Wołowina po burgundzku to prawdziwy przysmak kuchni francuskiej. Aromatyczna wołowina w mięsno-warzywnym sosie, podana z bagietką pszenną i czerwonym winem to prawdziwa uczta dla każdego smakosza. Wołowinę po burgundzku przygotujesz zarówno na rodzinny obiad, jak i większą uroczystość. Poznaj przepis na wołowinę po burgundzku.Wołowina po burgundzku to jednogarnkowe i proste danie o doskonałym smaku i wyraźnym aromacie. Potrawa oryginalnie przygotowywana jest z polędwicy, jednak możesz zastąpić ją tańszą ligawą lub pręgą. Te części mięsa wołowego również są pozbawione kości i są bardzo delikatne.Wołowina jest jednym z najlepszych rodzajów mięs. Jest wyraźna w smaku, aromatyczna i przygotujesz z niej wiele pysznych dań dla całej rodziny, między innymi policzki wołowe, steki, dodasz do rosołu. Wołowina po burgundzku jest tak miękka i delikatna, że aż rozpływa się w ustach. Danie ugotuj na bulionie wołowym, który dodatkowo wzmocni jego smak.
Gulasz wieprzowy jest spełnieniem marzeń każdego fana mięsnych potraw o intensywnym smaku i dużych właściwościach sycących. Wystarczy już jedna miska, aby poczuć się pełnym po posiłku. Duża ilość wieprzowiny w gęstym sosie idealnie wpisuje się w rozgrzewający zimowy obiad po całym dniu pracy. Gulasz wieprzowy jest w Polsce bez wątpienia najpopularniejszym gulaszem. Łatwo dostępna wieprzowina, która jest uwielbiana przez Polaków, a także niewielki wysiłek konieczny do ugotowania gulaszu zachęca nas do częstego pichcenia tego dania. Aby gulasz stał się delikatny, a każdy kawałek mięsa rozpływał się w ustach, należy upewnić się, że kupiło się mięso dobrej jakości. Do gulaszu najlepiej sprawdza się łopatka czy karkówka - mają odpowiednią proporcję tłuszczu do mięsa, co nadaje im soczystości oraz pełni smaku.
Wielu smakoszy nie może odmówić sobie delikatnego mięsa wołowego. Domowe zrazy są doskonałym pomysłem na sycący, niedzielny obiad, a podać je można na wiele sposobów. Spróbujcie i przekonajcie się, że wysiłek włożony w przygotowanie zaowocuje przepysznym daniem. Zrazy wyjdą idealnie, jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu na duszenie. Zrazy wołowe są dość pracochłonną potrawą, lecz smakują wyśmienicie. Soczyste mięsne kąski doskonale skomponują się z kapustą modrą lub buraczkami zasmażanymi. Podajcie do nich kaszę gryczaną lub kluski śląskie, a wasi goście będą zachwyceni.
Gulasz w kociołku z mięsem to pomysł na wyjątkowe, niecodziennie danie, idealne na rodzinny obiad lub spotkanie z przyjaciółmi. Duszona nad ogniem wołowina z warzywami nabiera doskonałego smaku, jest miękka i rewelacyjnie doprawiona. Sprawdź, jak zrobić gulasz w kociołku z mięsem.Węgierski gulasz w kociołku z mięsem jest esencjonalnym, pożywnym daniem, które zachwyci zarówno domowników, jak i gości swoim wyjątkowym, głębokim smakiem. Wystarczy, że zagospodarujesz odrobinę miejsca na ognisko i już możesz stać się mistrzem polowej kuchni. Kociołki szybko się nagrzewają, dlatego też przed duszeniem mięsa i ustawieniem go wyżej nad słabszym ogniem, co jakiś czas mieszaj i sprawdzaj poziom wywaru, aby potrawa się nie przypaliła. Gulasz mięsny będzie najsmaczniejszy, kiedy przygotujesz go na domowym smalcu. Tłuszcz zwierzęcy ma wysoką temperaturę dymienia i jest bardzo aromatyczny, dlatego doskonale sprawdza się do przygotowywania tego typu dań. Kuchnia węgierska słynie z mięsnych, pożywnych dań. W tym artykule dowiesz się, jak przygotować najlepsze placki po węgiersku z mięsnym gulaszem.
