Nie masz pomysłu na obiad? Może przygotuj pyszną i zdrową zupę jarzynową? Jednak nie taką, jak zwykle. Dodaj do niej to jedno warzywo i poczuj smak wiosny na talerzu. Wypróbuj koniecznie przepis na wyjątkowo pyszną zupę jarzynową.
Wysokie temperatury nie sprzyjają na apetyt. podczas upałów często nie mamy ochoty zasiadać do stołu. Jeść jednak trzeba, dlatego dzielimy się przepisem letnią zupę krem z selera. Dzięki dodatkowi kaszy oraz jabłka jest zarazem lekka i sycąca.
Botwinka jest pyszną wiosenną zupą z młodych liści i korzeni buraka ćwikłowego. W tradycyjnym przepisie nie może zabraknąć śmietany, lecz dziś proponujemy nieco inne spojrzenie na to danie. Nabiał zastąpimy produktem kokosowym. Danie będzie smakowało lepiej niż w niejednej restauracji.
Zupa szczawiowa jest znakomitym wiosennym daniem, które właśnie teraz warto sobie przygotować. Zamiast jaj do kwaśnego specjału tym razem dodamy ziemniaki. Będzie sycący i nad wyraz smaczny. Musicie spróbować.
W ciepłe dni żywność psuje się o wiele szybciej. Tak też jest z zupami, które często gotujemy na dwa dni, ale nie zawsze mamy miejsce, by trzymać je w lodówce. Za psucie zup odpowiada jednak nie tylko wyższa temperatura otoczenia. Są też składniki, które przyspieszają fermentację potrawy. Wystarczy je wyeliminować, a problem zniknie.
Zastanawialiście się kiedyś, jak wypadają nasze dania w innych kulturach? Osobliwy test w tym temacie zrobił pewien youtuber. Podczas wizyty w dalekiej rodzimej Japonii uraczył swojego dziadka typowo polskim obiadem. Starszy pan z upodobaniem zajadał się zwłaszcza śląskimi kluskami.
Kto by nie zjadł porcji aromatycznego i pożywnego barszczu ukraińskiego? Ta smaczna zupa nadaje się nie tylko na zimne jesienne wieczory. Warto cieszyć się nią przez cały okrągły rok. Jeśli wzorem Danuty Martyniuk dodamy do niej białą fasolę, wejdzie na zupełnie nowy kulinarny poziom.
Rosół jest jedną z ulubionych zup Polaków. Jest pożywny i pyszny. Każda pani domu ma swój sposób na przygotowanie tej potrawy. Jednak prawdziwym hitem stał się zupełnie nowy sposób na gotowanie rosołu. Piekarnik pełni tu kluczową rolę. Warto wypróbować ten patent w swojej kuchni.
Zupa ogórkowa w wykonaniu kucharza Piotra Ogińskiego nie ma sobie równych. Dodaje do niej ziemniaki sałatkowe, które nie rozpadają się podczas gotowania i zawsze dba o odpowiednią kolejność wrzucania składników, kiszony wyrób wrzucając na samym końcu. Wtedy danie smakuje wybornie.
Strzelczyk po raz kolejny zaskoczył wszystkich. Tym razem poszło o sezonową zupę, czyli botwinkę. Nigdy nie zgadniecie, co uwielbiany kucharz dodał do garnka. Czy spodziewalibyście się w tej potrawie ogórka kiszonego?
Olga Tokarczuk otworzyła restaurację. Lokal polskiej noblistki mieści się we Wrocławiu. Czy u tak znamienitej właścicielki da się zjeść w rozsądnych pieniądzach? Okazuje się, że posiłki oferowane są w całkiem przystępnych cenach.
Zupa modyrda może nazywa się dziwnie, ale za to obłędnie smakuje. To prawdziwie tradycyjny i regionalny smak. Zupa oparta jest na wywarze z kurczaka i kaczki. Potrzebne są też ziemniaki i kapusta. Smak i aromat to wyjątkowy walor tej pysznej zupy. Warto wypróbować tę zapomnianą już strawę. Przepis na nią jest prosty.
Zupa szczawiowa z jajkiem? Oczywiście! Taki dodatek do tej sezonowej zupy jest konieczny- jednak nie tylko ze względu na smak. Jajko należy dodać do szczawiówki, bo niweluje on groźne szczawiany. Dlatego zawsze pamiętaj o jajku w zupie szczawiowej. Wyjdzie ci to na zdrowie.
Dobry rosół pozbawiony jest jakichkolwiek zmętnień. Tylko poprawne przygotowanie zupy zagwarantuje nam zadowalające rezultaty. Szefowie kuchni zdradzili, że kluczowe jest zalewanie mięsa zimną wodą. Podpowiadamy, o co jeszcze warto zadbać.
