Pomysł na prosty, szybki i smaczny obiad? Przygotuj kotlety mielone bez bułki z dodatkiem musztardy. Kotlety są w środku bardzo soczyste, a z zewnątrz mają chrupiącą skórkę. Podaj je z ulubionymi dodatkami, a cały obiad błyskawicznie zniknie z talerzy.Kotlety mielone możemy przygotować na wiele sposób. Jednym z lepszych patentów na soczyste mięso jest dodanie odrobiny musztardy i pominięcie bułki tartej i kajzerki. Kotlety są mniej kaloryczne i nie tak zbite, są również bardziej soczyste.Dodatek musztardy do wieprzowiny zdecydowanie podkreśla jej smak i dodatkowo rozpulchnia mięso, przez co kotlety są bardzo miękkie i delikatne. Do kotletów dodajmy również suszony majeranek i zioła prowansalskie, nie zapominajmy również o cebuli, która jest bardzo ważnym składnikiem.Kotlety mielone bez bułki podamy z wieloma dodatkami. Moja propozycja podania? Kotlety z puree ziemniaczanym i mizerią lub burakami z chrzanem. Mielone równie dobrze dobrze smakują na zimno. Jeśli zostały Wam z obiadu, pokrójcie je na kromę świeżego chleba, są przepyszne.
Czy do kotletów mielonych należy dodawać jajka? Takie pytanie zwykle nasuwa się, gdy macie w planach mielone, a w domu nie ma ani jednego jajka. Albo, gdy ze względów zdrowotnych lub oszczędnościowych myślicie o jego pominięciu. Jak się okazuje, odpowiedź nie jest oczywista. Z jednej strony jajko dobrze spaja mięsną masę, ale z powodzeniem można je zastąpić innym składnikiem. Kotlety mielone pojawiają się w naszych domach dość regularnie. Zwykle wtedy, gdy mamy mało czasu na pichcenie albo wtedy, gdy mamy ochotę na klasyczny, polski obiad. Podane z ugotowanymi ziemniakami i zasmażanymi buraczkami lub z marchewką i groszkiem to prawdziwa klasyka naszej kuchni.Do przygotowania mielonych zwykle wykorzystuje się mieloną wieprzowinę, choć można też użyć mięsa wieprzowo-wołowego lub drobiowego. Ważnym dodatkiem jest też cebula oraz namoczona i odciśnięta bułka. Wiele osób do mięsnej masy dodaje też jajko. Dziś jednak zastanowimy się, czy naprawdę jest ono konieczne.
Pomysł na szybki, tani obiad? Cukinia zapiekana z mięsem mielonym. Przygotowanie farszu do cukinii nie wymaga smażenia i obróbki termicznej. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki i nafaszerować wydrążone wcześniej cukinie. Cukinia, zwłaszcza ta młoda, jest warzywem, z którego przygotujemy wiele wyśmienitych i tanich dań- placki z cukinii, leczo, cukinia grillowana, zupy kremy, czy właśnie cukinia zapiekana z mięsem mielonym.Do cukinii zapiekanej potrzebujemy wyłącznie kilku składników, które w większości mamy w domu. Danie jest więc proste, szybkie i tanie, a dodatkowo wykorzystamy warzywa i mięso, które mamy w lodówce i nie mamy pomysłu, jak je przygotować.Farsz do zapiekanej cukinii przygotujemy naprawdę ekspresowo, nie musimy nic smażyć, wszystkie składniki wystarczy dokładnie wymieszać, a cukinie wydrążyć. Miąższ z cukinii włóżmy do lodówki i wykorzystajmy na drugi dzień np. do ugotowania zupy kremu z warzyw.W ten sposób nic się w naszej kuchni nie zmarnuje. Upieczone cukinie koniecznie podajmy z posiekaną kolendrą lub natką pietruszki, ponieważ doskonale podkręcają smak i dodają świeżej nuty. Do cukinii zapiekanej z mięsem mielonym możemy podać również kwaśną śmietanę, która również dobrze komponuje się z całym daniem.
Poznaj prosty sposób na soczysty schab. Jego sekretem jest wyjątkowa marynata przygotowana z musztardy i majonezu. Posmaruj nią mięso i odstaw do lodówki na co najmniej godzinę. Po upieczeniu schab będzie pełen smaku, kruchy i soczysty, czyli dokładnie taki, jak lubisz.Schab jest uważany za jeden z najsmaczniejszych kawałków wieprzowiny. Doskonale nadaje się na kotlety, można go też udusić lub upiec w całości. W tym ostatnim przypadku sztuką jest jednak, by schab nie wyszedł zbyt suchy. To delikatne i dość chude mięso łatwo bowiem przepiec. Mamy jednak prosty sposób na to, by uniknąć tej kulinarnej wpadki.
Jesteś fanem bigosu? Właśnie dla ciebie podajemy recepturę babci na bigos z młodej kapusty. Zrobisz go w kilka chwil, a będzie smakował bajecznie. Bez długiego gotowania, pilnowania i nadmiaru mięsa. Ot, taka smaczna i lekka wersja bigosu w sam raz na lato.Podstawowym składnikiem bigosu jest zawsze kiszona kapusta. Niektórzy dodają też do niego świeżą, białą kapustę, by złagodzić nieco smak potrawy. Do bigosu dorzuca się też różne mięsa i przyprawy, a czasami również suszone grzyby i owoce. Taki bigos doskonale smakuje jesienią i zimą, jednak na lato jest trochę za ciężki. Dlatego na dziś polecamy bigos z młodej kapusty. Bigos z młodej kapusty jest nie tylko lżejszy dla żołądka i delikatniejszy w smaku, ale też nie wymaga długiego gotowania. Jest to dużą zaletą zwłaszcza w czasie upałów, gdy nie chce nam się spędzać dużo czasu w przegrzanej kuchni. Bigos z młodej kapusty zrobicie szybko i łatwo.
Poznajcie przepis na kotlety mielone faszerowane serem i pieczarkami. Jedząc je, każdy kęs daje niezwykłą przyjemność, bo czuć w nich doskonały smak, aromat i niezwykłą soczystość. Te kotlety z pewnością podbiją wasze podniebienia i jeszcze nie raz wrócą na wasze talerze. Lubimy kotlety mielone, bo są łatwe i szybkie w przygotowaniu. Jeśli jednak chcecie odmienić ich smak, poświęćcie im nieco więcej czasu, a z pewnością nie pożałujecie. Dziś namawiamy was do przygotowania kotletów mielonych z farszem serowo-pieczarkowym. Przyznajcie, że już sam aromat grzybów brzmi zachęcająco, a w połączeniu z ciągnącym serem i mielonym mięsem to prawdziwe niebo w gębie. A więc do dzieła.
Pomysł na tani i smaczny obiad, który będzie gotowy w kilka minut? Usmażmy kiełbasę z cebulą i majerankiem. Smażona kiełbasa z dodatkiem suszonego majeranku jest pyszna i sycąca, a jej przygotowanie zajmie nam dosłownie 15 minut.Kiełbasa z cebulą to prawdziwa gratka dla każdego smakosza. Danie jest bardzo smaczne i wyjątkowo proste w przygotowaniu. Jest również bardzo tanie, ponieważ składa się wyłącznie z dwóch składników. Do obiadu potrzebny będzie również suszony majeranek.Kiełbasę z cebulą możemy podać z chlebem lub z ugotowanymi ziemniakami. Pamiętajmy, że całe danie wymaga najpierw smażenia, później duszenia na wolnym ogniu, dzięki czemu wydobędziemy najlepszy smak.Jaka kiełbasa będzie najlepsza do smażenia? Każda. Do przygotowania dania wykorzystajmy ulubioną kiełbasę. Pamiętajmy jednak, aby mięso dokładnie ponacinać, dzięki czemu będzie o wiele smaczniejsze i bardziej chrupiące.