Szukasz pomysłu na pożywną zupę w sam raz na chłodne dni? Może przygotujesz rozgrzewające i aromatyczne flaki z imbirem? Z pewnością posmakują dorosłym, sprawdzą się na uroczystym obiedzie i domówce. Doskonale nadają się też do odgrzewania.Flaki to chyba najbardziej znana potrawa przyrządzana z żołądków. Ma ona specyficzny aromat i smak, o których stanowią nie tylko same podroby, ale też bulion i dodane do niego przyprawy. Flaczki dobrze jest przyprawić majerankiem, bo stają się wtedy lżej strawne. Doskonale pasuje też do nich imbir i ostra papryka. Dzięki nim zupa ta świetnie rozgrzewa.
Stek wołowy z polędwicy, antrykotu czy rostbefu to jedno z najsmaczniejszych mięs, jest delikatny, aromatyczny i soczysty. Przygotowanie steka i jego smażenie wymaga zachowanie kilku zasad, aby mięso nie było twarde i spalone. Sprawdź, jak przygotować i jak i ile smażyć stek, aby był doskonały w smaku, jak z najlepszej restauracji.Wysokogatunkowa wołowina smażona na patelni grillowej to prawdziwa uczta dla każdego miłośnika mięsa. Nieumiejętne przygotowanie i smażenie steka skutkuje jednak spaleniem, a mięso zamiast soczyste i delikatne będzie twarde jak podeszwa buta.Steki wyjmij z lodówki godzinę przed smażeniem, aby nabrało odpowiedniej temperatury. Mięso umyj, dokładnie osusz ręcznikiem papierowym, aby nie pryskało podczas smażenia. Steki oprósz solą, jednak doprawianie pieprzem zostaw na później. Oprószenie mięsa pieprzem sprawi, że pieprz przypali się do patelni i zmieni smak wołowiny. Steki smakują doskonale z ziemniakami pieczonymi w mundurkach, masłem czosnkowym i sałatką ze świeżych warzyw. Jeśli szukasz pomysłu na wykwintny obiad- tu poznasz przepis na steki wołowe z sosem bearnaise i szparagami.
W sosie pomidorowym i z ryżem? Gołąbki nie zawsze były tak przyrządzane. Ponad 100-letni przepis na tę potrawę nie tylko pomija ziarnisty dodatek, ale też zawiera charakterystyczną dla kotletów mielonych kombinację jajka i namoczonej w mleku bułki. Nie dodajemy w nim też przecieru pomidorowego, dzięki czemu smak kapusty i mięsa wybrzmiewa w pełni. Dajcie się skusić wiekowej metodzie, a być może nie wrócicie już do znanego sposobu podawania tej potrawy. W wielu domach sos pomidorowy w gołąbkach zawsze występuje — niezależnie od tego, czy potrawa jest pieczona, czy też nie. A gdyby tak z niego zrezygnować i kapuściane rolady poddusić na patelni? Masa mięsna z dodatkiem bułki będzie zwarta, a dzięki prostym trikom zawijasy nie rozpadną się. Spróbujcie i odkryjcie prawdziwie tradycyjne gołąbki.
Flaczki są jedną z pożywniejszych, polskich zup. Gotuje się je na rosole, dodaje sporo warzyw i przypraw, dzięki którym zyskują głęboki smak. Dziś zapraszamy was na nietypowe i pyszne flaczki wołowe w pomidorach. Są jeszcze pełniejsze smakowo i pożywniejsze, a do tego wartościowsze. Choć nie każdy skusi się na flaczki, to jednak ci, co już ich spróbowali, chętnie do nich wracają. Ta zupa z dodatkiem podrobów jest bowiem nie tylko pożywna, ale też smaczna. Dodatek pomidorów doskonale podkręca jej smak. Zupa staje się też gęściejsza, więc nie koniecznie potrzebuje już zasmażki. Także same plusy.
