Początkowo podatek cukrowy wzbudzał wiele obaw. Nie da się ukryć, że smakosze często sięgają po słodkie napoje. Oczywiście nie są one najzdrowsze i lepiej nie pijać ich codziennie. Podatek cukrowy zmotywował producentów napojów słodzonych do działania.
Biedronka próbuje dostarczyć swoim klientom jak najwięcej ciekawych rabatów, promocji i obniżek, które pozwalają im kupować ulubione produkty w niskich cenach. Jutro, czyli 25 kwietnia, obowiązuje niedziela handlowa, a więc jest to doskonała okazja do skorzystania z możliwości, którą oferuje sieć. Polacy mają ogromny wybór w kontekście miejsc, do których mogą udać się na zakupy, więc sklepy robią wszystko, aby to właśnie ich miejsce zostało wybrane. Trzeba przyznać, że Biedronkę ciężko pokonać i ogłosić lepszą ofertę, dlatego jest to jeden z najczęściej wybieranych przez nas sklepów.
Mięso stanowi bardzo duży element diety Polaków. Praktycznie każdego dnia przygotowujemy schabowe, kotlety mielone, pulpety czy gulasze, których najważniejszym składnikiem jest właśnie mięso. Z tego powodu plany UE mogą zaskoczyć fanów mięsnych potraw. Produkcja mięsa, według unijnych analiz, odpowiada za około 18% gazów cieplarnianych wytwarzanych przez całą ludzkość. Co więcej, taka ilość gazów jest nawet większa od tych, które wydzielają środki transportu napędzane paliwami kopalnymi. Ekolodzy, w ramach ograniczania emisji, planują ograniczyć promocję mięsa.
Carrefour to jedna z bardziej popularnych sieci sklepów spożywczych i marketów w Polsce. Od 2013 roku, w ramach programu “Stop Marnotrawstwu”, sieć wprowadza rozwiązania, które mają zmniejszyć marnowanie zasobów dostępnych na naszej planecie. Butelki z kaucją są sporym problemem w Polsce. Często klienci mają problem z oddaniem ich na kaucję u sprzedawców nawet po okazaniu paragonu. Dzięki inicjatywie Carrefoura może się to szybko zmienić, ponieważ pokazuje ona, że jest całkowicie wykonalne.
Po uwielbianych napojach przeważnie pozostają nam puste butelki. Wiele osób nie przywiązuje do nich większej wagi i wyrzuca je do śmieci. Okazuje się, że na butelkach możemy dodatkowo zarobić. Wystarczy oddać je do jednego ze sklepów Carrefour.
Na zakupy spożywcze chodzimy bardzo często - dokupienie ziemniaków do obiadu czy napojów wymaga wyjścia z domu. Mimo iż zdecydowana większość klientów nie próbuje wykonywać żadnych przekrętów i uczciwie podchodzi do zakupów, tak pewna część ma niekiedy bardzo sprytne metody. Kasjerzy w sklepach spożywczych twierdzą, że najczęściej przyłapują ludzi na oszukiwaniu przed świętami, gdy wydatki na jedzenie drastycznie się zwiększają. Choć kamery monitoringu i ochroniarze ciągle lustrują konsumentów, wielu z nich udaje się nie zostać przyłapanym.
Zakupy spożywcze to podstawa każdego człowieka - wiele osób robi je każdego dnia, a niektórzy decydują się na jednorazowe zakupy raz w tygodniu. Jedna z użytkowniczek internetu zszokowała się, gdy okazało się, że za niewielkie zakupy przyszło jej zapłacić ogromną sumę. Pod jej postem rozgorzała wielka dyskusja. Mnóstwo komentujących nie było w stanie przyjąć do wiadomości, że za kilkadziesiąt produktów trzeba zapłacić prawie 200 złotych. Sytuacja zmieniła się, gdy udowodniła kwotę pokazując paragon.
