Prosty przepis na domowy smalec. Pamiętaj o 1 detalu
Smalec jest rarytasem, który uwielbia wielu smakoszy. Najlepszy wychodzi wtedy, gdy w słoninę i boczek zmielimy przed wytopieniem. Dzięki temu konsystencja wyrobu będzie bardziej jednolita i aksamitna. Koniecznie spróbujcie go zrobić naszą metodą — z pajdą chleba i ogórkiem kiszonym smakuje wyśmienicie.
Smalec tradycyjnie przygotowuje się z boczku i słoniny. Pokazywaliśmy wam już alternatywę roślinną, a dziś zdradzimy doskonały patent na uzyskanie przyjemnie gładkiej konsystencji klasycznej wersji specjału. Spodoba się każdemu amatorowi tego smakołyku. Spróbujecie?
Przepis na wyborny smalec domowy
Składniki:
500 g słoniny
500 g surowego boczku
6 niedużych cebul
3 ząbki czosnku
1 średniej wielkości jabłko
4 łyżki mleka
sól i pieprz w ilości do smaku
Przygotowanie:
Słoninę oraz boczek mielimy w maszynce do mięsa. Cebulę i czosnek oczyszczamy z łupin, a następnie siekamy je. Jabłko myjemy, a następnie ścieramy je na tarce o dużych oczkach.
Na patelni umieszczamy słoninę i wytapiamy ją na niewielkim ogniu. Wrzucamy boczek. Dalej podgrzewamy, a gdy boczek również się stopi, dodajemy cebulę i szklimy ja delikatnie. Pod koniec dodajemy czosnek wraz z jabłkiem.
Kontynuujemy smażenie do czasu, aż skwarki się zarumienią. Całość doprawiamy solą i pieprzem. Po zdjęciu patelni z kuchenki wlewamy mleko i dokładnie łączymy składniki. Wyrób przekładamy do słoików i studzimy.
Na koniec smalec chłodzimy w lodówce. Podajemy go ze świeżym, najlepiej domowym pieczywem — np. chlebem z garnka — i samodzielnie przygotowanymi ogórkami kiszonymi. Smacznego.
Źródło zdjęcia: canva/HansJoachim
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Fasolka szparagowa bez bułki tartej w wersji fit. Zdrowy i pożywny dodatek do obiadu
Najszybsze placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków. Prościej się nie da
Źródło: doradcasmaku