Sanepid wydał wczoraj pilne ostrzeżenie. W jego wyniku uwielbiany produkt znika ze sklepowych półek. Chodzi o partię tatara wołowego, w którym wykryto obecność bakterii Salmonella spp. Więcej szczegółów dowiecie się z naszego materiału. Główny Inspektorat Sanitarny wydaje ostrzeżenia publiczne, tak często jak tylko wymaga tego sytuacja. Reaguje na informacje przekazane przez producentów, jednostki Inspekcji Weterynaryjnej czy oddziały Sanepidu odnośnie zagrożeń ze strony produktów spożywczych. Ma to na celu ustrzec jak największą część społeczeństwa, konsumentów przed szkodliwym działaniem takiej żywności.
Placki ziemniaczane po węgiersku to pomysł na wyjątkowo pożywne i smaczne danie dla całej rodziny. Gęsty gulasz wołowy z delikatnymi, ale chrupiącymi placuszkami i śmietaną smakuje rewelacyjnie. Poznaj prosty i sprawdzony przepis na placki ziemniaczane po węgiersku.Placki ziemniaczane po węgiersku to świetna opcja obiadowa, która posmakuje nawet największym niejadkom i miłośnikom placków z cukrem. Gulasz ugotuj na wołowinie, aby miał mocny, mięsny smak i aromat. Do przygotowania gulaszu niezbędny będzie bulion warzywny lub drobiowy, najlepiej ugotowany dzień wcześniej.Do placków ziemniaczanych zawsze wybieraj ziemniaki zeszłoroczne, ponieważ zawierają więcej skrobi i nie będą wodniste. Najlepiej sprawdzą się ziemniaki typu B lub C, czyli mączne odmiany, takie jak Orlik, Sante, Irys. Placki ziemniaczane przygotowane z tych ziemniaków będą delikatne w środku, chrupiące na zewnątrz i nie rozpadną się podczas smażenia.Placki ziemniaczane przygotuj również w niecodzienny sposób. Tu poznasz przepis na placki ziemniaczane z grzybowym farszem, doskonałe na obiad i pożywną kolację.
Gęsta, pożywna, mięsna, aromatyczna, taka właśnie jest tradycyjna zupa gulaszowa z wołowiny. Przygotowanie tej pysznej potrawy nie jest czasochłonne, a całe danie ugotujesz w jednym garnku. Poznaj przepis na zupę gulaszową z wołowiny, doskonałą na sycący obiad dla całej rodziny.Zupa gulaszowa z wołowiny jest tradycyjną, węgierską zupą o doskonałym, mięsnym smaku i wyjątkowym aromacie. Zupę cechuje duża ilość warzyw i przypraw. Papryka mielona i kmin odgrywa w daniu kluczową rolę, nadając gulaszowi doskonałego smaku. Zupę przygotuj z wołowiny bez kości, szczególnie polecam pręgę wołową.Zupa gulaszowa to proste, jednogarnkowe danie, które posmakuje każdemu mięsożercy. Długie gotowanie wołowiny sprawia, że jest bardzo delikatna i wprost rozpływa się w ustach. Do smażenia i gotowania nie dodawaj soli, ponieważ zamkniesz pory w mięsie i zupa nie nabierze odpowiedniego smaku i aromatu. Gulasz dopraw solą dopiero przez samym podaniem. Jeśli szukasz pomysłu na drugie danie z gulaszem- tu poznasz przepis na idealne placki po węgiersku, miękkie i jednocześnie chrupiące.