Kotlet schabowy Tomasz Strzelczyka to świetna alternatywa dla tradycyjnego kotleta. Przygotowane z dwóch rodzajów mięsa i smażone na specjalnie przygotowanym tłuszczu są soczyste i rozpływają się w ustach.Klasyczne kotlety schabowe są doskonałym pomysłem na rodzinny obiad. Niekiedy jednak wychodzą twarde lub bardzo suche. Tomasz Strzelczyk znalazł jednak sposób na kotlety schabowe, które wychodzą za każdym razem.Kotlety schabowe przepisu Tomasza Strzelczyka są soczyste, bardzo aromatyczne i smakują inaczej niż wszystkie. Sekretem jest połączenie dwóch rodzajów mięsa- schabu i karkówki. Dzięki karkówce kotlety są niezwykle soczyste i smakują lepiej od tradycyjnych kotletów.Kotlet schabowy doprawmy solą, pieprzem i suszonym majerankiem, który idealnie pasuje do wieprzowiny. Bardzo ważnym elementem jest również smażenie- kotlety smażmy na rozgrzanym smalcu. Wcześniej jednak podsmażmy na nim kilka ząbków czosnku, które dodają aromatu.
Kotlety schabowe po staropolsku to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów. Mięso również ma panierkę, jednak jest o wiele bardziej soczyste i aromatyczne, ponieważ schab duszony jest w bulionie. Tak przygotowane kotlety posmakują całej rodzinie.Kotlety schabowe w klasycznej panierce z mąki, jajka i bułki tartej wszyscy znamy doskonale. To już tradycyjna potrawa naszej kuchni, która podawana jest zarówno na szybki obiad, jak i święta i większe uroczystości. Mało kto jednak zna przepis na staropolskie kotlety, które są jeszcze smaczniejsze.Sekretem kotletów schabowych po staropolsku jest duszenie ich w bulionie warzywnym lub drobiowym z dodatkiem sporej ilości cebuli. Cebula rewelacyjnie zagęszcza sos, a listek laurowy i ziele angielskie wzmacniają aromat całej potrawy.Do duszenia kotletów schabowych możemy wykorzystać również rosół z poprzedniego dnia, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Pamiętajmy, że kawałki schabu muszą być dobrze rozbite, aby kotlety nie były żylaste.
Marynujesz mięso w mleku tak, jak na zdjęciu? Dowiedz się, czy moczenie mięsa w mleku ma sens. Eksperci nie mają złudzeń — lepiej tak nie robić, bo można przypłacić to zatruciem pokarmowym. Poznajcie szczegóły i inne, o wiele lepsze produkty do marynowania mięs. Moczenie mięsa w mleku jest dosyć popularną praktyką. Wiele z was z pewnością moczy schab na kotlety w mleku z dodatkiem cebuli albo wątróbkę przed smażeniem. Dla wielu osób mięso dzięki temu staje się smaczniejsze, zyskuje delikatniejszy smak i większą kruchość. Co jednak na to eksperci?
Czy wiecie, jaka kapusta jest najlepsza na gołąbki? Mamy garść praktycznych porad, dzięki którym uda wam się wybrać najodpowiedniejszą główkę. Gdy sięgniecie po holenderską odmianę o elastycznych, wytrzymałych liściach przygotowanie gołąbków stanie się dla was łatwiejsze i przyjemniejsze. I co najważniejsze — gołąbki nie będą się rozpadać w czasie gotowania. Przygotowanie gołąbków nie jest najłatwiejszą sprawą. Trzeba najpierw przygotować liście kapusty i farsz, potem uformować z nich gołąbki i ugotować je lub upiec. Zajmuje to trochę czasu, potrafi też zszargać nerwy. Zwłaszcza jeśli liście kapusty na gołąbki rwą się w czasie zdejmowania lub zawijania. Dlatego, choć niektórzy uważają, że z każdej główki są w stanie zrobić to pyszne, polskie danie, to jednak warto wybrać odpowiednią kapustę na gołąbki. Najlepiej taką, której liście nie są zbyt kruche i dadzą się bez problemowo ściągnąć z główki, a potem formować.
Poznajcie sprytny przepis na puszyste kotlety mielone. Iwona robi mielone inaczej niż wszyscy, dzięki czemu zawsze wychodzą miękkie i puchate. Na czym polega jej sekret? Do przygotowania mięsnej masy używa blendera, który nie tylko rozdrabnia składniki, ale też je napowietrza.Do przygotowania kotletów mielonych potrzebne jest mielone mięso. Warto też dodać jajko, cebulę i namoczoną, odciśniętą bułkę. By jednak kotlety mielone wyszły puszyste, należy dobrze wyrobić masę. To nie tylko zapewni odpowiednie połączenie składników, ale też wtłoczenie do masy powietrza. Jeśli zależy wam na tym, by kotlety mielone były puszyste, możecie wykorzystać patent Iwony. Rozdrabnia ona składniki przy użyciu blendera, co doskonale spulchnia mięsną masę. Koniecznie przetestujcie jej sposób.
Proponujemy przepyszne kotlety schabowe, które przygotujecie według specjalnej receptury. Za ich wspaniałym smakiem stoi wyjątkowa marynata. Zrobicie ją, rozgniatając w moździerzu kilka składników. Potem trzeba nimi natrzeć mięso, odstawić na godzinę i usmażyć. Efekt przerośnie wasze oczekiwania.Kotlety schabowe to jedna z niezawodnych propozycji obiadowych. Raz, że wszyscy je lubią, dwa, że zawsze się udają. Oczywiście można je przygotować na wiele sposobów. Dziś proponujemy zamarynować schabowe w mieszance aromatycznych przypraw i ziół. Dzięki temu uzyskają niepowtarzalny smak. Poznajcie dokładną recepturę na pyszną marynatę.Wyjątkowa receptura na kotlety schaboweSkładniki:4 plastry schabu2 jagody jałowca 4-5 ziaren ziela angielskiego1 łyżeczka nasion kminku1/2 łyżeczki granulowanego czosnkuszczypta cząbrusól, pieprz4 listki laurowe2 łyżki mąki1 jajkotarta bułka do panierowaniasmalec do smażenia
Pomysł na prosty i smaczny obiad? Przygotuj soczyste kotlety mielone z cukinią z dodatkiem suszonego majeranku i oregano. Kotlety podaj z ulubionymi dodatkami, np. z puree ziemniaczanym i mizerią, a cały obiad błyskawicznie zniknie z talerzy. Kotlety mielone są świetnym pomysłem na obiad, są proste w przygotowaniu, smaczne, a przygotowane z cukinią jeszcze bardziej soczyste. Cukinia dodaje również lekkości, a cebulka, czosnek i przyprawy sprawiają, że mielone smakują obłędnie.Kotlety zawsze smażmy na mocno rozgrzanym oleju, maśle klarowanym lub smalcu. Nie dolewajmy tłuszczu, kiedy kotlety mielone są na patelni, ponieważ będą bardzo ciężkie. Tłuszcz o niskiej temperaturze jest znacznie szybciej wchłaniany do smażonych potraw.Bardzo ważną kwestią jest również smażenie kotletów mielonych partiami. Nigdy nie smażmy kotletów w taki sposób, żeby stykały się na patelni, ponieważ zaczną się dusić, a nie smażyć. Takie kotlety będą miękkie i mogą się rozpaść. Nie będą również miały chrupiącej skórki.
Pieczona karkówka jest prawdziwym przysmakiem. Przedstawiamy przepis na najsoczystszą pieczeń wieprzową pachnącą przyprawami. Obłóż mięso listkami laurowymi, obwiąż sznurkiem i wstaw do piekarnika na 1,5 godziny. Po tym czasie otrzymasz coś wspaniałego. O tej porze roku karkówka cieszy się dużą popularnością. Jej plastry często bowiem lądują na ruszcie grilla. Jeśli jednak znudziła wam się już grillowana karkówka, możecie upiec ją w całości w piekarniku. Wcześniej jednak zamarynujcie ją w przyprawach, by nabrała niezwykłego smaku, aromatu i soczystości.
