Jajka faszerowane pieczarkami i ogórkiem z majonezem i szczypiorkiem to pyszna przystawka lub dodatek do zimnej płyty, np. na kolację lub rodzinne spotkania. Jajka faszerowane są proste w przygotowaniu, wyglądają bardzo apetycznie, a smakują jeszcze lepiej. Poznaj przepis na jajka faszerowane pieczarkami i ogórkiem. Obłędnie pysznie. Jajka faszerowane pieczarkami i ogórkiem zaskakują swoim smakiem. Lekki, orzeźwiający ogórek w połączeniu z podsmażonymi na maśle pieczarkami, cebulką, żółtkami i majonezem tworzą doskonały zestaw. Całość doprawiona jest posiekanym szczypiorkiem.Jajka zawsze gotuję w osolonej wodzie, dzięki czemu skorupki nie przyklejają się do białek i nie naruszam tym samym ich struktury. Farsz przygotowuję z ostudzonych już składników, ponieważ lepiej się wtedy łączą. Jajka faszerowane podaję jako dodatek do wędlin, pieczywa, sałatek- wszyscy są zachwyceni ich smakiem.Jeśli chcesz przygotować kolejną przystawkę cieszącą oczy i podniebienia- tu poznasz przepis na carpaccio z pieczonego buraka z gruszką i orzechami, wygląda pięknie i jest przepyszne.
Rosół gotujemy na dużej ilości mięsa i warzyw. Niektórzy lubią je potem zjeść, innym gotowany kurczak czy wołowina nie bardzo smakują. Dlatego dziś powiemy wam, jak przygotować pasztet z mięsa i warzyw po rosole. Będzie pyszny i doskonały na kanapki, a dzięki temu rozwiązaniu w waszej kuchni nic się nie zmarnuje. Jeśli często przyrządzacie rosół, gotowane mięso może się zwyczajnie przejeść domownikom. Nawet jeśli je lubią. Na szczęście, z takiego mięsa, a także z warzyw pozostałych po rosole, można przygotować kilka potraw. Jakich? Na przykład farsz do pierogów, pastę na kanapki czy właśnie pasztet.
Skorupka jajka znowu pękła podczas gotowania? Następnym razem do wody wlejcie łyżeczkę soku z cytryny, a ustrzeżecie się przed tym problemem. Babciny sposób jest prosty i niezawodny. Sprawdźcie go koniecznie. Sok z cytryny ma w kuchni wiele zastosowań. Jest zarówno skutecznym środkiem do wyczyszczenia piekarnika, jak i doskonałym dodatkiem do biszkoptu, który podkreśla jego smak i sprawia, że wypiek staje się bardziej delikatny. Odrobina soku potrafi też ustrzec nas przed problemami podczas gotowania jaj.
Jajka faszerowane szynką i ogórkiem kiszonym to pomysł na szybką i smaczną przystawkę i dodatek do zimnej płyty. Farsz z żółtek, ogórków, szynki z dodatkiem majonezu i musztardy jest aksamitny, gęsty i podany w białku ugotowanym na twardo smakuje wyśmienicie. Poznaj przepis na jajka faszerowane szynką i ogórkiem kiszonym.Szukasz pomysłu na pyszną przystawkę lub dodatek do kolacji? Przygotuj jajka faszerowane, a wszyscy będą zachwyceni smakiem i wyglądem potrawy. Jajka faszerowane sprawdzą się również doskonale podczas większych, uroczystych kolacji i świąt. Jajka faszerowane przygotujesz w niecałe pół godziny ze składników, które z pewnością masz w domu. Jajka do faszerowania muszą być ugotowane zupełnie na twardo, jajka M gotuj 8 minut L 9-10, żółtko musi być całkowicie ścięte i zwarte. Jajka faszerowane przygotujesz na wiele sposobów, w zależności od tego, na jakie smaki masz akurat ochotę- tu poznasz przepis na jajka faszerowane pomidorami suszonymi, w tym artykule natomiast dowiesz się, jak zrobić jajka faszerowane brokułem.
