Jeśli doskwiera Ci głód, czas przyrządzić coś pysznego. Zrób placuszki z kapusty, które są nie tylko pyszne, tanie, ale też proste w przygotowaniu. Ten przepis wypróbuj w swojej kuchni, bo naprawdę warto.
Posiekaj kapustę i zrób pyszny obiad. Nikt ci nie uwierzy, z czego go zrobiłaś. Sprawdź jak zrobić ten pyszny obiad z kapusty.
Ta niezwykle szybka surówka pasuje do każdego dania. A co najważniejsze smakuje każdemu. Musisz zrobić ją z tego przepisu, a rodzina będzie zachwycona.
Zapiekanka z kapusty podbiła serca moich domowników. Zrób ją dla swojej rodziny według tego prostego przepisu. Nie pożałujesz. Prośby o dokładkę są pewne.
Kapusta kiszona to w Polsce jeden z podstawowych dodatków do obiadu. O tej porze roku jest szczególnie pożądana. Kupujemy ją na targach, bazarach i w lokalnych warzywniakach. Ale sprzedają ją także hiper - i supermarkety. Sprawdziliśmy kilkanaście rodzajów kapusty kiszonej z największych sieci handlowych w Polsce. Nie ma wątpliwości – zwycięzca jest jeden.
Codzienne robienie sałatki zabiera sporo czasu. Jednak, czy można ją przygotować na 2 tygodnie? Dzięki patentowi koleżanki robię teraz smaczną surówkę na kilkanaście dni.
To niezwykle proste w przygotowaniu danie ucieszy wszystkich miłośników gołąbków. Od polskiego oryginału różni je smażenie. Dzięki niemu wywołują przyjemne uczucie sytości. Panierowane i smażone kotlety-gołąbki są niesamowite.
Mięso i kapusta to dobre połączenie na obiad. Takie zapiekane danie pod smakowitą pierzynką będzie smakować całej rodzinie. Dzięki temu przepisowi przyrządzisz posiłek, że palce lizać.
Każdy smakosz gołąbków polubi tę zapiekankę. Jest pełna smaku i aromatu. W sam raz na zimowy obiad. Polecam przepis na zapiekankę, która z powodzeniem zastąpi gołąbki. W moim domu to prawdziwy hit.
Bigos jest dobry dosłownie na każdą okazję. Babcia przyrządza go najlepiej i do tego aromatycznego dania dokłada pewien nietypowy i zapomniany składnik. Dzięki niemu bigos zyskuje wyjątkowy smak. Polecam przepis na to znakomite danie.
Ta sałatka na bazie trzech składników jest świetnym samodzielnym daniem. Podana chociażby do pieczywa będzie doskonałą przekąską lub sycącą kolacją. Z powodzeniem zabierzesz ją także w ramach posiłku poza domem. Chcesz wiedzieć jak ją przyrządzić? Szczegóły znajdziesz poniżej.
Przepisów na surówkę jest nieskończona liczba. W tym przepisie Tomasz Strzelczyk tak zaczarował, że wyszła sałatka niezwykła. Jest lekka, pyszna i błyskawiczna w przygotowaniu.
Oto prosty przepis na zwykłą-niezwykłą potrawę z pieczonych warzyw. Te składniki sprawią, że będziemy się czuć przyjemnie nasyceni, ale nie przejedzeni, a danie jest niezwykle dietetyczne. Świetnie sprawdzi się jako wsparcie w odchudzaniu.
Wyobrażasz sobie danie główne bez surówki? No właśnie, ja też nie. Dlatego chętnie podzielę się z tobą przepisem na surówkę, która pasuje do wszystkiego. Jeżeli dodasz ten jeden składnik, to będzie obłędna w smaku.
Co zrobić zimą na obiad? Ja przyrządzam znakomite danie z mięsa i kiszonej kapusty. Taki obiad jest pożywny, smaczny i prosty w przygotowaniu. Polecam przepis na danie, które zasmakuje niejednemu smakoszowi.
Moja surówka z kapusty kiszonej nie ma sobie równych. Dodaję do niej składnik, który nieźle podkręca smak. Budzi też zdziwienie gości, jednak zaskoczenie zmienia się w zachwyt już po pierwszym kęsie.
Siekana biała kapusta, tarta marchew, krojona cebula i obłędny sos, czyli sałatka, którą każdy kojarzy, ale nie każdy wie, jak ją zrobić. Możesz kupić gotową, ale jeszcze lepiej zrób ją sama z tym przepisem.
Mało jest w polskiej kuchni bardziej tradycyjnych dań niż surówka na bazie kapusty. Ale są składniki, które potrafią podkręcić ich smak. Poniżej prezentujemy przepis wzbogacony pomysłowymi dodatkami. Ich nazwy zdradzamy poniżej.
Nie możesz się wyleczyć ze skutków świątecznego przejedzenia? Ociężałość, niechęć do jedzenia, ból głowy i ogólnie nie najlepsze samopoczucie? Istnieje niezawodny sposób, by wszystkie te objawy ustąpiły. Jest naturalny, choć dość radykalny.
Surówki colesław nikomu nie trzeba przedstawiać. Przysmak z białej kapusty w kremowym sosie pasuje do niemal każdego dania obiadowego. Jednak kucharz Piotr Ogiński do tej lubianej surówki dodaje składnik, który wyśmienicie podkręca jej smak.
Zwykle na Święta Bożego Narodzenia przyrządzamy zbyt dużo pysznego jedzenia. Co zrobić z nim po Świętach? Warto zamrozić i zawekować. Wyjaśniamy, które potrawy nadają się do mrożenia, a którym służy wekowanie.
Znany youtuber Książulo kontynuuje swój objazd po jarmarkach bożonarodzeniowych. Tym razem trafił do Katowic. Najbardziej zwrócił jego uwagę bigos, i nie chodziło tylko o cenę.
Czy kapusta z grochem może być inna niż zawsze? Potrawa ta ma swoją kanoniczną postać i rzadko od niej odbiega, ale magiczne składniki mogą dodawać jej nowego, niespotykanego wymiaru. Jeden z takich składników pokazał ostatnio Piotr Ogiński na swoim kanale Kocham Gotować.
Bigos to jedno z najbardziej znanych na świecie, a przy tym najwybitniejszych polskich potraw. Choć wygląda na niezbyt zdrowy, jest dobrym źródłem białka i błonnika, a także witamin i mikroelementów. Jednak chodzi przede wszystkim o smak i choć można powiedzieć, że każdy jest dobry, to sztuczka mojej babci sprawia, że jej bigos zawsze był niezapomniany.
Bigos wigilijny jest szczególnym daniem. Nie znajdziemy w nim mięsa, bo jest potrawą postną. Za to dużo w nim grzybów leśnych, które zapewniają wspaniały smak i aromat. Ten wyjątkowy bigos robię z przepisu mojej prababci, którym chętnie się z wami podzielę.
Czasami obiad powstaje w kilka chwil. Tak było też dzisiaj, gdy podałam znakomitą surówkę ze schabowym i warzywami. Chrupiący rarytas z sezonowego produktu został nawet skomentowany przez moich bliskich. Takiej reakcji się nie spodziewałam.
Bigos można przygotować na wiele sposobów. Jednak składnik jednak całkowicie się nie sprawdzi. Wiemy, czego unikać i jakie produkty nadadzą tej potrawie maksimum smaku.
Surówka wcale nie musi być nudna. Ten przepis dostałam od cioci i zbiera on pochwały całej rodziny. W dodatku pasuje niemal do wszystkiego: zarówno do dań mięsnych, jak i wegetariańskich. W czym tkwi sekret jej smaku?