Salceson to rodzaj podrobów przygotowanych głównie z mięsa wieprzowego: z głów, ozorów, golonki i wywaru warzywnego, z którego robiona jest galaretka. Domowy salceson jest jeszcze smaczniejszy od kupionego produktu. Poznaj najprostszy przepis na domowy salceson wieprzowy.Salceson jest kultowym rodzajem podrobów, którego przygotujemy samodzielnie. Mięsna galaretka to świetny dodatek do zimnej płyty. Pokrój ją w plastry i podaj z kromką świeżego pieczywa, pomidorem i ogórkiem, a błyskawicznie zniknie z talerzy. Do przygotowania salcesonu, oprócz mięsa i warzyw, niezbędne są również przyprawy. Kminek, majeranek, sól, pieprz i spora ilość czosnku to gwarancja doskonałego smaku. Salcesonu nie zrobimy również bez specjalnej osłonki tekstylnej, która nada kształt produktowi.Salceson wymaga długiego gotowania, jednak naprawdę watro poświęcić więcej czasu, aby otrzymać wyśmienity dodatek do pieczywa i zimnej płyty. Najpierw gotujemy wywar, następnie przygotowujemy galaretkę mięsną i całość gotujemy ponownie w worku na salceson. Podroby po ostudzeniu wstawiamy do lodówki.
Kotlety mielone z dodatkiem orzechów włoskich są świetną alternatywą dla tradycyjnych kotletów. Aromatyczne orzechy nadają daniu charakteru, a same kotlety są bardzo soczyste, wyraźne i mają niepowtarzalny smak.Sekretem idealnych kotletów mielonych są odpowiednie przyprawy i dodatki. To one scalają wszystkie składniki, nadają smak i aromat. Cebula, jajko i namoczona w mleku, czerstwa kajzerka to produkty niezbędne do przygotowania przepysznych, soczystych kotletów.Orzechy włoskie to niecodzienny dodatek do kotletów mielonych, jednak mięso wieprzowe z orzechową nutą smakuje naprawdę wyjątkowo. Do tak przygotowanych kotletów możemy ugotować ziemniaki, usmażyć frytki, podać lekką surówkę, np. z kapusty pekińskiej.Pamiętajmy, że kotlety mielone musimy smażyć na większej ilości dobrze rozgrzanego oleju. Smażmy kotlety partiami, żeby kotlety nie stykały się na patelni, ponieważ zaczną się dusić, przez co nie uzyskamy chrupiącej skórki, a kotlety będą również bardzo tłuste.
Jak smażyć wątróbkę? Polacy bardzo często popełniają poważny błąd i nakłuwają mięso widelcem. Wątróbka jest mięsem, które strzela podczas smażenia, dodatkowe nakłuwanie jej struktury grozi poważnymi poparzeniami. Jak przyrządzić wątróbkę, żeby nie była twarda?Wątróbka, niezależnie od tego, czy drobiowa, wieprzowa, czy wołowa, jest niezwykle soczystym i delikatnym mięsem, o ile zostanie przyrządzona w odpowiedni sposób. Wystarczy jeden błąd, a otrzymamy twarde mięso lub poparzymy się gorącym tłuszczem. Jak smażyć wątróbkę?Każdy ma swój sposób na podanie wątróbki. Według mnie mięso jest najsmaczniejsze, kiedy podamy je z cebulką przesmażoną na oleju z plastrami jabłka i oczywiście suszonym majerankiem. Aby wątróbka była smaczna i soczysta, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Jak smażyć wątróbkę?Wątróbka, mimo, że kaloryczna, jest dobrym pomysłem na obiad, podwieczorek lub kolację. Mięso jest bogatym źródłem żelaza i witamin z grupy B, w tym kwasu foliowego i biotyny. Wątróbka doskonale uzupełnia niedobory tych składników, które są niezbędne dla naszego zdrowia.
Babcia Krysia zawstydziła restauratorów. Zawsze dodaje do mielonych ekstra składnik, dzięki którym są nie tylko soczyste, ale też bardzo smaczne. Jest nim posiekana kapusta, która doskonale zastępuje namoczoną bułkę, a przy tym jest mniej kaloryczna. Pieczona wersja kotletów z pewnością was zachwyci. Do przygotowania kotletów mielonych zwykle wykorzystuje się mieloną wieprzowinę lub mieszankę wieprzowiny i wołowiny. Dodaje się też namoczoną i odciśniętą bułkę oraz jajko i przyprawy. Z masy formuje się kotlety, które po obtoczeniu w tartej bułce, smaży się na tłuszczu. Kotlety mielone babci Krysi znacznie różnią się od tej klasycznej wersji. Po pierwsze babcia robi je z chudszego mięsa, bo z mielonej cielęciny lub wołowiny. Po drugie zamiast namoczonej bułki, dodaje do nich posiekaną kapustę. Po trzecie nie panieruje i nie smaży kotletów, tylko piecze je w piekarniku. Na każdym kroku oszczędza więc kalorie i dzięki temu kotlety babci Krysi są zdrowsze i smaczniejsze.
Myjesz surowe mięso przed krojeniem i gotowaniem? Popełniasz ogromny błąd i ryzykujesz swoim zdrowiem i zdrowiem najbliższych. Niebezpieczne jest zwłaszcza mycie surowego kurczaka. Jak przygotować mięso do gotowania? Surowe mięso jest produktem, które często pojawia się w naszej kuchni. Przygotujemy z niego wiele wyśmienitych dań, np. zup, sałatek, rolad, kotletów, makaronów. Mięso, które kupujemy w sklepie jest badane, jednak i tak namnażają się na nim bakterie.Niemal wszyscy popełniamy w kuchni błąd, za który możemy zapłacić naprawdę ciężkim zatruciem pokarmowym i poważnymi chorobami bakteryjnymi. Na surowym mięsie znajdują się bakterie, które giną w wysokiej temperaturze, a nie podczas mycia pod bieżącą wodą w kranie. Surowe mięso musi być odpowiednio przygotowane do gotowania. Bardzo ważne jest również umycie i zdezynfekowanie miejsc, które miały kontakt z surowym mięsem. Dzięki takim zabiegom będziemy mieć pewność, że się nie zatrujemy.
Zastanawiasz się, dlaczego niektóre kotlety schabowe mają tak grubą i chrupiącą panierkę? Kotlety nie są dwukrotnie obtaczane w jajku, mące i bułce tartej. Sekretem doskonałej panierki i soczystego mięsa jest ciasto. Dla każdego miłośnika mięsa, kotlety schabowe to prawdziwy rarytas. Soczysty schab w panierce podany z ulubionymi dodatkami smakuje wybornie. Kotlety mogą być jeszcze smaczniejsze, kiedy zamiast w samym jajku, obtoczymy je w cieście przypominającym ciasto naleśnikowe.Ciasto do kotletów schabowych nie może być ani za rzadkie, ani za gęste. Kotlety panierujemy kolejno w mące, cieście i bułce- to właśnie w ten sposób powstaje niezwykle gruba i chrupiąca panierka, która dodatkowo osłania mięso przed wysuszeniem. Dzięki niej kotlety są bardzo soczyste.Do smażenia kotletów wykorzystajmy olej lub smalec. Kotlety schabowe smażmy na dużej ilości tłuszczu i nie dolewajmy go podczas smażenia. Olej, który ma niższą temperaturę spowoduje, że mięso zacznie wchłaniać ogromne ilości tłuszczu, przez co kotlety będą ciężkie.
Klopsiki lubi wielu smakoszy. Część dobrze zna to danie w wersji dostępnej w znanym sklepie z meblami i domowym wyposażeniem. Tajna receptura niedawno trafiła do internetu. Sekretem niesamowitego smaku dania jest pieczenie go w piecu. Jeśli jeszcze nie próbowaliście przyrządzać mięsa w ten sposób, musicie spróbować. Klopsiki mięsne przyrządzone według zdradzonej przez IKEA receptury są soczyste i pełne smaku. Wszystko za sprawą odpowiedniej obróbki mięsa, polegającej na dobrym wyrobieniu masy, obsmażeniu jej i zapieczeniu. Zdradzamy tajniki tej prostej receptury.
Karol Okrasa podzielił się przepisem na domową konserwę. Robi ją z wieprzowiny, kiszonej kapusty i wędzonych śliwek. W ten sposób powstaje prawdziwe niebo w gębie dla fanów karkówki. Po słoiczek z tym rarytasem można sięgnąć na wakacjach pod namiotem lub w innej, dowolnej chwili.Konserwy mięsne kojarzą się z wakacjami i biwakami. Wystarczy wrzucić kilka puszek takiego specjału do plecaka, by sięgnąć po niego w czasie śniadania czy kolacji. Tak utrwalone mięso nie psuje się nawet w dodatnich temperaturach. Oczywiście pod warunkiem, że jest szczelnie zamknięte. Jednak konserwa mięsna tak doskonale potrafi smakować, że często mamy na nią ochotę nawet normalnie przebywając w domu. Tak dla odmiany, dla tego swoistego aromatu. Niezależnie w jakich warunkach będziecie mieli ochotę, by sięgnąć po konserwę, możecie ją przygotować własnoręcznie. Najlepiej posiłkując się przepisem Karola Okrasy, który w ciekawy sposób utrwala karkówkę wieprzową.
Szukasz pomysłu na szybki obiad dla całej rodziny? Może przygotujesz banalną, jednogarnkową kapustę smażoną z polską kiełbasą? Danie przygotujesz w jednym naczyniu, bez zbędnego bałaganu. Podaj je z ugotowanymi ziemniakami lub chlebem.Dania jednogarnkowe mają same zalety. Zazwyczaj są proste do zrobienia, bo składniki tylko dorzuca się do garnka, a całość gotuje się sama. Do ich przygotowania wystarczy jeden rondel lub garnek, nie ma więc stosu naczyń do zmywania. Potrawa doskonale nadaje się do odgrzewania i ma bogaty smak.
Dziś zapraszamy na schabowe w nietypowym, słodko-słonym, orientalnym wydaniu. Sekretem ich smaku są trzy pyszne składniki — powidła, goździki i cynamon. Dzięki nim mięso zyskuje zupełnie inny wymiar i pyszny sos. Tak przygotowane kotlety podaj z ryżem lub kluskami. Na hasło kotlety schabowe większość z was myśli z pewnością o chrupiącej panierce. My jednak przygotujemy schabowe zupełnie inaczej. Nie będziemy ich obtaczać w jajku i tartej bułce i udusimy je z niezwykle aromatycznymi dodatkami. Zrobi się z nich pyszny sosik, którym warto polać mięso.
Pomysł na pyszny, rodzinny obiad? Przygotuj gołąbki gotowane na parze z klasycznym farszem z mięsa mielonego i ryżu. Gołąbki przygotowane w ten sposób są bardzo delikatne i soczyste w środku, o wiele lepsze od pieczonych.Gołąbki gotowane na parze są smaczniejsze i delikatniejsze od pieczonych. Liście są idealnie miękkie i jędrne, nie są przypalone. Farsz natomiast jest bardzo soczysty i nie jest suchy. Danie smakuje wybornie podane z domowym sosem pomidorowym.Sekretem doskonałego farszu są odpowiednie przyprawy- mięso mielone i ryż muszą być doprawione suszonym majerankiem i solidną szczyptą ziół prowansalskich, dzięki którym nabierają charakteru. Do gołąbków dodajmy również czosnek i cebulę, ale koniecznie zetrzyjmy je na tarce. Siekane warzywa nie wymieszają się tak dokładnie z mięsem i ryżem, a gołąbki nie będą tak dobrze doprawione i smaczne.
Prezentujemy tani pomysł na obiad „z niczego". Zrobisz go dosłownie w 10 minut i zachwycisz nim rodzinę. Do jego przygotowania potrzebujesz pięciu składników, które z pewnością masz w domu. Są nimi makaron, boczek, cebula, śmietana i żółty ser. Codzienne przyrządzanie obiadów stanowi nie lada wyzwanie. Trzeba mieć na to pomysł, składniki i jeszcze czas. Dlatego nasza propozycja na tani obiad, który da się zrobić z niewyszukanych składników w 10 minut, będzie kusząca chyba dla każdego.
Kotlety mielone z surówką i ziemniakami stanowią jedną z częściej goszczących na naszych talerzach potraw. Babcia Stasia przyrządza je w smakowitej i lekkiej wersji, która nie każdemu może być znana. Piekąc mięsną masę, uzyskuje nie tylko zdrowsze, ale też niezwykle aromatyczne i soczyste mięsne danie. Warto spróbować. Kotlety mielone z piekarnika spodobają się wszystkim amatorom tego rarytasu. Beztłuszczowa obróbka termiczna sprawi, że będą lżejsze, jednocześnie pozostaną pełne smaku i soczyste. Doskonale pasują do sezonowych rarytasów z warzyw. Skusicie się?