Poznajcie przepis na puszyste racuchy bez drożdży i sody. Sekret tkwi w jednej sztuczce, a mianowicie w dodatku ubitego na sztywno białka. Dzięki temu racuchy wyjdą lekkie, wyrośnięte i bardzo naturalne w smaku. Tym razem obędzie się bez wyczuwalnej na języku ostrości i niekoniecznie lubianego posmaku drożdży. Racuchy lubią mali i duzi. Głównie za to, że są puszyste, smaczne i posypane cukrem pudrem. To, że są wyrośnięte, wynika z dodanego do ciasta spulchniacza. Może nim być proszek do pieczenia, soda oczyszczona lub drożdże. Użycie dwóch pierwszych jest bardzo proste, a efekt szybki. Dodatek drożdży wymaga odstawienia ciasta do wyrośnięcia. Są jednak osoby, które wyczuwają dodatek spulchniaczy tak do racuchów, jak i pieczonych ciast. Ich smak im po prostu przeszkadza, bo soda daje charakterystyczną ostrość na języku, podobnie zresztą proszek do pieczenia. Zwłaszcza jeśli przesadzi się z ich dodatkiem. Są też osoby, które mają uczulenie na tego typu dodatki. Na szczęście można zupełnie zrezygnować z popularnych spulchniaczy, a podobny efekt uzyskać dodając do ciasta ubite na sztywno białko. Trzeba tylko pamiętać, że struktura białkowej piany jest bardzo delikatna, więc dodaje się ją do ciasta tuż przed smażeniem i delikatnie miesza całość łyżką.
Jeśli chodzą wam po głowie pierogi, ale obawiacie się, że ciasto znów wam nie wyjdzie, przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy przepis na plastyczne i delikatne ciasto na pierogi z mlekiem. Dzięki temu dodatkowi ciasto wychodzi perfekcyjnie za każdym razem. Jest też delikatne i aksamitne w smaku.Podstawą pysznych pierogów jest udane ciasto. Powinno być cienkie i delikatne. Dobrze też, by dało się łatwo formować, bez przylepiania do stolnicy i klejenia się do rąk. Dobrej jakości ciasto nie rozpadnie się w czasie gotowania pierogów, a w czasie jedzenia będzie się rozpływać w ustach.
Czy mleko trzeba trzymać w lodówce? Okazuje się, że nie każde mleko potrzebuje niskiej temperatury. Jeśli nie otworzymy jeszcze kartonu czy butelki, produkt możemy przechowywać w suchym, zacienionym miejscu. Mleko, które powinno stać w lodówce potrzebuje jednak odpowiedniego miejsca, aby zachowało świeżość.W sklepach mamy obecnie ogromny wybór różnego rodzaju mleka- w butelkach, małych i dużych kartonach, większych baniakach, świeże, pasteryzowane. Wybór jest naprawdę spory. Mleko zaraz po zakupach wstawiamy do lodówki, zwykle na drzwi na dolną półkę, co nie jest wskazane.Nieodpowiednie przechowywanie mleka skutkuje jego szybszym psuciem i niezdatnością do spożycia. Nie każdy produkt jednak musi przed otwarciem stać w lodówce. Dowiedz się, jakie mleko należy wstawić do lodówki, na którą półkę, a jakie mleko może być przechowywane w kuchennej szafce.Mlekiem i produktami spożywczymi, które zaczynają się psuć, możemy się mocno zatruć. Po otwarciu kartonu czy butelki wypijmy je w ciągu maksymalnie 2 dni. Picie mleka prosto z opakowania skraca jego świeżość. Zawarte w ślinie enzymy przyspieszają proces psucia się produktu.
Czy kawę należy zalewać wrzątkiem? Ziarna kawy potrzebują odpowiedniej temperatury wody, dzięki czemu "mała czarna" ma rewelacyjny, wyraźny smak i doskonały aromat. Dowiedz się, jaka temperatura wody jest najlepsza do zaparzenia najlepszej kawy.Niezależnie od tego, czy wolisz łagodniejszą robustę, czy bardziej wyraźną, lekko kwaśną arabicę, parzenie kawy wymaga odpowiedniego przygotowania. Zwykle mielone już ziarna zalewamy wrzątkiem, jednak to poważny błąd, przez który nie możemy cieszyć się pełnią smaku pobudzającego napoju.Gorąco polecam jednak parzenie kawy przy pomocy filtra lub kawiarki. Kawa po przygotowaniu pozbawiona jest fusów, przez co ma genialny smak. Kawę powinniśmy zalewać wodą o odpowiedniej temperaturze, aby wydobyć z niej to, co najlepsze.
Gofry bez problemu można zrobić w domu. Dziś powiemy wam, jak przygotować chrupiące gofry. Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy przestrzegać kilku złotych zasad. Jedną z nich jest dodanie na koniec dobrze ubitych białek. Dzięki nim nie będzie konieczny dodatek proszku do pieczenia.Gofry kojarzą się z wakacjami i latem. Wtedy w kurortach pojawia się wiele sezonowych punktów, w których można je zamówić. Jednak goframi można się raczyć przez cały rok. Bez problemu da się je zrobić w domowym zaciszu. Sprawdźcie, jak to zrobić, by były chrupiące i pyszne.
Naleśniki wyszły suche i bez smaku? Poznaj prosty sposób na idealne, puszyste i lekkie jak chmurka naleśniki, które wychodzą 10/10. Danie podaj z ulubionymi, słodkimi dodatkami, a wszyscy będą zachwyceni. Poznaj prosty sposób na puszyste naleśniki.Naleśniki na słodko możemy podać na wiele sposobów: z cukrem, cukrem pudrem, owocami, czekoladą, masłem orzechowym, twarogiem, serkiem homogenizowanym. Gorąco polecam naleśniki z serkiem waniliowym, musem truskawkowym i odrobiną cukru pudru- tak podanie danie jest idealną opcją na wiosenny obiad.Do ciasta na naleśniki dodaj śmietankę kremówkę 30 lub 36%. Słodka śmietana sprawi, że naleśniki będą idealnie puszyste i delikatne bez dodatku proszku do pieczenia i sody. Przygotowane ciasto przed smażeniem musi odpocząć, dzięki czemu naleśniki będą jeszcze smaczniejsze.
Macie ochotę na coś pysznego? Usmażcie lekkie jak chmurka racuchy z dodatkiem truskawek. Smakują obłędnie, bo są niezwykle delikatne i mają dodatek aromatycznych owoców. Trzeba przyznać, że racuchy z jabłkami nie są dla nich wielką konkurencją. A przynajmniej nie w sezonie truskawkowym.Kto nie lubi racuchów ręka do góry. Gdybym mogła je teraz zobaczyć, to z pewnością byłoby tych rąk niewiele. Racuchy kochają niemal wszyscy. Najbardziej przepadają za nimi najmłodsi, ale i wśród dorosłych trudno znaleźć przeciwników tego przysmaku. Wielką zaletą racuchów jest fakt, że robi się je prosto i z niewyszukanych składników. Wystarczy mąka, jajka, mleko i trochę spulchniacza. Zwykle używa się drożdży, ale ten składnik nie zawsze mamy pod ręką. Na szczęście świeże drożdże można zastąpić suszonymi, a ogólnie, zamiast drożdży można użyć proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej.
Pomysł na prosty, tani i szybki obiad lub podwieczorek? Tylko naleśniki. Delikatne, puszyste i lekkie ciasto to klucz do najsmaczniejszych naleśników, niezależnie od tego, czy podasz je na słodko, czy na słono. Poznaj babciny trik na pyszne naleśniki, wyjdą idealnie.Naleśniki to wyjątkowo proste danie, które przygotujesz na wiele sposobów. Naleśniki na słodko z serkiem waniliowym i musem owocowym lub dżemem i cukrem pudrem to moi absolutni faworyci. Tak przygotowane danie za każdym razem błyskawicznie znika z talerzy.Bardzo smaczne są również naleśniki przygotowane na słono, z warzywami, serem feta, kurczakiem, czy mięsem mielonym. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić naleśniki na słodko, czy na wytrawnie, zastosuj jeden prosty trik, który wykorzystywały nasze babcie, aby ciasto było puszyste i pełne smaku.
