Gotowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Lidl wprowadza do swojej oferty wielofunkcyjnego robota kuchennego Monsieur Cuisine Smart. Wyjątkowe urządzenie będziecie mogli nabyć już od 4 kwietnia za jedyne 2499 zł. Koniecznie sprawdźcie, co potrafi. Gotowanie zazwyczaj wymaga odpowiedniego sprzętu i sprawdzonych receptur. Z inteligentnym robotem Monsieur Cuisine Smart będzie wam zdecydowanie łatwiej. Urządzenie posiada aż 11 różnych funkcji i dostęp do WiFi. A to nie koniec jego zalet.
Pieczarki są grzybami, którymi możemy się cieszyć przez cały rok. Choć są nieco mniej aromatyczne niż leśne okazy, ich obróbka jest zdecydowanie łatwiejsza. Okazuje się bowiem, że nie zawsze musimy je obierać. Dowiedzcie się, dlaczego i kiedy możemy pominąć tę nielubianą czynność. Pieczarki pasują do wielu dań. Doskonale podkreślą smak porannej jajecznicy. Będą też idealne jako farsz do ziemniaków czy pierogów. Ich dobre przyrządzenie nie zawsze jednak będzie uciążliwe. Są bowiem sytuacje, gdy z usuwania skórki możemy zrezygnować. Wyjaśniamy dlaczego.
Sprawdźcie, jak gotować białą kiełbasę, żeby nie pękała. Zdradzamy najlepsze triki, dzięki którym unikniecie takiej sytuacji. Ważne jest, by nie gotować kiełbasy na zbyt dużym ogniu, bo wtedy jej delikatne osłonki mogą popękać. Poznajcie też inne przydatne wskazówki. Biała kiełbasa jest obowiązkowa na wielkanocnym stole. Można ją piec, jednak najczęściej gotuje się ją i serwuje do żurku. Jeśli podajesz ją w całości, ważne jest, by była niepopękana. Inaczej może odebrać gościom apetyt. Jak więc zapobiec pękaniu kiełbasy w czasie gotowania?
Pysznie wyglądające brokuły o soczyście zielonym kolorze po ugotowaniu są cudownym dodatkiem do wielu obiadów. Aby uzyskać taki efekt, należy pamiętać o 2 zasadach. Nie należy gotować różyczek zbyt długo, a po odcedzeniu konieczne jest zahartowanie warzywa zimną wodą. Dokładną technikę wyjaśniamy poniżej. Brokuły są warzywem o bardzo dużej zawartości witaminy C, ma więcej beta-karotenu niż marchewki, a jak podaje portal przyslijprzepis, regularne spożywanie brokułów może podnosić odporność. W celu zachowania tych wartości odżywczych, a także jędrności i koloru brokułów, trzeba stosować się do pewnych zasad. Bez nich łatwo o rozgotowanie i utratę tego, za co kochamy zielone warzywo.
Świeżo o poranku nawet najprostsze czynności mogą sprawiać dużo kłopotów - nie inaczej jest w przypadku smażenia jajek sadzonych. Jeśli chcesz mieć pewność, że za każdym razem wyjdą idealnie, warto zastosować się do jednej zasady. Mowa o wyjęciu jajek na 30 minut przed smażeniem z lodówki, aby osiągnęły temp. pokojową, co pozwoli na równomierne ścinanie się białka. Niżej zdradzamy więcej porad na idealne sadzone. Jajka sadzone są zaraz obok jajek na twardo i jajecznicy najczęstszym sposobem ich przygotowania i podania. Ciężko oprzeć się w końcu rozpływającemu na talerzu żółtku i chrupiącemu białku. Choć mogłoby się wydawać, że zrobienie ich jest proste, łatwo popełnić banalny błąd, który wyklucza uzyskanie idealnego efektu. Dzisiaj pokażemy Wam więc sposoby, na najlepsze jajka sadzone.
Dziś zdradzimy wam, jak szybko ugotować ziemniaki. Dzięki sprytnemu trickowi będą gotowe nawet w 10 minut. Nie musisz rezygnować z ulubionego, rodzinnego dodatku do obiadu, nawet jeśli masz mało czasu na gotowanie. Wystarczy, że do wody dodasz łyżkę popularnego produktu. Mowa o maśle lub margarynie. Jednak to nie jedyny sposób na przyśpieszenie gotowania.Gotowane ziemniaki są najpopularniejszym dodatkiem do obiadu w polskich domach. Nie wyobrażamy sobie nie podać ich do kotletów mielonych, schabowych czy smażonej ryby. Czasem jednak, gdy mamy mało czasu na obieranie i gotowanie, rezygnujemy z ziemniaków na rzecz ryżu, kaszy czy makaronu.Dziś jednak zdradzimy wam prosty patent, dzięki któremu do ugotowania ziemniaków wystarczy zaledwie 10 minut. Mniej więcej tyle samo gotuje się makaron czy kasza.
W wielu domach ruszają już przygotowania do świąt wielkanocnych, a co za tym idzie, Polacy szykują się do dużych zakupów. Niestety okazuje się, że niektóre towary drożeją nawet o 89%. Podwyżki dotknęły jajek, a więc najważniejszego produktu najbliższych świąt. Na początku lutego jajka klasy M w skupie kosztowały 26 groszy, a teraz już 49 groszy. Wydatki przed świętami Wielkanocy zawsze są zwiększone - w tym czasie kupuje się wszak mnóstwo produktów spożywczych, z których przygotowywane są wielkanocne potrawy w pokaźnych ilościach. Jeden z najważniejszych składników wykorzystywanych w czasie świąt są jajka. Robi się z nich pisanki, sałatki, pasty, sosy i wiele innych. Niestety ich cena rośnie w zastraszającym tempie.
Czosnek jest częstym dodatkiem do potraw. Zależnie od gatunku będzie się różnił nieco smakiem i wyglądem. Chcąc kupić warzywo polskiego pochodzenia, warto zwrócić uwagę na kolor łupiny. W przeciwieństwie do czosnku chińskiego warzywo będzie miało różowo-fioletowe zabarwienie. Ciekawostką jest, że istnieje niemal 700 odmian czosnku. Choć w Polsce uprawianych jest co najmniej kilkanaście – m.in. Orkan, Harnaś, Cyry czy Zawrat – importowany z Chin produkt zyskał niemałą popularność. Jak go odróżnić od polskiego produktu? Wystarczy uważnie przyjrzeć się warzywu.
Pierwsze śliwki w tym roku są już dostępne. Na wyhodowany w Turcji owoc nie każdy jednak będzie mógł sobie pozwolić. Cena kilograma waha się bowiem od 230 do 290 złotych. Z czego wynika? Sprawdźcie, co wpływa na kształtowanie się kosztu zakupu warzyw i owoców. Sezon na śliwki jeszcze w Polsce się nie rozpoczął. W najbliższym czasie nie będzie łatwo przygotować nowej porcji powideł czy ciasta ze świeżo kupionych owoców. W Turcji jednak warunki było nieco lepsze, a mimo to ich koszt szokuje.
Jajka często pojawiają się na naszych stołach w porze śniadania. A wiesz, ile należy gotować jajka na miękko? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości, bo odpowiedź nie jest taka oczywista. Niestety mało kto pamięta o jednym detalu, wskutek czego jajka wychodzą twarde.Jajka są doskonałym pomysłem na śniadanie. Zachęcają nie tylko smakiem, ale też wysoką wartością odżywczą. W swym składzie zawierają niemal wszystkie składniki odżywcze. Poza tym łatwo można je przygotować na wiele sposobów.Najszybciej z jajek można zrobić jajecznicę i usmażyć jajka sadzone. Bardzo lubiane są też jajka gotowane, zwłaszcza te na miękko. Mają one tę zaletę, że są lekkostrawne. Niestety nie łatwo ugotować je tak, by miały pożądaną konsystencję.
Prezentujemy wam prosty przepis na kotlety z resztek po rosole. Jest to doskonały pomysł na tani obiad dla całej rodziny. Jeśli więc zostało Ci mięso i włoszczyzna po rosole, posiekaj je, dodaj kilka składników i kotlety prawie gotowe. Wystarczy je tylko uformować i usmażyć. Mięso, na którym gotowaliśmy rosół, jest bardzo smaczne. Jednak nie wszyscy za nim przepadają, dlatego często zostaje i nie wiadomo, co z nim zrobić. W żadnym wypadku nie powinno się zmarnować. Łatwo można je przerobić na farsz, pasztet czy mielone kotlety. My przyrządzimy dzisiaj właśnie kotlety, do których dodamy też gotowane warzywa z rosołu.
