Indyjska kuchnia pełna jest aromatycznych przypraw, więc nic dziwnego, że to właśnie stamtąd pochodzi rozgrzewająca herbata z korzennymi przyprawami. Mieszanka cynamonu, gałki muszkatołowej i kardamonu wspaniale łączy się ze smakiem kawy. Jej przygotowanie jest banalnie proste - wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami. Indyjska herbata jest słodka, zawiesista i esencjonalna. Choć niektórych może niepokoić obecność mleka, to właśnie dzięki niemu uzyskuje się wspaniałą kremowość i piękny kolor. Dodatkowym uspokojeniem z pewnością jest fakt, że ten napój wcale nie smakuje, jak znienawidzona przez wielu klasyczna bawarka.Owa herbata nieźle sprawdza się podczas relaksowania przy serialu, ponieważ wykazuje właściwości rozluźniające. Zalecana jest także po całym dniu obfitego jedzenia, gdyż poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego.
Ciasta bez pieczenia cieszą się u nas niesłabnącym powodzeniem. Stwarzają wiele możliwości łączenia składników, na dodatek bez ryzyka, że coś nie wyjdzie. Dziś polecamy wam ciasto bez pieczenia Maxi King. Jego przygotowanie jest rozkosznie, wprost zniewalająco proste. Zresztą przekonajcie się o tym sami.Ciasta bez pieczenia bazują na trwałych półproduktach, takie jak herbatniki, biszkopty, krakersy, czekolada, masa kajmakowa czy orzechy. Ich uzupełnieniem są świeżo przygotowane kremy, np. budyniowy, z mascarpone czy bitej śmietany. To połączenie skutkuje niezwykłym smakiem przy minimalnym wysiłku. Zobaczcie też, jak kusząco wygląda - prezentujemy ciasto Maxi King pochodzące z kanału Swojskie jedzonko na YouTube.
Mus z marakui to pomysł na szybki i wyjątkowo smaczny deser dla całej rodziny. Słodki mus z mleka kokosowego i słodkiej śmietanki w połączeniu z słodko-kwaśnymi owocami skradnie Wasze serca już od pierwszego kęsa. Poznaj przepis na pyszny i szybki mus z marakui.Sezon na owoce trwa od października do lutego, wtedy też kupimy najsmaczniejsze, dojrzałe owoce. Warto wykorzystać ten czas i przygotować wyśmienite desery, dżemy, marmolady i soki. Poza sezonem poratować możemy się gotową pulpą z marakui w puszce. Marakuja ma słodko-kwaśny smak i jest rewelacyjnym dodatkiem do lodów, gofrów i musów.Marakuja to nie tylko wspaniały, egzotyczny smak. Regularne spożywanie owocu zmniejsza ciśnienie krwi, wzmacnia odporność, a także łagodzi kaszel, obawy astmy i pomaga zasnąć. Lecznicze działanie marakui od lat wykorzystywane jest w medycynie naturalnej oby Ameryk.Mus z marakui to warstwowy, słodko-kwaśny deser, idealny do kawy lub herbaty zimowej. Słodki, pyszny mus na bazie mleka kokosowego, śmietany i wanilii rewelacyjnie łączy się z przetartymi, świeżymi owocami, dodając Ci energii i wprowadzając w doskonały nastrój. Jeśli chcesz zrobić dżem z marakui- w tym artykule dowiesz się, jakich błędów unikać podczas robienia dżemów i marmolad. Na zimę zrób również wyśmienity, słodko-gorzką marmoladę z pomarańczy, która będzie idealnym dodatkiem do gofrów, deserów i pomysłem na słodkie śniadanie.
Gofry to zawsze świetny pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Oprószone cukrem pudrem, polane polewą, z bitą śmietaną, owocami, dżemami smakują wyśmienicie. Odpowiednie smażenie i przygotowanie ciasta to sekret doskonałych, chrupiących i jednocześnie miękkich w środków gofrów. Sprawdź, jak zrobić idealne gofry w domu.Gofry na słodko kojarzą nam się głównie z wakacjami, morzem i długimi, słonecznymi dniami. Możesz samodzielnie przygotować pyszne desery, które będą równie chrupiące i smaczne, co te podawane w budkach przy plażach. Gofry na słodko uwielbiam robić zimą, aby umilić sobie chłodne dni i pomarzyć trochę o gorącym lipcu. Poniżej znajdziesz prosty przepis na gofry na słodko. Jeśli zastosujesz również rady dotyczące samego pieczenia, gofry wyjdą idealnie za każdym razem, a Ty staniesz się domowym królem słodkości. Gofry podaj z cukrem pudrem, dżemem truskawkowym, ulubioną polewą, owocami. Gofry możesz również przygotować w wytrawny sposób. Tu poznasz przepis na pożywne gofry z szynką i serem, idealne na pożywne śniadanie, lunch lub kolację.
Zupa dyniowa z mlekiem kokosowym, imbirem i liśćmi kaffiru to pomysł na pyszny obiad w azjatyckim stylu. Tajska zupa dyniowa jest słodka, wyraźna w smaku i gęsta. Poznaj przepis na wyśmienitą zupę dyniową z mlekiem kokosowym.Zupa dyniowa to wyjątkowo smaczna, gęsta zupa krem, którą przygotujesz błyskawicznie. Zupę możesz dodatkowo oprószyć świeżą kolendrą, przygotować grzanki lub uprażyć pestki dyni lub słonecznika. Każda wersja ma niepowtarzalny smak, który świetnie łączy się z orientalnymi przyprawami.Do przygotowania zupy wykorzystaj dynię hokkaido, która zawiera dużo miąższu i jest bardzo aromatyczna. Z upieczonej dyni łatwiej zdejmiesz twardą skórę, a cała dynia pieczona z cebulką, czosnkiem i oliwą nabierze doskonałego smaku. Zupę dopraw imbirem i liśćmi limonki, czyli kaffirem. Szukasz pomysłu na orientalny obiad? Ugotuj tradycyjną, tajską zupę Tom Yum z krewetkami.
Zimowy wieczór aż prosi się o pyszny podwieczorek. A co powiesz na puszyste racuchy? Chrupiące z wierzchu, wilgotne w środku, posypane cukrem pudrem? Sprawdź jak zrobić idealnie pulchne racuchy. Nawet jeśli nie masz drożdży, możesz je zastąpić innym składnikiem. Wyjdą idealnie pulchne i pyszne.Zwykle do racuchów dodajemy drożdże. Jednak jest to składnik, który dość szybko traci swoją świeżość. Jeśli więc nie masz drożdży, możesz je zastąpić proszkiem do pieczenia. Ma tę zaletę, że ciasto nie potrzebuje czasu na wyrastanie. Dla zwiększenia pulchności racuchów dodaj do nich ubitą pianę z białek.
Puree to smaczny dodatek do mięs i ryb, jednak jego przygotowanie wymaga zastosowania kilku tików, dzięki którym przygotujesz najsmaczniejsze puree ziemniaczane, jakie jadłeś. Jak zrobić idealne puree?Puree jest wyśmienitym dodatkiem do dań. Ugotowane ziemniaki wymieszane na gładką masę z masłem, mlekiem, śmietaną i przyprawami smakują wybornie. Puree możesz przygotować w tradycyjny sposób lub urozmaicić je cebulką, czosnkiem, szczypiorkiem, a nawet podsmażonym boczkiem.Puree ziemniaczane pasują do każdego rodzaju mięsa i ryb pieczonych. Puree świetnie łączą się z wyraźną wołowiną, wieprzowiną i drobiem. Piersi z kaczki w sosie imbirowym podane na puree ziemniaczanym wyglądają bardzo apetycznie, a smakują jeszcze lepiej. Puree wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Najważniejsze jest samo gotowanie ziemniaków i odpowiednie proporcje mleka i śmietany, aby puree miało idealną konsystencję, było gładkie i delikatne. Sprawdź, jak przygotować najsmaczniejsze puree.
Potrzebujesz porannego przebudzenia? Myślisz o kawie? Dziś proponujemy małą, wyjątkowo czarną, która swym smakiem i aromatem wprowadzi was w świąteczny nastrój. Przygotujcie piernikową kawę z kakao i przyprawą korzenną. Doskonale syci i uspokaja, ale też dodaje tak potrzebnej rano energii.Każdy kawosz ma już z pewnością swoją ulubioną kawę. Jedni wybierają taką, która im najbardziej smakuje, inni, taką, która najlepiej i najszybciej na nich działa. Nasza propozycja łączy smak i działanie. Dodamy dziś do kawy kakao, które również niesie ze sobą sporo energii, a także niezwykle aromatyczną przyprawę do piernika. Ta kawa jest sycąca, ale wcale nie musi być słodka. Oczywiście możecie ją dosłodzić cukrem, miodem lub słodzikiem, ale nie jest to konieczne. Przyprawy tak balansują jej smak, że wcale nie jest gorzka.
Uwielbiamy racuchy, bo jakże ich nie kochać. Są chrupiące z zewnątrz, miękkie i wilgotne w środku i doskonale smakują posypane cukrem pudrem. A wiesz, jak zrobić puszyste racuchy drożdżowe? Takie, które są dobrze wyrośnięte i po prostu chce się je jeść? Zdradzimy ci prosty patent, by rzeczywiście się udały.Racuchy to tak naprawdę placki, które mają dodatek środka spulchniającego. Dzięki niemu nie są płaskie i zwarte, a wyrośnięte i puszyste. Do spulchniania można użyć proszku do pieczenia, sody oczyszczonej lub drożdży. My sięgnęliśmy właśnie po drożdże, bo takie racuchy są najbardziej klasyczne i naturalne.Jest jednak istotna różnica między racuchami na drożdżach, a na pozostałych spulchniaczach. Te na proszku do pieczenia czy sodzie można smażyć w zasadzie od razu po wymieszaniu. Ciasto na racuchy drożdżowe musi wcześniej wyrosnąć, inaczej placki nie będą miękkie ani smaczne.
Masa kajmakowa jest składnikiem wielu pysznych deserów. Nierzadko jednak, kupując gotowy, produkt jesteśmy rozczarowani jego jakością czy konsystencją. Dlatego też podpowiadamy jak ten pyszny krem przyrządzić w domu. Wystarczy puszka mleka skondensowanego i czas. Kajmak to nic innego jak bardzo słodka, gęsta i ciągnąca się masa powstająca podczas gotowania mleka lub śmietanki z cukrem. Sprawdzi się w sernikach i w deserach bez pieczenia. Spróbujcie zrobić ją samodzielnie, a wyjdzie tak delikatna, jak nigdy wcześniej.
Jeśli lubisz ciasta, przy których jest mało pracy, a efekt szybko znika z talerzyków, mamy słodką propozycję. Przygotuj Krówkę ze słonymi krakersami i kremem bez pieczenia. Doskonale smakuje i nigdy nie zawodzi. Bez ryzyka przypalenia i zakalca. Jeśli masz w kuchennych zapasach herbatniki, krakersy, puszkę masy kajmakowej i trochę mlecznych produktów, możesz przygotować pysznego przekładańca. W sumie, kolejność w jakiej ułożysz poszczególne warstwy, nie ma większego znaczenia. By jednak całość dobrze się trzymała, kładź na przemian mokre warstwy i ciastka.
A może naleśniki na śniadanie? Nie z dżemem ani czekoladą, ale wytrawne, więc zdrowsze. Jeśli narobiliśmy wam smaku, zapraszamy na śniadaniowe naleśniki z twarogiem i pomidorami. Są sycące, pożywne, smaczne i orzeźwiające. Idealne na dobry początek dnia. Naleśniki kochają wszyscy. Stwarzają bowiem tak szerokie pole do popisu, że każdy może przygotować dokładnie takie naleśniki, jak lubi. Jeśli ktoś nie przepada za dżemem, może zjeść naleśnik z twarożkiem i owocami, a jeśli ktoś nie lubi słodkiej wersji, może zrobić wytrawną. Właśnie taką jak proponujemy lub nieco inną. My przygotowaliśmy farsz z twarogu i pomidorów, ale równie dobrze twarożek możecie połączyć z samym szczypiorkiem, rzodkiewką, ogórkiem, papryką czy dowolną ich mieszanką. Zróbcie po prostu taki farsz, jaki wam odpowiada.
Gdy najdzie cię ochota na kanapkę ze smalcem, zamiast kupować produkt o nieznanym smaku i pochodzeniu, przygotuj własnoręcznie smalczyk. Dziś polecamy przepis na mlecznie biały domowy smalec z nietypowym dodatkiem. Wystarczy dodać go 3 łyżki, a smarowidło wyjdzie bardzo apetyczne.Podstawą smacznego smalcu jest słonina. Kupując ją, zwróć więc uwagę, by była świeża. Smalec możesz też zrobić z podgardla, wtedy pozostaną w nim mięsne skwarki. Istotne są też dodatki takie jak cebula, jabłko, czosnek, które nadają smalczykowi smaku. My wzbogacimy go dodatkowo mlekiem, dzięki czemu smalec będzie śnieżno biały i apetyczny.Dla smaku i jakości smalcu istotna jest też temperatura smażenia. Płomień pod garnkiem, w którym topimy tłuszcz, powinien być niezbyt wysoki, tak by smalec nie przyrumienił się.
Jeśli szukacie odmiany smakowej, zamiast ziemniaków, podajcie do obiadu kluski. Nie taki zwykły makaron, ale słynne „pampuchy". Dziś podamy wam przepis na te kultowe kluski na parze. Doskonale smakują podane z gulaszem, a także z sosem owocowym. Sprawdzą się więc na obiad i podwieczorek.Na parze można ugotować warzywa czy rybę, ale też wyjątkowe kluski. Wyjątkowe, bo niezwykle puszyste i delikatne. To dlatego, że są robione z ciasta drożdżowego. Uparowane kluski są mięciutkie i wilgotne, aż rozpływają się w ustach.
Przygotowanie ciasta na pierogi nie jest zajęciem trudnym, jednak bez znajomości kilku technik, zagniatanie ciasta może się nie udać. Aby uzyskać elastyczne i miękkie ciasto, należy zaparzyć je nie tylko gorącą wodą, lecz również mlekiem. W taki sposób uzyskuje się jeszcze lżejszą fakturę i znacznie lepszy smak - w mleku jest niewielka ilość tłuszczu, który pozytywnie wpływa na właściwości ciasta. Pierogi można bez żadnych przeciwskazań nazwać naszym narodowym daniem, z którego każdy Polak jest dumny. Nieskończona ilość wariacji i sposobów przygotowania sprawiają, że pierogi nie nudzą się, w końcu zawsze można zrobić je z innych składników. Sekretem ciasta na pierogi jest bez wątpienia ciepła woda, która delikatnie zaparza surową mąkę. Dzięki temu ciasto nabiera elastyczności i delikatności. Bez zalania jej gorącą wodą, ciasto byłoby twarde i gumowate, co nie spodobałoby się prawdziwym fanom pierogów.
Jeśli lubisz lekkie i niezbyt słodkie ciasta, wiemy, co możesz upiec. Najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie ciasto drożdżowe. Przygotuj je z naszego przepisu, a wyjdzie puszyste i rozpływające się w ustach. Możesz do niego dodać ulubione bakalie, a wierzch koniecznie posyp kruszonką. Dzięki temu ciasto będzie smakować jak z dzieciństwa.Drożdże są jednym z trzech najpopularniejszych spulchniaczy do ciast. Jednak tylko one mają wartość odżywczą i są naturalne. Ciasta z ich dodatkiem charakteryzują się dużą puszystością i miękkością. Z ciasta drożdżowego można przygotować przeróżne, wymyślne wypieki. Jednak tak naprawdę to ciasto najsmaczniejsze jest w podstawowej wersji, a więc z małą ilością dodatków i z kruszonką na wierzchu. Takie ciasto możesz oczywiście posmarować masłem i dżemem, zamieniając je w drożdżową bułkę.
Jeśli lubisz baton Snickers, nasze ciasto też z pewnością przypadnie ci do gustu. Zawiera w sobie masę kajmakową, orzechy i pyszny krem. Ten zestaw po prostu nie może nie smakować. Poznaj najlepszy przepis na ciasto Snickers bez pieczenia. Możesz je przygotować na święta lub, gdy po prostu będziesz mieć ochotę na wyborną słodycz. Przed przygotowaniem ciasta Snickers, przejrzyj kuchenne półki. Być może znajdziesz w nich to, co potrzebne, a więc herbatniki, krakersy, orzechy, masę kajmakową i budyń. Jeśli jakiegoś produktu ci brakuje, z pewnością bez problemu kupisz go w najbliższym sklepie.
Masa kajmakowa jest doskonałym dodatkiem do ciast, tortów i przeróżnych deserów. Doskonale sprawdzi się przy przekładaniu wafli czy warstw biszkoptu, a także jako dekoracja do babeczek czy ciastek. Gotową masę możesz kupić, a wiesz jak zrobić domową masę kajmakową? Przedstawimy ci kilka sposobów. Masa kajmakowa czy inaczej krówkowa lub kajmak to słodka masa o mleczno-karmelowym smaku i jasnobrązowym kolorze. Jej przyjemny smak doskonale pasuje do ciasta kruchego, biszkoptowego, ucieranego i ptysiowego. Wielką zaletą kajmaku jest też fakt, że przyjemnie się ciągnie. Zobacz, jak własnoręcznie zrobić masę kajmakową.
Gotowanie mleka może wydawać się prostym zadaniem, jednak wystarczy chwila nieuwagi, aby doprowadzić do wielkiej katastrofy. Mleko może łatwo wykipieć, a także przywierać do garnka, przez co szybko się przypala. Na szczęście nasze babcie znają triki, dzięki którym takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Wystarczy na dno naczynia wlać odrobinę wody lub oleju, aby zapobiegać przywieraniu i kipieniu. W wielu domach praktycznie każdego dnia podgrzewa się mleko w garnku. Niektórzy lubią pić je po prostu ciepłe, inni dodają do niego kakao czy korzenne przyprawy i miód. Niezależnie od sposobu picia, grzanie mleka w rondelku może być ryzykowną grą - łatwo bowiem o przywieranie i kipienie tego płynu. Po przywarciu mleka do ścianek naczynia napój nabiera nieprzyjemnego metalicznego posmaku. Dodatkowym problemem jest ciężki w wyczyszczeniu osad na dnie i ściankach. Nasze babcie opracowały jednak kilka metod, które warto znać, podgrzewając mleko.
Jeśli lubisz mak i makowe ciasta, mamy dla ciebie przepis na bardzo efektowne ciasto. Oto Śnieżny Makowiec wprost od siostry Anastazji. To genialne, świąteczne ciasto z pewnością posmakuje twoim gościom i szybko zniknie z patery i z talerzyków.Najpopularniejszym makowym ciastem jest strucla. W mało którym domu nie piecze się tego zawijanego ciasta. Jednak nie wszyscy przepadają za dość suchym ciastem drożdżowym. Poza tym strucla często potrafi się rozwarstwiać, co nie wygląda zbyt efektownie. Ze Śnieżnym Makowcem od siostry Anastazji nie ma tych problemów.
Jeśli znudziły ci się podawane do obiadu ziemniaki, ryż i kasza, mamy doskonałą propozycję. Przygotuj tradycyjne, czeskie knedle, czyli knedliki. Podajemy dokładny przepis na ich wykonanie. Wychodzą miękkie i smaczne, wprost idealne do mięsnego sosu.Knedliki są sztandarową potrawą czeskiej kuchni. Zamówisz je w każdej restauracji i barze. Zwykle są serwowane z gęstym, mięsnym sosem i duszoną kapustą. Są miękkie i sycące, doskonałe z gulaszem lub sosem grzybowym. Dobrze też smakują obsmażone na maśle.
Śledzie potrafią doskonale smakować. Pod warunkiem, że nie są zbyt słone, bo sól potrafi zdominować smak całej potrawy. A wiesz jak najlepiej pozbyć się nadmiaru soli ze śledzi? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów i przygotuj delikatne i kruche śledzie z ulubionymi dodatkami. Solenie śledzi to jedna z najskuteczniejszych i najpopularniejszych metod ich utrwalania. Sól wchłonięta przez rybę chroni ją przed zepsuciem i pozwala przechowywać ją przez długi czas. Jednak ilość soli, którą wchłaniają śledzie, jest zazwyczaj na tyle duża, że nie są one ani smaczne, ani zdrowe. Przed przygotowaniem z solonych śledzi potrawy należy je więc wymoczyć.
Dania z czasów PRL-u wywołują w nas ogromną nostalgię, dlatego warto od czasu do czasu przypomnieć sobie ich doskonały smak. Jedną z typowych potraw tamtych czasów była kultowa "zupa nic", która najczęściej podawana była na śniadanie lub kolacje. Jest to nic innego jak forma zupy mlecznej, lecz zamiast klusek, w mleku pływają chmurki przygotowane z białka jaj. "Zupa nic" jest prawdopodobnie najprostszym sposobem na szybkie i ciepłe śniadanie, jakie można było sporządzić w specyficznych czasach PRL-u. Wtedy brakowało wielu podstawowych składników, dlatego każdy musiał sobie radzić na swój sposób. Nierzadko pomysły były wyjątkowo błyskotliwe. Cała potrawa składa się jedynie z 4 składników w podstawowym przepisie, choć oczywiście można wzbogacić ją o inne dodatki smakowe, jak świeżo mielony cynamon lub gałkę muszkatołową, czy słodzone kakao błyskawiczne. Wszystko zależy jedynie od wyobraźni gotującego.
Krówki to pyszny deser przywołujący wspomnienia z czasów dzieciństwa, który lubi wielu smakoszy. Przyrządzone w domowym zaciszu będą takie, jak lubimy. Wystarczy, że dostosujemy czas podgrzewania masy. Im krócej będziemy gotować mleko i dodatki, tym bardziej ciągnące wyjdą nam krówki. Spróbujcie sami. Domowe desery są niezastąpione. Nie ma chyba okazji, przy której nie można by zjeść tradycyjnej szarlotki czy pysznego sernika. Krówki również mają w naszych sercach specjalne miejsce i warto uraczyć nim gości przy najbliższym spotkaniu. Przysmak ten będzie miał delikatny posmak karmelu, który wszyscy lubimy. W zależności od nastroju i preferencji możemy przygotować zarówno pysznie ciągnące się sześciany, jak i kruche, rozpływające się w ustach kawałki. Wybór należy do was.
Jeśli masz ochotę na niezwykłe i słodkie co nieco, mamy dobry pomysł. Zrób imponujące ciasto „Góra lodowa" bez pieczenia. Nie ma przy nim dużo pracy, a efekt jest naprawdę apetyczny. Przygotuj herbatniki, biszkopty oraz budyń i do dzieła.Ciasta bez pieczenia robi się szybko, bo bazują na gotowych ciastkach. Można do nich użyć herbatników, biszkoptów, a nawet krakersów. Po przełożeniu słodką masą wszystko łączy się w całość, która przypomina nieco tort. Takie ciasto najlepiej smakuje, gdy postoi kilka-kilkanaście godzin w lodówce. Zobaczcie, jak apetycznie wygląda to ciasto. Nasze zdjęcie jest screenem z kanału kuchniamagdy.pl znajdującego się na YouTube.
Niektórzy ze schabu robią zwykle kotlety, bo uważają, że pieczony schab jest zbyt suchy. Jeśli też macie taki problem, zdradzimy wam przepis na mięciutki schab w mlecznej marynacie. Jest aksamitny w smaku i bardzo delikatny. Doskonały na ciepło do obiadu i na zimno na kanapki.Pieczony schab jest doskonałą propozycją obiadową. Nie ma przy nim tyle pracy, co przy smażeniu kotletów. Potrawa wychodzi też delikatniejsza i lżejsza dla żołądka. Przed pieczeniem mięso wystarczy tylko zamarynować. Do tego celu można użyć np. mieszanki przypraw i oleju albo warzyw i wina. My proponujemy wam zaś zamarynować schab w mleku. Przekonacie się, jaki jest delikatny w smaku.
Lubisz naleśniki? Szukasz inspiracji jak przygotować je w nowej odsłonie? Proponujemy zrobić budyniowe, śmietankowe naleśniki. Są obłędnie lekkie i pyszne. Zachwycają niezwykłym smakiem i puszystością. Podstawowymi składnikami naleśników jest mąka, jajka i mleko. Jeśli jednak dodasz do nich np. proszek budyniowy, naleśniki zmienią nieco swoją konsystencję, a także smak. Gdy zaś wsypiesz do ciasta trochę proszku do pieczenia, naleśniki wyrosną i będą bardziej puszyste.
Kalafior doskonale smakuje ugotowany i polany bułką zrumienioną na maśle. Dziś proponujemy wam jednak inny sposób przyrządzenia tego warzywa. Zdradzimy wam przepis na kalafiora smażonego w panierce. Przekonajcie się, jaki jest pyszny.Kalafior jest smaczny i zdrowy. Często dodajemy go do zupy jarzynowej czy podajemy ugotowanego. Jednak doskonale nadaje się też do smażenia. Nie polecamy jednak smażenia różyczek kalafiora, chyba że na głębokim tłuszczu. Inaczej trudno jest je równomiernie zrumienić, a najlepiej wcześniej je obgotować. Najlepiej kalafior pokrójcie wcześniej w grube plastry, po usmażeniu będą smakować jak kotlety.