Rosół jest niekwestionowanym królem polskich zup. Może być samodzielnym daniem lub bazą do innych zup lub sosów. Aby smak potrawy był zawsze bez zarzutu, należy wystrzegać się jednak kilku powszechnych niestety błędów podczas przygotowywania wywaru. Poniżej podpowiadamy, jak ugotować idealny rosół. Absolutnie kluczowe jest wolne gotowanie zupy. Tylko wtedy będzie pełna smaku. O czym jeszcze należy pamiętać? Podpowiadamy.Gotowanie rosołu nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, jednak rządzi się pewnymi zasadami. Bez ich znajomości łatwo o potknięcie, a w efekcie o zepsute danie. Podpowiadamy, jakie są najgorsze błędy podczas gotowania rosołu i jak się ich ustrzec.
Zraziki wołowe były popularną w czasach PRL-u potrawą mięsną. Tomasz Strzelczyk zaproponował swoją interpretację przysmaku, formując mieloną łopatkę wołową w cieniutkie kotleciki. Podał je z ziemniakami i smażonymi pieczarkami z cebulką. Spróbujcie koniecznie — danie spodoba się całej rodzinie. Bryzole, czyli zraziki wołowe dawniej przyrządzano z polędwicy. Tomasz Strzelczyk proponuje przygotowanie ich z nieco tańszego mięsa, czyli łopatki. Kucharz mieli je w maszynce i rozpłaszcza przed smażeniem. Znacznie skraca w ten sposób czas przygotowania rarytasu — kiedyś polędwicę krojono w cieniutkie plasterki. Zobaczcie, jak prosto można zrobić pyszny obiad.
W kuchni warto eksperymentować i poznawać nowe smaki. Dziś prezentujemy zatem orientalne kotlety mielone. Od naszych tradycyjnych kotletów odróżnia je rodzaj mięsa z którego są przygotowywane, a także niecodzienny dobór dodatków. Czy zdarzyło się Wam kiedyś robić kotlety mielone z dodatkiem cukru?Koreańskie kotlety mielone, zwane tteok galbi, zwyczajowo przygotowuje się w mięsa wołowego. W mięsnej masie, poza sporą porcją cukru, ląduje też sos sojowy, olej sezamowy i białe wino. Ten koreański wariant kotletów mielonych najlepiej serwować równie nietypowo, w towarzystwie ryżu.
Wiecie, jak zrobić bitki wołowe, które każdy pokocha? Obsmażając mięso przed duszeniem i soląc je dopiero pod koniec przyrządzania, sprawicie, że wyjdzie doskonale. Dwa proste triki pozwolą wam uzyskać delikatne, pełne smaku danie. Koniecznie spróbujecie — będzie rozpływać się w ustach. Smakowite bitki wołowe przypadną do gustu całej rodzinie. Ich przyrządzenie nie sprawi problemów, jeśli będziecie pamiętać o dwóch prostych, lecz niezwykle istotnych zasadach. Wybór odpowiedniego momentu solenia i wstępne obsmażenie mięsa są konieczne, by uzyskać zadowalające efekty. Ważne jest też, by obsmażone mięso podlać gorącym płynem. Od zimnego szybko stwardnieje i będzie niesmaczne.
Tatar jest jednym z przysmaków, po które wielu smakoszy czasem sięga. Aby zachwycał zarówno smakiem, jak i wyglądem mięso musi zachować swój intensywnie czerwony kolor. Dwie proste sztuczki — dodanie soku z cytryny i zabezpieczenie tatara przed dostępem powietrza — sprawią, że danie zachowa swój pierwotny wygląd. Warto spróbować — efekty was zaskoczą.By przyrządzić dobry tatar, przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w świeże mięso wysokiej jakości. Równie istotny jest jednak sposób łączenia go z innymi produktami. Są zwolennicy podawania dodatków osobno. Inni uważają, że należy je zmieszać z mięsem dużo wcześniej, by smaki się połączyły. Które podejście przynosi lepsze rezultaty?
