczystości, sałatka jarzynowa inaczej sprawdzi się idealnie na kolację w upalny dzień.Sałatka jarzynowa inaczej to letnia wersja kultowej potrawy z dodatkiem fasolki szparagowej i jogurtu greckiego. Sałatka z dodatkiem sezonowych, wygrzanych w pełnym słońcu warzyw i lekkiego zamiennika majonezu dosłownie rozpływa się w ustach.Sałatka jarzynowa inaczej to nie tylko pomysł na pyszną kolację. Sałatka będzie idealna na lunch do pracy i drugie śniadanie. Możemy podać ją również jako dodatek do zimnej płyty podczas spotkania z rodziną lub przyjaciółmi, każdy będzie zachwycony jej wyjątkowym smakiem.
Na dzisiejszy, letni obiad możesz przygotować na przykład placki z cukinii i marchewki. Są nawet lepsze od ziemniaczanych, bo pełniejsze w smaku i apetycznie kolorowe. A zrobisz je w pół godziny. Podaj je ze śmietaną i szczypiorkiem lub z sosem jogurtowo-czosnkowym, a pożywna, tania uczta zadowoli domowników.Placki warzywne mają tę przewagę nad klasycznymi racuchami, że są nie tylko smaczne, ale też wartościowe. Warzywa stanowią bowiem doskonałe źródło błonnika, a także witamin i soli mineralnych. Poza tym są mniej kaloryczne niż mąka, więc placki np. z cukinii i marchewki nie są zbyt tuczące. Jeśli więc nie macie pomysłu na dzisiejszy obiad, ta alternatywa będzie doskonała. Wystarczy tylko zetrzeć marchewkę i cukinię, wymieszać je z kilkoma dodatkami, usmażyć i obiadowe placki z cukinii i marchewki gotowe.
Przedstawiamy prosty pomysł na zupę kalafiorową. Jest idealna na lato — lekka i pyszna. Nie zapomnij jednak o wyjątkowym dodatku, który doskonale podkreśli smak tej potrawy. Chodzi o koperek, który wyjątkowo dobrze komponuje się z kalafiorem. Nadaje orzeźwiającego aromatu i sprawia, że kalafiorowa wygląda naprawdę kusząco. Lato to czas świeżych warzyw. Pozwólmy im zaistnieć także w zupach. Zamiast klasycznego rosołu czy krupniku, ugotujmy pomidorówkę na świeżych pomidorach, zupę z młodą kapustą, fasolką szparagową czy krem z karotki. Doskonałą propozycją jest też zupa kalafiorowa. Smakuje naprawdę doskonale, zwłaszcza jeśli doda się do niej trochę masła i koperku. Ten aromat nie ma sobie równych.
Poznajcie przepis na najlepsze kultowe ogórki po warszawsku do słoików na zimę. Będą one z pewnością największym hitem wśród przygotowanych przez was przetworów. Zachwycą doskonałą chrupkością i słodko-kwaśnym smakiem. Świetnie sprawdzą się jako przekąska, zakąska i dodatek do sałatek. Ogórki po warszawsku to wersja ogórków konserwowych. Wyróżniają się dodatkiem marchewki, czosnku i innych przypraw dodawanych tak naprawdę do ogórków kiszonych. Zalewa się je lekką marynatą z dodatkiem octu, soli i cukru. Dzięki temu mają dość łagodny smak i są niezwykle chrupiące.
Jakub Kuroń zdradził sekretny przepis babci Jadzi na zupę z wędzonymi żeberkami. Potrawa urzeka smakiem i zaskakuje prostotą przygotowania. Będzie wprost idealna na letni obiad. Możecie ją ugotować nawet na dwa dni, bo doskonale nadaje się do odgrzewania. Żeberka doskonale smakują duszone, pieczone lub z grilla. Stanowią też świetny dodatek do zup. Świeże czy wędzone potrafią dodać wywarowi niezwykłego smaku. Przekonajcie się o tym sami, przyrządzając zupę na żeberkach według przepisu Kuronia i babci Jadzi.
Mamy dla was pomysł na tani obiad. Przygotujcie kalafior po grecku, czyli duszony z innymi warzywami. Ten lekki, zdrowy i pożywny posiłek będzie was kosztował grosze, a z pewnością urzeknie was smakiem. Będzie wprost idealny na letni posiłek w upalny dzień.Jeśli smakuje wam ryba po grecku, to z pewnością polubicie też kalafior po grecku. Potrawy te różnią się w zasadzie tylko tym głównym składnikiem, a więc rybę wymieniliśmy na kalafior. W ten sposób powstał jarski posiłek, który jest jednak pełen smaku i aromatu. A do tego naprawdę potrafi nasycić.