Planujecie dziś ugotować rosół? Rozejrzyjcie się po swojej kuchni, być może znajdziecie tam ziele uznawane za chwast. Koniecznie dowiedzcie się, dlaczego warto dodać do rosołu błyszczyk kurdybanek. Ten niecodzienny dodatek przyjemnie odmieni smak rosołu, ale wzbogaci go też cenne składniki.By ugotować rosół, potrzebujecie mięsa i warzyw, a także kilku podstawowych przypraw. Taki rosół należy już do klasyki polskich zup. Jest smaczny i bardzo aromatyczny. Jednak czasami warto nieco odmienić tradycyjną recepturę, po to, by potrawa zyskała nieco inny smak i nowe właściwości.
Wiecie, jak gotować buraki, żeby zachowały idealny kolor? Przedstawimy wam garść cennych porad, dzięki którym to ugotowane warzywo już zawsze będzie miało apetyczny kolor i doskonały smak. Nie straci też w czasie obróbki termicznej cennych składników. Gotowane buraki przerabiamy zwykle na jarzynkę i serwujemy do klasycznych dań obiadowych. Bez zasmażanych buraków trudno wyobrazić sobie mielone kotlety czy pieczoną kaczkę. Tak przygotowane buraczki są bardzo smaczne, czasami jednak mogą stracić apetyczny kolor. Zobacz, jak temu zapobiec.
Trudno o bardziej dołującą kulinarną wpadkę niż mętny rosół, choć włożyło się w niego wiele godzin ciężkiej pracy. Na szczęście istnieją sposoby na uratowanie całego garnka. Jednym z nich jest wrzucenie do wywaru surowego i obranego ziemniaka. Po gotowaniu go w bulionie przez 30 minut rosół powinien stać się klarowny. Rosół nie wymaga żadnego przedstawienia, w końcu każdy Polak doskonale zna jego smak oraz wygląd. Klarowny bulion uchodzi za najlepszy, dlatego wielu dąży do uzyskania jak największej przejrzystości. Niestety zmętnienie może pojawić się nawet wtedy, kiedy podjęte zostaną wszelkie kroki mające temu przeciwdziałać. Dlatego niżej zdradzamy kilka sposobów, dzięki którym więcej nie uświadczy się widoku mętnego rosołu.
Ćwikła na wielkanocnym stole jest niezastąpionym dodatkiem, który można łączyć z wieloma pysznymi potrawami. Jeśli chcesz, aby ćwikła nabrała niesamowitego smaku, dosyp do niej 1 łyżeczkę cukru pudru. W taki sposób podbija się naturalną słodycz buraków, która może zostać zdominowana ostrością chrzanu. Ćwikła gotowa ze słoika kupiona w sklepie nie może równać się z domową. Własnoręcznie zrobiona charakteryzuje się głębokim smakiem i aromatem, a także całkowitą naturalnością. Dodatek cukru pudru jest konieczny w przypadku buraków, które nie są wystarczająco słodkie. Cukier zmniejsza również intensywność chrzanu, która w innym wypadku może być za duża.
Przygotowanie śniadania nie jest prostym zajęciem i jeśli masz z tym regularne kłopoty, spróbuj poniższej receptury na jajeczne muffiny. Połączenie marchewki, sera pleśniowego i jarmużu daje wartościowy i, co najważniejsze, pyszny efekt. Niżej krok po kroku wyjaśniamy jak sporządzić je bez większego wysiłku. Muffiny jajeczne na śniadanie są idealnym rozwiązaniem, kiedy nie ma się za dużo czasu na gotowanie. Po połączeniu wszystkich składników i wstawieniu ich do pieca można zając się innymi sprawami, bowiem pieczenie nie wymaga od gotującego za dużo uwagi. Głównym składnikiem, odpowiadającym za smak i zapach mufinn, jest ser pleśniowy. Jego intensywny aromat wspaniale komponuje się z jajkami. Najbardziej polecamy wykorzystać camembert lub gorgonzola, gdyż wyróżniają się najlepszym smakiem do tego dania.
Klasyczne naleśniki zna prawdopodobnie każdy, jednak istnieje znacznie więcej wariantów tego pysznego dania. Dzisiaj prezentujemy sposób na naleśniki z kawą, które wyjątkowo smakują. Po wypełnieniu puszystym kremem, naleśniki sprawdzają się jako drugie śniadanie oraz zwykła przekąska. Naleśniki z kawą to idealny sposób, aby połączyć ulubiony napar milionów Polaków z tradycyjną potrawą polskiej kuchni. Ich przygotowanie jest banalnie proste, lecz wykwintny smak wskazuje na coś zupełnie odwrotnego.
Na święta przyrządzacie zwykle tradycyjne potrawy, ale chcielibyście też czymś zaskoczyć gości. Czym? Może idealnymi na Wielkanoc jajkami w buraczanej zalewie? Ich przygotowanie jest bardzo proste, co w tym zaganianym czasie jest bardzo ważne. A goście z pewnością oniemieją z zachwytu. Wielkanocny stół z pewnością nie obędzie się bez jajek. Zwłaszcza w czasie uroczystego śniadania. Większość z was poda z pewnością jajka z majonezem, pastą czy faszerowane pieczarkami. Te pierwsze i najprostsze można doskonale odmienić, wkładając je po ugotowaniu i obraniu do buraczanej zalewy. Dzięki niej zyskają piękny kolor i niepowtarzalny smak.
Jajka pękają wam podczas gotowania? Dodajcie do wody łyżkę soku z cytryny. Babciny patent sprawi, że skorupki pozostaną nienaruszone, a jajka nadal będą się dobrze prezentować. Sprawdźcie ten patent koniecznie. Gotowanie jajek potrafi nastręczyć trudności. Zwłaszcza wtedy, gdy przez pośpiech skorupki pękają, a ich zawartość wypływa. Wiemy, co zrobić, by uniknąć takiej sytuacji. Proste kuchenne triki sprawią, że kulinarny koszmar odejdzie w zapomnienie.
Przedstawiamy wam cudowny pomysł na deser. Jest nim babka gotowana, czyli ciasto bez pieczenia idealne na Wielkanoc. Zamiast piec ciasto w piekarniku, tym razem ugotujesz je w garnku. Dzięki temu będzie doskonale wyrośnięte i idealnie wilgotne. Babka jest typowym ciastem wielkanocnym. Piaskowa, cytrynowa czy drożdżowa nie tylko doskonale dekoruje świąteczny stół, ale też wybornie smakuje. Lubią ją duzi i mali, za delikatność, miękkość i wilgotność. Dziś jednak przedstawimy wam przepis na wyjątkowo wilgotne ciasto wprost z garnka.
Ścieranie chrzanu sprawia, że łzy napływają wam do oczu? Zamiast odmawiać sobie tego rarytasu, namoczcie korzeń w lodowatej wodzie. Dzięki prostej sztuczce przyrządzanie go stanie się mniej uciążliwe. Sprawdźcie koniecznie. Chrzan jest świetnym dodatkiem do surówek. Bardzo dobrze łączy się m.in. z burakami i marchewką. Doskonale podkreśli też smak ziemniaczanego purée. Warto opanować sztukę jego obróbki, by móc bez wysiłku przyrządzić go, kiedy tylko najdzie nas ochota.
Jajko sadzone jest jednym bardziej sycących śniadań. Wielu z nas przyrządza je na oleju, przez co jaja stają się ciężkostrawne. Zastępując go wodą, przygotujecie dużo lżejsze danie, która nadal będzie zachwycało smakiem. Koniecznie sprawdźcie ten patent. Jajko sadzone będzie niezwykle smaczne, gdy przygotujemy je bez tłuszczu. Wykorzystanie wody sprawi, że nie tylko nie przypali się, ale też stanie się wyjątkowo delikatne. Przyrządzenie dania będzie wymagało uważnego smażenia, ale efekt wart jest włożonego wysiłku.
Jajecznica jest sycącym daniem, które pozwoli nam dobrze rozpocząć dzień. Każdy chyba przyrządzał ją już nie raz. Mało kto jednak pokusił się pewnie o dodatek śmietany, który sprawia, że masa jajeczna staje się delikatna i puszysta. Sprawdźcie ten patent. Jajecznica smakuje doskonale z różnymi dodatkami. Proponowaliśmy wam już przygotowanie jej z brokułami oraz na mleku. Choć kompozycje te są naprawdę smaczne, jajecznica z odrobiną śmietany zachwyci was lekkością. A to nie jedyny sposób, by wyszła puszysta.
Ryba jest jednym ze zdrowszych wyborów w naszej diecie. Świeże mięso wysokiej jakości łatwo zepsuć, dodając przyprawy w nieodpowiednim momencie. Solenie ryby powinno odbywać się na chwilę przed smażeniem lub pieczeniem. Tylko ten sposób zagwarantuje nam soczystość mięsa. Po ryby warto regularnie sięgać. Podpowiadaliśmy wam już jakie gatunki wybierać, by zapewnić sobie maksimum korzyści. Radziliśmy też jakie surówki będą do rybnych dań najlepsze. Teraz czas na garść wskazówek dotyczących przyprawiania.
Robert Makłowicz znany jest ze swoich kulinarnych zdolności oraz licznych doświadczeń, które nabył w ciągu wielu lat. Jak się okazuje, w programie "Drugie śniadanie mistrzów" Makłowicz wyjawił jakiego dodatku nie akceptuje w rosole. Są nim ziemniaki, które przez niektórych faktycznie są podawane z rosołem. Rosół z ziemniakami jest regionalnym sposobem podania bulionu, który nie jest zbytnio popularny. W większości domów zupę te jada się bowiem z makaronem jajecznym bądź pije sam wywar. Przy okazji niżej prezentujemy przepis na rosół według Roberta Makłowicza. Dzięki niemu można na własnym podniebieniu przekonać się, za jakimi smakami przepada ulubiony krytyk kulinarny Polaków.
Pasztet jest jednym ze smaczniejszych dodatków do świeżego pieczywa. Mięsny specjał jednak nie zawsze wychodzi tak smaczny, jak byśmy chcieli. Okazuje się, że dodanie do niego ubitego białka jaja jest w stanie rozwiązać problem suchej masy. Sprawdźcie, co jeszcze możecie zrobić, by uzyskać odpowiednią konsystencję wyrobu. Dobrego pasztetu nie odmówi sobie żaden smakosz. Delikatny i rozpływający się w ustach wyrób można przygotować w przeróżnych wariantach. Niezależnie od wybranego przez nas smaku, pasztet musi jednak wyjść wilgotny. Suchy wyrób będzie się kruszył, więc jego zjedzenie nastręczy problemów. A wystarczą proste dodatki, by tego uniknąć.
Najsmaczniejszy rosół to ten nagotowany i esencjonalny. Czy jednak da się ugotować rosół w pół godziny? Jak najbardziej, znamy najszybszy możliwy patent. Zobaczcie, w jaki sposób można ugotować tę zupę szybciej, bez straty dla jej smaku i aromatu. Tradycyjne przepisy na rosół zalecają gotować go długo i na małym ogniu. Optymalny czas gotowania rosołu to 3 godziny. Jednak czasami mamy potrzebę, by otrzymać esencjonalny wywar o wiele szybciej. Przekonajcie się, że jest to możliwe. Wystarczy sięgnąć po szybkowar.
Wasze ziemniaki kiełkują mimo odpowiedniego przechowywania? Nadal możecie je zjeść. Musicie tylko spełnić jeden warunek — usunąć skórkę wraz z nowymi pędami. Wiedzieliście o tym? Z ziemniaków przygotujemy wiele smacznych potraw. Świetnie sprawdzają się zarówno jako materiał na chrupiące placki z gulaszem czy zapiekankę z serem i warzywami. Lubimy je bardzo i kupujemy w większych ilościach. Równie często obserwujemy, jak, mimo przechowywania w chłodnej kuchennej szafce czy w ciemnej piwniczce, na skórce bulw pojawiają się młode pędy. Wyrzucamy wtedy warzywa, nie chcąc ryzykować zatrucia. Niesłusznie.