Spożycie czosnku potrafi przynieść wiele korzyści. W potrawach smakuje nieziemsko, dlatego też warto mieć pod ręką kilka świeżych ząbków tej wyrazistej przyprawy. Aby spełniła swoje zadanie, należy ją jednak dobrze przechować. Spróbujcie zalać ją oliwą, a z tak aromatycznego tłuszczu skorzystacie jeszcze nie raz. Czosnek potrafi nadać charakteru niejednemu daniu. Podpowiadaliśmy wam już jak go obrać i jak pokroić, by nie utracił swych cennych prozdrowotnych właściwości. Tym razem zdradzamy najlepsze sposoby na przechowanie warzywa.
Lubicie brokuły, lecz niekoniecznie podoba wam się zapach, jaki pojawia się podczas ich gotowania? Dosypcie sodę oczyszczoną do garnka. Wystarczy łyżeczka tego środka, a problem zniknie. Zobaczcie, co jeszcze warto zrobić, by przyrządzanie zielonego warzywa stało się przyjemniejsze. Potrawy z dodatkiem brokuła potrafią być bardzo smaczne. Wystarczy wspomnieć delikatną śniadaniową jajecznicę czy rozgrzewający zimowy krem z tego warzywa. Brokuł jest bardzo zdrowy i bogaty w składniki odżywcze, dlatego nie powinniśmy z niego rezygnować. Przygotowanie zielonych różyczek do trudnych nie należy, ale eliminacja zapachu, jaki towarzyszy ich gotowaniu potrafi już przysporzyć nieco kłopotów. Znamy jednak proste sposoby, które uchronią was przed niepożądanymi zapachami.
Rosół jest tradycyjną zupą, która gości w niemalże każdym domu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że do jej przygotowania warto użyć sosu sojowego. Przyprawa nada zupie głębokiego smaku i sprawi, że nabierze ona wyjątkowego aromatu. Wielu smakoszy rosół doprawia przy pomocy maggi. To duży błąd. Sos ten nie tylko zawiera wzmacniacze smaku, które nie są obojętne dla naszego zdrowia, ale też całkowicie zdominuje smak dania. Zdecydowanie lepiej jest użyć sosu sojowego, który tylko uzupełni warzywno-mięsną kompozycję.
Każde warzywo czy owoc jedzone na surowo powinno zostać umyte — niezależnie od tego, czy usuwamy skórkę, czy też nie. Zaniechanie może się dla nas źle skończyć. Dowiedzcie się, dlaczego i co zrobić, by uniknąć przykrych konsekwencji. Pisaliśmy już o tym, że mięsa nie powinno się myć przed obróbką termiczną. Wspominaliśmy też, jak dbać o deski do krojenia. Tym razem podpowiadamy jak prawidłowo przygotować warzywa i owoce, które mają zostać zjedzone bez gotowania czy pieczenia.
Kaki jest jadalnym, słodkim owocem, który coraz częściej spotkać można w naszych sklepach. Najlepiej smakuje, gdy jest dojrzałe. Wystarczy je wtedy obrać i pokroić. Spróbujcie koniecznie — ma wiele zalet. Kaki, nazywane też inaczej persymoną czy sharon, to kolejny ciekawy owoc, który spotkać możemy podczas zakupów. Podobnie jak pomelo czy kiwi, bogate jest w wiele cennych składników odżywczych. Warto po nie sięgać zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy przypada sezon na ten egzotyczny rarytas.
Biała kiełbasa jest specjałem, po który chętnie sięga wielu smakoszy. Większość sklepów jednak oferuje niezbyt smaczne i pełne konserwantów wyroby. Wiemy jak wybrać te najlepsze. Wystarczy spojrzeć na mięso i ocenić jego kolor oraz strukturę. Wiadomo, że najsmaczniejszą kiełbasą zawsze będzie ta, którą zrobimy w domu. Nie zawsze jednak mamy na to czas, a po soczystą kiełbaskę z cebulką wielu z chęcią sięgnie. Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupach tego specjału?