Co zrobić z mięsem z rosołu? To pytanie jest często zadawane na forach kulinarnych. Odpowiedź jest prosta- przygotuj pyszne krokiety z mięsem i kapustą kiszoną, które posmakują wszystkim domownikom. Krokiety to również świetny pomysł na świąteczne danie. Poznaj przepis na farsz na krokiety z mięsem i kapustą.Krokiety, niezależnie od tego, czy z farszem mięsnym, warzywnym, z grzybami, jajkiem, zawsze smakują doskonale i świetnie łączą się z barszczykiem czerwonym. Delikatne ciasto naleśnikowe z chrupiącą skórką i pysznym farszem to świetny pomysł na rodzinny obiad, a także na ciepły posiłek podczas świąt i większych uroczystości.Do przygotowania farszu na krokiety wykorzystaj mięso z rosołu. Rosół ugotuj na drobiu z kawałkiem wołowiny, ponieważ wtedy uzyskasz znacznie lepszy, pełniejszy smak. Z mięsa rosołowego przygotujesz również farsz do pierogów i klusek z mięsem.
Policzki wołowe przepisu Okrasy to niezwykle delikatne mięso duszone z warzywami w czerwonym winie. Danie doprawione kardamonem, goździkami, cynamonem i rozmarynem ma niezwykły smak i aromat, a mięso jest tak delikatne, że rozpływa się w ustach. Poznaj przepis na policzki wołowe przepisu Okrasy.Policzki wołowe to pomysł na obiad jak z najlepszej restauracji. Policzki wołowe to danie bardzo wykwintne o wyraźnym smaku wina, warzyw i przypraw. Policzki są jednym z najdelikatniejszych mięs, ponieważ duszone w aromatycznym sosie wprost rozpływają się w ustach. Policzki w ciemnym, aromatycznym sosie, doskonale komponują się z ziemniaczanym puree, puree z dyni, kalafiora, marchewki oraz blanszowanymi warzywami. Policzki świetnie łączą się również z zasmażanymi buraczkami i chrzanem. Sekretem doskonale przygotowanych policzków jest długi proces duszenia w czerwonym winie dobrej jakości.
Krokiety z mięsem są świetnym pomysłem na obiad lub kolację, a także jako danie podczas świąt, większej uroczystości rodzinnej lub wesela. Farsz do krokietów musi być odpowiednio przygotowany, aby był aromatyczny, delikatny i gęsty. Najlepszy farsz do krokietów z mięsem uzyskasz z połączenia drobiu i wołowiny. Sprawdź, jak przygotować farsz do krokietów z mięsem.Krokiety, czyli ciasto naleśnikowe z farszem w chrupiącej panierce, to wyjątkowo smaczne danie. Krokiety z kapustą i grzybami, ruskie, z warzywnym farszem, mięsem.. to, czym nadziejesz krokiety zależy wyłącznie od Ciebie. Wszystkie rodzaje krokietów łączą dwie rzeczy: delikatne, złociste ciasto i barszczyk czerwony, który jest niezbędny do tego typu dań. Przygotowanie farszu do krokietów z mięsem jest dość czasochłonne, ale naprawdę warto zrobić go samodzielnie. Najlepszy farsz uzyskasz, kiedy zrobisz aromatyczny rosół z warzyw, mięsa drobiowego i kawałka wołowiny. Bulion koniecznie dopraw majerankiem. Marchewkę, seler i pietruszkę zmiel później razem z mięsem, następnie podlej odrobiną rosołu, a uzyskasz wilgotny, delikatny i genialny w smaku farsz do krokietów.