Poznaj przepis na domowy budyń, jaki robiły nasze mamy i babcie. Budyń smakuje jeszcze lepiej niż gotowy produkt i jest pozbawiony sztucznych składników. Podaj go z owocami na ciepło lub domowym sokiem owocowym i zafunduj najbliższym słodką niespodziankę, będą zachwyceni.Domowy budyń jest słodki, aksamitny, gęsty i tak smaczny, że znika błyskawicznie. Uwielbiają go zarówno dzieci, jak i dorośli. Ta słodka przekąska może być świetnym podwieczorkiem lub drugim śniadaniem, dostarcza energii i smakuje rewelacyjnie. Deser przygotowany w domu pozbawiony jest konserwantów i sztucznych ulepszaczy, dzięki czemu wiemy, co jemy i co jedzą nasze dzieci. Budyń możesz przygotować również w wersji czekoladowej, wystarczy, że do masy dodasz prawdziwe kakao.Budyń waniliowy najlepiej smakuje polany gęstym, domowym sokiem malinowym lub wiśniowym. Rewelacyjnie sprawdzą się również świeże owoce, najlepiej na ciepło, a także delikatne biszkopty. Tak podany budyń pamiętam z dzieciństwa i często do niego wracam, ponieważ uwielbiam domowe, słodkie podwieczorki.
Kurkuma to nie tylko smaczna przyprawa, która dodaje potrawom i kawie aromatu. Kurkuma to również naturalne, silne lekarstwo. Poznaj moc złotej przyprawy i dodaj szczyptę do kawy, a szybko zauważysz pozytywne zmiany. Dlaczego warto dodać do kawy kurkumę? Jak zrobić Złote Latte?Kawa z kurkumą, imbirem i miodem to nie tylko doskonały smak, to również dzienny zastrzyk energii, witamin i aktywnych związków, które mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Zamień klasyczną małą czarną na Złote Latte, szybko zauważysz różnicę.Pamiętaj, ani nie pić kawy na pusty żołądek. Kawa najlepiej pobudza po 2-3 godzinach od wstania, kiedy zmniejsza się poziom kortyzolu. Picie kawy bez śniadania może z czasem spowodować wrzody i nadżerki ścian żołądka i przewlekłe problemy trawienne.
Zupa mleczna z miodem i cynamonem to pomysł na szybkie, smaczne i bardzo pożywne śniadanie jak za dawnych lat, które doda Ci energii na wiele godzin. Poznaj przepis na kultową zupę mleczną z makaronem z dodatkiem miodu i cynamonu, palce lizać.Zupa mleczna to już kultowe danie. Zupa biła rekordy popularności w czasach PRL-u, mogliśmy ją dostać w każdym barze mlecznym i w prosty sposób przygotować ją w domu. Zupa jest błyskawicznym i bardzo sycącym posiłkiem i zawsze wszystkim smakuje.
Masz trudności z zasypianiem? Proponujemy mleko księżycowe na lepszy sen. Ten napój jest idealny na wieczór, bo pomaga się rozluźnić. Oprócz gorącego mleka zawiera też kilka tajemniczych składników. Jest aromatyczny, smaczny i wygląda bardzo apetycznie.Nadmiar obowiązków i stres mogą doprowadzić do tego, że wieczorem trudno jest nam zasnąć. Zamiast się zrelaksować, analizujemy bowiem wydarzenia z dnia i ponownie dostarczamy sobie adrenaliny. Jak można sobie pomóc z tym problemem? Dobrym, bo naturalnym sposobem jest sięgnięcie po napój, który zmniejsza stres i pomaga w zasypianiu. Jest nim moon milk, czyli mleko księżycowe. Przyrządza się je na bazie mleka, przypraw i innych, naturalnych dodatków. Ma właściwości wyciszające, zmniejsza też ryzyko wystąpienia nowotworów.
Deser budyniowy z truskawkami, herbatnikami i kakao to rewelacyjna niespodzianka dla najbliższych. Jako foremki użyj pustego kartonu po mleku, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Poznaj przepis na słodki deser budyniowy z kartonu po mleku.Puste kartony po mleku zawsze lądują w koszu. Możesz jednak dać im drugie życie i przygotować z ich pomocą wyjątkowo prosty i zjawiskowy deser, który posmakuje każdemu łasuchowi. Wystarczy, że z pojemnika po mleku wytniesz jedną ściankę i zrobisz małą foremkę, do której przełożysz przepyszną masę.Deser budyniowy z dodatkiem kakaowych herbatników, świeżych truskawek i prawdziwego kakao aktualnie podbija internet. Lekkie, słodkie ciastko z dodatkiem ciasteczek i przełamane owocami to absolutny hit tej wiosny, koniecznie musisz spróbować.
Mleko w proszku dawniej należało do najważniejszych produktów w kuchennej spiżarni, wszak dostęp do świeżego mleka mógł być utrudniony. Jeśli szykujesz się na przyjęcie gości, lecz nie zdążyłeś zrobić żadnego deseru, wykorzystaj ten smaczny proszek. Przy jego pomocy zrobisz w błyskawicznym tempie łakoć, którym ugościsz każdego łakomczucha. Mleko w proszku nie jest dzisiaj tak popularne, jednak zawsze warto mieć pod ręką, chociażby jedno opakowanie. Przydaje się bowiem w sytuacjach awaryjnych, kiedy trzeba reagować na niezapowiedzianą wizytę. Deser z mleka w proszku jest banalny w wykonaniu, szybki i, przede wszystkim, wyjątkowo tani. W połączeniu z doskonałym smakiem słodyczy ciężko o coś smaczniejszego.
Jak zrobić naleśniki bez jajek? Nie ma nic prostszego, a naleśniki wyjdą delikatne i elastyczne. Doskonałe w zestawieniu ze słodkimi i wytrawnymi dodatkami. Nasz przepis z pewnością będziecie mogli wykorzystać w sytuacjach awaryjnych albo wtedy, gdy z jakichś powodów nie możecie jeść jajek. Klasyczne ciasto na naleśniki robi się, mieszając mąkę, jajka i mleko. Jednak możliwości modyfikacji tego składu jest naprawdę wiele. Tak naprawdę każdy składnik da się zastąpić innym, a niekiedy nawet go pominąć. Tak jest na przykład z jajkami, które jak się okazuje, wcale nie są konieczne, by usmażyć dobre naleśniki.
Macie ochotę na oryginalny, poranny posiłek? Przygotujcie wiosenny omlet ze szczawiem. Wasze śniadanie będzie sycące i odświeżające dzięki połączeniu pożywnych jajek i kwaśnego warzywa. Zrobicie je błyskawicznie, wystarczy, że wcześniej wybierzecie się na krótki spacer.Młode listki szczawiu pojawiają się, gdy tylko zrobi się trochę cieplej. Zwykle na przełomie kwietnia i maja. Można je spotkać w przydomowych ogródkach, na łąkach i polanach. Oczywiście nie należy zbierać szczawiu w pobliżu ruchliwych ulic, bo będzie zanieczyszczony. Bez problemu kupicie go również na bazarkach.Przygotowanie omleta ze szczawiem jest bardzo proste. Wystarczy przesmażyć listki, zalać je masą jajeczną i usmażyć. To połączenie jest nie tylko smaczne, ale też korzystne dla naszego zdrowia. Jajka neutralizują bowiem działanie kwasu szczawiowego zawartego w zielonych liściach.
Szukacie inspiracji na coś oryginalnego, prostego i pysznego? Przygotujcie obłędne racuchy z rabarbarem. Warto po niego sięgnąć właśnie teraz, ponieważ pyszna roślina zagościła już na stoiskach z warzywami. Racuchy z dodatkiem rabarbaru mają wyrazisty, kwaskowy smak, możesz je podać na podwieczorek, śniadanie czy kolację. Przekonasz się, że każdy z domowników będzie błagał o dokładkę.Gdy nie masz pomysłu, co zrobić do jedzenia, gdy masz braki w zapasach, gdy nie masz czasu na pichcenie — co wtedy robisz? Większość osób odpowie, że bierze się za przyrządzenie racuchów. Te lubią wszyscy i można je zrobić z niewyszukanych składników. Wielu zwolenników mają racuchy z dodatkiem owoców. Owoce bowiem wzbogacają ciasto smakowo, dodają mu też przyjemnej wilgotności. Zwykle do ciasta na racuchy dodaje się jabłka, ale można też śliwki czy truskawki. A o tej porze szczerze polecamy rabarbar. Jego wyrazisty, kwaśny smak doskonale będzie się komponował z posypką z cukru pudru.
Dziś, 28 kwietnia obchodzony jest Dzień Sera Camembert. A czy wiesz, że uwielbiany ser możesz przygotować samodzielnie? Sięgnij po mleko, śmietankę i kilka dodatków, a staniesz się domowym producentem miękkiego sera porośniętego białą pleśnią. Ser camembert jest jednym z bardziej rozpoznawalnych, francuskich specjałów. Receptura na niego została opracowana we wsi Camembert, w Normandii w 1791 roku. Ser ten charakteryzuje się miękkim, sprężystym, kremowym wnętrzem i skórką porośniętą delikatną, białą pleśnią. W miarę dojrzewania jego brzegi upłynniają się, a zapach robi się coraz wyraźniejszy. Camembert ma kształt krążka o masie ok. 250 g, jest pakowany w papier, a potem w pudełko. Właśnie dziś jest jego obchodzony jego dzień. Warto więc zjeść kawałek sera camembert na przekąskę, a może nawet nastawić własny wyrób?