Warzywa wraz z owocami dostarczają naszym organizmom cennych witamin i minerałów, których przyswojenie nie jest możliwe z innych produktów. Dodatkowymi korzystnymi właściwościami jest zazwyczaj niska kaloryczność i zawartość substancji, które pozytywnie działają na ciało człowieka. Wiele organizacji zajmujących się zdrowiem zaleca, aby każdy dorosły człowiek spożywał w ciągu dnia 5 porcji warzyw i owoców. Taka ilość jest jednak nie do osiągnięcia dla wielu ludzi, nie tylko z powodu ich żywieniowych przyzwyczajeń. Niektórzy niedługo nie będą mieli wystarczająco dużo pieniędzy.
Drób stanowi istotną część naszej codziennej diety. Często na obiad decydujemy się przygotować pieczonego kurczaka czy panierowane filety z piersi kurczaka. Naszym głównym motywem jest oczywiście dobry smak, jednak białe chude mięso zawiera niską zawartość tłuszczu, co przekonuje głównie tych na diecie. Jeśli więc uwielbiasz mieć na swoim talerzu tego typu potrawy, mamy dla ciebie złe wieści. Jak podaje portal money.pl, sytuacja drobiu w Polsce jest katastrofalna, więc jego ceny i możliwość zakupu już niedługo mogą być znacznie zmienione - kurczaki podrożeją i staną się słabo dostępne.
Tesco posiada bardzo dobrze rozwinięty system sprzedaży internetowej, który, choć w Polsce nie jest tak popularny, w Wielkiej Brytanii urósł do ogromnych rozmiarów. Mnóstwo klientów, szczególnie w dobie pandemii, korzysta z wygodnych dostaw żywności bez wychodzenia z domu. Taki sposób robienia zakupów jest nie tylko wygodny - dzięki braku potrzeby wychodzenia z domu i mniejszej liczby pracowników obsługujących produkty, jest również bardziej bezpieczny. Istnieje bowiem mniejsze ryzyko zakażenia poprzez kontakt z chorą osobą.
Sieć sklepów Biedronka jest uznawana przez wielu klientów za najtańszą. Lata akcji marketingowych, które pozwalały sądzić, że produkty portugalskiej firmy kosztują najmniej, sprawiły, że w świadomości Polaków to właśnie placówki z logiem biedronki są najczęstszym wyborem na robienie zakupów. Jak pokazują badania ASM Sales Force Agency, prawda jest inna, lecz Biedronka ciągle zachowuje miejsce w pierwszej trójce najbardziej opłacalnych sklepów. W lutym najmniej za podstawowe produkty płaciliśmy w Lidlu, lecz w marcu wybiła się inna firma.
Zakaz handlu dotyczy wszystkich sklepów spożywczych w Polsce - w prawie każdą niedziele, z wyłączeniem kilku wyjątków, sklepy, w których właściciel nie może osobiście stanąć za kasą, muszą zostać zamknięte. Decyzja o wprowadzeniu zakazu nie spodobała się jednak handlowcom, którzy znajdują sposoby na obchodzenie go.Ci wielokrotnie wskazywali, że zakaz handlu nie wnosi niczego pozytywnego, a pandemia dodatkowo zwiększyła negatywne skutki wprowadzonego prawa - klienci zmuszeni są robić zakupy w piątek czy sobotę, co zwiększa tłumy w sklepach i może wpływać na zwiększoną ilość zakażeń.
Szparagi wykorzystywane są w kuchni od 5 tysięcy lat, więc historia tego warzywa jest długa i bogata - przedstawienia szparagów można znaleźć w dziełach antycznej Grecji czy Egiptu. Dzisiaj największą popularnością cieszą się w Niemczech. Na przestrzeni wieków stanowiły afrodyzjak przeznaczony głównie dla mężczyzn. Obecnie najczęściej stanowi zwykły dodatek do obiadu. Niestety, fani tego warzywa nie będą zachwyceni w tym roku, bo choć sezon właśnie się rozpoczął, to cena za kilogram szparagów poraża.
Wzrost cen jedzenia towarzyszy nam już od jakiegoś czasu. Fakt postanowił sprawdzić o ile podrożały podstawowe produkty żywnościowe, które często goszczą w naszych sklepowych koszykach. Okazuje się, że na 26 artykułów aż 9 kosztuje więcej niż przed świętami.