Rozmrażanie mięsa z zamrażalnika jest czasochłonne, na co wiele osób nie ma zwyczajnie czasu. Najbezpieczniejszą formą rozmrażania jest zostawienie kawałka na talerzu w lodówce na całą noc, gdzie powoli uzyska wyższą temperaturę. Jeśli jednak spieszy ci się i nie możesz sobie pozwolić na całonocne czekanie, wykorzystaj mikrofalówkę. Mrożenie mięsa jest najlepszą formą konserwowania tego produktu. Bardzo niskie temperatury hamują rozwój bakterii i grzybów, dzięki czemu produkt nie zepsuje się nawet po wielu miesiącach przechowywania. Czasem zdarza się jednak, że zapomni się o wyjęciu mięsa z zamrażalnika przed gotowaniem obiadu, więc jest zamrożone na kość. Poniżej prezentujemy najlepsze metody na uratowanie głównego posiłku dnia, który będzie smaczny i bardzo pożywny.
Bigos jest dobry na wiele okazji. Stawiamy go na świątecznym stole, serwujemy na uroczystościach, chętnie jadamy na co dzień. Doskonale syci i rozgrzewa. Dziś podamy wam babciny przepis na bigos, który jest idealny na zimę. Ugotujcie go w większych ilościach, bo szybko zniknie. Wielką zaletą bigosu jest to, że doskonale nadaje się do odgrzewania. Co więcej, im częściej go podgrzewamy, tym robi się smaczniejszy. Jego składniki bowiem coraz bardziej się przenikają, tworząc przepyszną całość. Ważnym elementem dania jest oczywiście suszona śliwka, która doskonale wpływa na smak bigosu. Ewentualnie możemy ją zastąpić rodzynkami.Bigos warto więc gotować nie tylko od święta. Jest to też dobre danie dla zabieganych. Jak ugotujesz go w weekend, rodzina może się nim cieszyć przez kilka dni. Wyjątkowy przepis na bigosSkładniki:1 kg kapusty kiszonejgarść suszonych grzybówpół niedużej główki kapusty świeżej2 cebule2 łyżki oleju1 kg mieszanych mięs, np. wieprzowiny, wołowiny20 dag kiełbasy10 dag suszonych śliwek3-4 listki laurowepo 4-5 ziaren ziela angielskiego i pieprzukminekmajeraneksól, pieprz
Jeśli marzy ci się posiłek z prawdziwego zdarzenia, przygotuj tradycyjny śląski obiad. Dziś powiemy ci jak krok po kroku przygotować wołową roladę, kluski śląskie i modrą kapustę. Ten ostatni składnik obiadu jest wręcz obowiązkowy, bo doskonale podkreśla smak całości. Kuchnia śląska obfituje w różne pyszności. Jednak trudno ją sobie wyobrazić bez tak sztandarowych dań, jak rolada, kluski śląskie i modra kapusta. Co więcej, te trzy potrawy doskonale ze sobą harmonizują i wzajemnie się dopełniają. Tworzą tym samym nierozerwalny zestaw. Przygotuj je według podanej kolejności, tak by nie wystygły kluski.
Zrazy wołowe są potrawą, która spędza sen z powiek wielu smakoszom. Wystarczy bowiem jeden błąd, a mięso stanie się gumowate. Wołowina dobrze smakuje tylko wtedy, gdy jest krucha i soczysta. Będzie właśnie taka, jeśli gotowanie potrwa wystarczająco długo. Skorzystajcie z naszego przepisu i przygotujcie zrazy tak delikatne, jak nigdy wcześniej. Niejednokrotnie polecaliśmy wam pyszne dania z wołowiny. Z tego mięsa można przygotować między innymi pyszne bitki czy wyjątkowo soczyste mielone. Zrazy znane są również jako rolada śląska. Tę tradycyjną potrawę obiadową, która podana z kluskami śląskimi i modrą kapustą stanowi tzw. śląski obiad, przyrządza się właśnie z wołowiny. Spróbujcie tego niezwykłego połączenia — zaskoczy was bogactwem smaku.
Jeśli jesteście wielbicielami dawnych smaków albo po prostu czasami macie ochotę je sobie przypomnieć, mamy dla was niespodziankę. Zdradzimy wam dzisiaj patent Strzelczyka na zapomniany hit PRL-u. Tak przygotowane danie będzie doskonałe na obiad. Tym zapomnianym daniem jest bryzol. Klasycznie robi się go z polędwicy wołowej. Mięso kroi się w plastry i rozbija. Potem oprósza mąką i smaży. Jednak w ciężkich czasach PRL-u ten wykwintny i drogi kawałek mięsa zastępowano zwykle inną częścią wołowiny. W sumie i dziś polędwica wołowa jest bardzo droga, warto więc skorzystać z patentu Tomasza Strzelczyka, autora vloga Oddasz Fartucha. W PRL-u bryzol zwykle robiono z gorszej jakości wołowego mięsa. Siekano je lub mielono, doprawiano, a potem uformowane kotlety oprószano mąką i smażono. Bryzol serwowano z pieczarkami podduszonymi z cebulą. Obowiązkowym dodatkiem były ziemniaki. Przypomnijmy sobie dzisiaj to danie.
Jeśli myślicie, że szef drogiej restauracji zarabia niemało, to grubo się mylicie. Właśnie ukazało się ogłoszenie luksusowej, londyńskiej restauracji, w której to poszukują doświadczonego pracownika. Stawka, która jest oferowana dla kucharza w restauracji Nusr-Et, jest skandalicznie niska. Wynosi mniej więcej tyle, co cena ziemniaczanego purée znajdującego się w menu tego lokalu.Londyńska Nusr-Et należy do sieci restauracji, których właścicielem jest pochodzący z Turcji Nusret Gökçe. Kucharz ten i rzeźnik znany jest w mediach społecznościowych jako Salt Bae. Jego restauracje słyną z bardzo drogich steków i burgerów.
Jeśli macie ochotę na pyszne danie obiadowe, proponujemy przygotować gulasz. Duszone mięso jest miękkie i rozpływające się w ustach, a sos doskonale wzbogaci smak ugotowanej kaszy czy ziemniaków podanych do obiadu. Zobacz jak przygotować wyśmienity gulasz z dodatkiem kiszonych ogórków.Przygotowanie gulaszu nie jest trudne. Tak naprawdę wystarczy dusić mięso, do czasu, aż będzie wystarczająco miękkie. Niektórzy mają jednak problem z dosmaczeniem gulaszu. Mimo dodanych przypraw sos często jest zbyt delikatny w smaku. Proponujemy dodać do gulaszu 2-3 kiszone ogórki. Wcześniej pokrójcie je w kostkę, a wtedy szybko ich smak przeniknie do gulaszu. Ogórki kiszone pasują do gulaszu wieprzowego i wołowego. Dzięki nim danie będzie wyraziste i naprawdę pyszne.
Dobrze wykonana śląska rolada wołowa to prawdziwy rarytas. Choć jest to danie pracochłonne, warto poświęcić czas i przygotować je na niedzielny obiad. Ich smak was zachwyci. Idealnym dodatkiem do dania są kluski śląskie oraz kapusta modra.
Befsztyk tatarski zwany popularnie tatarem jest przystawką serwowaną na różnych uroczystościach. Jednak jest na tyle prosty do przygotowania, że może pojawić się na naszym stole i bez wyjątkowej okazji. Poznaj niezawodny patent na idealny tatar. Na tatar przeznacza się najświeższe i najlepszej jakości, delikatne mięso wołowe. Jest to zazwyczaj polędwica, którą można też zastąpić ligawą czy wołowym udźcem. Mięso powinno się drobno posiekać, chociaż coraz częściej tatar robi się z mięsa mielonego. Gdy mięso jest już odpowiednio rozdrobnione, czas na doprawienie go. I tu zazwyczaj w grę wchodzi sól, pieprz i olej, a także dodatki w postaci żółtka, cebuli i konserwowych ogórków. Jednak tak naprawdę, to czym doprawisz tatar, zależy od twoich upodobań smakowych.