Dziś propozycja specjalnie dla tych, którzy nie lubią codziennie gotować. Przygotujcie według naszego przepisu wołowinę duszoną z warzywami. Otrzymacie w ten sposób pyszny obiad na 3 dni. Będzie pożywny i smaczny, doskonały do odgrzewania. Podajcie go z chlebem lub ziemniakami.Codzienne gotowanie obiadu dla mało kogo jest przyjemnością. Nie dość, że zabiera sporo czasu, to jeszcze trzeba mieć na niego pomysł. Dlatego dobre pomysły są w cenie. I właśnie taki mamy dla was dzisiaj.Proponujemy kruchą i soczystą wołowinę duszoną z dodatkiem popularnych warzyw. Danie jest proste do przygotowania i wygląda bardzo apetycznie. Jeśli chcecie, możecie od razu dorzucić do niego pokrojone w kostkę ziemniaki lub pod koniec duszenia dodać garść zacierek. Uzyskacie w ten sposób kompletny, pyszny obiad.
Zapraszamy was dziś na zachwycające w każdym kęsie gołąbki po turecku. Ich farsz skrywa w sobie niespodziankę, którą jest świeża, posiekana mięta. Dzięki temu gołąbki mają orzeźwiający smak. Czym jeszcze wyróżniają się tureckie gołąbki? Są mniejsze niż nasze, więc można je podać nie tylko na obiad, ale też na przystawkę. Gołąbki to rodzaj potrawy składającej się z dwóch warstw. Zewnętrzną stanowi liść, zazwyczaj kapusty, ale też winorośli czy buraków. Wewnętrzną jest zaś farsz przygotowany np. z mięsa, mięsa i ryżu, ziemniaków.U nas najpopularniejsze są gołąbki z kapusty nadziewane farszem z mielonego mięsa i ryżu. O dziwo, podobne gołąbki znają też w Turcji. Są jednak mniejsze, a farsz do nich robi się z wołowiny i niegotowanego ryżu oraz kilku aromatycznych dodatków.
Poznajcie przepis na kotlety mielone po grecku. Cały ich sekret tkwi w pysznej niespodziance, którą są kawałki sera feta, użyte jako nadzienie. Greckie mielone zachwycą was lekkością i wyrazistym smakiem. Możecie je podać z pieczonymi ziemniakami lub frytkami i dużą porcją surówki.Wydawałoby się, że kotlety mielone to typowo polska specjalność. Jednak kotlety z mielonego mięsa znane są w wielu kuchniach. Może nieco inaczej robione, z innymi dodatkami, ale również smaczne i sycące. Dziś zapraszamy was na kotlety mielone po grecku. Robi się je zazwyczaj z wołowiny, a do masy dorzuca się posiekaną miętę, która nadaje kotletom orzeźwiającego smaku. W środku greckich kotletów można znaleźć niespodziankę, czyli kawałek sera feta lub halloumi. Ser nie tylko dodaje mielonym smaku, ale też soczystości.
Tatar Magdy Gessler zachwyca największych mięsożerców. „Oko pirata" pięknie wygląda i jeszcze lepiej smakuje. Sprawdźcie, jak przyrządza je znana restauratorka i spróbujcie przygotować tatar według jej zaleceń. Możecie go podać na przekąskę nawet na imprezie. Magdę Gessler rozsławił program „Kuchenne Rewolucje", jednak jest ona przede wszystkim właścicielką kilku restauracji. A, że przy okazji lubi też gotować, po prostu zna się na rzeczy. Zna się również na tatarze, którego z racji na sposób serwowania z surowym żółtkiem w środku nazywa „okiem pirata". Poznajcie jej doskonały przepis.
Rozpoznajesz hitowe danie ze zdjęcia? Tak, są nim bijące rekordy popularności duszone policzki wołowe. Ich sekretem jest burgundowy płyn, który dodaje charakterystycznego smaku i aromatu. Specjał zachwyca niepowtarzalną konsystencją i miękkością, choć są oczywiście i tacy, którzy omijają go wielkim łukiem.Duszone policzki wołowe są daniem, o które pytają w wielu restauracjach. Zachwycają niepowtarzalnym, głębokim smakiem i niezwykłą konsystencją. Najważniejsze w ich przyrządzeniu jest to, by były odpowiednio miękkie. Wtedy bowiem smakują, jak należy.Nam w osiągnięciu odpowiedniej miękkości policzków wołowych pomoże wino. Czerwony, wytrawny płyn sprawi, że mięso szybciej skruszeje i stanie się miękkie, a jego smak i aromat będą niepowtarzalne.