Zaczyna się sezon na szparagi. Jak wybrać w warzywniaku najlepszej jakości pęczek? Katarzyna Bosacka zamieściła na ten temat krótki, ale treściwy instruktaż. Dzięki niemu masz pewność, że kupisz najświeższe warzywa.
Zupa szczawiowa jest sezonowym specjałem, który skusi niejednego smakosza. Najlepiej smakuje z dodatkiem śmietany, która dodatkowo neutralizuje zawarte w wyrazistej zieleninie szczawiany. Wiosenne danie będzie więc smaczne i zdrowe. Musicie choć raz spróbować.
Robert Makłowicz jest znanym koneserem dobrej kuchni. Każdą, nawet najprostszą potrawę potrafi zamienić w kulinarne dzieło sztuki. Wiemy, jaki jest przepis na jego ulubioną zupę szczawiową. Pochodzący z Ukrainy „zielony barszcz" wynosi to popularne danie na zupełnie nowy poziom.
Inflacja wyciągnęła łapy po kolejny produkt spożywczy. Tym razem padło na…fasolę. Produkt, który do tej pory uważany by za tani, dziś potrafi kosztować nawet 30 zł/kg. Jeśli szukacie taniego pomysłu na posiłek, fasolowa lub fasolka po bretońsku nie będzie najtrafniejszym wyborem.
Żurek Darii Ładochy jest nieco inny niż tradycyjny. Gwiazda do kwaśnej zupy dodaje ziemniaczane purée, które sprawia, że nabiera ono ciekawej konsystencji. Jest przy tym wciąż smaczne i satysfakcjonujące. Musicie spróbować.
Zupa ogórkowa należy do kanonu klasycznych polskich potraw. Powstało mnóstwo jej wersji, zarówno klasycznych, jak i z nowoczesnym zacięciem. My dziś prezentujemy najlepszą, bo najprostszą babciną recepturę na to wyśmienite danie. Aby podkręcić nieco jego smak, do zabielenia użyjemy delikatnej maślanki.
Kiedy za oknem ładna pogoda, nie mamy ochoty na ciężkie dania obiadowe. Idealnym pomysłem na posiłek będzie wtedy lekki i aromatyczny chłodnik. Aby wyszedł nie tylko sycący, ale i wyjątkowo smaczny warto dodać do niego 2 pyszne składniki. Koniecznie spróbujcie chłodnika z ogórkiem małosolnym i nutką czosnku.
Czy zdarzyło Wam się kiedyś wyrzucić stare ziemniaki? Może się okazać, że zupełnie niepotrzebne zmarnowaliście żywność. Te warzywa, które już nieco leżą w naszej spiżarni najczęściej nadają się jeszcze do jedzenia. O ile nie noszą na sobie śladów pleśni i gnicia, można je jeszcze wykorzystać do celów kulinarnych.
Wiosenna zupa szczawiowa z pewnością znajdzie wielu amatorów. Wprowadzi nowe nuty smakowe do codziennego menu i przyjemnie orzeźwi. Warto przygotować ją ze świeżych liści szczawiu, które można kupić lub znaleźć nawet teraz.
Zupy mają wielu amatorów. Jakiś czas temu stworzono ranking najsmaczniejszych osłon tego dania. Ku zaskoczeniu wielu osób drugie miejsce zajął polski żurek. Poza nim w 100 najlepszych znalazło się jeszcze 6 propozycji z naszej rodzimej kuchni.
Głowisz się, co zrobić z sałatką jarzynową? Mamy na nią swój sprawdzony sposób. Resztki potrawy, która została po świętach, możesz zamienić w pyszną zupę krem. Wystarczy dodać do niej zaledwie kilka składników, a sałatka jarzynowa zyska nowe smakowite wcielenie.
Dr Irena Kamińska-Radomska radzi jak podać żurek, by goście nie mieli problemu z jego zjedzeniem. Jeden szczegół dotyczący białej kiełbasy jest bardzo istotny. Pominięcie go podczas serwowania dania będzie sporym nietaktem.
Żurek wyszedł wam za kwaśny? Jeszcze można poprawić jego smak. Wcale nie będzie konieczne wlewanie wody, która sprawi, że zupa utraci też aromat. Pomoże odrobina sody oczyszczonej. Wypróbujcie prosty babciny trik, a danie znów zachwyci.
Zdradzamy sposób na najlepszy żurek. Jego sekret tkwi w dodatku aromatycznej pasty. Utrzyj czosnek z majerankiem i odrobiną soli. Szybko przekonasz się, że taka przyprawa jest w potrawie obowiązkowa. Przepis na żurek z białą kiełbasą i boczkiem nikomu nie sprawi problemu.