Kiszona kapusta jest smaczna i zdrowa. A młoda kapusta kiszona w słoiku jest pyszna i prosta do zrobienia. Ta perfekcyjna kiszonka będzie idealna na lato, na przykład jako dodatek do obiadu. Koniecznie nastawcie sobie choć jeden jej słoik na spróbowanie. Jesteśmy pewni, że po skosztowaniu domowa produkcja tej kapusty wejdzie wam w krew. Klasyczna kiszona kapusta króluje jesienią i zimą. Jej kwaśność zależy od temperatury i czasu przechowywania. Wiosną często jest już mocno kwaśna. Jednak o tej porze roku jest czas na młodą kapustę kiszoną. Nawiązuje ona nieco smakiem do ogórków małosolnych. Również nie jest bardzo wyrazista w smaku, ale z pewnością orzeźwiająca i chrupiąca. Porcję takiej młodej, kiszonej kapusty możecie nastawić sobie w słoiku. Najlepiej takim 1-2 litrowym z szeroką szyjką. Wtedy łatwo umieścicie w niej poszatkowane warzywo, a taka ilość kiszonej kapusty zniknie szybko i ze smakiem.
Macie ochotę na jarzynkę do obiadu? Możecie przygotować marchewkę z groszkiem inaczej. Dorzućcie do niej sekretny składnik, a sprawi on, że ten popularny dodatek nabierze nowej jakości. Tym zaskakującym produktem jest kukurydza, która odmieni jarzynkę nie tylko wizualnie, ale też smakowo. Marchewka z groszkiem wzbudza skrajne uczucia. Jedni za nią przepadają, inni jej nienawidzą. Ci drudzy zazwyczaj mają jeszcze uraz z przedszkola, gdzie chciał, czy nie chciał, jarzynkę wypadało zjeść. Dziś zapraszamy was na nieco odmienioną wersję marchewki z groszkiem. Spróbujcie, może dodatek kukurydzy sprawi, że pokochacie ten kolorowy dodatek do obiadu? Pracy przy nim mało, bo sięgamy po kukurydzę z puszki. Groszek również możecie wziąć konserwowy, choć ten mrożony z pewnością będzie smaczniejszy.
Surówka z młodej kapusty jest przyjemnie chrupiąca i aromatyczna. Dodatek sosu na bazie oliwy z oliwek z nutą cytryny, że całość nabierze lekkości. Delikatna słodycz marchewki i świeżo posiekany koperek pysznie dopełnią smaku. Podajcie do obiadu, a rodzina będzie zachwycona. Surówki są nieodłącznym elementem wielu obiadowych kompozycji. Orzeźwiający i pełen aromatu specjał z młodej kapusty skusi niejednego amatora lekkich warzywnych kompozycji. Sezonowe składniki w połączeniu z delikatnym sosem na bazie oliwy smakują obłędnie. Skusicie się?
Gulasz z żołądków i serc drobiowych przepisu babci Iwony jest niezwykle aromatycznym i pożywnym daniem. Do gulaszu koniecznie dodaj pieczarki, natkę pietruszki i jeden, niezbędny składnik- marchewkę, który nada daniu lekkiej słodyczy.Gulasz drobiowy jest idealnym pomysłem na danie dla wszystkich miłośników podrobów. Kurze lub indycze serca i żołądki podsmażone z przyprawami na smalcu, a następnie duszone z warzywami, są niezwykle delikatne i soczyste.Gulasz przygotujemy zarówno na szybki i aromatyczny obiad, jak i podamy podczas świąt i większych uroczystości. Danie zachwyci każdego smakosza, gulasz możemy podać z kromką świeżego pieczywa lub ugotować do niego kaszę, bądź puree. Do potrawy świetnie pasują również świeże i lekkie surówki.Pamiętajmy, że nawet najbardziej starannie przygotowany gulasz nie będzie smaczny, kiedy ugotujemy go z nieświeżego mięsa. Podroby muszą mieć ładny, różowy kolor. Świeże mięso również ma bardzo delikatny, neutralny zapach. Blade podroby o ostrym zapachu nie nadają się do jedzenia.
Jak zrobić najłatwiejszą, a zarazem najsmaczniejszą zupę kalafiorową? Zadanie jest łatwe, a sekretem smaku tej potrawy jest prosty trik szefów kuchni. Składniki zupy wystarczy wrzucić do garnka i odpowiednio długo je gotować. Dzięki temu warzywa będą miękkie i uwolni się z nich pełen smak oraz aromat. Zupę kalafiorową można gotować przez cały rok, bo bez problemu można kupić kalafior mrożony. Jednak potrawy przyrządzone ze świeżych warzyw zawsze są smaczniejsze i mają pełniejszy aromat. Dlatego nie ma jak zupa kalafiorowa przyrządzana sezonowo ze świeżego kalafiora. Zupę kalafiorową niektórzy zagęszczają mieszaniną mąki i śmietany, jednak wtedy robi się bardziej kaloryczna i trudniej strawna. Zamiast więc zagęszczać zupę, wystarczy ją odpowiednio długo gotować. Wtedy uzyska nie tylko pożądaną konsystencję, ale też smak.
Marchewka z groszkiem budzi skrajne emocje. Niektórzy za nią przepadają, inni źle ją wspominają z czasów przedszkolnych. Jakub Kuroń wymyślił cudowny patent na marchewkę z groszkiem, dzięki czemu nie jest rozgotowana i świetnie smakuje. Możecie ją podać na przykład do kotletów mielonych lub pulpetów.Marchewka z groszkiem większości osób kojarzy się z dość paćkowatą jarzynką. Marchewka jest w niej zwykle rozgotowana, groszek dodaje całości koloru, a warzywa związane są zawiesistym sosem. Jakub Kuroń proponuje oddzielnie ugotować oba warzywa. Potem dopiero je połączyć i zaprawić lekką zasmażką z masła i mąki. Nie należy zbyt długo gotować marchewki z groszkiem, bo wtedy nabiera nieapetycznego wyglądu.
Jeśli marzy wam się surówka z marchewki i jabłka jak z restauracji, nasz nowy przepis sprawdzi się idealnie. Zaopatrzcie się w świeże i jędrne pomarańczowe warzywo, a z pewnością uzyskacie smakowity dodatek do kotletów. Spróbujcie koniecznie. Surówka z marchewki i jabłka jak z restauracji jest smacznym dodatkiem do drugiego dania. Chrupiąca i apetyczna kompozycja z dodatkiem soczystego jabłka i świeżutkich marchewek jest prosta w przygotowaniu, a efekt zachwyci nawet najbardziej wybrednych. Skusicie się?
W sezonie sięgnijmy również po arbuza. To owoc, który doskonale gasi pragnienie i jest bardzo orzeźwiający. Lemoniada arbuzowa jest więc doskonałym pomysłem na szybki i pyszny napój w upalne dni.Domowy sok marchewkowy to totalna bomba witaminowa. Oprócz wielu cennych witamin zawiera solidną dawkę beta-karotenu, który między innymi nadaje ładny kolor skóry i znacznie przyspiesza opalanie, jest więc idealny przed i trakcie sezonu wakacyjnego.Zdrowy i smaczny sok posmakuje nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Smakuje o wiele lepiej niż gotowe soki, które możemy kupić w sklepie. Dodatkowym atutem jest również cena i fakt, że samodzielnie przygotowany sok nie zawiera żadnych konserwantów.Sok z marchewki jest świetnym pomysłem zarówno na ugaszenie pragnienia, jak i lekką przekąskę w ciągu dnia. Sok jest gęsty, przez co również sycący. Ma orzeźwiający smak i rewelacyjny kolor. Poznaj przepis na domowy sok marchwiowy, smakuje lepiej niż sklepowy.Sok, który przygotujemy samodzielnie w zaledwie kilka minut, wygląda fantastycznie, ma gęstszą konsystencję, piękny, pomarańczowy kolor i smakuje genialnie. Połączenie marchewki, kwaśnych jabłek, soczystej pomarańczy i słodkiego banana to gratka dla każdego smakosza.
Szukasz pomysłu na tani i szybki obiad dla całej rodziny? Przygotuj kotleciki ryżowe z dodatkiem marchewki, aromatycznych ziół w chrupiącej panierce z bułki tartej. Do kotlecików dodaj również 2 łyżki kaszy manny, będą doskonałe w smaku. Poznaj przepis na tanie, proste i chrupiące kotleciki ryżowe.Wegetariańskie kotleciki ryżowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych kotletów. Są lekkie, chrupiące i delikatne, sprawdzą się więc doskonale w upalne dni i kiedy mamy ochotę zjeść coś pysznego i prostego. Kotlety są również idealne, kiedy mamy bardzo zabiegany dzień i chcemy zrobić naprawdę szybki obiad.Przepis na tanie i chrupiące kotleciki jest przepisem podstawowym. Możesz dodatkowo wzbogacić go o natkę pietruszki, ulubione przyprawy, a także prażone pestki słonecznika lub dyni. W każdej wersji danie smakować będzie fantastycznie.
Jaki dodatek zaserwować do obiadu? Dobrym pomysłem jest klasyczna surówka z pora. Jej smak idealnie dopełnia sos majonezowy. Całość doskonale pasuje do większości potraw z mięs, drobiu i ryb, również tych z grilla. Surówkę robi się szybko i łatwo można regulować jej ostrość. Por nie jest częstym gościem w polskiej kuchni. Zwykle wykorzystujemy go do zup, czasem robimy z niego surówkę. Ta ostatnia jest wyrazista w smaku, a jej ostrość bardzo łatwo jest regulować. Jeśli wolicie pikantniejszą surówkę, użyjcie do jej przygotowania ciemniejszych liści, gdy zaś łagodniejszą — jasnej części pora. Do surówki z pora warto dodać soczyste, słodko-kwaśne jabłko i chrupiącą marchewkę. W ten sposób powstanie kompozycja nie tylko smaczna, ale też ciesząca oczy. Przetestujcie nasz przepis przy najbliższej okazji.
Robiąc sok z buraka, lepiej dodaj do niego jeden konkretny owoc. Jest nim pomarańcza, która da napojowi ogromne korzyści. Nie tylko doda mu smaku, ale też podniesie jego wartość odżywczą. Pamiętajcie, że sok z buraka warto pić przez cały rok, bo kryje się w nim wiele cennych składników. Sok z buraka to samo zdrowie. Stanowi doskonałe źródło polifenoli, które chronią nas przed nowotworami, miażdżycą i spowalniają starzenie się komórek. Dostarcza też żelaza, które wzmacnia krew i cały organizm. Gdy jednak wzbogacimy sok z buraka sokiem z pomarańczy, zawarte w napoju żelazo będzie łatwiej przyswajalne. To dlatego, że pomarańcza jest bogata w witaminę C, która poprawia wchłanianie żelaza. Podobną funkcję spełni też natka pietruszki. Natomiast dodany do soku imbir będzie miał działanie antyseptyczne i przeciwwirusowe. Pijcie więc sok z buraka regularnie.
Pomysł na tani i szybki obiad? Ekspresowe warzywa z patelni. Danie przygotujesz błyskawicznie z produktów, które masz w lodówce. Do warzyw z patelni możesz podać również kilka wspaniałych składników, dzięki którym ugotujesz szybki, zdrowy i pyszny obiad.Warzywa z patelni możesz podać samodzielnie, możesz również ugotować do nich ryż lub ulubioną kaszę. Do warzyw z patelni doskonale pasuje także pieczona lub gotowana na parze ryba, kawałek indyka lub kurczaka. Tak przygotowany obiad jest zbilansowany, mało kaloryczny, sycący i przede wszystkim zdrowy.Do przygotowania dania z patelni wykorzystaj również inne, ulubione warzywa. Podsmażone na oliwie warzywa to doskonały patent na porządki w lodówce. Jeśli przykładowo zostało Ci kilka pieczarek, fasolka, groszek, kukurydza, czy inne warzywo, koniecznie dodaj je do reszty składników.Danie możesz również doprawić na wiele sposób, w zależności od preferencji smakowych i dodatków. Świetnie sprawdzi się w całej potrawie curry, kurkuma, papryka mielona, czy kmin rzymski. Zamiast ziół prowansalskich, warzywa możesz również doprawić świeżym rozmarynem, koperkiem lub natką pietruszki. Doskonałym pomysłem na dania warzywne i porządki w lodówce, jest również wiosenna zupa jarzynowa, makarony z sosami na bazie warzyw i zapiekanki. W ten sposób otrzymamy wiele smacznych potraw, a i wykorzystamy całkowicie jedzenie, dzięki czemu nic się nie zmarnuje.