Wiecie, co należy zrobić, aby tatar nie ciemniał? Wystarczy wlać do niego jeden popularny produkt, a mianowicie odrobinę soku z cytryny. Skutecznie powstrzyma on utlenianie się mięsa, co w sumie nie jest procesem szkodliwym dla naszego zdrowia, jednak odbiera potrawie apetyczny wygląd. Poznajcie też inne skuteczne sposoby, które zapobiegną ciemnieniu wołowiny.Tatar, czyli befsztyk tatarski robiony jest z surowej, rozdrobnionej wołowiny, którą miesza się z żółtkiem, oliwą i przyprawami. W potrawie tej ważna jest świeżość mięsa, ponieważ jemy ją bez obróbki termicznej.Idealne mięso na tatar powinno być chude, miękkie i świeże. Zwykle wykorzystuje się do tego udziec, szynkę, polędwicę lub ligawę. Co warto zaznaczyć — tatar spożywa się na surowo, bez obróbki termicznej, dlatego tak ważne jest, aby przed jego przygotowaniem zaopatrzyć się w dobrej jakości mięso.Po przyrządzeniu tatar często zmienia kolor. Nie jest to oznaką zepsucia potrawy, ale naturalnego procesu utleniania. Przy dostępie tlenu wołowina zmienia bowiem barwę z krwistoczerwonej na szaro-brunatną. Nie jest to szkodliwe dla naszego organizmu, ale z pewnością taki tatar nie wygląda zbyt apetycznie. Czy jednak można zapobiec ciemnieniu tatara?
Karol Okrasa ma wręcz genialny patent na tatara. Podaje go z niezwykłym musem przygotowanym z marynowanych grzybów. Całość smakuje nadzwyczajnie i wygląda bardzo elegancko. Taką przystawką możecie nawet gości. Sprawdźcie, jak ją przygotować. Tatar czy inaczej befsztyk tatarski jest przystawką, czy też zimną przekąską przygotowywaną z dobrej jakości wołowiny. Najlepiej zrobić ją z polędwicy wołowej, ale można też z ligawy. Mięso powinno się drobno posiekać, choć zazwyczaj przepuszcza się je przez maszynkę do mielenia. Potem miesza się je z posiekaną cebulą, żółtkiem i oliwą i doprawia. Jednak powyższy sposób to klasyka, a Karol Okrasa opracował swoją recepturę na wyjątkowy tatar. Serwuje go bowiem na musie z marynowanych podgrzybków. Całość smakuje naprawdę niesamowicie.
Czasami, zamiast obiadu wystarczy zjeść pożywną kanapkę. Na przykład kultową kanapkę drwala jak z McDonald's. By jednak jej skosztować, nie trzeba wychodzić z domu, ani czekać na sezon. Bez problemu i z łatwością przygotujesz ją bowiem własnoręcznie. Kanapka drwala jest jedną z popularniejszych pozycji w menu restauracji McDonald's. Nic dziwnego, oprócz kotleta można w niej znaleźć same przysmaki. Jest więc panierowany, smażony ser, chrupiący boczek i sosy. Wszystko oczywiście kaloryczne, ale też sycące. Podobną, a może nawet i smaczniejszą kanapkę przygotujesz w domu. Oto przepis.
Zapraszamy was na jednogarnkowy obiad, którym będzie dziś gulasz węgierski. Sekret tej potrawy tkwi w wyjątkowej marynacie. Mięso trzeba pokroić w kostkę i wymieszać z aromatyczną mieszanką przypraw. Dzięki niej gulasz będzie wyrazisty w smaku. I jeszcze jedna wskazówka — gulaszu możecie ugotować na 2-3 dni, bo doskonale nadaje się do odgrzewania. Gulasz należy do rodziny potraw jednogarnkowych, czyli sycących i kompletnych dań gotowanych w jednym naczyniu. Przyrządzając go, do rondla wrzucamy mięso, a także warzywa i przyprawy. Całość dusi się na niedużym ogniu, do czasu, aż wszystkie składniki będą odpowiednio miękkie. Przyrządzanie tego typu potraw, nie wymaga więc od nas dużej uwagi. No może na samym początku. Tajemnicą proponowanego dziś gulaszu węgierskiego jest wymieszanie pokrojonego mięsa z kilkoma aromatycznymi składnikami. Dzięki nim mięso zyskuje wyrazisty smak, a także staje się odpowiednio kruche. Koniecznie przetestujcie ten przepis.
Flaczki są daniem, które budzi skrajne emocje — jedni nie wezmą ich do ust, inni za nimi przepadają. Dla wielbicieli mamy przepis na sycące flaczki z dodatkiem boczku. Ta kultowa potrawa w nowej odsłonie zachwyci was niepowtarzalnym aromatem i pełnym smakiem. Flaczki są tradycyjną, polską zupą, bez której nie obędzie się żadna rodzinna uroczystość. Serwują je na chrzcinach, komuniach i weselach. Gotuje się je też na święta i inne imprezy. Oczywiście, jako danie przyrządzane z podrobów, mają wielu przeciwników, którzy za nic w świecie nie wezmą ich do ust. Rzeczywiście flaczki mają charakterystyczny smak i zapach, które nie wszystkim odpowiadają. Jednak dobrze doprawione, potrafią smakować rewelacyjnie. A przy tym doskonale sycą i rozgrzewają.
Poznajcie tradycyjny przepis na miękkie i kruche bitki wołowe. Urzekną was pełnym smakiem i aromatem i tym, że będą się rozpływać w ustach. Podajecie je z ugotowanymi i wytłuczonymi ziemniakami i z kiszonym ogórkiem lub z surówką z kiszonej kapusty. Klasyczny obiad dla całej rodziny jest bardzo prosty do zrobienia. Jeśli nie masz pomysłu na obiad, a w twojej lodówce lub zamrażarce czeka ładny kawałek wołowiny, wybór jest oczywisty. To mięso doskonale nadaje się do duszenia. Tylko wtedy zyskuje wyjątkową miękkość i kruchość, a jego smak doskonale się rozwija. Czas więc zrobić bitki wołowe.
Słyszeliście o słynnej, sycącej przekąsce „beef jerky"? Dziś powiemy wam, jak samodzielnie zrobić tę domową, suszoną wołowinę. Sprawdzi się w czasie długich, pieszych wędrówek czy na wakacjach pod namiotem. Jest lekka i trwała, a przy tym niezwykle pożywna. „Beef jerky" to suszona wołowina, którą wymyślono w Ameryce Północnej. To właśnie tę przekąskę podjadali kowboje w czasie swoich wypraw. Znalazła się też nawet w menu astronautów z NASA. Nic dziwnego, jest lekka, trwała i pożywna. Suszona wołowina dostarcza sporo energii, pełnowartościowego białka, a także żelaza, potasu, magnezu, wapnia oraz witamin z grupy B i witaminy D. Trudno znaleźć inną, tak odżywczą przekąskę. Można ją zamówić przez internet, ale bez większego problemu da się ją zrobić domowym sposobem. I z pewnością warto to zrobić, bo będzie bardziej naturalna. Dzięki wysuszeniu, a więc maksymalnemu usunięciu wody, mięso zyskuje dużą trwałość. Bez warunków chłodniczych można je przechowywać nawet przez kilka miesięcy. Nie straszne mu nawet promienie słoneczne.
Domowe burgery wołowe przygotujesz w bardzo prosty sposób, a cała rodzina i goście będą zachwyceni. Kotlety przygotowane z trzech rodzajów mięsa mają niepowtarzalny smak, a w połączeniu z chrupiącą bułką, sosami i świeżymi warzywami wprost rozpływają się w ustach. Z uwagi na dzisiejsze święto, czyli Światowy Dzień Hamburgera 28 maja, zdradzamy przepis na najlepsze burgery o rewelacyjnym smaku.Uwielbiamy domowe burgery i często przygotowujemy je w domu. Danie jest bardzo proste i szybkie i za każdym razem znika błyskawicznie. Do burgerów podajemy domowe frytki z batatów lub frytki belgijskie, to idealny zestaw. Dobrą okazją na ich przyrządzenie jest dzisiejszy dzień - Światowy Dzień Hamburgera.Sekretem najdoskonalszych burgerów jest mięso. Kotlety wyrobione z trzech rodzajów wołowiny nie mają sobie równych, są soczyste i genialne w smaku. Do kotletów możesz wykorzystać między innymi pręgę wołową, ligawę i antrykot. Z antrykotu pozbądź się kości i ugotuj na niej aromatyczny rosół.Mięso zmiel dwukrotnie w maszynce do mielenia, dzięki czemu będzie spulchnione i bardzo delikatne. Kotlety smaż przez 3 minuty z każdej strony, przeciągnięta wołowina nie będzie tak smaczna i może stać się twarda.
