Nie ma lepszego śniadania niż energetyzująca owsianka z dodatkiem kawy. Jak ją przygotować? Wlej do owsianki małą czarną, a otrzymasz potrawę, która błyskawicznie cię pobudzi i doda energii. Owsianką naprawdę dobrze rozpoczniesz dzień.Owsianka jest jedną z najpopularniejszych potraw śniadaniowych. Niektórzy co prawda za nią nie przepadają, ale trudno odmówić jej pożywności i walorów zdrowotnych. Gdy wzbogacicie ją kawą, powstanie danie, które was pobudzi i jednocześnie doda wam wiele energii. Nabierze też niepowtarzalnego smaku i aromatu.
Mleko na pewno zawsze jest w kuchni każdego smakosza, bo ilość dań, które możemy z niego przygotować, jest ogromna. Chętnie dolewamy je go kawy, dla dzieci jest doskonałym dodatkiem do śniadaniowych płatków, a nieco starsi uwielbiają sentymentalne zupy mleczne z dzieciństwa.Niestety, zwłaszcza w przypadku dłużej gotowanego mleka, w garnku często pojawia się cienka warstewka, która sprawia, że mleko może się przypalić. Można tego jednak łatwo uniknąć.
Szukacie taniego pomysłu na pyszny obiad? Poznajcie przepis na wytrawne racuchy z dodatkiem kiełbasy. Zamiast słodkich dodatków wystarczy dorzucić do ciasta plasterki kiełbasy, a powstanie pożywne danie. Przygotujecie je w pół godziny i nasycicie nim całą rodzinę.Na słowo racuchy każdy myśli o słodkim podwieczorku. Jednak jak się okazuje, racuchy mogą mieć też wytrawną postać. Wystarczy zrezygnować ze słodkich dodatków, a w ich miejsce dodać pożywny, sycący i pełen smaku produkt. Takim z pewnością jest kiełbasa. Do tak przygotowanych racuchów podajcie np. ketchup i surówkę coleslaw. Będzie przepysznie.
Mamy prosty sposób na pyszne danie. Przygotujcie soczysty i delikatny schab pieczony w mleku. Będzie niezwykle kruchy i smaczny. Wystarczy, że wymoczycie mięso w krowim mleku, a potem je upieczecie. Tak przygotowany schab sprawdzi się jako danie obiadowe, a także na półmisku zimnych mięs.Schab jest jednym z atrakcyjniejszych kawałków wieprzowego mięsa. Zachwyca delikatnym smakiem i małą zawartością tłuszczu. Ma też idealny kształt, który nie wymaga formowania przy pomocy siatki czy kuchennej nici. Na stole prezentuje się elegancko i zwykle szybko znika z półmisków. Gdy przygotujecie schab według naszej receptury, to znaczy wymoczycie go w mleku, z całą pewnością będzie delikatniejszy i bardziej soczysty niż zwykle. Zyska też aksamitne wykończenie i mleczny smak.
Zobaczcie, jak zrobić obłędnie puszyste racuchy drożdżowe bez jajek. Kogo nimi nie poczęstujecie, każdy będzie błagał o przepis. By placuszki były pięknie wyrośnięte, wystarczy tak naprawdę zastosować jeden trik. Koniecznie go przetestujcie, a nigdy nie zrobicie racuchów inaczej. By przygotować racuchy, wystarczy trochę mąki, mleka, drożdży i jajek. Po rozmieszaniu tych składników powstaje ciasto, które trzeba odstawić do wyrośnięcia. Jak się jednak okazuje i bez jajek da się zrobić puszyste racuchy. Wtedy jednak trzeba zwrócić większą uwagę na odpowiednie wyrośnięcie ciasta. Pomoże w tym kilkukrotne przemieszanie go i odstawienie.Obłędnie puszyste racuchy drożdżowe bez jajekSkładniki:1,5 szklanki ciepłego mleka5 dag świeżych drożdży3 szklanki mąki3 łyżki cukrucukier waniliowy2 łyżki stopionego masła lub olejułyżeczka spirytusu lub wódki2 jabłkaolej do smażeniacukier puder do posypania
Szukacie pomysłu na szybki i prosty posiłek? Możecie przygotować pulchne niczym poduszeczka — lekkie racuchy na jogurcie greckim. Są bardzo smaczne i sycące. Idealne zwłaszcza na śniadanie i kolację, ale sprawdzą się też na podwieczorek lub przekąskę. Racuchy niewątpliwie są bardzo smaczne. Kuszą też swoją puszystością i białą warstwą cukru pudru. Dziś dodamy do ciasta na racuchy jogurt naturalny, dzięki któremu nabiorą ciekawszego smaku i staną się jeszcze bardziej pożywne. Zresztą przekonajcie się o tym sami.
Domowy budyń nie może równać się ze sklepowym, ponieważ własnoręcznie przygotowany deser zawiera naturalne składniki. Jeśli chcesz, aby przysmak uzyskał idealnie aksamitną konsystencję, wystarczy dodać do niego 1 łyżeczkę masła. Gorący budyń roztopi tłuszcz, który po wymieszaniu poprawi jego konsystencję. Domowy budyń w wielu polskich domach odszedł już w zapomnienie, ponieważ w sklepach dostępne są wersje instant, do których nie potrzeba praktycznie żadnej pracy. Ich smak pozostawia jednak wiele do życzenia. Wspaniałą konsystencję i smak uzyskasz, sporządzając go samodzielnie. Trickiem, z którego korzystają najlepsi kucharze, aby poprawić kremowość budyniu, jest dodanie do niego łyżki masła. Miseczki tak pysznie aksamitnego deseru nie zdoła odmówić nikt.
Jeśli macie dziś rano więcej wolnego czasu niż zwykle, możecie przygotować na śniadanie coś wyjątkowego. Na przykład racuchy. Jednak ponieważ miały być niezwykłe, zróbcie racuszki z dodatkiem ubitego białka. Ten drobny dodatek nadaje im lekkości i sprawia, że będą dobrze napowietrzone i bardzo smaczne. Racuchy robi się na bazie ciasta podobnego do naleśnikowego. Jest tylko gęściejsze i ma dodatek spulchniacza, dzięki któremu placuszki nabierają puszystości. Zwykle są to drożdże, soda oczyszczona lub proszek do pieczenia. Dzisiaj jednak zrobimy wyjątkowo puchate racuszki, do których oprócz proszku do pieczenia, dodamy też ubite na pianę białka. Ich lekkość was zachwyci.
Bywa niekiedy tak, że ułożone w lodówce produkty zakrywają ser żółty, który pod wpływem czasu starzeje się. Sucha kostka żółtego sera wcale nie nadaje się jedynie do wyrzucenia - można w łatwy sposób ją odświeżyć. Wystarczy zanurzyć ją na 30 minut w ciepłym mleku, a będzie jak nowa. Ser żółty to nieodłączny element diety większości Polaków. Najczęściej jedzony jest pod postacią plasterków - tak najwygodniej pasuje do kanapek, które towarzyszą nam w szkole czy pracy. Jeśli swój ser trzymasz głównie w kostkach i często zauważasz, że po kilku dniach stają się one twarde jak kamień, mamy dla ciebie doskonałe wieści. Znamy sposób, dzięki któremu ser będzie ponownie miękki i delikatny.
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Jedni preferują kawę czarną, inni piją wyłącznie zabielaną. Popularnym dodatkiem do kawy obok mleka i śmietanki są zabielacze. Dziś powiemy wam, czy używany na potęgę zabielacz do kawy jest szkodliwy.Dzięki zabieleniu kawa nabiera łagodniejszego smaku i staje się jakby słodsza. Niektórzy dolewają więc do małej czarnej mleko lub śmietankę, ale wiele osób za najsmaczniejszy dodatek do kawy uważa zabielacz. Niestety ten popularny produkt może poważnie zaszkodzić. Przeczytajcie dlaczego.
Macie ochotę na świeży, puszysty chleb? Możecie go mieć bez wychodzenia z domu. Skorzystajcie tylko z naszego przepisu na najszybszy chleb na bazie mleka w 5 minut. By go przygotować, nie potrzebujecie drożdży ani zakwasu. Jest błyskawiczny, prosty i pyszny.Świeży chleb nie potrzebuje wymyślnych dodatków. Najlepiej smakuje posmarowany masłem i popijany zimnym mlekiem. Pamiętacie takie smaki z dzieciństwa? Jeśli za nimi tęsknicie, możecie je sobie przypomnieć, piekąc chleb, według podanego przez nas przepisu.W naszym materiale prezentujemy kadr z filmiku kanału e-PrzepisyKulinarne na YouTube. Prawda, że chlebek wygląda apetycznie i kusząco?
Jeśli smakuje wam budyń z torebki, ten po prostu pokochacie. Sprawdźcie, jak zrobić domowy budyń, a już nigdy nie zdecydujecie się na kupny. Jest łatwy do zrobienia, pyszny i pożywny. I co najważniejsze, przygotowany z prostych, naturalnych składników. Do przygotowania domowego budyniu potrzebujesz mąki, jajek, mleka i cukru. Za te składniki zapłacisz mniej niż za torebkę budyniu w proszku. A smak i wartość odżywcza własnoręcznie zrobionego przysmaku, będą nieporównywalne. Domowy budyń nie będzie też miał żadnych zbędnych dodatków. Na dodatek własnoręcznie przygotowany budyń jest na tyle pożywny, że możesz go podać nie tylko na deser, ale też na śniadanie czy kolację. Dodaj do niego łyżkę konfitury lub polej go domowym syropem, a zamienisz go w wyborny smakołyk.
Czy planujecie zrobić dziś na śniadanie naleśniki? Możecie przetestować ciekawą recepturę, która doskonale sprawdzi się, chociażby wtedy, gdy nie będziecie mogli skorzystać z miksera. Poznajcie zaskakujący przepis na puszyste naleśniki z „butelki".Każdy zawsze chętnie zje naleśniki, choć nie każdemu chce się je przygotowywać. Fakt, smażenie zabiera trochę czasu. Jednak w weekend nie ma pośpiechu i można podogadzać domownikom. Dziś pokażemy wam, jak przygotować ciasto na naleśniki w butelce. Nie trzeba brudzić mieszadeł miksera i miski. Wystarczy duża, 1,5 lub 2-litrowa, plastikowa butelka.
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez świeżego pieczywa, a zwłaszcza bez bułek. Doskonale smakują z serem, twarogiem czy dżemem. Jeśli jesteście fanami bułeczek, powiemy wam jak zrobić domowe bułki maślane. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się ich smakiem i świeżością bez wychodzenia z domu.Własnoręcznie przygotowane bułeczki mają same zalety. Robi się je z prostych składników, które zwykle macie w domowych zapasach. Nie zawierają żadnych zbędnych dodatków, są też superświeże, miękkie i pyszne. Najwięcej czasu zajmuje ich rośnięcie, co na szczęście was nie pochłania.
Marzą ci się naleśniki na śniadanie, ale nie masz jajek? Nie ma problemu, wyjdą i bez tego dodatku. Podpowiemy ci, jak zrobić naleśniki bez jajek i na co zwrócić uwagę, by mimo wszystko były udane. Podaj je z twarożkiem czy dżemem, a wszyscy zjedzą je ze smakiem.Jajka pełnią w cieście naleśnikowym funkcję wiążącą i spulchniającą. Mogłoby się więc wydawać, że bez nich ani rusz. Jednak jeśli będziesz pamiętać o dwóch ważnych czynnościach, naleśniki udadzą się nawet bez dodatku jajek. Jakie to czynności?Po pierwsze przygotowane ciasto trzeba odstawić, na co najmniej 20 minut, by odpoczęło. W tym czasie powstanie glutenowa siatka, która sprawi, że ciasto nie będzie się rwać w czasie obracania. Druga rzecz, o której trzeba pamiętać, to odpowiednie rozgrzanie patelni, przed wylaniem na nią ciasta. Gdy patelnia będzie zbyt mało rozgrzana, naleśniki będą do niej przywierać i porwą się w czasie próby odwrócenia na drugą stronę.
Jeśli macie ochotę na naleśniki, ale właśnie odkryliście, że nie macie jajek, nie ma problemu. Zobaczcie, jak zrobić elastyczne i delikatne naleśniki bez jajek. Udadzą się i będą smaczne, jak tradycyjne, wystarczy tylko pamiętać o dwóch zasadach. Podstawowymi składnikami ciasta na naleśniki są mąka, jajka i mleko. Jajka pełnią w nim rolę składnika wiążącego i spulchniającego. Jednak dobry rezultat można uzyskać nawet bez jajka. Wystarczy pamiętać o tym, by po rozmieszaniu ciasta, odstawić je na 20-30 minut, żeby odpoczęło. W tym czasie skrobia odpowiednio skleikuje, co sprawi, że smażone naleśniki nie będą się rozrywać. Naleśniki bez jajka trzeba też koniecznie smażyć na dobrze rozgrzanej patelni. Do zbyt zimnej będą przywierać i rozpadną się przy obracaniu.
Jeśli masz ochotę na wyjątkową przekąskę, proponujemy śledzie. Są zdrowe i smaczne. Sprawdź, jak zrobić delikatne śledzie w śmietanie. Ewa Wachowicz ma na nie prostą sztuczkę, dzięki której wychodzą miękkie i kruche. Wystarczy je tylko namoczyć.Śledzie królują na naszych stołach w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by to, co smaczne i zdrowe gościło na naszych stołach częściej. Zwłaszcza że przygotowanie śledzi jest bardzo proste. Dziś podamy wam sprawdzony przepis Ewy Wachowicz na śledzie w śmietanie. Wychodzą bardzo delikatne, dzięki temu, że wcześniej dziennikarka moczy je w mleku. Koniecznie przetestujcie jej recepturę.
Tłusty czwartek tuż, tuż. Jeśli więc planujecie własnoręcznie przygotować pączki, skorzystajcie ze sprawdzonej receptury. Poznajcie przepis Roberta Makłowicza na idealne pączki. Są delikatne i miękkie, a dzięki dodatkowi spirytusu nie wchłaniają dużo tłuszczu. Będzie pysznie, bez wychodzenia w domu i stania w kolejce.Robert Makłowicz jest miłośnikiem dobrej kuchni. Prowadzi programy kulinarno-podróżnicze, w których prezentuje przepisy na smaczne potrawy. I rzeczywiście można mu zaufać, bo wszystkie receptury są sprawdzone. Podobnie jest z pączkami, których przygotowaniem zaraz się zajmiemy. Wychodzą idealne, takie same, a nawet lepsze niż z cukierni. Nie obawiajcie się, że będą zbyt tłuste. Dzięki dodatkowi spirytusu, nie przesiąkną tłuszczem. Gwarantujemy też, że na jednym nie poprzestaniecie.
Lubicie brokuły, lecz niekoniecznie podoba wam się zapach, jaki pojawia się podczas ich gotowania? Dosypcie sodę oczyszczoną do garnka. Wystarczy łyżeczka tego środka, a problem zniknie. Zobaczcie, co jeszcze warto zrobić, by przyrządzanie zielonego warzywa stało się przyjemniejsze. Potrawy z dodatkiem brokuła potrafią być bardzo smaczne. Wystarczy wspomnieć delikatną śniadaniową jajecznicę czy rozgrzewający zimowy krem z tego warzywa. Brokuł jest bardzo zdrowy i bogaty w składniki odżywcze, dlatego nie powinniśmy z niego rezygnować. Przygotowanie zielonych różyczek do trudnych nie należy, ale eliminacja zapachu, jaki towarzyszy ich gotowaniu potrafi już przysporzyć nieco kłopotów. Znamy jednak proste sposoby, które uchronią was przed niepożądanymi zapachami.
Pączki są słodkością kojarzoną głównie z karnawałem. Jednak doskonale smakują przez cały rok. Zwykle pączki kupujemy, bo jest przy nich sporo pracy. Dziś podamy wam jednak prosty przepisy na domowe pączki kładzione łyżką. Tak naprawdę wystarczy wyrobić drożdżowe ciasto i usmażyć je po wyrośnięciu. Prawda, że proste?Trudno zaprzeczyć, że przygotowanie pączków jest pracochłonne i zajmuje sporo czasu. Najpierw trzeba zagnieść drożdżowe ciasto, które wymaga wyrastania. Potem trzeba uformować pączki i znów poczekać, by wyrosły. My mamy jednak dla was łatwiejszy sposób na pączki. Wyrobione ciasto wystarczy nabierać łyżką i kłaść wprost na gorący tłuszcz. Takich pączków nie nadziewa się marmoladą, wystarczy po usmażeniu oprószyć je cukrem pudrem.
Naleśniki pyszna rzecz. Są proste do przygotowania i zawsze każdy zje je z wielką ochotą. Dziś podamy wam przepis na lekkie, delikatne i pyszne naleśniki bez jajek. Będą w sam raz, gdy zabraknie wam w domu tego produktu lub gdy ze względów zdrowotnych nie możecie jeść jajek.Ciasto na naleśniki robi się zwykle z mąki, jajek i mleka. Jest jednak wiele innych składników, z których możecie przygotować równie smaczne i lekkie naleśniki. Tak naprawdę każdy z tych składników da się zastąpić innym. To dobra alternatywa na braki w domowych zapasach lub dla osób uczulonych na niektóre z podstawowych produktów. Dziś przedstawimy wam przepis na naleśniki bez dodatku jajek. Jajka pełnią w cieście rolę substancji wiążącej pozostałe składniki. Dają mu też pulchność i lekkość. Jeśli chcecie z nich zrezygnować, musicie je zastąpić składnikiem o podobnych właściwościach. Takim dobrym odpowiednikiem jajek jest aquafaba, czyli woda po ugotowanej ciecierzycy. Aquafaba to także płyn, w którym znajduje się gotowa, ugotowana już ciecierzyca w sklepach. Pod żadnym pozorem nie należy jej wylewać, bo z jej pomocą możesz przygotować dziesiątki pysznych przepisów.
Masz ochotę na budyń? Ale nie taki z torebki, a prawdziwy, domowy? Zobacz, jak zrobić domowy budyń bez dodatku mąki. Będzie smaczny, pożywny i doskonały również dla bezglutenowców. Ten domowy specjał przygotujesz w mniej niż 15 minut. Jest w sam raz na deser. Budyń z torebki jest prosty do przygotowania. Wystarczy rozmieszać gotowy proszek z mlekiem, wlać do wrzącego mleka i całość zagotować. Jest smaczny, jednak przygotowany z mało naturalnych składników. Jeśli więc chcesz poczęstować rodzinę czymś prostym, ale też zdrowym, przygotuj budyń domowym sposobem. Nie jest to wcale trudne ani pracochłonne. A do budyniu nie musisz dodawać mąki pszennej.
Jeśli lubicie naleśniki, te będą dla was z pewnością pysznym odkryciem. Dziś powiemy wam, jak zrobić naleśniki na drożdżach. Są puszyste, miękkie i bardzo elastyczne. Pachną mlekiem i masłem i doskonale smakują ze słodkimi dodatkami, np. twarożkiem, musem jabłkowym czy dżemem. Klasyczne naleśniki są cienkimi, delikatnymi plackami. Jeśli jednak chcielibyście zwiększyć ich grubość i puszystość, dodajcie do ciasta trochę drożdży. Zobaczycie, że naleśniki będą bardzo miękkie i delikatne, mimo swojej grubości. Będą doskonałe na deser, śniadanie, kolację i przekąskę.
Już dzisiaj w Lidlu odbywa się wielka premiera. Słynny duet muzyczny Quebonafide i Forxst wypuszcza wyjątkowy napój. Na razie nie kupicie go nigdzie indziej, więc jeśli macie ochotę spróbować delikatnego pobudzenia w wyjątkowo zdrowej wersji, udajcie się do popularnego dyskontu. W sklepach sieci Lidl można kupić dobre i poszukiwane produkty w dobrych cenach. Do takich produktów z pewnością od dziś będą należały napoje, które dzisiaj debiutują na polskim rynku właśnie w sklepach Lidl. Ich smak i skład z pewnością przypadną wam do gustu. I mamy dla was dobrą wiadomość — będą na stałe w ofercie Lidla.
Gorąca czekolada była niegdyś największym marzeniem każdego dziecka, dlatego dzisiaj pijąc ją, można powrócić do dawnych czasów. Poniżej prezentujemy przepis na czekoladę do picia z karmelem oraz solą. Odrobina przyprawy znacznie wzmocni słodki smak czekolady i karmelu i poprawi doznania. Udana gorąca czekolada wyróżnia się dwiema cechami. Po pierwsze jest gęsta i kremowa, a po drugie jej smak jest intensywny i złożony. Aby uzyskać taki produkt, warto korzystać ze składników najlepszej jakości. Dla złagodzenia gorzkości czekolady deserowej, w przepisie połączona ona została z czekoladą mleczną. Dzięki temu napój uzyska równowagę, której często brakuje gotowym czekoladom do picia ze sklepów.
Tradycyjne racuchy, jakie wszyscy doskonale znamy, sporządza się zwykle na mleku oraz drożdżach - to one odpowiadają za charakterystyczny smak placuszków. Zamiast nich można wykorzystać kwaśny kefir i sodę oczyszczoną, co znacznie przyspiesza czas przygotowania racuchów. Nie trzeba bowiem czekać, aż ciasto wyrośnie, lecz można od razu zabrać się za smażenie. Aby racuchy mogły zostać uznane za sukces, muszą mieć puszyste wnętrze i chrupiącą skórkę, a ich smak musi zachwycać słodyczą i intensywnością. Co ciekawe wcale nie potrzeba do takich efektów mleka ani drożdży. Świetnymi zamiennikami są zupełnie inne produkty, które każdy z nas na co dzień trzyma w swojej kuchni - mowa oczywiście o sodzie oczyszczonej i kefirze. Soda pozwala uzyskać plackom wyrośnięcie, a kwaśny kefir aktywuje jej właściwości. Dodatkowo kwaśność nabiału stworzy przyjemny kontrast dla cukru pudru i jabłek.