Surówka z białej kapusty jak z restauracji jest prostym dodatkiem do obiadu, który posmakuje każdemu. Kapusta, marchewka, chrzan, majonez i śmietana są jedynymi składnikami. Tarty chrzan podkreśla smak surówki i dodaje jej charakteru.Surówki są niezbędnym elementem każdego obiadu. Świeże warzywa doskonale podkreślają smak dań głównych i dobrze łączą się z każdym rodzajem mięsa, rybami i potrawami wegetariańskimi. Jedną z szybszych i wyrazistych surówek jest surówka z białej kapusty jak z restauracji.Przygotowanie surówki z białej kapusty jak z restauracji jest banalnie proste. Wystarczy, że poszatkujesz kapustę, zetrzesz na tarce marchewkę i dodasz 3 składniki, które z pewnością masz w domu. Surówka doprawiona tartym chrzanem, majonezem i kwaśną śmietaną dosłownie rozpływa się w ustach.Do surówki z białej kapusty jak z restauracji wykorzystaj kawałek chrzanu lub gotowy chrzan w słoiczku. Zrezygnuj z kupowania gotowego sosu chrzanowego. Taki sos będzie o wiele smaczniejszy i zdrowszy, kiedy zrobisz go samodzielnie. Gotowe produkty nie mają tak wyraźnego aromatu i zawierają dużo konserwantów.
Ciocia Mariola sałatkę jarzynową przygotowuje inaczej niż wszyscy. Dodaje do niej filety śledziowe, które wzmacniają smak całej potrawy. Kultowa sałatka jarzynowa ze śledziem jest świetnym pomysłem na Boże Narodzenie i inne uroczystości, goście będą zachwyceni.Do sałaki jarzynowej ze śledziem wykorzystaj filety śledziowe w oleju. Filety opłucz pod bieżącą wodą, żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Jeśli ryba jest zbyt słona, namocz ją w zimnym mleku i odstaw na kilka godzin. To prosty sposób na złagodzenie wyraźnego smaku i pozbycie się nadmiaru soli.Wszystkie warzywa rosołowe do sałatki jarzynowej ze śledziem gotuj w mundurkach. Jeśli je obierzesz, sałatka nie będzie już tak aromatyczna. Warzywa gotowane w skórkach mają wyraźny smak, który jest sekretem doskonałej potrawy świątecznej.W sałatce jarzynowej ze śledziem nie może zabraknąć soczystego jabłka. Owoc podkreśla smak wszystkich warzyw i filetów rybnych. Smak podkreślają również ogórki kiszone, najlepiej te z domowej spiżarni. Jeśli chcesz kupić ogórki, zwróć uwagę na skład. Kiszonki z dodatkiem octu nie nadają się do sałatki, nie są kwaśne, a przesolone.
Sycący obiad nie może obyć się bez warzywnego dodatku. W nadchodzących zimowych miesiącach coraz chętniej sięgamy po ciepłe uzupełnienie posiłku. Prostym, a zarazem sprawdzonym przepisem tego rodzaju jest duszona marchewka. Dzięki dodatkowi masła wychodzi idealnie kremowa.Duszona marchewka z masłem to prawdziwy klasyk polskiej kuchni. Często występuje w towarzystwie groszku, ale wyśmienicie smakuje także solo. Poznaj nasz błyskawiczny przepis na ten obiadowy dodatek. Będziesz do niego wracać nie raz.
Rosół wyszedł wam bardzo słodki? Przyczyną są nieodpowiednie proporcje składników. Dodatek zbyt dużej ilości marchewki czy pietruszki sprawia, że słodki smak wybija się wyraźniej niż pozostałe. Wiemy jakie ilości warzyw zastosować i zachować przy tym piękny kolor zupy.Chcąc przygotować złocisty rosół, wiele osób sięga po większe ilości marchewki. To niebezpieczny krok, który może zaowocować uzyskaniem zupy o słodkim smaku. Ilość pomarańczowego warzywa, jaka pasuje do dania, jest dokładnie określona i jej zwiększanie utrudni zbalansowanie. Jakie proporcje są właściwe?
Sałatka jarzynowa występuje w wielu wariantach, a jej smakowitym modyfikacjom nie ma końca. Czy próbowaliście już zastąpić klasycznego ogórka kiszonym burakiem? Poza intensywnym smakiem, to warzywo zapewnia sałatce jarzynowej wyjątkowo apetyczną barwę.Kiszone buraki do sałatki jarzynowej z łatwością przygotujesz w domu. Wodę z nich możesz dodatkowo wykorzystać jako zakwas do barszczu czerwonego. Na bazie buraków przygotujesz zatem nie jedno, ale aż dwa świąteczne dania. Czy może być coś lepszego?W tym wariancie sałatki jarzynowej ogórka kiszonego całkowicie zastępujemy burakiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby rozdzielić kwaśny smak w potrawie pomiędzy oba warzywa. Przyrządź wersję z samym burakiem lub poszukaj swoich ulubionych proporcji obu składników. Taka kolorowa jarzynowa sałatka z pewnością zachwyci gości.
Kartoflanka jest prostą i sycącą zupą, w sam raz na jesienne dni. Do jej przygotowania potrzebujesz zaledwie kilku niewyszukanych składników i odrobiny czasu. Domownicy z pewnością ją pokochają, a Ty ugotujesz obiad dosłownie za kilka złotych. Zupę kartoflankę możesz przygotować w wersji z mięsem lub bez. Jeśli zależy Ci na podaniu potrawy w jarskim wydaniu, po prostu zrezygnuj z dodania kiełbasy. Kartoflanka ma tę niezwykłą moc, że smakuje każdemu.
Słone przekąski nie muszą być niezdrowe i tuczące. Prezentujemy prosty i smaczny patent na domowe chipsy. Warzywa wystarczy umyć, pokroić w cienkie plasterki i upiec w piekarniku. Już nigdy nie kupisz gotowych chipsów, bo te są nadzwyczajne i kosztują niewiele. Przyjemnie ogląda się przy nich nie tylko mecze. Do pieczenia domowych chipsów potrzebujesz oleju rzepakowego oraz ulubionych przypraw. Mieszankę smaków możesz za każdym razem przygotować nieco inaczej. Obtoczone w niej plasterki warzyw należy upiec. Ten sposób na przekąskę jest dziecinnie prosty.
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Na spotkanie w rodzinnym gronie przygotuj fit sałatkę jarzynową bez majonezu. Kultową sałatkę dopraw gęstym sosem na bazie tartego chrzanu, a każdy będzie prosił o dokładkę i przepis.Fit sałatka jarzynowa bez majonezu jest doskonałym pomysłem na kolację dla całej rodziny, spotkania w większym gronie i święta. Sałatka jest o wiele smaczniejsza i lżejsza od tradycyjnej wersji przygotowywanej z solidną porcją majonezu. Sos na bazie tartego chrzanu podkreśla smak całej potrawy.Do sosu do fit sałatki jarzynowej bez majonezu potrzebujesz również jogurtu naturalnego i musztardy. Sos jest gęsty, aromatyczny i dobrze łączy wszystkie pozostałe składniki. Warzywa na sałatkę ugotuj bez obierania, będą o wiele smaczniejsze. Do sałatki dodaj również soczyste jabłko, które podkreśli smak warzyw.Fit sałatka jarzynowa bez majonezu sprawdzi się nie tylko na kolację. Przygotujesz ją również na nadchodzące Boże Narodzenie jako dodatek do zimnej płyty. Sałatka posmakuje każdemu i będzie doskonale pasować do domowego pasztetu, pieczonego schabu, serów i wędlin.
Siostra Anastazja do kiszonej kapusty dodaje kminek. Aromatyczna przyprawa świetnie łączy się z kiszonką, nadając jej pełnego, wyraźnego smaku. Kiszona kapusta do słoików na zimę jest pysznym i zdrowym dodatkiem do każdego obiadu. Warto nastawić choć trochę domowej kiszonki. Kiszoną kapustę możemy kupić w każdym sklepie. Jednak czasem możemy dostać niesmaczną kapustę z dodatkiem octu i dużej ilości soli. Domowa kiszonka zawsze wychodzi perfekcyjnie i zachwyca wyjątkowym smakiem i aromatem. Kiszona kapusta jest naprawdę prosta w przygotowaniu. Jest również bardzo zdrowa, ponieważ wzmacnia odporność i zapewnia właściwą florę bakteryjną jelit. Siostra Anastazja do kiszonki dodaje również marchewkę i kminek, tak przygotowana kapusta nie ma sobie równych.Kapustę najpierw kisimy, a dopiero później przekładamy do umytych i wyparzonych słoików i pasteryzujemy. Pasteryzacja jest konieczna, żeby zatrzymać proces kiszenia i zachować smak i świeżość przetworów na wiele miesięcy. Kapusta kiszona w słoikach to rewelacyjne rozwiązanie na jesień i zimę.
Surówka z dyni nie należy do najpopularniejszych, ale z pewnością jest godna polecenia. Wymieszajcie dynię z jabłkiem, marchewką i orzechami włoskimi, a uzyskacie pyszny i zdrowy dodatek do wielu dań. Surówka jest słodkawa i delikatna, doskonale komponuje się z drobiem i wieprzowiną.Sezon na dynie w pełni, wykorzystajmy go więc jak najlepiej i przygotujmy wiele prostych i wyśmienitych potraw. Nie musimy wyłącznie piec dyni lub gotować z niej zupy. Dynię możemy również jeść na surowo, np. w formie doskonałej surówki obiadowej.Sekretem surówki jest dressing przygotowany z wyciśniętego soku z pomarańczy i płynnego miodu. Te dwa składniki to doskonałe połączenie, świetnie podkreślają smak dyni, jabłka, orzechów i marchewki, a także doskonale łączą się z delikatnym mięsem.Orzechy włoskie przed prażeniem obierzmy z gorzkiej skórki. W tym celu zalejmy orzechy wrzątkiem na kilka minut. Po tym czasie skórka sama zacznie odchodzić, a my błyskawicznie przygotujemy orzechy do przepysznej surówki z dyni.
Uniwersalna surówka "na miesiąc" jest surówką przygotowaną z kapusty, kilku warzyw i zalewy. Surówka im dłużej stoi w lodówce, tym jest smaczniejsza. Gotowy dodatek obiadowy będzie świeży przez wiele tygodni i posmakuje wszystkim domownikom.Surówka z kapusty w wyraźnej zalewie jest świetnym dodatkiem obiadowym. Surówka smakuje wyśmienicie z pieczenią, mięsem duszonym, smażonym, a także z kotletami, zarówno mięsnymi, jak i wegetariańskimi. Surówkę polecam również do pyz z mięsem i klusek parowych podanych na wytrwanie.Do przygotowania surówki "na miesiąc" potrzebujemy kapusty, marchewki, cebuli i papryki. To wszystkie warzywa, które znajdą się w tym rewolucyjnym dodatku obiadowym. Jaki jest sekret surówki? Warzywa zalewamy przygotowaną zalewą z cukru, octu i oleju i pieprzu.Surówkę przekładamy do słoików i wstawiamy do lodówki, z każdym dniem będzie smakować jeszcze lepiej. Warzywa zanurzone w wyraźnej, słodko- kwaśnej zalewie są wyraźne i niezwykle aromatyczne. Przed przygotowaniem surówki pamiętajmy o dokładnym umyciu i wyparzeniu słoików i zakrętek, w przeciwnym razie może się zepsuć.
Kto powiedział, że sałatkę jarzynową serwuje się jedynie na Wielkanoc i Boże Narodzenie? Nadchodzący dzień Wszystkich Świętych to równie dobra okazja, aby przygotować ten klasyk polskiej kuchni. Aby dodać sałatce jarzynowej nieco jesiennego charakteru, do dobrze znanych składników dodajemy apetyczną pomarańczową dynię. Dzięki temu nabiera zupełnie nowego wymiaru.Dynię przed dodaniem do sałatki jarzynowej należy oczyścić i upiec. Najlepiej zrobić to równolegle do gotowania warzyw korzeniowych. Z wstępnie przygotowanych półproduktów, sałatkę można przygotować niemalże błyskawicznie. Spróbuj raz, a nie pożałujesz.
Marchewka do obiadu nie musi być nudna. Połączcie słodkie warzywo z miodem i imbirem, a uzyskacie pełen charakteru dodatek. Będzie pasował zarówno do mięs, jak i lekkich warzywnych pulpetów. Przygotowanie marchewki jest bardzo proste, a dwa dodatki przyjemnie odmieniają jej smak. Zrobienie marchewki do obiadu nie musi kończyć się przygotowaniem klasycznej kompozycji z groszkiem. Pomarańczowy korzeń świetnie smakuje po podsmażeniu ze świeżym imbirem i miodem. Dodatek jest tak smaczny, że nawet najbardziej wybredni domownicy poproszą o dokładkę.
Kapusta kiszona jest obowiązkową jesienną pozycją w spiżarni. Zazwyczaj kupuje się ją w sklepie, ale warto przyrządzić ten specjał samodzielnie, zwłaszcza, że kiszenie kapusty jest ekspresowe i dziecinnie proste. Taką domową kapustę kiszoną można z powodzeniem podawać do obiadu lub zaplanować przygotowanie z niej obłędnego świątecznego bigosu. Kto się skusi?Kiszoną kapustę warto spożywać nie tylko ze względu na jej przyjemny kwaskowaty smak. Warzywo to jest bogatym źródłem błonnika i witamin, a ponadto osłabia działanie kwasów żołądkowych, przynosząc nam ulgę. Kiszenie kapusty ma same plusy. Zapraszamy do wspólnego szatkowania.Do przygotowania tej kapusty kiszonej używa się wody z gotowania ziemniaków. Taka woda powinna być możliwie ciepła, świeżo po odcedzeniu warzyw. Warto wobec tego skoordynować kiszenie kapusty z przygotowaniem ziemniaków do obiadu.
Któż z nas nie zna doskonałego smaku domowej sałatki jarzynowej. Gotowane warzywa przełamane kwaśnym smakiem ogórka, a wszystko to połączone kremowym majonezem. Jak jednak mieć pewność, ze przygotowywana przez nas sałatka dorówna w smaku naszym wyobrażeniom i oczekiwaniom? Poniżej prezentujemy garść porad na ten temat.Sekret sałatki jarzynowej tkwi w odpowiednio dobranych proporcjach. Musimy umiejętnie zrównoważyć smak słodki, kwaśny i słony. Na opanowanie tej sztuki jest kilka prostych sposobów.
Olej z marchewki może być smacznym urozmaiceniem niejednej sałatki. Przygotowanie aromatycznego dodatku jest bardzo proste, a korzyści z sięgania po niego ogromne. Sprawdźcie koniecznie.Marchewka jest pełna cennych składników odżywczych. Obfituje m.in. w betakaroten, witaminę A i C, żelazo, miedź oraz wapnia. Olej z jej dodatkiem stanowić zatem może nie tylko smaczny, ale też korzystny dla naszego zdrowia i urody produkt. Podpowiadamy jak go przygotować.
Surówka colesław jest powszechnie znana i lubiana. Przez łatwy dostęp do gotowego produktu, często zdarza się nam kupować ją w supermarkecie. Surówkę colesław możesz jednak łatwo i szybko przygotować domowymi sposobami. Dodatek chrzanu sprawi, że będzie o niebo lepsza niż jej sklepowy czy restauracyjny odpowiednik.Surówka colesław składa się zaledwie z kilku składników. Wystarczy pokroić warzywa i wymieszać je z kremowym sosem na bazie majonezu. Jeśli do sosu dodamy odrobinę chrzanu, sprawimy że nasza surówka colesław nabierze wyjątkowego, nieco pikantnego charakteru. Serdecznie polecamy.
Jeśli ktoś wie, jak ugotować pyszna i zdrową zupę ogórkową, to tym kimś jest pewnością Anna Lewandowska. Znana dietetyczka łatwo eliminuje z przepisu kaloryczną śmietanę i zastępuje ją jogurtem. Ciesz się idealnie zabieloną zupą ogórkową bez zbędnego tłuszczu.Anna Lewandowska, której powyższe zdjęcie pochodzi z jej oficjalnego profilu w portalu Instagram, jest znaną sportsmenką oraz dietetyczką. Jej lekka zupa ogórkowa gotowana na bazie wywaru drobiowego jest idealną propozycją na szybki i łatwy do odgrzania posiłek. Gorąco polecamy ten przepis.
Wiele osób źle doprawia marchewkę z groszkiem, przez co staje się mdła i niejadalna. Wystarczą jednak odpowiednie przyprawy, żeby jarzynka była pysznym dodatkiem do każdego obiadu. Poznaj patent babci Heli na doskonałą marchewkę gotowaną z groszkiem.Gotowana marchewka z groszkiem jest jak placki ziemniaczane z cukrem - jedni ją kochają, inni nienawidzą. Marchewka z groszkiem często wychodzi mdła w smaku, przez co wiele osób z niej rezygnuje. Babcia Hela jarzynkę doprawia solą, pieprzem, cukrem i sokiem z cytryny, przez co potrawa zyskuje fantastyczny smak.Marchewkę z groszkiem podamy do każdego dania, ponieważ jest bardzo uniwersalna. Pasuje do mięsa pieczonego, smażonego, ryb i potraw wegetariańskich. Warzywa musimy najpierw ugotować, a następnie przesmażyć z niewielką ilością masła i mąki. Gotowaną marchewkę z groszkiem szczególnie polecam w okresie jesienno-zimowym. Podana na ciepło rozgrzewa i naturalnie wzmacnia odporność.Do przygotowania marchewki z groszkiem wykorzystajmy surową marchewkę i mrożony groszek. Jarzynka wyjdzie nie tylko smaczna i wartościowa, ale też bardzo apetyczna. Przekonajcie się o tym sami.
Sezon na dynie jest w pełni, wobec czego grzechem byłoby nie wykorzystywać pysznego warzywa przy każdej nadarzającej się okazji. Co powiecie na sezonowa zupę pomidorową z dynią? Jej przyjemny, słodki miąższ i piękny złocisty kolor skuszą każdego.Dynia ma charakterystyczny posmak, który przyjemnie podkręca tradycyjna pomidorową i nadaje jej nowego wymiaru. Do przygotowania zupy pomidorowej z dynią wybierz gatunek o gładkim miąższu. Idealnie nada się do tego dynia piżmowa.
Nikt z nas nie wyobraża sobie świątecznego stołu bez zimnych nóżek. Aby danie było prawdziwie tradycyjne, należy przyrządzić je bez dodatkowych zagęszczaczy. Jak przygotować wyśmienite zimne nóżki bez żelatyny? Sekretem jest starannie sporządzony wywar na bazie nóżek wieprzowych.Wywar, na bazie którego powstają zimne nóżki bez żelatyny, powinien gotować się nawet do kilku godzin. Podczas powolnego pyrkania, z nóżek wieprzowych wydziela się substancja zwana klejem. Dzięki niej galareta tężeje i nie wymaga użycia dodatkowej żelatyny wieprzowej.Na przygotowanie zimnych nóżek bez żelatyny zarezerwuj sobie odpowiedni zapas czasu. Większość z niego wymagana jest na ugotowanie dobrego wywaru, gdyż samo przyrządzenie nóżek jest bardzo proste, a finalny efekt wynagradza każdą minutę spędzoną z w kuchni. Koniecznie wypróbuj tę recepturę.
Marchew jest popularnym warzywem, które z uwagi na jego szerokie zastosowanie chętnie nabywamy i przechowujemy w większych ilościach. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przechowywać marchew na zimę, należy zwrócić szczególną uwagę na dwa zagadnienia. Pierwszym z nich jest odpowiednia, niezbyt wysoka temperatura przechowywania. Drugie dotyczy optymalnej wilgotności dla naszych warzyw.Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, co sprzyja gromadzeniu w wielu domach zapasów jedzenia. Jednym z bardziej popularnych produktów jest marchewka, której możemy używać przy wielu kulinarnych okazjach. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak przechowywać marchew na zimę.
Surówka zdrowia przepisu Ewy Wachowicz jest uniwersalną surówką do obiadu, która urozmaici każdy posiłek. Surówka z buraków, marchewki, jabłka i i orzechów włoskich jest idealna na jesienny obiad.Ewa Wachowicz prowadzi stronę kulinarną, na której dzieli się swoimi przepisami na proste i pyszne dania obiadowe, zupy, ciasta i desery. To właśnie z tej strony pochodzi przepis na surówkę zdrowia wykorzystany w artykule. Surówka zdrowia jest pysznym dodatkiem obiadowym.Wachowicz surówkę doprawia niewielką ilością majonezu i śmietany. Dodaje również sok z cytryny i cukier. Sok z cytryny zapobiega ciemnieniu jabłek, dzięki czemu cała surówka wygląda bardzo apetycznie, a smakuje jeszcze lepiej. Do surówki koniecznie dodajmy posiekane orzechy włoskie.W okresie jesienno- zimowym nasza odporność jest osłabiona przez niesprzyjające warunki pogodowe. Surówka nie tylko wzmacnia cały organizm, ale i uzupełnia niedobory wielu witamin i minerałów. Witamina A, witaminy z grupy B, karoten, żelazo, magnez, potas to tylko niektóre związki, które znajdziemy w pysznym dodatku obiadowym.
Ciasto marchewkowe będzie świetnym przysmakiem do popołudniowej herbaty. Pięknie pachnący wypiek z dodatkiem korzennych przypraw jest prosty w przygotowaniu, a zachwyca od pierwszego kęsa. Musicie go spróbować. Przyjemnie wilgotne i rozpływające się w ustach ciasto marchewkowe przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym łasuchom. Wystarczy zaledwie kilka prostych produktów, by wyczarować ten niezwykle aromatyczny rarytas. Skusicie się?
Surówka colesław z kalafiorem jest smacznym i ciekawym wariantem popularnej na całej świecie surówki. Dzięki zawartości kalafiora ma przyjemny, nieco słodki posmak oraz niezwykle chrupiącą teksturę. Zamień kapustę na to popularne polskie warzywo i ciesz się miłą odmianą na swoim stole.Surówka colesław z kalafiorem jest niezwykle prosta do wykonania, oraz nie wymaga wielu składników. Pasuje praktycznie do wszystkiego i jest bardzo łatwa w przechowywaniu. Koniecznie wypróbuj ten przepis.
Krupnik jest tradycyjną polską zupą, pyszną, a przy tym banalnie prostą w przygotowaniu. W poniższym przepisie przedstawiamy klasyczny przepis na krupnik na serduszkach drobiowych. Ta zupa zaskakuje wspaniałym smakiem i przekona nawet podrobowych sceptyków. Nie pożałujesz.Serduszka drobiowe są czymś, do czego warto się przełamać. To wyśmienite mięso wręcz rozpływa się ustach, a jako podstawa krupniku jest niezwykle delikatne. Z całego serca polecamy ten niecodzienny lecz pyszny przepis na krupnik na serduszkach.
Tomasz Strzelczyk podzielił się przepisem na placki ziemniaczane z dodatkiem marchewki i świeżych ziół. Placki są o wiele lżejsze, delikatniejsze i smaczniejsze od tradycyjnej potrawy. Placki według receptury Strzelczyka to pomysł na tani i prosty obiad dla całej rodziny.Tomasz Strzelczyk, uczestnik czwartej edycji popularnego programu kulinarnego Master Chef, dzieli się z fanami przepisami na wyśmienite dania, które przygotujemy w bardzo prosty sposób. Niedawno Strzelczyk na swoim kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA na YouTube zdradził przepis na tanie i pyszne placki ziemniaczane.To właśnie z tego kanału pochodzi przepis i zdjęcia wykorzystane w artykule. Tomasz Strzelczyk do placków ziemniaczanych dodaje marchewkę, czosnek i solidną porcję świeżego koperku, natki pietruszki i szczypiorku. Te składniki odpowiadają za doskonały smak i niepowtarzalny aromat, który unosi się po całej kuchni podczas smażenia.Placki ziemniaczane z marchewką Strzelczyk smaży na rozgrzanym oleju rzepakowym, ale na małej ilości. Olej musi być dobrze rozgrzany, dzięki czemu placki nie będą tłuste. Gotowe placki podajmy z kwaśną śmietaną, tak smakują najlepiej.
Kotlety z kapusty włoskiej według siostry Anastazji to pomysł na pyszny, rodzinny obiad. Jarskie kotlety przygotujemy błyskawicznie, a dzięki odpowiednim składnikom danie posmakuje nawet największym miłośnikom mięsnych potraw.Kotlety z kapusty włoskiej to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów z mięsa. Kotlety z dodatkiem marchewki, sera żółtego i natki pietruszki smakują wyśmienicie i każdy będzie prosił o dokładkę. Kotlety z kapusty przepisu siostry Anastazji możemy podać z wieloma dodatkami. Doskonale sprawdzi się puree ziemniaczane lub z kalafiora, frytki, kasza, ryż. Do kotletów podajmy również jarzyny, np. surówkę, warzywa gotowane na parze, warzywa sezonowe, będzie prosto, zdrowo i pysznie. Kotlety z kapusty mają delikatną, lekko chrupiącą panierkę z mąki krupczatki. Po uformowanie kotletów obtoczmy je w mące i usmażmy na rozgrzanym oleju. Po usmażeniu koniecznie przełóżmy je na ręcznik papierowy, żeby oddały nadmiar tłuszczu.