Ceny żywności odbijają się na naszych zasobach finansowych. Czasami winę ponoszą nowe podatki. Przykładem jest, chociażby wzrost cen słodzonych napojów. Aktualne zagrożenie epidemiologiczne może doprowadzić do drożyzny w sklepach spożywczych.
Majówka przez wiele lat była czasem, podczas którego Polacy wyjeżdżali na długi weekend na wieś, nad jezioro czy w góry, aby odpocząć od miastowego zgiełku, czy pogrillować wraz z rodziną i znajomymi. Niestety, tym razem prawdopodobnie nie będzie nam to dane. Jak podaje portal money.pl, obecne obostrzenia prawdopodobnie zostaną utrzymane na najbliższe 2 tygodnie - oznacza to, że lokale gastronomiczne nie będą mogły zostać otwarte na czas majówki. Takie doniesienia są szczególnie niepokojące dla przedsiębiorców, wszak dodatkowy zastrzyk gotówki bardzo by im się przydał.
Restauracja Roberta Lewandowskiego ulokowana została w historycznym zabytku, dlatego deweloper Echo Investment, podczas gruntownej przebudowy terenu, dostał nakaz zachowania budynku w stanie nienaruszonym. Obecnie kończą się pracę renowacyjne. Robert Lewandowski, wraz z Jerzym Krzanowskim, jednym z najbogatszych Polaków i Jackiem Trybuchowskim, byłym członkiem zarządu AmRest, są właścicielami restauracji, która zajmuje całą czteropiętrową warzelnię. 3 pierwsze poziomy przeznaczone zostaną na lokal gastronomiczny, a ostatni 4 poziom stanie się przestrzenią eventową.
Bon gastronomiczny może sprawić, że Polacy będą w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy na jedzenie - jego wartość ma wynosić 400 złotych. Niestety istnieje pewien haczyk, przez który większość z nas nie będzie mogła go wykorzystać. Wszystko zależy od decyzji pracodawcy. Branża gastronomiczna jest w wyjątkowo złej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa oraz rozwiązań rządu, które mają jej przeciwdziałać. Właściciele restauracji i innych lokali gastronomicznych mają ogromne straty i wielu z nich musi zamykać swoje biznesy.
Lidl pozwala swoim klientom na niesamowite oszczędności, które możliwe są tylko w niemieckiej sieci sklepów. Tania sobota daje nawet 52% obniżki cen, co jest zdecydowanie wyjątkową ofertą. Dzięki niej kupisz chociażby tani schab oraz pyszne truskawki. Sieć Lidl musi cały czas dodawać kolejne promocje, ponieważ konkurencja na rynku sklepów jest ogromna. Utrzymanie stałych konsumentów również wymaga ogromu pracy, stąd oferowane są poniższe rabaty dla wszystkich. Niektóre są tak dobre, że ciężko przejść obok nich obojętnie.
Już chyba każdy z nas zauważył, że z miesiąca na miesiąc zwykłe zakupy spożywcze stają się coraz droższe. Jednak ciężko o bardziej jaskrawy przykład niż zwyczajna, czerwona papryka. Użytkownik serwisu wykop na codziennych zakupach przeżył nie lada zdziwienie, gdy zobaczył ile kosztuje zaledwie jedna papryka w markecie Auchan, który uchodzi przecież za jeden z najbardziej korzystnych pod względem cen.
Po świętach raczej niewielu z nas narzeka na nadmiar pieniędzy, dlatego dobrze móc nieco oszczędzić na cotygodniowych zakupach. Lidl i Biedronka wyszły na przeciw oczekiwaniom klientów i przestawiły właśnie ofertę promocyjną. Warto pamiętać, że bez względu na wybrany sklep, bardzo korzystne jest posiadanie kart lojalnościowych takich jak Moja Biedronka czy aplikacja Lidla. Dzięki nim zakupy są jeszcze przyjemniejsze i posiadamy dostęp do większej ilości promocji i obniżek cen.
