Ekspresowa surówka z kapusty pekińskiej
Surówka z kapusty pekińskiej to doskonały dodatek do obiadu, który smakuje praktycznie każdemu. Jest chrupiąca i świeża, a w połączeniu z jabłkiem i warzywami dostarcza mnóstwo wartości odżywczych. Warto przy okazji pamiętać, że jej przygotowanie jest banalnie proste, więc nie potrzeba do niej żadnych umiejętności.
Surówka z kapusty pekińskiej jest dobrym źródłem witaminy C, K oraz witaminy A, a także folianów, pirydoksyny, wapnia, potasu i żelaza. W składnikach znajduje się mnóstwo błonnika, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego.
Owa surówka jest genialnym produktem do większości obiadów - szczególnie tych, w których główną rolę gra mięso. Smak surówki wzmacnia przyjemność z jedzenia pieczeni i kotleta, a także oczyszcza kubki smakowe, aby czuć więcej podczas jedzenia.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Przepis na surówkę z kapusty pekińskiej
Chcesz poznać więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule wyjawiamy reakcję Włocha na zjedzenie polskich ogórków małosolnych. Ten tekst poświęcony został domowemu soku z aronii.
Składniki:
1 kapusta pekińska
2 marchewki
2 jabłka
pół cebuli
6 ogórków kiszonych
5 łyżek majonezu
sól
pieprz
Zacznij od dokładnego umycia kapusty pekińskiej i zerwania z niej wierzchnich liści. Przetnij ją na pół, usuń twardy środek i poszatkuj cienko na długie paski. Przesyp je solą i odstaw na 15 minut w misce.
Marchewki i jabłka opłucz pod wodą, obierz i pokrój w cienkie paseczki. Z jabłek usuń gniazda nasienne. Cebulę pokrój w piórka, a ogórki w cienkie paski. Z kapusty odsącz wodę, która z niej wyciekła.
Do kapusty wrzuć jabłka, marchewkę, cebulę, ogórki, majonez, sól, oraz pieprz. Wymieszaj składniki równomiernie, wstaw do lodówki i zaczekaj godzinę. Po tym czasie jest gotowa do jedzenia. Smacznego.
Źródło: mayina, Getty Images Signature
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Obłędny przepis na marynowaną cukinię na słodko, smakuje jak ananas
Używasz wody z kranu robiąc ogórki kiszone? Łatwo o spory błąd
Źródło: beszamel.se.pl