Za chwilę zaskoczymy was maksymalnie, bo przygotujemy obłędny tatar bez ani grama mięsa. Smakuje niemal jak tradycyjny, a jego sekret tkwi w popularnym produkcie. Są nimi wafle ryżowe, które będą stanowić podstawę naszej potrawy. Gdy wzbogacicie je kilkoma dodatkami, smak i wygląd tatara z pewnością was zachwyci. Są osoby, które przepadają za tatarem i takie, które nie wezmą go do ust. Ta druga grupa to nie tylko weganie czy wegetarianie, którzy nie jedzą mięsa z różnych powodów, ale też osoby, którzy po prostu brzydzą się surowego mięsa. I właśnie dla tych, którzy mimo wszystko mają ochotę zjeść potrawę wyglądającą, jak tradycyjny tatar, mamy dzisiejszą recepturę. Jako dodatek możemy wykorzystać żółtko jajka lub zrobić inną pyszną mieszankę, która bosko podkreśli smak tatara.
Pomysł na niezwykły i bardzo aromatyczny i pożywny obiad? Ugotuj flaki po warszawsku według przepisu z dawnych lat. Zupa będzie idealna, kiedy ugotujesz ją na mocnym, wołowo- warzywnym wywarze. Poznaj przepis na flaki po warszawsku jak za dawnych lat, każdy poprosi o przepis i dokładkę.Flaki wołowe są jednym z najbardziej znanych dań PRL-u. Podawane głównie na święta, większe uroczystości i spotkania rodzinne, doskonale sprawdzą się również na zwykły obiad, kiedy mamy ochotę na wyraźne, aromatyczne, mięsne danie.Sekretem idealnych flaków jest dodanie do wywaru również kości wołowych, dzięki którym przygotujemy esencjonalny wywar do zupy. Część warzyw wykorzystajmy na wywar, część dodajmy pod sam koniec gotowania całego dania, a zupa zachwyci każdego smakosza.Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu flaków. Musimy je kilkukrotnie przepłukać pod letnią, bieżącą wodą, a następnie kilkukrotnie obgotować, aby były idealnie miękkie i delikatne. Cała zupa musi gotować się około 3 godzin.
Zastanawiasz się, co przygotować na obiad? Proponujemy szybki i prosty smażony ryż z wołowiną. Nasz przepis sprawi, że do twojej kuchni zawita orientalny powiew świeżości. Zmiel tylko wołowinę i usmaż ją z kilkoma dodatkami, a zachwycisz bliskich pysznym daniem.Codzienne wymyślanie dań obiadowych nie jest proste. Często brakuje nam pomysłów, a i do sklepu nie chce nam się biegać po specjalne zakupy. Dlatego proste i szybkie dania z tego, co właśnie jest pod ręką, cieszą się największą popularnością.Jeśli więc macie w swoich zapasach wołowinę, możecie przyrządzić z niej smaczny i niepracochłonny obiad. Pozostałe składniki potrzebne do przygotowania tego dania nie są zbyt wymyślne i jest duża szansa, że też macie je w zasięgu ręki. A zatem do dzieła.
Pomysł na rodzinny obiad? Przygotuj zrazy wołowe z ogórkiem kiszonym, cebulką i boczkiem wędzonym. Roladki będą idealnie miękkie i soczyste, kiedy zastosujesz dwie kluczowe zasady. Co zrobić, żeby zrazy wyszły miękkie?Zrazy wołowe to danie, które przygotujesz w prosty sposób, a dzięki kilku prostym trikom mięso będzie idealnie miękkie, smaczne i każdy będzie prosił o dokładkę. Zawijane mięso podaj z ulubionymi dodatkami, a błyskawicznie zniknie z talerzy.Osobiście gorąco polecam kluseczki śląskie lub ziemniaki gotowane, a także ogórki kiszone lub modrą kapustę. Do duszenia zrazów wykorzystaj domowy bulion wołowy, jest świetną bazą do zup i sosów.
Flaki wołowe to pomysł na pożywne, aromatyczne i pyszne danie. Niestety wiele osób popełnia błąd, który sprawia, że mięso jest twarde, a sama zupa bez smaku. Jak przygotować flaki, żeby były miękkie?Flaki wołowe to jedno z tradycyjnych dań PRL-u. Aromatyczna, mięso- warzywna zupa z dużą ilością suszonego majeranku była przygotowywana na święta, imieniny i większe uroczystości. Flaczki są pyszne, niestety wiele osób popełnia ogromny błąd, który sprawia, że mięso jest twarde jak podeszwa buta, a cały wywar nie ma smaku.Bardzo ważne jest kilkukrotne płukanie flaków i krótkie gotowanie, zanim zaczniemy przygotowywać zupę. Flaki to czasochłonne danie, jednak naprawdę warto poświecić więcej czasu, żeby zjeść idealnie miękkie i doprawione mięso.
Co zrobić, żeby kotlety mielone były miękkie i pulchne? Mamy dla was garść praktycznych porad, dzięki którym za każdym razem osiągniecie taki efekt. Pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu jest wybór odpowiedniego mięsa — najlepsze jest mieszane, np. wieprzowe z dodatkiem wołowego lub cielęcego. Takie połączenie zapewni kotletom doskonały smak, miękkość i soczystość.Kotlety mielone często goszczą na naszych stołach, bo są szybkie i proste do przygotowania. Na dodatek smakują całej rodzinie. Tradycyjnie podajemy je z gotowanymi ziemniakami, ale dobrym dodatkiem jest też kasza i ryż. Jeśli ktoś nie przepada za jarzynką z buraków, może do nich podać dowolną surówkę.
Gulasz wołowy to pożywne, aromatyczne danie, idealne na rozgrzewający, zimowy obiad dla całej rodziny. Odpowiednio doprawiona i duszona wołowina jest pyszna i tak delikatna, że rozpływa się w ustach, a cały gulasz ma wyraźny, mięsno-warzywny smak z wyczuwalną nutą świeżego rozmarynu i suszonych ziół. Poznaj przepis na tradycyjny gulasz wołowy.Wołowina gulaszowa, czyli wołowina bez kości, to jedno z bardziej aromatycznych i wyraźnych w smaku mięs. Wołowina jest dość twarda, wymaga więc smażenia i długiego duszenia, aby była idealnie miękka i rozpływała się w ustach. Gulasz nie jest więc szybkim daniem, jednak warto poświęcić trochę więcej czasu, aby przygotować wyśmienity obiad.W gulaszu nie może zabraknąć suszonych grzybów, marchewki, pietruszki, papryki i pieczarek. Pamiętaj również o ziołach i przyprawach, dzięki którym danie będzie doskonałe w smaku. Gulasz wołowy duś na przygotowanym wcześniej bulionie. Danie podaj z bagietką lub świeżym pieczywem.Z wołowiny przygotujesz również rolady wołowe, idealne na niedzielny obiad. Tu poznasz przepis na zrazy wołowe, które z kluskami śląskimi i modrą kapustą tworzą fenomenalne danie dla całej rodziny.
Zrazy tradycyjnie podaje się zawinięte w rulon i wypełnione farszem z warzyw, ale można także podduszać niezawinięte plastry mięsa w sosie własnym doprawionym odpowiednio dobranymi przyprawami.
Pamiętasz potrawę ze zdjęcia? Oczywiście jest nią klasyczny, kresowy specjał, czyli cepeliny. Dziś prezentujemy prosty i sprawdzony przepis na cepeliny. Niektórzy już go kompletnie zapomnieli, a szkoda, bo te ziemniaczane kluski są naprawdę pyszne. Dziś zaserwujemy je z dwoma nadzieniami — mięsnym i twarogowym.Cepeliny należą do dość dużej rodziny klusek ziemniaczanych. Podobne do nich w smaku są też pyzy, kartacze i cepeliny. Z ziemniaków można również zrobić knedle, kopytka czy kluski szare. Kluski ziemniaczane są doskonałym pomysłem na niezwykle smaczny, tani obiad. Może przygotujecie je w tym tygodniu?
Wołowina po wietnamsku z ryżem to wyśmienite, aromatyczne danie dla całej rodziny. Mięso marynowane w orientalnych przyprawach z trawą cytrynową i anyżem, duszona w pomidorach i podana w warzywami, smakuje genialnie. Poznaj przepis na wołowinę po wietnamsku.Wołowinę po wietnamsku charakteryzuje wyjątkowy, złożony smak. Poczujesz świeżą trawę cytrynową, korzenny imbir, czosnek, anyż, wyraźny sos sojowy i rybny. Wołowina marynowana w tych niezwykłych przyprawach będzie przepyszna. Mięso smaż na oleju, następnie duś w pomidorach przez około godzinę, dzięki czemu wołowina będzie soczysta i miękka.Fasolkę, marchewkę i paprykę smaż chwilę w wysokiej temperaturze. Warzywa muszą być chrupiące i pełne smaku i takie właśnie będą po krótkiej obróbce termicznej. Całe danie oprósz solidnie świeżą kolendrą i podaj z ugotowanym wcześniej ryżem.W tym artykule dowiesz się, jak ugotować idealnie sypki ryż, będzie świetny i do wołowiny po wietnamsku i wielu innych dań. Jeśli szukasz pomysłu na obiad w azjatyckim stylu- tu poznasz przepis na wołowinę po chińsku z woka.