Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta

Dieta

cząber
01.10.2021 02:00 Jak wykorzystać w kuchni cząber?

Cząber jest ziołem cenionym ze względu na jego walory zdrowotne. Jednak nie sięgamy po niego tak często, jak po majeranek czy nawet oregano. A szkoda, bo potrafi podnieść smak i aromat potraw. Dowiedz się jak wykorzystać w kuchni cząber i miej go zawsze pod ręką. Cząber jest ziołem, które smakiem i aromatem przypomina tymianek i majeranek, ale jest od nich intensywniejszy i ostrzejszy. Bez problemu rośnie w ogrodzie, gdzie może osiągnąć wysokość nawet do 50-60 cm. Ma dość delikatne gałązki, z niedużymi, wydłużonymi listkami. Latem kwitnie na fioletowo i ma wtedy bardziej intensywny aromat. Jeśli masz cząber w ogrodzie, możesz ściąć jego gałązki, związać je nicią i powiesić w suchym i przewiewnym miejscu by wyschły. Wysuszone ziele umieść w słoiku, zakręć go i trzymaj w kuchennej szafce. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

sok z buraka
30.09.2021 02:00 Sok z buraka - dlaczego warto pić go codziennie?

Jarzyna do obiadu, barszcz czerwony i sałatka to chyba najpopularniejsze u nas potrawy z buraka ćwikłowego. Jest on niewątpliwie bardzo zdrowy, ale głównie wtedy, gdy jemy go na surowo. Dlatego polecamy świeży sok z buraka. Zobacz, dlaczego warto pić go codziennie. Burak ćwikłowy, inaczej czerwony należy do jednych z najwartościowszych warzyw. Jednak tak, jak w przypadku większości warzyw i owoców, aby w pełni skorzystać z jego prozdrowotnych zalet, najlepiej jeść go na surowo. Obróbka termiczna niszczy bowiem wiele witamin i innych, cennych składników. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

brokuły - właściwości
29.09.2021 02:00 Brokuły - właściwości

Brokuły są jednym z najzdrowszych warzyw. Odpowiednio przygotowane zawierają związki antynowotworowe, witaminy i wiele innych związków, które niezbędne są do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania organizmu. Sprawdź, jakie właściwości posiadają brokuły i dlaczego powinny być spożywane regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu. Brokuły posiadają niski indeks glikemiczny i są mało kaloryczne - 100 g ugotowanych brokułów to 35 kcal. Warzywa mogą być więc spożywane przez osoby będące na diecie lub zmagające się z cukrzycą.Brokuły to bogactwo antyoksydantów i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i pierwiastków, takich jak: witamina C, witaminy z grupy B, potas, żelazo, magnez. Zawierają ponadto dużą ilość błonnika, który reguluje układ trawienny i jest pomocny w walce z przewlekłymi zaparciami i problemami ze strony układu pokarmowego.

Czym podlać brokuły
29.09.2021 02:00 Czym polać brokuły?

Brokuły są tak uniwersalnym warzywem, że możesz przygotowywać na wiele sposobów. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do wielu dań, sałatek, makaronów. Zrezygnuj więc z podawania jarzyny z tradycyjną zasmażką na bazie masła i bułki tartej i sprawdź, czym podlać brokuły, aby były smaczne i zdrowe.Brokuły doskonale smakują w towarzystwie sosów na bazie jogurtu, mleka, majonezu. Sprawdzą się więc jako dodatek do sałatek, głównych dań, a nawet jako samodzielna przekąska. Brokuły przygotuj na parze lub ugotuj w osolonej wodzie. Tu znajdziesz porady, jak i ile gotować brokuły, aby zachowały swój smak i wartości odżywcze.

szpinak
29.09.2021 02:00 Czym przyprawiać szpinak?

