Nie dodawaj jabłka do sałatki jarzynowej. Zamiast niego, dodaj 3 łyżki musu jabłkowego do majonezu i wymieszaj. Tak przygotowany sos doskonale doprawi kultową sałatkę. Będzie pyszna, lekka i każdy będzie prosił o dokładkę.Sałatkę jarzynową możemy przygotować na wiele sposobów. Niektórzy dodają do niej por, inni cebulę. Jedni wolą sałatkę z jabłkiem, inni bez. Sałatki różnią się również sosami. Są zwolennicy majonezu, śmietany lub gęstego jogurtu naturalnego. Do sałatki można dodać również śledzie lub wędzoną makrelę.Sałatka jarzynowa z musem jabłkowym jest wyśmienitym pomysłem na przekąskę lub kolację. Jest prosta w przygotowaniu, a jej smak zachwyci każdego. Do sałatki zamiast jabłka dodaj mus z jabłek. Mus przygotujesz samodzielnie, możesz dodać również gotowy przecier jabłkowy ze słoika.Mus z jabłek wymieszany z majonezem i dodany do sałatki jarzynowej wzmacnia jej smak. Dodaje jej kwaskowości i słodyczy jednocześnie. Łączy również wszystkie przygotowane warzywa. Sałatka jest niezwykle delikatne, ale i wyraźna.
Nie masz pomysłu na surówkę do obiadu? Przygotuj wyśmienity dodatek z pora. Dzięki połączeniu warzywa ze słodyczą marchwi, kwaśnością jabłka i ostrością rzodkiewki otrzymujemy prawdziwą eksplozję smaków. Dopełnieniem tej doskonałej kompozycji jest posiekana zielenina i kremowy majonez.Surówkę z pora godną babcinej kuchni zaprezentował tiktokowy kanał Tuba Smaku. Na przesłanym filmiku widać jak na dłoni, że przyrządzenie tego obiadowego dodatku jest dziecinnie proste. Pokrój składniki, dopraw i wymieszaj. Doskonała surówka gotowa jest w mgnieniu oka.
Nie przepadasz za zbyt wyrazistym smakiem liści laurowych i ziela angielskiego w krupniku? Pomiń te przyprawy lub zastąp je suszonym majerankiem. Smak potrawy możesz też urozmaicić świeżym koperkiem lub natką pietruszki. Tak przygotowany krupnik wciąż będzie pożywny, jednak łagodniejszy w smaku. Krupnik jest pożywną, tanią i bardzo aromatyczną zupą. Najczęściej gotujemy go z dodatkiem liści laurowych i ziela angielskiego. Przyprawy te nadają specyficznego smaku, który dla niektórych jest jednak zbyt wyraźny. Krupnik na szczęście możemy doprawić nieco inaczej. Będzie delikatniejszy i przepyszny.Krupnik doprawiamy standardowo solą i pieprzem pod sam koniec, kiedy wywar się ugotuje. Doskonałą przyprawą jest suszony majeranek. Rozetrzyj go najpierw w dłoniach i wsyp do garnka. To prosty sposób na uwolnienie całego aromatu. W krupniku nie może zabraknąć również świeżego koperku lub natki pietruszki.Krupnik gotujemy na żeberku, udku z kurczaka lub skrzydle z indyka. Bardzo ważne są również warzywa rosołowe, z których ugotujemy wywar. Do krupniku dodajemy również ziemniaki, kaszę jęczmienną i startą na tarce marchew. Zupa posmakuje całej rodzinie.
Przepisy Tomasz Strzelczyka charakteryzują się nie tylko wybornym smakiem. Ich znakiem rozpoznawczym są też przystępne cenowo składniki oraz proste wykonanie. Jego patent na mięsne galaretki jest kolejnym przykładem na to, że najlepsze dania jesteśmy w stanie przyrządzić bez trudu w swojej kuchni. Mięsne galaretki z przepisu Tomasza Strzelczyka robione są z mięsa drobiowego. Na jego bazie przygotowywany jest wywar, oczywiście w towarzystwie włoszczyzny. Swój specjał popularny kucharz układa następnie w niewielkich szklanych naczyniach, w których odstawia go do stężenia wraz z apetycznymi dodatkami. Kolorowe mięsne galaretki bezapelacyjnie zachęcają do pałaszowania.
Do surówki z marchewki i jabłka dodaj łyżkę oleju i łyżkę przegotowanej wody. Olej bogaty jest w kwas omega- 3 i witaminy i ułatwia przyswajanie cennych składników. Woda natomiast dodatkowo nawilża surówkę. Tartą marchewkę z jabłkiem podasz do mięsa, ryb i potraw wegetariańskich. Surówka z marchewki i jabłka jest najsmaczniejsza latem, kiedy warzywa i owoce są soczyste i pełne smaku. Zimą surówka będzie równie pyszna, kiedy dodasz do niej 2 składniki: wodę i olej rzepakowy. Olej i woda świetnie nawilżą składniki, które o tej porze roku są niestety mało soczyste.Olej ułatwi przyswajanie witamin z marchewki, dodatkowo dostarczy wielu cennych związków, w tym witaminę E, K i kwas omega-3. Związki te są szczególnie istotne zimą, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienie i grypę. Do surówki z marchewki koniecznie dodaj również sok z cytryny. Sok nie dość, że jest bogaty w witaminę C, to sprawi, że starte jabłko nie ściemnieje i będzie wyglądać bardzo apetycznie.Kultowa surówka z marchewki jest rewelacyjnym dodatkiem do każdego obiadu. Pasuje zarówno do kurczaka, jak i wieprzowiny. Świetnie komponuje się z pieczoną i smażoną rybą oraz z daniami wegetariańskimi. Surówka jest także pyszną i zdrową przekąską, którą pokochają nawet największe niejadki.
Pomysł na szybką, prostą ale bardzo aromatyczną surówkę do obiadu? Przygotuj surówkę jak z chińskiej restauracji. Biała kapusta, marchewka i ocet ryżowy są połączeniem, którego musisz spróbować. Gotowa surówka nie ma sobie równych.Sekretem surówki jak z chińskiej restauracji jest zalewa, którą przygotowujemy z kilku składników: oleju, cukru, soli i octu ryżowego. Ocet jest kluczowym dodatkiem. Zalewa po przestudzeniu będzie bardzo aromatyczna. Nie będzie cierpka i kwaśna w smaku. Będzie idealnie wyważona.Jeśli lubisz pikantne dania, do gotującej się zalewy dodaj posiekaną, ostrą papryczkę. Zalewę koniecznie ostudź i dopiero wtedy wymieszaj z poszatkowaną kapustą, marchewką i czosnkiem. Surówka jak z chińskiej restauracji nabierze aromatu, kiedy wstawisz ją na godzinę do lodówki.Surówkę jak z chińskiej restauracji podasz do każdego dania głównego. Będzie świetnie łączyć się z duszonym i smażonym mięsem i warzywami w panierce. Podaj ją np. do placków kukurydzianych, kurczaka teriyaki, czy pieczonej ryby. Surówka będzie również pyszną przekąską w ciągu dnia.
Frytki z ziemniaków smażone na oleju są smaczną, ale bardzo tłustą i kaloryczną potrawą. Wyśmienitą przekąskę i dodatek do obiadu przygotujesz z innego warzywa. Frytki z marchewki według przepisu Ewy Wachowicz są lekkie, zdrowe i znikają z talerzy w mgnieniu oka.Ewa Wachowicz na swojej stronie internetowej, ewawachowicz.pl zdradza kulinarne sztuczki i publikuje receptury na wyśmienite dania główne, ciasta i desery. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Frytki z marchewki zachwycą całą rodzinę, a przygotujesz je błyskawicznie.W przepisie na frytki od Ewy Wachowicz znajduje się olej winogronowy. Możesz zastąpić go łyżką oliwy z oliwek lub olejem rzepakowym. Wystarczy niewielka ilość oleju, żeby frytki były smaczne i chrupiące. Frytki z marchewki Wachowicz doprawia solą i suszonym tymiankiem.Frytki pieczone w piekarniku są równie smaczne, jak smażone na oleju lub we frytkownicy. Są jednak o wiele lżejsze, nie ociekają tłuszczem i są pyszną przekąską dla całej rodziny i osób będących na diecie. Marchewka po upieczeniu jest słodka i chrupiąca. Frytki podasz również jako dodatek do mięsa, burgerów i innych potraw.
Czy słyszeliście kiedyś o oleju marchewkowym? Taki domowy olej może poszczycić się niezwykłym działaniem. Wystarczy zetrzeć warzywo i zalać je olejem i odstawić na 30 dni w zacienione miejsce. Przygotowanie go jest niedrogie i banalnie proste, a korzyści nieocenione.W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają domowe kosmetyki. Są niedrogie w produkcji oraz dają pełną kontrolę nad tym, co znajduje się w ich składzie. Olej z marchewki niewątpliwie można uznać za jeden z nich. Co więcej, jest to kosmetyk w pełni jadalny.
Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu jadł krupnik. Anna Lewandowska postanowiła podrasować tę tradycyjną polską zupę. W tym celu użyła chrupiącej kalarepy i charakterystycznym, delikatnie słodkim posmaku. Taka wersja klasyka skusi absolutnie każdego.Kalarepa jest bardzo zdrowa, zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej. W przepisie znanej sportsmenki warzywo jest gotowane przez kilkanaście minut. Dzięki temu zachowuje idealny balans pomiędzy miękkością a apetyczną chrupkością. Tę genialną zupę przygotujesz w mniej niż pół godziny.Kalarepa to bogate źródło witaminy C. Znajdziemy w niej również cenne witaminy z grupy B, a także witaminę E i K. W jej wnętrzu kryje się też także kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk. Teraz te cenne składniki możesz w postaci kalarepy dodać do pożywnego krupniku.
Coleslaw jest kultową surówką obiadową przyrządzoną na bazie białej kapusty. Doskonale komponuje się z rozmaitymi daniami, można również podawać ją do kanapek. Swój wyjątkowy smak zawdzięcza starannie dobranym przyprawom. Poza obowiązkową solą i pieprzem, warto dodać do niej sok z cytryny, a nawet miód.Wyśmienita surówka Coleslaw składa się z zaledwie kilku składników. Jej przygotowanie jest proste, a cena poszczególnych produktów przystępna. Smakowity Coleslaw sprawdzi się przy jako dodatek do wielu dań. Nie bez powodu surówka ta cieszy się taką popularnością.
Buraki na co dzień są nieco niedocenianymi warzywami, a szkoda. Zawierają w sobie mnóstwo składników mineralnych i witamin, które warto wprowadzić do codziennej diety. Mamy niezawodny pomysł na odczarowanie buraka, mianowicie przyrządzenie z niego wzmacniającego koktajlu. Dodaj do niego jabłka i marchewki, aby uzyskać prawdziwie odżywczą i smakowitą miksturę.W codziennym życiu kojarzymy buraki przede wszystkim z barszczem lub dodatkiem do obiadu. Wykorzystywane są także w przemyśle cukrowym, oraz jako pasza dla zwierząt. A gdyby ktoś powiedział Wam, że buraki wykazują iście lecznicze właściwości? Niezwykły eliksir na bazie tego warzywa potrafi zdziałać cuda.
Kostka rosołowa jest składnikiem, który często jest używany w wielu kuchniach. Powodem tego jest przede wszystkim wygoda stosowania. Jeśli jednak przyjrzeć się jej składowi okazuje się, że zawiera w sobie głównie sól, tłuszcz i wzmacniacz smaku. Taka wybuchowa mieszanka ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.Wbrew swojej nazwie, kostka rosołowa nie służy jedynie do przygotowywania klasycznej zupy. Dodajemy ją także do innych potraw, takich jak sosy czy dania duszone. Mimo całkiem niezłego smaku, składniki w kostce rosołowej pozostawiają wiele do życzenia.Kostka rosołowa składa się przede wszystkim z tłuszczu utwardzonego zawierającego szkodliwe izomery trans, a także mnóstwa soli i rozmaitych wzmacniaczy smaku. Jej częste stosowanie w kuchni zwiększa ryzyko rozmaitych schorzeń, takich jak nadciśnienie i problemy związane z krążeniem. Ponadto niektóre składniki kostki rosołowej, jak np. barwnik E150c powodować mogą nadpobudliwość, choroby żołądka oraz wątroby. Dodajmy do tego zwiększenie złego cholesterolu we krwi, a mamy 100 procentową pewność, że ten produkt lepiej omijać szerokim łukiem. Chociaż użycie kostki rosołowej od czasu do czasu nie powinno nikomu zbytnio zaszkodzić, lepiej unikać jej w swojej kuchni. Nie zawiera bowiem nic pozytywnego. Domową kostkę możemy bez trudu przyrządzić sami i stosować zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. To z całą pewnością lepsze rozwiązanie i bardziej korzystne dla naszego organizmu. Taki domowy wyrób smakuje nawet lepiej, niż jego kupny odpowiednik.
Surówka z marchewki i jabłka będzie jeszcze lepsza, kiedy dodasz do niej płatki owsiane i orzechy włoskie. Lekka i aromatyczna surówka jak z restauracji urozmaici każdy obiad. Pasuje do drobiu, czerwonego mięsa, ryb i potraw z warzyw.Surówkę z marchewki i jabłka znamy wszyscy. Podajemy ją na słodko, z odrobiną cukru i soku z cytryny lub wytrawnie, z cebulą, natką pietruszki, czy majonezem. Agata do kultowej surówki dodaje zupełnie inny składnik, dzięki któremu cała potrawa smakuje jeszcze lepiej. Surówkę z marchewki i jabłka wzbogać o płatki owsiane. Dodaj również posiekane orzechy włoskie. Składniki przyrumień na suchej patelni, wtedy uwolnisz z nich cały aromat. Surówkę dopraw solą, pieprzem i cukrem. Nie zapomnij również o soku z cytryny. Sok z cytryny jest niezbędny do surówki z tartym jabłkiem. Dzięki niemu owoc nie ciemnieje w miseczce i wygląda apetycznie przez wiele godzin. Ten trik warto zastosować również w przypadku bananów i gruszek. Będą wyglądać rewelacyjnie na talerzu.
Magda Gessler przygotowuje surówkę z marchewki jak nikt inny. Dodaje do niej składnik, który intrygująco podkreśla jej smak. Mowa tutaj o odrobinie tartego chrzanu. Sprawdź, jak idealnie łączy się on z pozostałymi składnikami.Surówka Magdy Gessler poza marchewką i chrzanem zawiera w sobie również jabłka. Owocowy słodko-kwaśny smak idealnie równoważy ostrość chrzanu. Do tego kilka łyżek śmietany oraz podstawowe przyprawy. Wykwintności dodaje surówce dekoracja z włoskich orzechów.
Ewa Wachowicz podzieliła się swoim nietuzinkowym przepisem na śledzie. Zapomnij o przygotowywaniu ich w śmietanie. Znana dziennikarka swoje śledzie przyrządza na wzór ryby po grecku. Musimy przyznać, że to rewelacyjny pomysł.Do przygotowania śledzi po grecku Ewy Wachowicz potrzebujesz zaledwie kilku składników. Przyrządzenie potrawy jest banalnie proste. Takie śledzie z pewnością pozytywnie zaskoczą niejednego gościa. Ewa Wachowicz słynie z doskonałego wyczucia smaku.
Carski koktajl Tomasza Strzelczyka jest elegancką przekąską na sylwestrową noc. Składa się z kilku niedrogich składników i jest bardzo łatwy do przygotowania. Jego prezentacja na stole jest fenomenalna. Koniecznie sprawdź, co proponuje znany i lubiany kucharz.Tomasz Strzelczyk, którego powyższe zdjęcie pochodzi z kanału YouTube Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA, za cel postawił sobie zaskoczenie sylwestrowych gości. Z tym bajecznie podanym daniem nie powinno być to trudne. Sałatka warzywna podana w tej formie z pewnością zrobi piorunujące wrażenie.
Sylwestrowe galaretki z kurczakiem są świetnym dodatkiem do zimnej płyty. Galareta jest prosta w przygotowaniu, jednak jeden błąd może zrujnować całą potrawę. Nigdy nie dolewaj octu do wywaru, ponieważ galareta nie stężeje.Sylwestrowe galaretki z kurczakiem są kultową potrawą, która gości na naszych stołach podczas większych imprez i uroczystości. W podstawowym przepisie na zimne nóżki znajdziemy wieprzowinę, jednak wersja z kurczakiem jest o wiele smaczniejsza i łatwiejsza w przygotowaniu.Do sylwestrowych galaretek z kurczakiem dodaj ulubione warzywa. Gorąco polecam kukurydzę, groszek konserwowy i ugotowaną marchewkę. Możesz dodać również paprykę, korzeń pietruszki, jajka ugotowane na twardo. Galaretka będzie gotowa po 2-3 godzinach chłodzenia.Podczas gotowania wywaru na sylwestrowe galaretki z kurczakiem musisz pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Nigdy nie dodawaj octu do rosołu, ponieważ galareta nie stężeje, a całe danie będzie do wyrzucenia. Ocet podaj do gotowej już galarety, żeby podkreślić jej smak.
Klasyczna surówka z marchewką, jabłkiem lub innymi dodatkami jest smacznym i przede wszystkim zdrowym dodatkiem do obiadu. Nie każdy jednak wie, że witamina A zawarta w marchewce nie będzie wchłaniana, jeśli nie dostarczymy jej z odpowiednimi składnikami.
Ekspresowa ryba po grecku bez ryby stanowi doskonałą bezmięsną wersją popularnej wigilijnej potrawy. Jej przygotowanie jest wyjątkowo proste i szybkie. Rolę mięsa przejmują w tym wypadku soczyste kotlety sojowe. Sprawdź jakie to pyszne.Ekspresową rybę po grecku bez ryby najlepiej przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. Optymalny smak ta potrawa osiąga po 1-2 dniach w lodówce. W tym czasie wszystkie smaki mają szansę dobrze się przegryźć, a kotlety nasiąknąć smakowitym sosem. To danie pokochają nawet miłośnicy mięsa.
Ryba w galarecie jest tradycyjnym, wigilijnym daniem. Karpia zwykle przygotowujemy dzień wcześniej, żeby wywar stężał przez całą noc w lodówce. Jak przyspieszyć tężenie rybnej galarety? Potrawa będzie gotowa tego samego dnia.Tężenie ryby w galarecie przyspieszysz w prosty sposób. Wystarczy, że schłodzisz i karpia i wywar. Potrawę wstaw do lodówki na około 2 godziny. Po tym czasie będzie już gotowa do jedzenia. Sekretem idealnej ryby w galarecie jest aromatyczny wywar. Ugotuj go nie tylko na warzywach rosołowych, a na głowie i ogonie karpia. Bulion gotuje się znacznie krócej niż rosół. Wywar dopraw liśćmi laurowymi, zielem angielskim, solą i pieprzem. Możesz dodać również szczyptę kurkumy mielonej i lubczyk.Do ryby w galarecie koniecznie dodaj warzywa. Na półmisku rozłóż karpia i poukładaj plasterki ugotowanej marchewki. Dodaj również połówki jajek na twardo, zielony groszek konserwowy i posiekaną natkę pietruszki. Całość zalej tężejącą galaretą. Karpia podawaj z kawałkami cytryny.
Ryba po grecku jest jedną z tradycyjnych potraw wigilijnych. Smażone filety z dorsza podane z potrawką z marchewki, pietruszki i innych składników będą smakować jeszcze lepiej, kiedy przygotujesz je według babcinej receptury. Sprawdź, jak zrobić rybę po grecku przepisu babci.Kolacja wigilijna jest uroczystą kolacją składającą się z tradycyjnych potraw. Oprócz barszczu czerwonego lub grzybowej, na stole nie może zabraknąć również pierogów, ryby po grecku, karpia, śledzi. Ryba po grecku przepisu babci zachwyci wszystkich gości.Ryba po grecku przepisu babci to nie tylko dorsz i warzywa rosołowe. Babcia Basia marchewkę, seler i korzeń pietruszki przesmaża z liśćmi laurowymi, zielem angielskim, a całe danie doprawia koncentratem i musztardą. To właśnie musztarda odpowiada za wyraźny smak wigilijnej potrawy.Ryba po grecku przepisu babci jest daniem, które przygotujesz błyskawicznie na jednej patelni. Danie odstaw, żeby zupełnie ostygło i podaj na zimno. Rybę po grecku możesz dodatkowo udekorować natką pietruszki lub cząstkami cytryny.
Surówka z kapusty i ogórka kiszonego jest wyśmienitym dodatkiem do każdego obiadu. Podana z aromatycznym sosem na bazie miodu, oliwy z oliwek i świeżych ziół błyskawicznie znika z talerzy. Poznaj przepis na szybką surówkę lepszą niż z restauracji.Surówka z kapusty i ogórka kiszonego jest bardzo prostą surówką, która pasuje do każdego rodzaju mięsa, ryb i potraw wegetariańskich. Klasyczne mielone, pieczony kurczak, żeberka, pieczony dorsz, czy placki z cukinii lub innych warzyw smakują wyśmienicie w towarzystwie aromatycznego dodatku.Surówkę przygotowuję również z marchewką i czerwoną cebulą. Cebulę oprószam cukrem przed wymieszaniem z resztą składników. To prosty trik, dzięki któremu warzywo jest o wiele łagodniejsze. Surówka lepsza niż z restauracji jest gotowa w kilka minut. Jest absolutnym hitem w mojej kuchni. Surówkę podaję z sosem z dodatkiem świeżej natki pietruszki i koperku. Słodko- kwaśny i bardzo ziołowy sos doskonale łączy się kapustą i pozostałymi składnikami. Surówka z kapusty i ogórka kiszonego jest lekka i aromatyczna. Jest również bardzo zdrowa i wzmacnia odporność.
Do mięsa, do ryb, do potraw wegetariańskich. Surówka z kiszonej kapusty będzie pasować do każdego dania. Jest uniwersalna i pełna smaku. Do surówki dodaj cebulę, marchewkę, jabłko i natkę pietruszki. Cała surówka zniknie błyskawicznie i ze smakiem. Niektórzy gotują kapustę, inni doprawiają ją kminkiem. Jedną z moich ulubionych, jesienno- zimowych surówek jest surówka z kapusty z marchewką i jabłkiem. Do surówki dodaję również cebulę oprószoną cukrem. Przyprawa łagodzi ostrość cebuli. Marchewka i jabłko wzmacniają smak całej surówki.Surówka z kiszonej kapusty jest smacznym i zdrowym dodatkiem do obiadu. Kiszonki są źródłem wielu cennych witamin, w tym witaminy C, która wzmacnia naszą odporność. Kiszona kapusta jest więc szczególnie istotnym składnikiem diety w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy narażeni na infekcje i grypę.Surówkę z kiszonej kapusty przygotowuję z domowej kiszonki. Jeśli nie przygotowałaś w tym roku zapasów, kupuj kapustę z beczki. Gotowa kapusta w zamkniętym opakowaniu powinna mieć jak najkrótszy skład.
Apetyczna surówka jest nieodłącznym składnikiem dobrego obiadu. My proponujemy dziś najsmaczniejszą surówkę z kapusty pekińskiej. Dzięki połączeniu kapusty z marchewką otrzymujemy chrupiący, przyjemnie słodki dodatek do posiłku. Przygotowanie tej surówki jest banalnie proste.W najsmaczniejszej surówce z kapusty pekińskiej całości dopełnia apetyczny dressing. Mariaż jogurtu z czosnkiem i ziołami pasuje do warzyw wręcz idealnie. Koniecznie wypróbuj ten przepis.
Jakub Kuroń podzielił się swoim przepisem na karpia w galarecie. Sekretem smaku jest esencjonalny wywar oraz dodatki. Do kultowej potrawy na Wigilię kucharz dodaje groszek konserwowy, marchewkę i jajka. Całość dekoruje natką pietruszki i cząstkami cytryny.Karp w galarecie jest jedną z tradycyjnych potraw przygotowywanych na Wigilię. Świąteczny przysmak jest prosty w przygotowaniu i zachwyca smakiem i aromatem. Kultowego dania nie może zabraknąć na Twoim stole podczas uroczystej kolacji.Na oficjalnej stronie Jakuba Kuronia, kuron.com.pl, Kuroń dzieli się swoimi przepisami na dania główne, zupy i wyśmienite desery dla całej rodziny. To właśnie z tej strony pochodzi przepis wykorzystany w artykule. Receptura Jakuba Kuronia na karpia w galarecie nie ma sobie równych.Jakub Kuroń wywar na galaretę gotuje z ryby i warzyw rosołowych. Wywar od razu doprawia solą i gotuje go 12- 15 minut. Po tym czasie kawałki karpia są gotowe do jedzenia. Do karpia w galarecie kucharz dodaje również jajka ugotowane na twardo, marchewkę z wywaru oraz groszek konserwowy. Całość dekoruje natką pietruszki i kawałkami cytryny.
Marchewka à la łosoś jest pyszną alternatywą rybnych przysmaków. Marynowane z kilkoma dodatkami warzywo smakuje niemal identycznie jak zdrowa ryba, a kosztuje znacznie mniej. Wygląda przy tym bardzo elegancko i odnajdzie się na wigilijnym stole. Spróbujecie? Przygotowanie aromatycznej marchewki, smakującej niczym najlepszy łosoś nie wymaga wielu produktów, ani dużej ilości czasu. Kluczowe jest odpowiednio długie marynowanie warzywa z produktami, które nadadzą mu charakterystycznego rybnego posmaku, czyli nori i olejem lnianym. Efekty Was zachwycą.
Pasztet z soczewicy jest doskonałym pomysłem na pożywną przekąskę lub dodatek do pieczywa. Kanapki z bezmięsnym pasztetem są o wiele zdrowsze od kromek z kupną wędliną, serem czy pasztetem drobiowym. Poznaj przepis na pasztet z soczewicy. Zrobisz go z kilku składników.Pasztet z soczewicy jest szybkim i bardzo smacznym dodatkiem do chleba czy świeżej bułki. Jest tani i bardzo prosty w przygotowaniu. Pasztet doskonale sprawdzi się jako przystawka, przekąska, a także jako dodatek do pieczywa. Przed przygotowaniem pasztetu z soczewicy kilkukrotnie opłucz ziarna pod zimną wodą, aż woda z mętnej stanie się przejrzysta i klarowna. Soczewicę obgotuj i wymieszaj z ryżem i starą marchewką. Pasztet z soczewicy dopraw kminkiem, suszonym oregano oraz świeżą natką pietruszki. Do pasztetu z soczewicy wykorzystaj ryż o długich ziarnach, najlepiej basmati lub jaśminowy. Torebkę ryżu opłucz pod bieżącą wodą i wrzuć do garnka z gotującą się wodą. Opłukany ryż nie poskleja się podczas gotowania. Ziarna będą oddzielone, sypkie i doskonale połączą się z soczewicą i resztą składników.
Ciasto marchewkowe bez jajek jest fantastyczną alternatywą klasycznego deseru. Wilgotne i niesamowicie delikatny wypiek jest prosty w przygotowaniu, a przypadnie do gustu nie tylko osobom na dietach eliminacyjnych. Dla urozmaicenia smaku posmarujemy go znakomitym kremem kawowym. Nikt się mu nie oprze. Lekkie i rozpływające się ustach ciasto marchewkowe można przygotować bez jaj. Zastąpimy je zdrowym siemieniem lnianym, które zmielimy i namoczymy we wrzątku. Przygotowany w ten sposób kleik świetnie połączy pozostałe składniki. Nasza receptura jest niemal w całości wegańska — tylko krem zawiera w sobie nabiał. Można podać ciasto z dowolnym innym wykończeniem np. z cukrem pudrem czy polewą z gorzkiej czekolady. W tej ostatniej z łatwością zatopimy orzechy, które pięknie przyozdobią deser.