Pierogi są daniem, które często gości w polskich domach. Przygotowane w wersji meksykańskiej mile zaskoczą niejednego smakosza. Mięsno-warzywny, farsz przyjemnie was rozgrzeje i nasyci. Spróbujcie koniecznie. Na naszej stronie znajdziecie przepisy zarówno na bardziej tradycyjne pierogi — takie jak te ruskie — ale też i te bardziej oryginalne np. z kurkami i koperkiem. Przepis na farsz inspirowany daniem kuchni meksykańskiej, chilli con carne, z pewnością ma szansę, by skraść wasze serca.
Polski raper Mata promuje zestaw z popularnej sieci restauracji. Współpraca gwiazdora z McDonald's została skrytykowana przez Katarzynę Bosacką. Poznaj szczegóły i opinię znanej dziennikarki. Michał „Mata” Matczak to znany polskiej młodzieży raper. Ostatnio wszedł we współpracę z siecią restauracji McDonald's, sygnując swoim nazwiskiem zestaw składający się z potrójnego cheeseburgera, frytek oraz waniliowej matchy (zielonej herbaty serwowanej z mlekiem). Ta zaskakująca współpraca nie pozostała bez echa.
Dla wielu smakoszy nie ma nic gorszego, niż flaczki, które w smaku mają wyczuwalną goryczkę. Aby pozbyć się jej podczas gotowania, należy przed obróbką dobrze je wymoczyć. Wystarczy wstawić je do lodówki zamoczone w wodzie na całą noc, a gorycz zniknie. Dobrze ugotowane flaczki zachwycają swoim intensywnym smakiem i rozgrzewającymi przyprawami korzennymi. Jedyne co może je zniszczyć, to goryczka - na szczęście można się jej w łatwy sposób pozbyć. Są na to dwie metody: pierwsza polega na całonocnym wymoczeniu ich w wodzie, a druga na przynajmniej trzykrotnym wygotowaniu. Gotowanie jest oczywiście szybsze, jednak wymoczenie nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.
Tatar to przystawka, która ma swoich wielbicieli i przeciwników. Niektórzy za nią przepadają, innych mdli sama myśl jedzenia surowego mięsa. Jednak ci, co lubią tatar, wiedzą, że potrafi smakować doskonale. Wszystko zależy od tego, jak go przyprawimy i co do niego dodamy. Zobacz jak przyrządzić pyszny tatar.Tatar przygotowuje się z mięsa wołowego. Powinno być chude i delikatne, bez tłuszczu i przerostów. Na tatar najlepsza jest polędwica wołowa, ale można ją też zastąpić tańszą ligawą czy mięsem z udźca. Mięso powinno być miękkie i super świeże, bo nie poddajemy go żadnej obróbce termicznej. Mięso najlepiej drobno posiekać, ale można je też zmielić.Jeśli zaś chodzi o dodatki do tatara, to zawsze jest to żółko, cebula, olej, sól i pieprz. Dla zaostrzenia smaku warto dodać trochę musztardy, sosu sojowego lub sosu Worcestershire. Wedle uznania tatar podaje się z ogórkami konserwowymi lub kiszonymi, marynowanymi grzybami, kaparami. Ogórki konserwowe wybierają zwolennicy łagodniejszych smaków, kiszone, ci co lubią kwaśne nuty smakowe. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Kuchnia śląska słynie z wielu przysmaków. Wśród nich jest wołowa rolada — pyszna, ale wcale niełatwa do przygotowania. Dlatego podajemy wam przepis na idealnie kruchą roladę śląską. Z nami danie na pewno się uda. Wystarczy odpowiednio długo dusić mięso.Rolada śląska to inaczej zrazy zawijane. Przyrządza się je tradycyjnie z wołowiny. Z mięsa smacznego, ale dość wymagającego, jeśli chodzi o obróbkę kulinarną. Smaczna wołowina powinna być krucha i soczysta, często jednak wychodzi nam twarda i gumowata. Spróbujemy temu zaradzić. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem: