Uważacie, że rosół bez mięsa nie będzie smaczny? Przygotujcie go według naszego nowego przepisu. Dodatek grzybów i suszonych śliwek sprawi, że smak umami będzie dobrze wyczuwalny. Nie tylko nie będzie wam brakowało mięsa, ale też zachwycicie się aromatem zupy i jej delikatnym smakiem.Wegański rosół będzie pełen smaku, jeśli użyjecie odpowiednich dodatków. Koniecznie wrzućcie do niego kilka grzybów i suszonych śliwek, które nadadzą umami i przyjemnej słodyczy. Nie zapomnijcie też o karmelizowanej cebuli, która nada nieco dymnego aromatu i podkreśli smak wywaru.
Flaki wołowe to danie rodem z PRL-u, które w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością. Aromatyczne flaczki na rosole to sycąca i smaczna zupa, którą przygotujesz samodzielnie w bardzo prosty sposób. Poznaj podstawowy przepis na flaki wołowe jak dawniej.Flaki wołowe to już tradycyjna, polska zupa, przygotowywana często przez nasze babcie. Flaki wołowe możesz jednak zrobić samodzielnie według podstawowego przepisu, aby wrócić do smaku dzieciństwa i ugotować danie jak u babi. Flaki podaj z kromką świeżego chleba lub bagietką.Tradycyjne flaki wołowe gotowane są na aromatycznym i rozgrzewającym rosole drobiowo-wołowym, aby dodać im mięso-warzywnego smaku. Do zupy dodaj również gałązkę lubczyku, który ma smak zbliżony do maggi, jednak nie zawiera soli i konserwantów. Całe danie koniecznie przygotuj również z suszonym majerankiem i solidnie oprósz posiekaną natką pietruszki.Kuchnia PRL-u to również wiele innych, smacznych dań. Jeśli szukasz pomysłu na potrawę jak dawniej, tu poznasz przepis na zimne nóżki, idealne jako zimna płyta na święta i większe uroczystości.
Jeśli w repertuarze na dziś przewidujesz zupę pomidorową, możesz przygotować ją w nowej wersji. Jest chłodno, więc błyskawicznie rozgrzewająca pomidorówka z pikantnym dodatkiem, będzie jak znalazł. Tak naprawdę wystarczy szczypta tej przyprawy, by zupa zmieniła swój charakter.Zupę pomidorową lubimy w każdej wersji. Jej wyraźny, kwaskowy smak świetnie sprawdza się o każdej porze roku. Jednak w zależności od sezonu, można ją przygotować z pomidorów świeżych lub przetworzonych. Podobnie jest z dodatkami — tak samo dobrze smakuje podana z ryżem, makaronem, jak i grzankami czy ptysiowym groszkiem.Dziś jednak postawimy na nieoczywistą przyprawę. Dodamy bowiem do zupy pomidorowej trochę chilli. Może być sproszkowane lub świeże. Każde sprawi, że zupa nabierze ostrości i będzie działać rozgrzewająco.
Czy planujecie jutro gotować rosół? Jeśli nie jesteście zachwyceni smakiem tego, który zwykle przyrządzacie, skorzystajcie ze sprawdzonej receptury. Podamy wam dziś najlepszy, kultowy przepis na rosół od samej Magdy Gessler. Jak można się spodziewać, ta zupa będzie wyjątkowo pyszna.Magdę Gessler większość osób kojarzy jako prowadzącą program Kuchenne Rewolucje. Jednak co by nie mówić, Magda Gessler zna się też na gotowaniu, bo sama jest właścicielką kilku renomowanych restauracji. Warto więc skorzystać z jej przepisów, by w domowym zaciszu przyrządzić specjały rodem z najpopularniejszych lokali.
Od czego zaczynasz gotowanie rosołu? Z pewnością od opłukania mięsa i obrania warzyw. Czy jednak rzeczywiście trzeba obierać warzywa do rosołu? Czy wpłynie to na smak wywaru lub jego wartość odżywczą? A może nieobieranie pozwoli zaoszczędzić trochę czasu? Już odpowiadamy na te pytania. Obieranie warzyw i niektórych owoców jest formą ich oczyszczania przed spożyciem. W ten sposób zwykle pozbywamy się skórki, która jest zbyt twarda lub niesmaczna. Takim przykładem jest na przykład cebula, czosnek, kalarepa czy pomarańcza. Jednak wiele warzyw i owoców nie wymaga obierania.
Gotowanie rosołu co tydzień jest polską tradycją, bez której wiele osób nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu. Aby wywar był odpowiednio aromatyczny i pełen smaku, ważne jest zachowanie kolejności dodawania przypraw. Na początku dorzuca się wraz z większością składników liście laurowe, pieprz w ziarnach i ziele angielskie. Pod sam koniec warto umieścić w garnku lubczyk oraz natkę pietruszki. Rosół jest prawdziwym kulinarnym skarbem o wyjątkowej ilości zastosowań. Poza podawaniem go jako samodzielny posiłek, na bulionie można tworzyć inne zupy, sosy czy galarety. Z tego powodu tak ważne jest należyte doprawienie. W zależności od własnych preferencji można korzystać z wielu przypraw, lecz podstawa zawsze jest taka sama. Najbardziej liczy się jakość dodatków aromatycznych oraz kolejność ich wrzucania do wywaru - dzięki temu zupa staje się niezwykle aromatyczna i pełna smaku.
Zupa czosnkowa w czeskim wydaniu to pomysł na wyjątkowy obiad dla całej rodziny. Aromatyczna, rozgrzewająca, wyraźna posmakuje każdemu smakoszowi. Do zupy dodaj żółty ser i podaj ją z bagietką, aby połączyła się z wywarem. Sprawdź, jak przygotować prostą i smaczną zupę czosnkową czeską.Czesi słyną z dobrego piwa i świetnej, domowej kuchni. Czeska zupa czosnkowa jest bardzo aromatyczna, sycąca, smaczna i prosta w przygotowaniu. Zupę ugotuj na bulionie drobiowym lub tradycyjnym rosole, aby wyczuwalna była włoszczyzna i mięso. Do zupy koniecznie dodaj żółty ser i bagietkę pszenną, która polana wywarem nabiera genialnego smaku.Zupa czosnkowa czeska to zupa czosnkowa w nieco innym wydaniu. Ziemniaki, por, duża ilość majeranku sprawiają, że danie jest jednym w lepszych wersji zupy z czosnku. Zupa jest nie tylko pożywna, jest również bardzo rozgrzewająca i posiada lecznicze właściwości. Czosnek działa jak naturalny antybiotyk, a bulion drobiowy dodatkowo wzmacnia cały organizm.Jeśli chcesz wypróbować tradycyjnej, czeskiej potrawy- tu poznasz przepisz na czeskie knedliki z aromatycznym, mięsnym sosem.
Jeśli znudziła wam się klasyczna pomidorówka, czas ją nieco odmienić. Jak? Możecie dodać do niej pomidory z puszki, aromatyczne zioła czy przyprawy. Możecie też podać ją z innym dodatkiem niż makaron i ryż. Dziś proponujemy wam zupę pomidorową z naleśnikami. Oto jak ją przygotować. Większość Polaków lubi pomidorówkę z makaronem. Niektórzy wolą ją jednak z dodatkiem ryżu. My zaś proponujemy jeszcze inną wersję — pomidorową z makaronem z naleśników. Jest to nowa wersja smakowa, a także doskonałe wyjście awaryjne, gdy w waszych zapasach zabraknie makaronu i ryżu.
Rosół zazwyczaj podajemy z makaronem. Zupę tę można jednak również zaserwować z dodatkiem pysznej i zdrowej kaszy jaglanej. Dzięki temu stanie się bardziej sycąca. Koniecznie spróbujcie takiego wariantu klasycznego dania. Zdradzaliśmy już przepisy na rosół z nietypowymi dodatkami m.in. z cytryną i cynamonem oraz z kurkumą i imbirem. Tym razem proponujemy, by zaserwować tę tradycyjną zupę w nieco inny niż zazwyczaj sposób — z kaszą jaglaną. To połączenie smaków pozytywnie was zaskoczy.
Cebula jest istotnym dodatkiem do rosołu. Nie powinniśmy jej pomijać, gdyż to dzięki niej zupa ma cudowny żółty kolor i pozostaje klarowna. W jakiej postaci jednak ją dodać? Usuwać łupinę czy też nie? Znamy odpowiedzi na te pytania. Dodatek cebuli odgrywa ważną rolę w przygotowaniu rosołu. Nieważne czy przyrządzamy rosół z kury, czy też jego wegański odpowiednik — musimy ją dodać. Opalona w ogniu cebula nada zupie przyjemnie dymnego aromatu i wyrazistego smaku. Sprawia też, że wywar pozostaje klarowny.
Zastanawiasz się co zaserwować na noworoczny obiad? Rosół jest niewątpliwie zupą godną odświętnego stołu. A wyjątkowy rosół królewski doskonale nadaje się na specjalne okazje. Taką z pewnością jest Nowy Rok. Pamiętaj, że jak smacznie go przywitasz, to tak samo smacznie będziesz jeść przez cały rok. Polska kuchnia oferuje wiele pysznych zup. Jednak mało która kojarzy się z uroczystościami tak jak rosół. Sprawia to jego klarowność, delikatny aromat i smak i to, że na talerzu wygląda bardzo elegancko. Na noworoczny obiad proponujemy przygotować nadzwyczajny rosół, który zachwyca pełnym smakiem. Efekt ten jest zasługą ugotowania go na trzech rodzajach mięs — wołowinie, kurczaku i indyku. Poza tym nie brakuje w nim warzyw i przypraw. Ten rosół można podać z makaronem krajanką lub z pokrojonymi w paski naleśnikami.
Rosół jest jedną z najprostszych zup do ugotowania. Co nie oznacza jednak, że zawsze wychodzi idealny. Przygotowanie aromatycznego, klarownego wywaru jest jednak sztuką. Dziś podpowiemy ci jak uratować mętny rosół. Obiecujemy, że dzięki naszym trickom, odzyska apetyczny wygląd. Choć gotując rosół, wystarczy włożyć do wody mięso, warzywa i przyprawy, to jednak trzeba wiedzieć jak je przygotować, kiedy je włożyć, do jakiej wody i jak gotować. Niby nic, a jednak ma to wpływ na smak, aromat i klarowność tego tradycyjnego wywaru.
Masz ochotę na niecodzienną, ale smaczną i pożywną zupę? Ugotuj zupę serową z mięsem mielonym, porem i ziołami prowansalskimi, a danie będzie Twoim kulinarnym hitem. Zupa jest aromatyczna, sycąca, idealna w chłodne, zabiegane dni. Poznaj przepis na zupę serową z mięsem mielonym.Zupa serowa z mięsem mielonym to pomysł na szybką i smaczną zupę dla całej rodziny. Mięso podsmażone z ziołami ma delikatny smak i świetnie łączy się z porem, cebulką, włoszczyzną i serami topionymi, tworząc wyjątkowo smaczne danie. Zupę ugotuj na rosole z kurkumą lub wywarze warzywnym. Przed gotowaniem zupy podsmaż mięso i wszystkie warzywa z przyprawami na oleju, dzięki czemu zyskają bardziej wyraźny smak i aromat, niż bezpośrednio gotowane w wywarze. Serki topione i śmietanę dodaj do zupy pod sam koniec gotowania.Na mięsie mielonym ugotujesz równie smaczną zupę, rodem ze słonecznego Meksyku. Tu dowiesz się, jak przygotować zupę meksykańską z czerwoną fasolą i kminem rzymskim.
Został ci świąteczny rosół? Zaraz podpowiemy ci, jak przerobić go na niezwykłą pomidorówkę. Poznaj zimową wersję zupy pomidorowej ze składnikiem niespodzianką. Dzięki niemu zupa nabierze ciekawego smaku i stanie się bardziej sycąca. W sam raz na chłodne dni. Popularność rosołu i zupy pomidorowej jest u nas prawie taka sama. Nic dziwnego, wszak zwykle drugiego dnia rosół często przerabiamy na pomidorową. Dzięki temu nic się nie marnuje, a my cieszymy się smakiem zupełnie nowej zupy. Zupę pomidorową można przygotować na wiele sposobów. Jedni dodają do niej świeże pomidory, inni przecier pomidorowy, a jeszcze inni koncentrat. Zupę można podać z makaronem, ryżem lub bardziej gęstą z grzankami albo groszkiem ptysiowym.
Bluszczyk kurdybanek w Polsce traktowany jest jako chwast, jednak ma wiele cennych właściwości - zarówno leczniczych, jak i kulinarnych. Spożywanie go pozwala poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego, a także górnych dróg oddechowych. Dawniej często używano go jako przyprawę do zup i wielu innych dań. Bluszczyk kurdybanek pochodzi z tej samej rodziny co majeranek i tymianek. Jest bardzo rozpowszechniony na terenie naszego kraju i zwykle można spotkać go zaroślach, przydrożach, na łąkach i skrajach lasów.W kurdybanku znajduje się mnóstwo cennych substancji dla naszego zdrowia. Głównymi z nich są garbniki, flawonoidy, kwasy fenolowe, związki triterpenowe, związki seskwiterpenowe oraz pięknie pachnący olejek eteryczny.
Barszcz czerwony tradycyjnie gotuje się na zakwasie, lecz nie każdy ma do niego dostęp. Istnieje jednak sposób, aby przygotować go bez niego. Poniżej prezentujemy przepis na wigilijny barszcz bez zakwasu, który w smaku nie różni się zanadto od klasycznej wersji. Jego dużą zaletą jest szybkość gotowania oraz prostota. Barszcz wigilijny zwyczajnie musi zostać podany w czasie świat Bożego Narodzenia. Ten złotki buraczany wywar ma wręcz hipnotyzujący smak, a połączeniu z krokietami, pasztecikami czy zwykłymi uszkami nie ma sobie równych. Oczywiście mając zawczasu zrobiony zakwas, nie trzeba ograniczać się do poniższej receptury. Trzeba mieć mimo wszystko na uwadze, że nie wszyscy mają możliwość ukwaszenia buraków, dlatego zawsze warto mieć plan zapasowy.
Gotowanie czerwonego barszczu nie jest trudnym zadaniem, warto jednak trzymać się pewnych zaleceń, aby zupa nie okazała się niesmaczna lub blada. Gorzki smak potrawy wynika najczęściej ze zbyt długiego i intensywnego gotowania - barszcz powinien jedynie delikatnie bulgotać tak jak rosół. Jeśli mimo wszystko gorzkość jest mocno wyczuwalna, dodaj do wywaru miód z odrobiną soku z cytryny. Barszcz czerwony jest jedną z najważniejszych potraw podawanych do stołu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Bez misek pełnych uszek zalanych charakterystyczną zupą, wigilia dla wielu osób nie jest udana. W sklepach można więc znaleźć wiele gotowych barszczy, które pozostawiają mimo wszystko wiele do życzenia w kontekście smaku i jakości.Ugotowanie zupy własnoręcznie pozwala nie tylko dostosować jej smak oraz aromat do gustu gości, lecz również mieć pewność, że nie zawiera ona żadnych konserwantów. Minusem z kolei jest pojawienie się niekiedy gorzkiego smaku, na który mamy genialne rozwiązanie.
Gdy jest zimno, nie ma jak rosół. Doskonale rozgrzeje i wybornie smakuje. Dziś proponujemy ugotować korzenny rosół na pierwszy dzień zimy. Dzięki trzem nieoczywistym przyprawom zupa ta będzie rozgrzewająca i aromatyczna jak nigdy. Z pewnością przekonacie się do tych dodatków.Rosół kojarzy się wszystkim z dwoma przyprawami — z pieprzem i solą. Niektórzy dodają też do niego listek laurowy, lubczyk, imbir czy kurkumę. Rosół pachnący podobnie jak piernik na pozór może nie zachęca, ale jak spróbujecie, to zmienicie zdanie. Dzięki dodatkowi anyżu gwiazdkowego, cynamonu i kardamonu zyska nieoczywistą nutę smakową, ale też wyjątkowo zimowy charakter. Stanie się też jeszcze skuteczniejszym antidotum na przeziębienie.
Idealny na chłody, rozgrzewa przy przeziębieniach i uświetnia uroczysty obiad. Rosół, bo o nim mowa, stanowi też nierzadko podstawę innych zup. Można go z powodzeniem przyrządzić bez dodatku mięsa. Kilka łyżek sosu sojowego i grzybów sprawi, że smak zachwyci nawet mięsożerców. Spróbujcie koniecznie.Rozgrzewająca miska rosołu z ostrymi przyprawami czy z kurkumą — choć pyszne — nie mogą się równać kompozycji, którą dziś wam proponujemy. Bezmięsny rosół może być punktem wyjścia do przygotowania zachwycających smakiem i wyglądem zup, nawet azjatyckich ramenów. Podany z makaronem będzie równie pyszny. A przy tym zdrowy i lekki.
Zupa won ton to tradycyjny, azjatycki rosół z niezwykle aromatycznymi pierożkami z nadzieniem z mięsa wieprzowego. Zupa won ton jest rozgrzewającym, pożywnym i smacznym daniem, które przygotujesz w niecałą godzinę. Poznaj oryginalny przepis na zupę won ton.Zupa won ton jest doskonałym pomysłem na rosół w azjatyckim stylu. Wywar doprawiony octem i winem ryżowym, sosem sojowym, imbirem i dymką smakuje doskonale i jest niezwykle pożywny. Zupę przygotuj na bulionie warzywnym, ugotuj go kilka godzin przed gotowaniem zupy lub dzień wcześniej, aby warzywa oddały cały aromat. Pierożki won ton to niezbędny dodatek do zupy, przygotujesz je w bardzo prosty sposób, wystarczy, że kupisz gotowe ciasto na pierożki i samodzielnie zrobisz aromatyczny farsz z wieprzowiną i przyprawami. Pierożków nie musisz gotować, zalej je wrzącym bulionem, a ciasto samo zmięknie.Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni Dalekiego Wchodu- tu poznasz przepis na stir-fry z wołowiną i makaronem ryżowym, danie wyśmienite na obiad lub kolację.
Rosół znamy i uwielbiamy. Choć każdy gotuje go nieco inaczej, końcowy smak jest podobny. Do rosołu można dorzucić też mniej popularne przyprawy, co podkreśli jego walory. A wiesz, dlaczego warto dodać goździki do rosołu? Wystarczą dosłownie 2-3 sztuki.Podstawą rosołu jest oczywiście mięso i warzywa. Jednak przyprawy też są bardzo istotne. Klasycznie do tej zupy dodaje się sól i pieprz, jednak warto też dorzucić coś więcej. Jeśli zależy ci na rozgrzewającym działaniu rosołu, doskonałym dodatkiem będzie imbir czy kurkuma. Głębszego smaku doda mu zaś listek laurowy czy lubczyk. Do rosołu doskonale pasują też goździki.
Zupa ogonowa z makaronem jest niezwykle pożywną i esencjonalną zupą, idealną na obiad w chłodne, zimowe dni. Zupa gotowana na wywarze wołowym z mięsem, warzywami i bogactwem przypraw zachwyci wszystkich domowników i błyskawicznie zniknie z talerzy. Poznaj przepis na zupę ogonową z makaronem.Zupa ogonowa jest tradycyjną zupą, którą doskonale pamiętamy z dzieciństwa. Zupa jest aromatyczna, mięsna i doskonale doprawiona. Zupę ogonową ugotuj na bulionie wołowym, przygotowanym najlepiej kilka godzin wcześniej. Możesz wykorzystać również rosół wołowy z poprzedniego dnia. Zupa ogonowa jest zupą, której gotowanie musisz rozłożyć na dwa dni. Wołowe ogony i aromatyczny bulion z warzywami smakuje najlepiej, kiedy dasz mu czas. Zupę dokończ na drugi dzień, dodając koncentrat, przyprawy i makaron. Zupę koniecznie oprósz posiekaną natką pietruszki.Wołowina to nie tylko doskonała zupa i rosół. To również wiele innych, pysznych dań. Przygotuj również steka wołowego z pieprzem, idealnego na pożywny obiad.
Myślicie, że rosół nie ma przed wami tajemnic? Uważacie, że o gotowaniu rosołu wiecie już wszystko? Odkryć i ulepszeń nigdy za wiele. Warto z nich skorzystać, zwłaszcza gdy mają pozytywny wpływ na efekt końcowy. A wiecie, dlaczego warto dodać ocet do rosołu? Będziecie zaskoczeni tą ciekawostką.Rosół króluje na naszych stołach od wielu lat. Ze względu na smak i łatwość przygotowania jest w Polsce najbardziej lubianą i najpopularniejszą zupą. Każdy ma swój sposób na domowy rosół i z tym trudno dyskutować. Jednak czasami warto w rosole coś ulepszyć. Zwłaszcza, gdy jest to mały ilościowo, ale znaczący dodatek.
Często gotujecie rosół i często macie problem, co zrobić, z mięsem po rosole? Możecie z niego zrobić pasztet, farsz do pierogów albo tak, jak proponuje Jakub Kuroń — krokiety z mięsem. Ich przygotowanie nie zajmie wam dużo czasu, a podane z filiżanką czerwonego barszczu będą smakować doskonale.
Zupa grzybowa z suszonych grzybów na rosole jest sycącą, rozgrzewającą i pyszną zupą, idealną na obiad dla całej rodziny w mroźne, zimowe dni. Zupa grzybowa jest bardzo aromatyczna, a bulion sprawia, że ma głęboki smak warzyw i mięsa. Poznaj przepis na zupę grzybową z suszonych grzybów na rosole. Grzybową ugotuj na rosole z poprzedniego obiadu lub przygotuj dzień wcześniej. Jeśli chcesz, aby zupa jeszcze bardziej rozgrzewała i tym samym chroniła przed przeziębieniem w mroźne dni, ugotuj rosół z imbirem i kurkumą, jest niezwykle aromatyczny i działa jak naturalne lekarstwo. Przed gotowaniem zupy namocz suszone grzyby na godzinę, aby zmiękły.Nie wylewaj wody z grzybów. Dodaj ją do rosołu, a część przeznacz do zahartowania śmietany przed wlaniem jej do zupy. Ziemniaki, marchewkę i pietruszkę koniecznie podsmaż na maśle przed dodaniem do wywaru, dzięki czemu wydobędziesz z nich pełnię smaków. Nie zapomnij również o natce pietruszki, która podkreśla aromat wszystkich dań z grzybami.Grzyby suszone kupisz w każdym większym sklepie, możesz je również ususzyć w domu. W tym artykule dowiesz się, jak suszyć grzyby, aby nie spleśniały.
Zupa czosnkowa na rosole to zimowa propozycja na smaczny i pożywny obiad dla całej rodziny. Zupa mocno rozgrzewa i działa jak naturalne lekarstwo na przeziębienie i grypę. Czosnkowa na rosole ma mocny, mięsno-warzywny smak, jest gęsta i bardzo sycąca. Poznaj przepis na zupę czosnkową na rosole.Zupa czosnkowa na rosole to nie tylko pożywne i smaczne danie, to również naturalny antybiotyk i lekarstwo na przeziębienie, grypę, anginę i wiele innych chorób sezonowych. Czosnek wykazuje silne działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne, a rosół dodatkowo wzmacnia organizm i rozgrzewa. Do zupy ugotuj mięsno-warzywny wywar, możesz ugotować również czosnkową na rosole, który został z obiadu z poprzedniego dnia, w ten sposób zupę przygotujesz błyskawicznie. Zupę czosnkową podawaj z grzankami lub bagietką. Przygotuj równie aromatyczną i gęstą zupę z cebuli- tu poznasz przepis na francuską zupę cebulową z grzankami.
Czasem przychodzi ochota na zjedzenie czegoś banalnie łatwego w przygotowaniu, a jednocześnie sycącego i smacznego. Idealnie wpisującą się w te ramy propozycją jest poniższa zupa z ziemniaków, która jest gęsta i intensywna w smaku. Przygotowanie całego garnka nie zajmuje zbyt dużo czasu i jest bardzo tanie. Zupa ziemniaczana pozwala nawet po ciężkim dniu pełnym pracy łatwo i szybko zrobić dużą ilość smacznego i sycącego jedzenia. Brak konieczności ciągłego stania przy garnku jest dodatkowym atutem, pozwalającym zająć się innymi sprawami. Aby zupa ziemniaczana miała należycie głęboki smak, pamiętaj o podsmażeniu części składników. Gdy na ich powierzchni cukier ulegnie karmelizacji, wytworzą się ogromne pokłady smaku, który przejdzie do całej zupy.
Rosół jest ulubioną zupą wielu smakoszy. W sezonie jesienno-zimowym warto zdecydować się na jego rozgrzewającą wersję wykonaną z przepisu babci Tereski. Jej sekretem jest dodatek papryczki chilli, która przyjemnie podkręca delikatny smak dania z kury. Jedząc je, poczujecie przyjemne ciepło. Spróbujcie koniecznie. Niezawodne przepisy na pyszne rosoły gościły u nad wielokrotnie. Wystarczy wspomnieć wyjątkową recepturę Ewy Wachowicz czy patent Magdy Gessler na to danie. Tym razem mamy dla was przepis bardziej swojski, przygotowany przez domową szefową kuchni — babcię Tereskę. Jej wersja rosołu jest bardzo aromatyczna i przyjemnie pikantna — wszystko za sprawą papryczki chilli. Spróbujcie, a zagości w waszych domach częściej.