Macie ochotę na zdrowe i pyszne śniadanie? Proponujemy puszystą jajecznicę bez tłuszczu. Mamy najlepszy patent na jej przygotowanie. Nie będzie wam potrzebna ani kropla oleju, ani odrobina masła. Dzięki temu poranny posiłek dostarczy wam energii bez zbędnych kalorii.Jajecznica to jedno z prostszych dań, jakie można przyrządzić z jajek. Jednak można ją przygotować na wiele sposobów. Zwykle smaży się ją na maśle lub oleju, dodaje trochę boczku lub szynki. Za sprawą tych dodatków jajecznica zamienia się w bardzo kaloryczne danie. Jeśli jednak chcecie wyciągnąć z jajek, tylko to, co najlepsze, a więc ich odżywcze składniki, zrezygnujcie z dodawania tłuszczu. Zapraszamy was na poranną jajecznicę na parze. Będzie puszysta i lekka dla żołądka.
Wiecie, jak zrobić oryginalną bawarkę? Przygotujcie ją według naszych zaleceń, a przekonacie się, że herbata z mlekiem nigdy nie była smaczniejsza. W zasadzie wystarczy wlać do intensywnego naparu podgrzane mleko. Sprawdźcie jednak, na co warto zwrócić uwagę.Bawarka to napój, o którym z pewnością słyszały wszystkie młode matki. Mamy i babcie zalecały im bowiem zawsze, by piły herbatę z mlekiem w okresie karmienia dziecka. Napój ten miał zwiększyć laktację. Jak się jednak okazuje, mlekotwórcze działanie bawarki nie zostało udowodnione naukowo. Co nie przeszkadza piciu herbaty z mlekiem ze względów smakowych. Za ojczyznę bawarki uznaje się Francję, jednak największą popularnością napój ten cieszy się dziś w Anglii. Pija się go głównie ze względów smakowych, dodając do mleka herbatę lub odwrotnie.
Kawa jest pobudzającym napojem, po który chętnie sięga wielu smakoszy. Część z nas wybiera wersję bez mleka. Dobrze, jeśli decyzja ta wynika wyłącznie z preferencji smakowych. Mitem bowiem jest, że dodanie mleka pozbawia napar cennych właściwości. O czym jeszcze warto pamiętać? Kawę często pijemy o poranku. Pisaliśmy już o tym, jaka ilość napoju jest bezpieczna dla zdrowia i z jakich dodatków lepiej zrezygnować. Badania pokazały, że mleko nie jest jednym z nich. Okazało się bowiem, że wcale nie ma negatywnego wpływu na dobroczynne właściwości kawy.
Mazurek wielkanocny z mlekiem w proszku i czekoladą to pomysł na wyśmienite, świąteczne ciasto. Mazurek z polewą czekoladową i dekoracją z migdałów, suszonych moreli i orzechów włoskich jest pysznym i pięknym, wiosennym ciastem, którego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Sprawdź, jak zrobić mazurek wielkanocny z mlekiem w proszku, który w porównaniu do zwykłego mleka, daje znacznie lepszą chrupkość.Mazurek wielkanocny to tradycyjne ciasto, które podobnie jak babka wielkanocna, jest już symbolem świąt. Kruche ciasto z rantami, aksamitny, słodki krem i dekoracja w kształcie kwiatów lub bazi to niezwykły deser do kawy po wielkanocnym obiedzie. Masę z mleka w proszku przygotujesz błyskawicznie, mleko w proszku doskonale zagęszcza masę, która z dodatkiem całej tabliczki czekolady wprost rozpływa się w ustach, jest bardzo aksamitna. Ciasto po wyrobieniu koniecznie wstaw do lodówki na godzinę, a przed samym pieczeniem nakłuj widelcem i posmaruj rozmąconym jajkiem. Nakłucie ciasta sprawi, że masa się nie wybrzuszy pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki jajku natomiast ciasto będzie pięknie zarumienione.Szukasz pomysłu na mazurek wielkanocny? Doskonałą propozycją jest również mazurek z kremem budyniowym i owocami, a także tradycyjne ciasto z masą kajmakową.
Często przyrządzacie schabowe? Poznajcie patent Kuronia na soczyste kotlety schabowe. Jesteśmy przekonani o tym, że jego trick z liściem laurowym zachwyci każdego. Tak przygotowane kotlety będą pełne smaku i aromatu i z pewnością posmakują całej rodzinie. Choć przed smażeniem kotlety schabowe wystarczy tylko rozbić i oprószyć przyprawami, to jednak warto je zamarynować. Dzięki temu mięso będzie smaczniejsze, bardziej kruche i soczyste. W czym zamarynować mięso na kotlety? Popularna jest marynata z mleka i cebuli, ale Jakub Kuroń poleca ciekawą marynatę z dodatkiem przypraw.
Mleko jest kolejnym produktem podstawowym, którego ceny rosną. Mimo że nie wyobrażamy sobie dnia bez szklanki tego produktu, będzie on coraz trudniej dostępny. Według ekspertów tendencja wzrostowa utrzyma się nawet do końca bieżącego roku. Eksperci z Credit Agricole podają, że ceny wzrosły do naprawdę wysokiego poziomu. Tak drogo jeszcze nie było. Niedawno hektolitr mleka w skupie kosztował aż 184 zł. Prognozy nie są optymistyczne — do końca bieżącego roku cena ta może wzrosnąć nawet do 200 zł za jednostkę produktu.
Co zrobić na śniadanie? A może obłędnie puszystą jajecznicę na mleku? Jest szybka do przygotowania i znika z talerzy w mgnieniu oka. Swą soczystość zawdzięcza jednej prostej sztuczce, a mianowicie wybiciu jajek na patelnię z odrobiną mleka. Oto dokładny przepis.Jaką jajecznicę lubicie najbardziej? Lekko ściętą czy dobrze wysmażoną? A może lekką i puszystą? Jeśli jesteście wielbicielami tej ostatniej, mamy dla was świetny przepis. Jego tajemnicą jest niewielki dodatek mleka. Mleko w połączeniu z jajkami tworzy lekką mieszankę, która nie ścina się do końca i pozostaje soczysta. Mleko dodaje też jajecznicy lekkości i aksamitności. Dzięki niemu do jajecznicy nie dodaje się tłuszczu. Koniecznie przetestujcie ten przepis.
Majonez jest sosem, po który często sięgamy. Zamiast kupować specjał w sklepie, przyrządźcie go w domu. Nasz nowy przepis pozwoli wam cieszyć się niezwykłym smakiem dodatku nawet wtedy, gdy okaże się, że jajka już się skończyły. Sprawdźcie koniecznie. Majonez tradycyjnie przyrządza się z jaj, lecz nie każdy może je włączyć do swojej diety. Weganie i alergicy na szczęście mogą korzystać z pysznych alternatyw tego rarytasu. Z przepisu, który wam dziś zdradzimy powstanie sos, który smakiem i konsystencją dorówna tradycyjnemu dodatkowi do kultowej jarzynowej. Spróbujecie?
Szukacie pomysłu na obiad? Proponujemy kotlety z piersi kurczaka marynowane w jogurcie. Wychodzą obłędnie soczyste, co jest zasługą wyjątkowej mieszanki składającej się z mleka, jogurtu i przypraw. Wystarczy namoczyć w niej płaty mięsa, a potem je usmażyć. Kotlety wyjdą pyszne jak nigdy.Filet z piersi kurczaka jest niezwykle delikatnym i wszechstronnym mięsem. Doskonale nadaje się do pieczenia, gotowania i smażenia. Świetnie smakują przygotowane z niego kotlety. Potrafią być kruche, miękkie i soczyste. By jednak mieć pewność, że takie wyjdą, warto je wcześniej zamarynować. W czym? Doskonale w roli marynaty sprawdzi się jogurt naturalny z dodatkiem mleka i przypraw.
Pamiętasz jeszcze przysmak ze zdjęcia? Mamy przepis na kultowe mleko skondensowane rodem z PRL-u. Ten prawdziwy rarytas zrobisz z dwóch składników. Kilka łyżeczek zjesz ze smakiem na osłodę, resztę wykorzystasz do przygotowania wyśmienitych ciast i deserów.W PRL-u niełatwo było o rarytasy, a tym bardziej o słodkości. Jednak dzięki kreatywności powstało wiele przysmaków, które cieszą podniebienia do dziś. Tak właśnie było z mlekiem skondensowanym. Powstało z mleka, które było długo gotowane z cukrem. Im dłużej było gotowane, tym miało większą gęstość i ciemniejszy kolor. Można je było jeść łyżeczką lub wykorzystać do przygotowania niepowtarzalnych naleśników, gofrów i ciast. Przekonajcie się, jak łatwo zrobić mleko skondensowane.