Rosół drobiowo- wołowy z lubczykiem, suszonym majerankiem i kurkumą to najsmaczniejszy i najbardziej aromatyczny rosół, jaki jadłam. Mocny, ciemny bulion z wołowiny, indyka i kurczaka gotowany z włoszczyzną i ziołami to doskonały pomysł na niedzielny, rodzinny obiad. Poznaj przepis na rosół drobiowo- wołowy.Rosół z kurczaka jest bardzo smaczny, jednak nie może równać się z rosołem gotowanym również z indykiem i wołowiną. Kilka rodzajów mięsa sprawia, że bulion ma wyraźny smak i jest bardzo aromatyczny i rozgrzewający. Do dania koniecznie dodaj świeżą włoszczyznę i podsmażoną cebulę, oddaje wtedy więcej smaku.Do rosołu dodaj również świeży lubczyk, suszony majeranek i kurkumę. Lubczyk nadaje zupie ciekawego aromatu, ma smak lekko zbliżony do maggi. Majeranek suszony uwalnia z mięsa jeszcze więcej nut smakowych, a kurkuma nadaje lekkiej ostrości i pięknego koloru. Mięso i warzywa z rosołu wykorzystaj później do zrobienia pysznego pasztetu. Z samego mięsa przygotujesz również pyzy lub kotlety mielone. Jeśli zostanie Ci rosół, ugotuj na nim pomidorową z lanymi kluskami.
Nie wiecie co zrobić z chlebem, który stwardniał? Pokrójcie go w kromki i usmażcie w jajku i mleku. Ten zapomniany nieco przepis pomoże wam uratować pieczywo przed wyrzuceniem. Sprawdźcie, jak przyrządzić kultowy specjał. Czasami warto wrócić do smaków z dzieciństwa. Kluski ziemniaczane czy racuchy to nie jedyne ze znanych nam z domów rodzinnych specjałów. Przysmakiem, który z pewnością pojawiał się u wielu z was, był chleb w jajku i mleku — chrupiący, rumiany i pyszny. Jeżeli macie pod ręką czerstwy chleb — koniecznie spróbujcie.
Rosół jest klasyczną polską zupą, którą gotujemy zwykle według sprawdzonych, rodzinnych receptur. Czasem jednak warto coś zmienić, by ulepszyć smak, aromat czy wygląd potrawy. Dziś powiemy wam, dlaczego warto dodać do rosołu pomidora. Wrzućcie go w całości do garnka z gotującą się zupą, a zauważycie różnicę. Idealny rosół powinien być esencjonalny, aromatyczny i klarowny. Tylko wtedy mamy ochotę go zjeść i smakuje wybornie. Kluczem do tego sukcesu jest powolne gotowanie wywaru przez ok. 3 godziny. Oczywiście trzeba na niego przeznaczyć dobrej jakości składniki i w sporych ilościach, tak by rosół miał pełen smak.
Polacy chętnie sięgają po ryby. Często pozostają po nich resztki, które można wykorzystać w doskonały sposób następnego dnia do zrobienia śniadania. Poniżej pokazujemy jak sporządzić śniadaniowy omlet z ryby z wczoraj, który syci i wygląda tak pięknie, że każdy będzie chciał go spróbować. Kuchnia hiszpańska wypełniona jest wieloma daniami rybnymi - szczególnie w regionach położonych blisko akwenów wodnych. To właśnie stamtąd wywodzi się klasyczna potrawa "Tortilla de patatas", która jest niczym innym, jak hiszpańską wersją omleta z ziemniakami i innymi produktami. Można do niego dodawać praktycznie wszystkie składniki, jakie ma się w lodówce, lecz tym razem zdradzamy recepturę na wersję z resztek ryby. Jeśli dzień wcześniej jadłeś ją na obiad, nie wyrzucaj kawałków niedojedzonego mięsa, lecz zachowaj je na poranek.
Choć ziemniaki można smażyć i piec, to jednak zazwyczaj je gotujemy. Ziemniaki z wody i ziemniaczane purée są najpopularniejszymi dodatkami do dań obiadowych. Robi się je prosto, szkoda tylko, że trzeba długo czekać, by się ugotowały. Na szczęście mamy tajny patent na błyskawiczne gotowanie ziemniaków. Większość z nas woli do obiadu ugotowane ziemniaki niż ryż czy kaszę. Prawda jest jednak taka, że schodzi się z nimi dłużej. Po pierwsze trzeba je obrać, po drugie gotują się dłużej niż kasza czy ryż. By przyspieszyć ten proces, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Oto i one.
Jajka na twardo to pyszny i zdrowy dodatek do wielu dań, np. zup, sałatek, past kanapkowych. Gotowanie jajka, w teorii proste, w praktyce jednak często problematyczne, ponieważ skorupki pękają i wychodzi przeciągnięte lub niedogotowane jajko na miękko. Ile gotować jajka na twardo? Jajka wrzucać do wrzątku czy do zimnej wody? Jak zrobić idealne jajka na twardo?Jajka na twardo to genialny, zdrowy dodatek do zimnej płyty, kanapek, zup. Idealnie ugotowane jajka są bardzo smaczne i wyglądają naprawdę apetycznie- zachowują swój kształt, białko jest równe, gładkie, żółtko jest zwarte, mocno ścięte i się nie kruszy. Jeśli zamiast jajka na twardo ugotowałeś jajko na miękko lub jajko z zieloną obwódką, które straciło smak, to koniecznie sprawdź, w którym miejscu popełniłeś błąd podczas przygotowywania.Dlaczego jajka są zdrowe? Ponieważ zawierają duże ilości białka i protein. Jajka to źródło wapnia, żelaza, fosforu, potasu i wielu witamin, w tym witaminy A, E, D oraz K. Jajka dostarczają nam więc nie tylko solidnej dawki energii, dbają również o nasze kości, zęby, serce i koncentrację.Szukasz pomysłu na podanie jajek? W tym artykule dowiesz się, jak zrobić i z czym podawać jajka w koszulce. Tutaj natomiast poznasz ciekawe sposoby na jajka sadzone.
Żurek z kiełbasą i jajkiem jest prostą, aromatyczną zupą gotowaną na zakwasie z dodatkiem suszonego majeranku i włoszczyzny. Żurek jest tradycyjną, polską, kwaśną zupą, podawaną głównie na Wielkanoc, jednak zdecydowanie powinniśmy jeść ją częściej. Poznaj prosty przepis na żurek z kiełbasą i jajkiem.Podstawą doskonałego w smaku żurku jest zakwas żytni. Zakwas powstaje w procesie fermentacji mąki żytniej, wytwarzane są dodatkowo bakterie oraz drożdże. zakwas to również niezbędny dodatek do wypiekania chleba, bez niego pieczywo nie urośnie.Zakwas kupisz w każdym markecie i mniejszym, osiedlowym sklepie i jest to dobra opcja, jeśli akurat złapie Cię ochota na domowy żurek. Jeśli natomiast masz zamiar ugotować zupę na konkretną okazję lub w konkretny dzień, przygotuj zakwas samodzielnie, a żurek będzie najlepszy pod słońcem - tu poznasz przepis na idealny zakwas na żurek.Do żurku zawsze dodaj liście laurowe, ziele angielskie i suszony majeranek, zioła są absolutną konieczność, żeby ugotować najlepszą zupę. Żurek ugotuj z ziemniakami lub czysty i podaj go z kromką świeżego pieczywa. Żurek bardzo ładnie wygląda i smakuje podany w specjalnym chlebku do żurku, kupisz go w każdej piekarni. Jeśli masz ochotę na tradycyjną, polską i wyśmienitą zupę- w tym artykule dowiesz się, jak ugotować perfekcyjny kapuśniak, cały garnek zniknie w jeden dzień.
Po colę powinniśmy sięgać z umiarem. Reguła ta jednak nie będzie dotyczyć zastosowania jej do sprzątania. Znany chyba wszystkim napój ma naprawdę wiele zastosowań. Będzie pomocny m.in. w zrobieniu prania. Sprawdźcie, w czym jeszcze się sprawdzi. O tym, że przy pomocy coli można poradzić sobie z bólem brzucha wie spora część z nas. Popularny gazowany napój możemy jednak wykorzystać w różnych sytuacjach. Pisaliśmy już o nietypowym zastosowaniu tego produktu w domowych porządkach. Tym razem zdradzamy, jak przyda nam się podczas robienia prania.
Jajka sadzone z piekarnika, inaczej cloud egg, czyli jajko chmurka, to doskonały pomysł na śniadanie, obiad lub kolację. Jajka smakują doskonale, a wyglądem przypominają lekką, puszystą chmurkę. Poznaj przepis na jajka sadzone z piekarnika.Jajka sadzone z piekarnika to pomysł na jajka w zupełnie nowej odsłonie. Cloud egg wygląda rewelacyjnie, a smakuje jeszcze lepiej. Jajka przygotowane w ten sposób położysz na kanapkę, podasz z kaszą, ziemniakami, fasolą, ryżem, szparagami. Jajka będą pasować do każdego dodatku.Przepis na jajka sadzone z piekarnika jest przepisem podstawowym, możesz urozmaicić go o tarty parmezan, pokrojoną w kostkę szynkę lub wędzony, podsmażony boczek. Dodatki włóż na piankę białkową w tym samym momencie, co żółtko, aby delikatnie się zapiekły.Jajko chmurka to również świetny pomysł na przekonanie małego niejadka do jedzenia jajek. Jeśli Twoja pociecha nie lubi jajek, podaj mu jajko na chmurce z jego ulubionymi dodatkami. Jeśli szukasz pomysłów na podanie jajek- w tym artykule poznasz 7 ciekawych sposobów na jajka sadzone na pyszne i pożywne śniadanie, obiad i kolację.
Większość z nas fusy pozostałe po przyrządzaniu kawy fusy po prostu wyrzuca. Tymczasem produkt ten może znaleźć zastosowanie w naszej kuchni. Dzięki niemu możemy na przykład usunąć zaschnięty tłuszcz z garnków. Sprawdźcie ten i inne patenty na wykorzystanie popularnego odpadu. Nie ma chyba osoby, która nie sięga od czasu do czasu po kawę. Jeśli pijecie ją regularnie, to wiecie z pewnością, który moment dnia jest najlepszy, by uraczyć się filiżanką czarnego naparu oraz dlaczego niewskazane jest spożywanie go na czczo. Ale czy znacie triki wykorzystujące kawowe fusy?
Jeśli chcecie spróbować rosołu innego niż wszystkie, będziecie mieli ku temu dobrą okazję. Zapraszamy was na pieczony rosół według przepisu Ewy Wachowicz. Jest niezwykle aromatyczny i smaczny, co jest zasługą wcześniej podpieczonego mięsa. Podstawą rosołu jest mięso i warzywa. Trzeba je odpowiednio dobrać i użyć w niemałej ilości, by rosół był esencjonalny i pyszny. Istotne dla dobrego smaku rosołu jest też jego odpowiednie gotowanie. Wywar ten trzeba gotować długo na niedużym ogniu. Tylko wtedy zyska pełen smak.
Lodówka jest niewątpliwym centrum kuchni. Właśnie w niej trzymamy bowiem większość najsmaczniejszych produktów spożywczych. A wiecie, jak przechowywać jedzenie w lodówce, żeby dłużej było świeże? Podamy wam zaraz kilka wskazówek, których warto się trzymać. Dzięki temu nic z waszych zakupów się nie zmarnuje i długo zachowa pożądane walory. Jedna z najważniejszych zasad jest stosowanie się do FIFO.Lubimy robić zapasy, bo dzięki nim możemy zaoszczędzić czas. Nie musimy biec do sklepu, za każdym razem, gdy postanowimy coś ugotować czy upiec. Sztuką jest jednak nie przesadzić z ilością kupionej żywności i umiejętne jej przechowywanie. Bo marnowanie i wyrzucanie jedzenia nie jest ani ekologiczne, ani ekonomiczne.
Sałatka jarzynowa tradycyjnie wymaga nieco wysiłku i zainwestowanego czasu, aby przygotować ją od początku do końca. Nie zawsze ma się jednak wolną chwilę, aby zająć się długim gotowaniem - w takiej sytuacji z pomocą przychodzi poniższy przepis. Prezentowana przez nas receptura na ekspresową sałatkę z 5 głównych składników pozwala sporządzić ją w mniej niż 10 minut. Sałatka jarzynowa gości na stołach Polaków podczas każdej uroczystości - święta, urodziny czy wykwintny obiad bez okazji przyzwyczaiły nas do obecności miski z sałatką. Konieczność długiego gotowania warzyw jest jednak stresująca, więc mamy znacznie lepsze rozwiązanie. Dzisiejszy przepis wymaga zarezerwowania jedynie kilku minut na pichcenie, które i tak w większości składa się jedynie z krojenia produktów. Dzięki temu zaoszczędzony czas można przeznaczyć na inne obowiązki.
Czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają numery, które znajdują się na skorupkach jaj? Okazuje się, że cyfry, które można tam znaleźć, nie są umieszczane przypadkowo. Oznaczają one rodzaj hodowli, z jakiej wyrób pochodzi. Zdradzamy, co się z tym wiąże. Mało kto odmówi sobie zjedzenia jajecznicy czy jaja sadzonego od czasu do czasu. Jakość posiłku zależna będzie od wybranego przez nas jaja. W sklepach możemy spotkać jaja oznakowane cyframi od 0 do 3. Wiemy jakie informacje niosą ze sobą te oznaczenia.
Jajecznica sama w sobie jest sycącą potrawą, dlatego często jest standardowym śniadaniowym wyborem. Jajecznica po chłopsku, czyli z dodatkiem mleka oraz mąki jest znacznie bardziej sycąca i odżywcza. Połączenie mąki oraz mleka sprawia, że całość zachowuje wilgotność i nabiera ciekawej, zbitej konsystencji. Niżej zdradzamy, jak zabrać się za jej przygotowanie. Jajecznica to prawdopodobnie najczęściej przygotowywany z rana posiłek. Jajka wypełnione są większością wartości odżywczych potrzebnych do funkcjonowania, a także charakteryzują się pysznym smakiem. Mało kto jednak wie o istnieniu jajecznicy po chłopsku. Danie charakteryzuje się dużym poziomem wilgotności i delikatną fakturą. Jest to świetny sposób na błyskawiczne gotowanie, gdy ma się pod ręką jedynie podstawowe produkty spożywcze. Jeśli chcesz, możesz dodać do niego pokrojone warzywa, grzyby lub mięso, co da jeszcze smaczniejszy efekt.
Warzywa są zdrowe i powinniśmy po nie często sięgać, najlepiej w postaci surowej. Niektóre z nich jednak obowiązkowo należy ugotować. W przeciwnym wypadku będą szkodliwe dla zdrowia. Sprawdźcie, czy wiecie, które warzywa mogą być niebezpieczne. Część warzyw zawiera substancje, których szkodliwy wpływ na ludzki organizm jest niwelowany dopiero podczas obróbki termicznej. O ile więc większość z nich korzystniej jest spożywać na surowo, niektóre po prostu trzeba ugotować lub upiec.
Niekiedy domowe zapasy są uszczuplone, sklepy zamknięte i zwyczajnie nie ma możliwości zrobienia dodatkowych zakupów - w takiej sytuacji idealnie sprawdzą się naleśniki bez jajek. Nie potrzeba do nich wielu produktów, a mimo wszystko wychodzą delikatne i puszyste. Sekretem objętości jest dodanie do ciasta odrobiny gazowanej wody. Naleśniki bez jajek są idealnym przepisem na błyskawiczny obiad z najbardziej podstawowych produktów. Mleko, mąka i woda gazowana w zupełności wystarczają, aby uzyskać wspaniałe efekty. Po połączeniu ze sobą wszystkich składowych pozwól ciastu odpocząć nieco przed smażeniem. Dzięki temu woda nawilży mąkę i naleśniki po usmażeniu staną się elastyczne i wytrzymałe, a zarazem puszyste.
Rosół zalicza się do trzonu polskiej gastronomii, gotowany jest w praktycznie każdym domu przynajmniej raz w tygodniu. Mimo to wiele osób nie wie, jak należy go gotować: pod przykryciem czy bez? Najlepsi kucharze uważają, że przykrywka znajduje się na garnku tylko do momentu zagotowania wody - reszta procesu przebiega bez przykrycia. Rosół najczęściej jedzony jest jako samodzielne danie, bądź zupa do głównej potrawy, choć niekiedy stosuje się go też jako bazę do sosu lub innej zupy. Tak duża uniwersalność i obłędny smak sprawiły, że wywar z kury króluje na polskich stołach. Aby rosół mógł zostać uznany za udany, kucharz musi wykazać się znajomością tajników jego gotowania. Poniżej zdradzamy najważniejsze z nich, dzięki czemu zawsze podasz na obiad idealną zupę.