Restauracje Magdy Gessler znane są w całej Polsce. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym i popularnym lokalem jest "U Fukiera", który przez wielu uznawany jest za flagową restaurację Gessler. Mnóstwo osób z pewnością zastanawia się, ile można zarabiać u znanej restauratorki. Każdy, kto chce rozpocząć swoją karierę kucharza, musi liczyć się z ogromną ilością pracy, za którą często nie dostaje się zbyt dużego wynagrodzenia. Doskonale pokazują to słowa Marcina Kowalskiego, który pracował w jednej z restauracji Magdy Gessler.
Od paru lat coraz więcej sieci sklepów decyduje się na zaprzestanie sprzedawania jajek z chowu klatkowego. Głównymi argumentami jest chęć ochrony środowiska naturalnego, jak i próba polepszenia bytowania zwierząt hodowlanych, które obecnie mają często niehumanitarne warunki życia. Biedronka i Lidl są w czołówce wybieranych przez Polaków sklepów spożywczych, dlatego podejmowane przez nich działania często zachęcają innych przedsiębiorców do podobnych operacji. Wycofywanie jajek z chowu klatkowego jest dobre dla kur i naszego zdrowia, jednak istnieje szansa, że jajka podrożeją.
Biedronka stara się dostarczyć swoim klientom jak najwięcej ciekawych rabatów, promocji i obniżek, które pozwalają im kupować ulubione produkty w niskich cenach. Od jutra, czyli 6 kwietnia, obowiązuje najnowsza gazetka - konsumenci mogą liczyć na tanie mięso czy owoce. Dyskonty w Polsce toczą nieustanny bój o klientów. Nowych próbują pozyskiwać poprzez tańsze zestawy czy vouchery, z kolei stali klienci często mają możliwość wykorzystania kart lojalnościowych - te nierzadko pozwalają na płacenie jeszcze mniejszych sum.
Bon gastronomiczny jest pomysłem rządu, który ma pomóc branży gastronomicznej przetrwać obostrzenia, wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. Prace nad wprowadzeniem bonu ciągle trwają, jednak znane jest już kilka szczegółów, które pozwalają zobaczyć, jak miałby on wyglądać. Branża gastronomiczna jest jedną z najbardziej dotkniętych przez decyzje rządu oraz światową sytuację. Przedsiębiorcy posiadające restauracje często muszą zamykać swoje biznesy z powodu zbyt niskich przychodów lub opłat naliczanych tak jak przed pandemią.
Sklepy spożywcze w czasie pandemii mają znacznie utrudnioną pracę, w porównaniu do czasów sprzed ryzyka zakażeniem COVID-19. Mimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń do 9 kwietnia, sieci sklepów próbują ułatwić zakupy swoim klientom. Dlatego w Wielką Sobotę większość z nich będzie otwarta. Nie obejdzie się jednak bez zmian w godzinach pracy, z powodu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Wynika z niej, że w Wielką sobotę placówki sklepów spożywczych mogą być otwarte najpóźniej do godziny 14:00. Niestety, kilka z nich zamknie się wcześniej.
Sytuacja, w której znalazły się restauracje, z pewnością nie należy do najlżejszych. Przechadzając się ulicami miast nietrudno zauważyć, że wiele lokali gastronomicznych przegrało batalię z obostrzeniami i zdecydowało się na stałe zakończenie działalności. Czy są jakieś szanse na wyjście z tego kryzysu?
Produkcja mięsa nie jest neutralna dla środowiska. Wielu ekspertów wskazuje, że hodowla zwierząt odpowiada za ok. 18 procent gazów cieplarnianych, jakie generuje nasza cywilizacja. Najgorsza pod względem ekologicznym, jest produkcja wołowiny. Mimo wszystko Polacy uwielbiają jeść mięso - duża część Polaków nie wyobraża sobie, że w ciągu dnia nie zjedzą przynajmniej jednego posiłku z mięsem. Czy czeka nas kolejna podwyżka cen, spowodowana wprowadzeniem zupełnie nowego podatku od mięsa?