Zielone listki szpinaku kryją w sobie wiele smaku i zdrowia. Można je jeść na surowo, a także przyrządzać z nich rozmaite potrawy. Ich smak można zmieniać, dodając do nich różne przyprawy. Zobacz czym najlepiej przyprawić szpinak.Wiele osób kojarzy szpinak ze znienawidzoną, pozbawioną smaku papką. Teraz jednak szpinak święci swój wielki powrót. Przyrządza się go na wiele ciekawych sposobów, ceni się też jego walory zdrowotne. Szpinak jest bogaty w beta-karoten i witaminę C, które są silnymi przeciwutleniaczami. Dzięki tym składnikom chroni przed chorobami nowotworowymi. Zawiera też kwas foliowy, wspierający prawidłowy rozwój płodu. Występujący w nim potas i magnez korzystnie wpływają na układ krążenia, a także układ nerwowy. W szpinaku jest też sporo żelaza, jednak trzeba pamiętać o tym, że jest ono przyswajane przez nasz organizm w niewielkim stopniu. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jak gotować brokuły
29.09.2021 02:00 Jak i ile gotować brokuły?

Brokuł to warzywo należące do kapusty warzywnej, w kształcie przypominające kalafiora. Posiada intensywny, zielony kolor, a bogactwo witamin, minerałów i antyoksydantów sprawia, że jest jednym z najzdrowszych jarzyn. Sprawdź, jak i ile gotować brokuły, aby były pyszne i zachowały wszystkie wartości odżywcze.W sklepie wybieraj wyłącznie świeże brokuły, które mają intensywny, zielony kolor. Mrożone warzywa tracą swoje antynowotworowe właściwości. Mrożonki są również trudniejsze w przygotowaniu, ponieważ potrzebują dokładnie 75 stopni C, aby zachować bogactwo witamin i minerałów.

brukselka
25.09.2021 02:00 Jakie są zalety brukselki?

Brukselka jest zimową odmianą kapusty. Właśnie teraz zaczyna się na nią sezon i jest najwartościowsza. Niestety wciąż należy do mało popularnych warzyw. Mamy nadzieję, że gdy poznasz, jakie są zalety brukselki, zaczniesz po nią sięgać regularnie. Brukselka to inaczej kapusta brukselska. Powstała ze skrzyżowania jarmużu i kapusty głowiastej. Dojrzała roślina wygląda, jakby małe główki kapusty poprzyczepiano do wysokiej łodygi. Jeśli chodzi o wartości odżywcze, ma ich całe mnóstwo. Łączy bowiem w sobie dobrodziejstwa jarmużu i białej kapusty. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Chleb ze smalcem
25.09.2021 02:00 Niezawodny przepis na smalec z fasoli

Smalec to smarowidło, które nie jeden by zjadł, ale większość go unika. Wiadomo, do najzdrowszych nie należy. Chyba że jest to smalec z fasoli. Smakuje prawie jak tradycyjny smalec, a z pewnością ci nie zaszkodzi. Oto niezawodny przepis na smalec z fasoli.Tradycyjny smalec otrzymuje się w wyniku topienia wieprzowej słoniny. Potrafi być bardzo smaczny, ale nie da się ukryć — do zdrowych nie należy. Niestety jest to w 100 proc. tłuszcz zwierzęcy, a więc składa się z tłuszczów nasyconych i cholesterolu. Czyli tego wszystkiego, czego powinniśmy unikać z myślą o zdrowiu. Na szczęście mamy dla was dobrą wiadomość. Produkt o podobnym smaku i konsystencji, ale w 100 proc. zdrowy możecie przygotować z białej fasoli. I jeszcze druga dobra wiadomość — możecie użyć fasolki z puszki. Gdy dodacie do niej cebulkę, nabierze niepowtarzalnego smaku.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

kabanosy
25.09.2021 02:00 Jak wybrać dobre kabanosy?

Kabanosy to jeden z bardziej lubianych rodzajów kiełbasy. Świetnie sprawdzają się jako przekąska, a także jako suchy prowiant na wszelkie wyjazdy. Dzięki temu, że są suszone, dość dobrze przechowują się nawet bez lodówki. Czy jednak wiesz jak wybrać dobre kabanosy? Niektóre zbędne dodatki mogą wywołać zawroty głowy, migrenę, oraz reakcję alergiczną.Kabanosy to cienkie, długie kiełbaski z suchą, pomarszczoną skórką. Tradycyjnie robi się je z peklowanego mięsa wieprzowego, choć obecnie można też kupić kabanosy drobiowe, cielęce czy wołowe. Dzięki temu, że są wędzone i suszone, zawierają niewiele wody. To pozwala bezpiecznie przechowywać je nawet w temperaturze pokojowej. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Sałatka z pieczonym burakiem i fetą
22.09.2021 02:00 Jak zrobić sałatkę z pieczonym burakiem i fetą?

Sałatka z pieczonym burakiem i fetą jest jedną z moich ulubionych sałatek. Doskonała na lunch i kolację, lekka, bardzo pożywna i smaczna. Rukola z burakiem i fetą świetnie komponuje się w towarzystwie orzechów włoskich, pestek dyni i słonecznika. Całość skropiona jest aksamitnym, wyrazistym sosem winegret. Sprawdź, jak przygotować rewelacyjną sałatkę z pieczonego buraka i fety.W okresie jesienno-zimowym powinniśmy zwracać szczególną uwagę na swój stan zdrowia i uzupełniać niezbędne witaminy i minerały, najlepiej za pomocą diety. Sałatka z pieczonym burakiem z fetą, orzechami i pestkami to bomba witaminowa, która wzmocni Twój organizm oraz poprawi samopoczucie. Jest niezwykle zdrowa i pyszna.Pieczone buraki są przede wszystkim źródłem żelaza, polecane są więc osobom osłabionym i cierpiącym na anemię. W burakach znajduje się również wiele witamin oraz związków zmniejszających cholesterol oraz o działaniu detoksykującym. Orzechy i pestki natomiast są bogate w potas, magnez oraz witaminy z grupy B, odpowiadające między innymi za pamięć, koncentrację oraz prawidłowe przewodnictwo neurologiczne.

kawa
21.09.2021 02:00 Dlaczego warto dodać cytrynę do kawy?

Kawa słynie ze swoich pobudzających właściwości. Sięgamy po nią, gdy potrzebujemy się obudzić lub lepiej skoncentrować. Okazuje się, że dobrze jest połączyć ją z sokiem z cytryny. Dlaczego warto dodać cytrynę do kawy? Zaraz się tego dowiesz. Cudowne działanie kawy to głównie zasługa znajdującej się w niej kofeiny. To ona dodaje energii, stymuluje pracę mózgu, poprawia pamięć. Jeśli zaś chodzi o cytrynę, ta z kolei słynie z dużej zawartości witaminy C. Zwiększa więc odporność organizmu i pomaga zwalczyć przeziębienia. A co się stanie, jeśli zestawimy te produkty razem? Okazuje się, że wzmocnią niektóre swoje działania. Oba produkty są bogate w przeciwutleniacze, które m.in. opóźniają efekty starzenia się. Ale to tylko początek zalet tego zestawu.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jajecznica
21.09.2021 02:00 Jak zrobić delikatną jajecznicę bez masła i oleju?

Nie ma nic lepszego niż dobrze usmażona jajecznica wraz z tostami i ciepłą kawą w czasie śniadania. Niektórzy jednak nie chcą smażyć jej na maśle lub oleju - na szczęście istnieją doskonałe alternatywy. Wystarczy na patelnie wlać odrobinę mleka, a jajka nie tylko będą idealnie ugotowane, lecz również nabiorą pysznego smaku. Jajecznica znana jest na całym świecie i praktycznie wszędzie przygotowuje się ją na maśle, tłuszczu z bekonu czy oleju. Trzeba pamiętać, że codzienne jedzenie tłustych potraw nie jest zdrowe. Ograniczenie spożycia tłuszczy w dzisiejszych czasach jest bardzo popularną dietą, na którą decydują się miliony ludzi z całego świata - stąd wielu z nich chce znać sposób na jajecznicę bez tłuszczu. Dlatego część osób preferuje gotowanie bez tłuszczu lub z jego minimalną ilością. Zdradzamy proste metody, aby jajecznica pozbawiona tłuszczu wyszła perfekcyjnie. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

bananas-3700718 960 720
19.09.2021 02:00 Dlaczego warto jeść dwa banany dziennie?

Banany bywają przez nas traktowane po macoszemu, choć mogą być czymś więcej niż tylko szybką przekąską. Wyjaśniamy, dlaczego warto je mieć zawsze pod ręką i regularnie spożywać.Słodki smak i wysoka zawartość kalorii dla wielu osób jest powodem do tego, by banany omijać szerokim łukiem. Tymczasem owoce te to istna kopalnia witamin i mikroelementów. Dlatego też warto po nie często sięgać — nawet dwa razy dziennie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Mizeria
13.09.2021 02:00 Inna niż wszystkie - mizeria z dodatkiem ogórków konserwowych

Mizeria to dodatek do obiadu, który jest doskonale znany każdemu Polakowi. Klasycznie ogórki skąpane w śmietanie wspaniale pasują do niemal każdego mięsnego dania. Dziś przedstawiamy zupełnie nową wersję tego klasyka - mizerię z dodatkiem ogórków konserwowych. Mizeria z ogórkami konserwowymi świetnie łączy się z cięższymi mięsami, na przykład śląską roladą czy pieczonym schabem. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:Ogórek konserwowy nadaje klasycznej mizerii słodko-kwaśnego charakteru i sprawia, że okrywamy ten doskonale znany smak na nowo.

Bemary w hotelu
11.09.2021 02:00 Posłanka narzeka na jedzenie w znanym hotelu

Posłanka z Lewicy, Anita Sowińska, zamieściła na swoim Twitterze post, w którym skarży się na posiłki oferowane przez Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Placówka, jak się okazało, nie oferuje posiłków dla wegetarian. Biorąc pod uwagę ilość osób niejedzących mięsa w Polsce, jest to spora wpadka. Jedzenie w hotelach jest częstym tematem rozmów, które nierzadko kończą się ogromnymi emocjami - wiele osób uważa bowiem, że hotele nie oferują odpowiedniego wyboru dla określonych grup gości. Anita Sowińska jest posłanką z Lewicy, która bierze udział w Forum Ekonomicznym, mającym miejsce w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu. Choć pojedyncze warzywa są dostępne w bufecie, tak pełnoprawnego dania Sowińska nie znalazła. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Surówka z tartego ogórka
06.09.2021 02:00 Surówka z tartych ogórków i rzodkiewki w 5 minut

Surówka z tartych ogórków to doskonała propozycja dla zabieganych smakoszy. W zaledwie kilka minut stworzysz soczysty dodatek do potraw mięsnych, a przy okazji prawdziwą, witaminową bombę. Koniecznie wypróbuj na jutrzejszy obiad.Lato powoli, acz nieubłaganie dobiega końca i siłą rzeczy z naszych talerzy zaczną chociaż częściowo znikać świeże owoce i warzywa. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:Soczysta surówka z ogórka i rzodkiewki to doskonały sposób na warzywny zastrzyk energii i przemycenie nieco witamin do codziennego obiadu. Wykonanie jej nie zajmie ci więcej niż kilka minut, ponieważ zamiast żmudnego krojenia warzyw, wystarczy zetrzeć je na tarce. Surówka z tartych ogórków jest lekka i niskokaloryczna, więc możesz zajadać się nią do woli.

Naleśniki z 2 składników
05.09.2021 02:00 Przepis na proste naleśniki gryczane

Naleśniki są jednym z najbardziej kultowych dań. W każdym domu przygotowuje się je odrobinę inaczej. Okazuje się, że uwielbiane placki możemy bez najmniejszych problemów przygotować z dwóch składników. Potrzebna nam będzie woda oraz kasza gryczana. Naleśniki momentalnie znikną z talerzy.Z całą pewnością naleśniki można uznać za specjał, który cieszy się sporą popularnością wśród smakoszy. Istnieje wiele przepisów. Jednak mało który dorównuje poniższej recepturze prostotą. Koniecznie ją wypróbuj.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Grzyby
04.09.2021 02:00 Gdzie na grzyby we wrześniu?

Właśnie możemy obserwować prawdziwy wysyp grzybów, ponieważ warunki atmosferyczne są wyjątkowo sprzyjające. Gdzie znajdziemy ich najwięcej? Grzybiarze relacjonują, że bardzo dobrymi lokalizacjami są lasy na północy i wschodzie Polski. Właśnie tam znajdziemy okazałe grzyby.W tym sezonie zewsząd słychać przechwałki grzybiarzy, którzy chwalą się pełnymi koszykami leśnych specjałów. Nie każdy jednak ma takie szczęście i niektórzy twierdzą, że w ich lasach tak dobrze nie ma. W wielu miejscach możemy natknąć się na wspaniałe grzyby. Trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać.Ci, którzy nie są w stanie znaleźć dobrych miejsc, mogą być spokojni, ponieważ synoptycy grzybowi uspokajają - w tym roku mamy lepszą sytuację niż w ostatnim sezonie.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

vibovit-smak-dzieciństwa
03.09.2021 02:00 Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

Vibovit jest jednym z tych produktów, który potrafi przywołać wspomnienia dzieciństwa. Dawniej zajadał go niemal każdy. Przeważnie sięgaliśmy po niego w formie proszku i nawet nie zaprzątaliśmy sobie głowy rozpuszczeniem specyfiku w wodzie. Pamiętasz jeszcze jak smakował Vibovit?Nie da się ukryć, że lata temu Vibovit gościł w jadłospisie wielu smakoszy. Jako dzieci docenialiśmy jego słodkie walory smakowe. Jednak najważniejsze były ukryte w nim witaminy. Warto przyjrzeć się bliżej temu rarytasowi z czasów beztroskiego dzieciństwa.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

.
27.08.2021 02:00 GIS wycofuje kuchenny sprzęt i suplementy

W dniu dzisiejszym Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące zagrożenia dla zdrowia ze strony kilku produktów. Wśród niebezpiecznych znalazł się sprzęt kuchenny i suplementy diety. Więcej szczegółów w poniższym materiale. GIS stojący na straży bezpieczeństwa żywności i produktów mających z nią styczność znów ostrzega. Tym razem chodzi o sprzęt kuchenny dwóch firm i suplementy diety sprzedawane w popularnym sklepie sportowym. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Sok z selera
24.08.2021 02:00 Niezwykłe właściwości i receptura soku z selera

Bez wątpienia sok warzywny jest zdrową propozycją kulinarną, którą warto dodać do swojego codziennego jadłospisu. Na szczególną uwagę zasługuje dodatek w postaci selera naciowego. Okazuje się, że niepozorna roślina skrywa w sobie wiele cennych witamin i minerałów.Sok z selera naciowego zyskuje coraz większą popularność. Wszystko za sprawą zawartych w nich składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Specjał przygotujesz bez problemów w domowym zaciszu.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

GIS ostrzega
24.08.2021 02:00 GIS ostrzega – makaron wycofany ze sklepów

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące popularnego makaronu o wycofywaniu go ze sprzedaży. Powodem jest zanieczyszczenie jednego ze składników 2-chloroetanolem. W Unii Europejskiej obecność tej substancji w żywności jest niedozwolona. GIS jest urzędem, dzięki któremu wielu obywateli może na co dzień spać spokojnie. Dba on bowiem o jakość i bezpieczeństwo wielu produktów spożywczych dostępnych w sklepach. Niekiedy GIS samodzielnie prowadzi badania żywności, tym razem został jednak poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o wycofywaniu makaronu ze sprzedaży przez producenta. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jajecznica ze szpinakiem
23.08.2021 02:00 Jajecznica ze szpinakiem - śniadanie na dobry start

Smakowita jajecznica już sama z siebie wydaje się dobrą propozycją śniadaniową. W istocie jest to zasadne stwierdzenie, ponieważ same jajka zawierają wiele cennych składników odżywczych. Dziś u ich boku zagości szpinak, który także jest bogactwem witamin oraz minerałów.Jajecznica z dodatkiem szpinaku z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym spośród smakoszy. Wszystko dlatego, że dodatkowo wzbogacimy ją o aromatyczne składniki, które nadadzą śniadaniu niepowtarzalnych walorów.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Zupa ogórkowa w niecodziennej odsłonie
17.08.2021 02:00 Delikatna i pyszna ogórkowa z dodatkiem ryżu

Smakowita zupa ogórkowa niejednokrotnie przyprawiała nas o szybsze bicie serca. W każdym domu specjał przygotowuje się odrobinę inaczej. Okazuje się, że uwielbianą ogórkową możemy wzbogacić o dodatek w postaci ryżu. Prośby o dokładkę są pewne.Zupa ogórkowa z ryżem może wydawać się dosyć kontrowersyjnym daniem. Mało kto spodziewałby się, że takie połączenie potrafi zachwycić smakiem. Domownicy będą pałaszować bez opamiętania.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Wątróbka i zdrowie
05.08.2021 02:00 Który rodzaj wątróbki jest najzdrowszy?

Wątróbka jest specjałem, który wzbudza mieszane uczucia. Jednak wielu smakoszy sięga po nią z miłą chęcią. Warto wiedzieć, która jest najzdrowsza. Okazuje się, że najlepiej wypada wątróbka cielęca i wołowa. Znajdziemy w nich wiele cennych składników odżywczych.Nie da się ukryć, że wątróbka jest dosyć kontrowersyjnym specjałem. Jedni ją uwielbiają, a inni się są w stanie przełknąć nawet kęsa. Indywidualne preferencje nie zmieniają jednak faktu, że wątróbka zalicza się do zdrowych produktów spożywczych.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Dlaczego warto pić sok z winogron?
05.08.2021 02:00 Dlaczego warto pić sok z winogron?

Sok z winogron jest banalnie prosty w przygotowaniu. Potrzebujesz tylko trzech składników, by stworzyć napój, który ma niesamowite właściwości. Świetnie działa nie tylko na pamięć, dobrze wpływa też na odporność. Docenią go szczególnie kobiety. Sierpień i wrzesień są miesiącami, w których najlepiej przygotować sok z winogron. Choć w upały najchętniej pijemy napoje orzeźwiające na bazie cytryn, warto wprowadzić do swojej diety soki z sezonowych owoców.Latem warto przygotować choćby sok z aronii, który świetnie sprawdzi się jako dodatek do ciepłych napojów. Równie zdrową propozycją jest sok z winogron, który świetnie smakuje. Jednak to niejedyne jego zalety.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Dzieci zatruły się jedzeniem
31.07.2021 02:00 Szkodliwe jedzenie w żłobku

Dzieci zatruły się jedzeniem podawanym w żłobku i przedszkolu. Podopieczni placówki w Gryfinie mieli od 1 do 3 lat. Objawy wystąpiły aż u 20 dzieci. Wszystko wskazuje, że za zatrucie odpowiada bakteria salmonelli. Sanepid prowadzi postępowanie epidemiologiczne.Przeważnie miejsca takie jak żłobek i przedszkole wydają się bezpiecznymi dla dzieci. Okazuje się, że nawet tam może dojść do zatrucia jedzeniem. Media potwierdziły, że wiele podopiecznych zostało zainfekowanych salmonellą.Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Jak zrobić sałatkę Cezar?
29.07.2021 02:00 Przepis na tanią sałatkę Cezar z kurczakiem

Kawałki kurczaka okraszone sałatą i aromatycznym sosem są idealną opcją dla osób dbających ceniących lekkie, lecz pożywne posiłki. Danie to jest idealne na lato, a jego wykonanie nie jest zbyt trudne. Koszt przygotowania potrawy w wersji domowej stanowi jest bardzo niski. Latem, gdy nie mamy ochoty na ciężkie potrawy, warto jeść lekkie sałatki, które dostarczą nam odpowiednich wartościowych składników i zaspokoją uczucie głodu. Ciekawą opcją na wakacyjny posiłek może okazać się sałatka z jajkami, rzodkiewką, kiełkami słonecznika i płatkami migdałów.Miłośnicy kolorowych dań na pewno docenią też wielobarwne sałatki warstwowe. My jednak skupimy się na jednej z najpopularniejszych sałatek - Cezar. Choć przepis na nią wydawałby się banalny, każdy modyfikuje ją na swój własny sposób. Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem: