Pieczona karkówka według Karola Okrasy charakteryzuje się wyjątkowo intensywnym, korzennym smakiem. Swoje niezwykłe walory zawdzięcza długiemu pieczeniu oraz dodatkowi dwóch przypraw: kardamonu i cynamonu. Tak przyrządzone mięso idealnie odnajdzie się na świątecznym stole.Pieczona karkówka Karola Okrasy nabiera aromatu podczas długiego marynowania. Zarezerwuj zatem 24 godziny na jej leżakowanie. Samo pieczenie natomiast potrwa ok. 4 godzin. Gotowe danie odwdzięczy się za poświęcony mu czas obłędnym smakiem i aromatem.
Przygotowałaś wcześniej kotlety schabowe lub zostały Ci z poprzedniego obiadu? Teraz wystarczy je podgrzać i podać. Nigdy nie stosuj do tego celu mikrofalówki, bo schabowe staną się twarde i stracą smak. Do podgrzewania schabowych najlepiej sprawdzi się piekarnik, możesz wykorzystać również suchą patelnię.Wiele osób korzysta w mikrofalówki do podgrzewania dań oraz rozmrażania ryb i mięs. Urządzenie nie sprawdza się jednak tak dobrze, jak tradycyjne metody. Jeśli odgrzejesz kotlety schabowe w mikrofalówce, po kilku sekundach będą twarde i niesmaczne.Do podgrzewania kotletów schabowych wykorzystaj piekarnik. To najlepsza metoda, ponieważ dzięki niej zachowasz smak i soczystość mięsa oraz chrupiącą panierkę. Schabowe możesz podgrzać na suchej patelni, jednak mięso nie zawsze wyjdzie tak, jak z piekarnika.Najlepsze kotlety schabowe przyrządzisz dzięki kilku prostym trikom. Schab mocz w mleku z cebulą, następnie panieruj a mące, jajkach i bułce. Mąka jest bardzo ważnym składnikiem panierki, nie rezygnuj z niej. Schabowe zawsze smaż na mocno rozgrzanym tłuszczu. Zimny olej sprawi, że mięso będzie bardzo tłuste i niesmaczne.
Prezentujemy dziś rewelacyjny, sezonowy przepis na duszoną karkówkę. Delikatny sos z duszonych warzyw przełamany charakterystycznie słodkim smakiem śliwki zachwyci Was smakiem. Przepis jest banalnie prosty do wykonania. Wystarczy pokroić wszystkie składniki, ustawić je na małym ogniu i dać im nieco czasu.Sezon na śliwki jeszcze trwa, warto więc spożywać te owoce. Kruche ciasto to nie jedyny specjał, w którym śliwka świetnie się odnajduje. Jej smak idealnie komponuje się też z daniami mięsnymi.
Zapomnij o maśle i oleju rzepakowym. Szefowie kuchni do smażenia kotletów schabowych używają wyłącznie smalcu. Ten rodzaj tłuszczu jest najlepszy do przyrządzenia idealnych kotletów z patelni. Raz spróbujesz i nie usmażysz już mięsa na niczym innym.Kotlety schabowe to pomysł na rodzinny obiad, który przygotujesz w kilka chwil. Kultowe kotlety z mięsa wieprzowego w złocistej panierce będą smakować rewelacyjnie z ziemniakami pieczonymi, gotowanymi, ogórkiem kiszonym, kapustą kiszoną lub innymi dodatkami.Żeby kotlety schabowe za każdym razem wychodziły idealnie, oprócz smalcu do smażenia, wykorzystaj również inne przydatne triki. Rozbite na kotlety mięso mocz przez kilka godzin w mleku lub jogurcie naturalnym z dodatkiem pokrojonej cebuli. To prosty sposób na pyszne mięso.Do przygotowania kotletów schabowych wybieraj wyłącznie świeże mięso najwyższej jakości i bardzo dokładnie rozbij je tłuczkiem. Kotlety smaży się kilka minut, jeśli niedokładnie je rozbijesz, będą niedosmażone w środku lub twarde jak podeszwa. Kluczowa jest również sama panierka. Najpierw obtocz je w mące, by dobrze trzymały się jej pozostałe warstwy.
Karkówka z piekarnika zachwyca smakiem podobnie, jak ta z grilla. Wszystko dzięki doprawieniu czosnkiem, rozmarynem i podlaniu białym winem. Mięso pieczone w plastrach nie potrzebuje dużo czasu, by było miękkie. A dzięki dodatkowi marchewki i pietruszki danie wygląda niezwykle apetycznie. Wszyscy uwielbiamy karkówkę z grilla. W okresie jesienno-zimowym, kiedy z utęsknieniem czekamy na kolejny sezon, przygotujmy karkówkę z piekarnika. Jest o wiele bardziej soczysta niż upieczona na ruszcie, a jej smak i aromat zachwyci całą rodzinę.Sekretem rewelacyjnego smaku karkówki z piekarnika są warzywa, w szczególności czosnek, który pod wpływem wysokiej temperatury oddaje cały aromat. Karkówkę pieczemy również z marchewką i korzeniem pietruszki. Nie możemy zapomnieć jednak o dodatkach, dzięki którym mięso dosłownie rozpływa się w ustach.Karkówkę z piekarnika przygotowujemy w naczyniu żaroodpornym. Na dno naczynia wlewamy wytrawne wino, całe danie przed pieczeniem skrapiamy oliwą z oliwek, sosem sojowym i suszonym rozmarynem. Karkówkę pieczemy pod przykryciem, żeby się nie wysuszyła. Koniecznie bez termoobiegu.
Znudziły Ci się tradycyjne mielone? Babcia Teresa zdradziła swój patent na soczyste kotlety z niecodziennym dodatkiem. Mielone smaży bez panierki, ale owija je plastrami wędzonego boczku. Po usmażeniu są pełne smaku i aromatu i błyskawicznie znikają z talerzy. Kotlety mielone przygotowujemy głównie z mięsa mielonego, cebuli, kajzerki i jajka. Dodajemy również podstawowe przyprawy, jak sól i pieprz. Niektórzy mielone doprawiają ziołami prowansalskimi, oregano, suszonym majerankiem lub natką pietruszki.Kotlety mielone zwykle panierujemy w bułce tartej. Babcia Teresa pomija jednak panierkę, a w zamian za to mięso zawija w plastry wędzonego boczku. Po usmażeniu na rozgrzanym tłuszczu robią się niezwykle smaczne i pełne aromatu. Tłuszcz jest bowiem doskonałym nośnikiem smaku.
Hreczanyki, czyli podkarpackie kotlety mielone to pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Kotlety z mięsa i kaszy gryczanej są niezwykle aromatyczne i soczyste, a ich smak zachwyci każdego smakosza. Każdy będzie prosił o dokładkę. Podkarpackie kotlety mielone podaje się z domowym sosem pomidorowym, czosnkowym lub grzybowym. Jesienią gorąco polecam przygotować sos z grzybów leśnych. Nie ma lepszego dodatku do obiadu od sosu z aromatycznych borowików, podgrzybków, czy kozaków. Po grzybobraniu wysuszmy resztę grzybów i dodajmy je np. do świątecznego bigosu. Podkarpackie hreczanyki przygotowujemy z mięsa mielonego wieprzowego, najlepiej z szynki lub łopatki. Mięso zawiera tłuszcz, który nie dość, że jest nośnikiem smaku, to jeszcze sprawia, że kotlety mielone są niezwykle soczyste. Mięso na kotlety wyrabiajmy na początku z odrobiną zimnej wody, dopiero później dodajmy resztę składników. To prosty trik na uzyskanie najlepszego smaku.Do kotletów mielonych musimy odpowiednio ugotować kaszę gryczaną. Kaszy nie możemy rozgotować, musi być al dente, kasza zmięknie podczas smażenia kotletów. Jeśli dodamy miękką kaszę do reszty składników, po usmażeniu otrzymamy nieestetyczną papkę, a kotlety nie będą tak smaczne.
Prezentujemy niecodzienny przepis na faszerowane pomidory. W tym wariancie do nadzienia nie używamy ryżu, a jedynie soczystego sycącego mięsa mielonego. Smakowite wnętrze przykryte jest aromatyczną cebulką z dodatkiem ziół oraz czosnku. Czy oprzesz się takiej pokusie?Aby pomidory podczas pieczenia nie rozpadły się, wystarczy użyć prostej sztuczki. Na dno każdego wydrążonego pomidora włóż kilka ziarenek suchego ryżu. Ten niepozorny dodatek wchłonie nadmiar wody wydzielonej podczas obróbki termicznej. Dzięki temu pomidory pozostaną jędrne i apetyczne.
Dolanie zimnej wody do obsmażonego mięsa na gulasz, zrazy lub do duszenia jest najczęściej popełnianym błędem kulinarnym. Wołowina lub wieprzowina zalana zimną wodą nigdy nie będzie miękka, nawet, jeśli będzie się dusić odpowiednio długo. Dlatego obsmażone mięso zawsze podlewaj gorącym płynem. Gulasz wołowy lub wieprzowy jest pomysłem na pożywny, aromatyczny obiad dla całej rodziny. Niektórzy gulasz gotują na samym mięsie, inni dodają również paprykę, marchewkę i inne warzywa. Do gulaszu zawsze należy dodać jednak cebulę, czosnek i przyprawy, jak liście laurowe i ziele angielskie.Mięso wołowe lub wieprzowe na gulasz musi być odpowiednio przygotowane, w przeciwnym razie będzie twarde jak podeszwa. Po obsmażeniu mięso podlej wrzątkiem i gotuj na małym ogniu przez około 2 godziny. Nigdy nie doprawiaj gulaszu solą na samym początku gotowania. Przyprawa zamyka pory w mięsie, przez co wołowina i wieprzowina będą twarde.Możesz w prosty sposób przyspieszyć skruszenie twardego mięsa na gulasz. Na patelnię dodaj kawałek jabłka, sos podlej wytrawnym winem czerwonym lub octem winnym. Produkty przyspieszają duszenie wołowiny i wieprzowiny i dobrze je zmiękczają.
Pory zapiekane w śmietanie stanowią wyśmienitą, ciepłą przekąskę. Pieczone warzywa wprost rozpływają się w ustach, a aromatyczna szynka dodaje im wyrazu. Całości dopełnia odrobina pysznego, ciągnącego się sera. Tej potrawie nie można się oprzeć. Można ją też podać jako dodatek do obiadu. Pory zapiekane w śmietanie będą idealnym dodatkiem do obiadu, a także uświetnią rodzinną uroczystość jako przystawka na ciepło. Najlepiej nadają się do tej receptury młode, cienkie pory. Ten przepis jest tak prosty, że podoła mu absolutnie każdy.
Jeśli znudziły Ci się klasyczne kotlety schabowe, koniecznie przygotuj jesienną wersję tradycyjnej potrawy z dodatkiem świeżych grzybów. Rolady schabowe z grzybami są świetnym pomysłem na pożywny, sezonowy obiad dla całej rodziny.Rolady schabowe z grzybami leśnymi zachwycają prostotą i wyjątkowym smakiem. Rolady zawsze smażę na maśle klarowanym, koniecznie w panierce z mąki, jajek i bułki tartej. Tak przygotowane mięso jest soczyste i delikatne w środku, z zewnątrz natomiast jest chrupiące i bardzo apetyczne. Farsz do rolad schabowych przygotowuję z grzybów leśnych, cebuli i natki pietruszki. Farsz robię z mieszanych grzybów, mogą to być borowiki, maślaki, kozaki, prawdziwki. Grzyby przed smażeniem dokładnie czyszczę i sprawdzam, czy nie są robaczywe. Cały farsz, podobnie jak rolady, smażę na maśle klarowanym. Rolady schabowe z grzybami podaję z ugotowanymi lub pieczonymi ziemniakami oraz surówką. Gorąco polecam surówkę z białej lub czerwonej kapusty, a także kapustę zasmażaną, buraki czerwone i domowe ogórki kiszone lub konserwowe. Każdy dodatek smakuje wyśmienicie z aromatycznym mięsem.
Jajecznica w jesiennej wersji z kiełbasą podsuszaną, cebulą i świeżym koperkiem jest idealnym śniadaniem na Wszystkich Świętych. Jest nie tylko smaczna, ale też bardzo pożywna. Doda nam energii na kilka godzin. Będziemy mogli wyjść z domu rano i wrócić dopiero na obiad. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Musi być pożywne, a w okresie jesienno-zimowym warto przygotować je na ciepło, żeby dodatkowo rozgrzać cały organizm. Jednym z takich dań jest jajecznica. Ścięte jajka z dodatkami są sycące i bardzo smaczne.Jajecznicę można przygotować na wiele sposobów. Na Wszystkich Świętych polecam jajka z dodatkiem kiełbasy podsuszanej, cebuli i świeżego koperku. Podsmażona kiełbasa z cebulą na maśle doda jajecznicy smaku i sprawi, że będzie bardzo pożywna. Do jajecznicy koniecznie dodajmy świeży koperek, który również podkręci smak i aromat. Śniadanie podajemy od razu po usmażeniu, najlepiej z kromką świeżego, chrupiącego chleba. Nie mamy wątpliwości - ta jajecznica błyskawicznie zniknie z talerzy.
Soczyste kotlety mielone są wyjątkowo smakowitą propozycją obiadową, nie zawsze jednak finalny efekt wychodzi zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Aby przygotować wybitne kotlety mielone, dodaj do mięsa odrobinę ugotowanej kaszy. Zobaczysz, jak ten niepozorny dodatek zmieni oblicze kotletów mielonych.Do przygotowania pysznych kotletów mielonych możesz wybrać dowolny rodzaj kaszy. Pamiętaj, że aby dodać ją do mięsa, musi zostać wcześniej ugotowana. Wyjątkiem jest kasza manna, która posiadaj zdolność wchłaniania wody, dzięki czemu możesz dołożyć ją do kotletów mielonych w surowej postaci.
Zupa ogórkowa niejedno ma imię i niejeden przepis na nią można znaleźć. Gwarantujemy jednak, że nasz sposób na popularną zupę nie ma sobie równych. Wszystko za prawą wywaru gotowanego z dodatkiem wędzonej kości. Aromatu tej zupy ogórkowej nie da się zapomnieć.Wieprzowe kości wędzone to produkt, który bez trudu dostać można w każdym większym sklepie. Zapewniają daniu wyjątkowy aromat, a przy tym są niedrogie. Nasza zupa ogórkowa na żeberkach i wędzonych kościach nie ma sobie równych.
Każdy, kto choć raz był na górskiej wędrówce, doskonale zna wyborny smak kwaśnicy. Ta tradycyjna góralska zupa swój niezwykły charakter zawdzięcza gotowaniu na dwóch rodzajach mięsa - żeberkach wędzonych oraz surowych. Dzięki temu połączeniu zupa jest zarówno pożywna jak i niezwykle aromatyczna.Podstawą prawdziwej góralskiej kwaśnicy, poza żeberkami, jest dobrej jakości kapusta kiszona. Przed zakupem upewnij się, że sprzedawca nie próbuje wcisnąć Ci kapusty kwaszonej. Kwaszenie jest sztucznie przyspieszaną ekspresową metodą kiszenia. Z takiego produktu żadna szanująca się kwaśnica nie powstanie.
Kotlety schabowe wyszły twarde jak podeszwa buta? Namocz je w jogurcie naturalnym i dwóch innych składnikach i wstaw do lodówki na całą noc. Następnego dnia usmażysz rewelacyjne, soczyste i miękkie schabowe, wszyscy będą prosić o przepis.Moczenie kotletów schabowych w mleku to już przeżytek, teraz wszyscy maczają mięso w zupełnie innym produkcie, dzięki któremu mięso jest niezwykle delikatne. Moczenie twardej wieprzowiny w jogurcie, soku z cytryny i cebuli jest o wiele skuteczniejsze od tradycyjnej metody. Te trzy składniki nie dość, że doskonale zmiękczają mięso.Kotlety schabowe zawsze panieruj w mące, jajkach i bułce tartej. Mąka dodatkowo zabezpiecza mięso przed przesuszeniem podczas smażenia lub pieczenia, a także sprawia, że chrupiąca panierka nie odklei się od kawałków wieprzowiny. Mąki w schabowych jest niewiele, jednak ma nieoceniony wpływ na smak i soczystość potrawy.Kotlety schabowe zawsze smaż na mocno rozgrzanym tłuszczu. Wiele osób mięso smaży na oleju rzepakowym lub smalcu, osobiście polecam jednak masło klarowane, dzięki któremu mięso nabierze aromatu. Jeśli chcesz upiec schabowe, ustaw piekarnik na 180 stopni C z termoobiegiem i piecz 10 minut, następnie obróć mięso i dopiecz. Wierzch kotletów posmaruj wcześniej olejem lub połóż po małym płatku masła.
Do przygotowania smacznego posiłku nie potrzebujesz żadnych wymyślnych składników. Nasz pomysł na tani obiad w postaci zapiekanki makaronowej z mięsem mielonym i dynią to łatwy i szybki w przygotowaniu przepis. Dzięki dodatkowi sezonowego warzywa, zapiekanka nabiera pięknego pomarańczowego koloru oraz ma przyjemny, słodkawy posmak. Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym i dynią jest sycącą propozycja dzięki solidnemu dodatkowi wieprzowej łopatki. Świeżości dodają jej pomidory oraz cebula, z chrupiący wierzch z zapieczonego sera żółtego przyjemnie spaja całość. Niebanalna przyprawa curry dodaje daniu wyjątkowego charakteru. Aż ślinka cieknie.
Przygotowałaś mięso na obiad, jednak po długim pieczeniu, smażeniu lub duszeniu w dalszym ciągu jest twarde jak podeszwa? Poznaj kilka prostych sztuczek, dzięki którym mięso będzie soczyste i miękkie za każdym razem. Sprawdź, co można zrobić, by mięso szybciej zmiękło.Mięso wołowe i wieprzowe potrzebuje sporo czasu, żeby było miękkie. Niekiedy nawet po odpowiedniej obróbce w dalszym ciągu jest twarde, przez co jest niesmaczne. Co zrobić, by mięso szybciej zmiękło? Twarde włókna wieprzowiny i wołowiny rozmiękczysz w naprawdę prosty sposób.Jeśli przygotowujesz mięso dzień wcześniej, zawsze dodaj do marynaty musztardę, ocet lub sok z cytryny. Te produkty naturalnie zmiękczają włókna, a mięso po obróbce termicznej będzie smaczne i soczyste. By mięso szybciej zmiękło zastosuj również mniej popularne triki, które są równie skuteczne i nie wymagają marynowania mięsa przez całą noc.Przed przygotowaniem każdego rodzaju mięsa sprawdź, czy wieprzowina, wołowina lub drób są świeże. Świeże, surowe mięso nie ma wyraźnego zapachu. Jeśli więc poczujesz nieprzyjemną woń, zrezygnuj z zakupu lub przyrządzania takiego mięsa.
Polędwiczka jest jednym z najsmaczniejszych kawałków wieprzowiny. Ze względu na niewielką zawartość tłuszczu, jest niezwykle delikatna, ale z drugiej strony łatwo ją przesuszyć. Na szczęście z pomocą przychodzi Magda Gessler i jej patent. Restauratorka nadziewa polędwiczki serem pleśniowym, dzięki czemu zyskują soczystość i wyrazisty smak. Ser pleśniowy, poza zapewnieniem dodatkowej ilości tłuszczu podczas pieczenia, nadaje mięsu także charakterystyczny, intensywny smak. Taka serowa polędwiczka zaskoczy niejednego łasucha. Wystarczy nadziać mięso serem i wstawić do piekarnika. Pyszny obiad naprawdę jest w zasięgu ręki.
Kotlety schabowe w coli i chipsach są nietuzinkowym daniem o znakomitym smaku. Zanurzenie mięsa w marynacie na bazie popularnego napoju sprawia, że staje się ono miękkie i delikatne. Chrupiąca paprykowa panierka nadaje mu charakteru. Koniecznie spróbujcie. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na soczyste kotlety schabowe, wypróbujcie marynowanie ich w coli. Prosta kompozycja sprawi, że mięso nabierze odpowiedniej kruchości. Panierka z chipsów będzie przyjemnie kontrastowała z lekkim i smacznych kawałkiem wieprzowiny. Skusicie się?
Szukasz pomysłu na jesienne danie obiadowe, kolację na ciepło lub spotkanie w większym gronie? Koniecznie przygotuj rozgrzewający, złocisty bigos z dodatkiem mielonej kurkumy i suszonych grzybów. Danie jest absolutnym hitem, bo dodatkowo wzmacnia odporność.Bigos jest pożywnym daniem, idealnym na obiad lub ciepłą kolację dla całej rodziny. Bigos będzie jeszcze smaczniejszy na następny dzień, kiedy wszystkie składniki dobrze się ze sobą przegryzą. Bigos możemy również zamrozić i cieszyć się jego smakiem, kiedy tylko mamy na niego ochotę.Najsmaczniejszy bigos przygotujemy, kiedy rozłożymy gotowanie na dwa dni. Pierwszego dnia podduszamy dwa rodzaje kapusty z marchewką i przyprawami, namaczamy również suszone grzyby. Następnego dnia przygotowujemy wkładkę mięsną i łączymy ją z miękką kapustą, dusimy wolno na małym ogniu i doprawiamy aromatycznymi przyprawami.Jesienią dodajmy do bigosu łyżeczką mielonej kurkumy, tak, jak robi to ciocia Asia. Mielona przyprawa nie jest wyczuwalna w potrawie, a dzięki niej bigos będzie miał rozgrzewające i wzmacniające właściwości. Tak przygotowane danie jest idealne na jesienne słoty.
Smakowity zapach domowej kiełbasy niektórzy z nas pamiętają z dzieciństwa. Kto miał rodziców lub dziadków na wsi ten wie, że takie samodzielnie wykonane wyroby smakują nieporównywalnie lepiej, niż ich kupne odpowiedniki. Dotarliśmy do przepisy na kiełbasę, który możesz wykonać we własnym mieszkaniu bez użycia specjalistycznego sprzętu. W mieście czy poza nim- ten przepis sprawdzi się wszędzie.Jedyną czynnością, która może przysporzyć małych trudności przy przyrządzeniu domowej kiełbasy jest nadzianie jelita mięsem. Jeśli masz maszynkę ze specjalną końcówką, wtedy problem sam się rozwiązuje. W ostateczności warto użyć specjalnego lejka masarskiego lub nawet szprycy do ciasta.Jelita wieprzowe lub jagnięce do wyrobu domowej kiełbasy możesz kupić w większych supermarketach lub zamówić w internecie. Takie jelito przez nadzianiem należy przez kilkadziesiąt minut namaczać. Namoczone i opłukane jelito staje się elastyczne, a przez to odporne na rozdarcia.
Kotlety mielone będą jeszcze smaczniejsze i bardziej soczyste, kiedy dodamy do nich ugotowany ryż. Mięso doprawione świeżą cebulą, czosnkiem, musztardą i suszonymi ziołami są rewelacyjnym pomysłem na obiad dla całej rodziny. Poznaj przepis na kotlety mielone z ryżem, nikt im się nie oprze.Kotlety mielone z ryżem, kajzerką, cebulą i innymi składnikami zachwycają soczystością i smakiem. Mięso z zewnątrz jest doskonale przyrumienione i chrupiące, w środku natomiast niezwykle delikatne. Kotlety, które zostały z obiadu pokrójmy w plastry i podajmy na zimno z kromką świeżego chleba. Kanapki będą o wiele smaczniejsze niż z kupną wędliną.Do przygotowania kotletów mielonych z ryżem wykorzystajmy świeżą wieprzowinę, najlepiej kawałek łopatki lub szynki. Mięso zmielone samodzielnie w domu i wyrabiane ręcznie z odrobiną zimnej wody będzie niezwykle delikatne i bardzo smaczne, to sekret najlepszych kucharek.Kotlety mielone z ryżem podajmy z ziemniakami i surówką. Gorąco polecam buraki tarte z chrzanem, mizerię, surówkę z pomidora i cebuli oraz kapustę zasmażaną. Do kotletów możemy również podać warzywa gotowane na parze lub pieczone w piekarniku, obiad będzie pyszny, zbilansowany i pożywny.
Szukasz pomysłu na szybkie, sycące danie dla całej rodziny? Możesz przygotować zapiekankę makaronową z mielonym mięsem. Warto dorzucić do niej trochę warzyw, dzięki czemu potrawa zyska apetyczniejszy wygląd i stanie się pożywniejsza. Nie musisz jednak kurczowo trzymać się przepisu - paprykę możesz zastąpić na przykład cukinią, marchewką. Danie i tak wyjdzie pyszne. Zapiekanki to zawsze świetny pomysł na obiad. Przygotujemy je z podstawowych składników, które mamy w domu. Nie wymagają też dużego nakładu pracy i czasu, więc możemy je zrobić w nawet najbardziej pracowity dzień. Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym jest niezwykle sycąca i smaczna. Do zapiekanki przygotujmy sos śmietanowo-serowy z serka topionego. Sos doskonale połączy się z resztą składników. Nie możemy zapomnieć również o żółtym serze, którym posypujemy całe danie. Może to być klasyczna gouda lub wyraźny parmezan. Całą zapiekankę posypmy solidnie świeżą natką pietruszki, która doda aromatu.Do zapiekanki wykorzystajmy ulubiony makaron, mogą to być przykładowo kokardki, świderki, czy makaron penne. Makaron przed pieczeniem musimy ugotować al dente, tak, by pozostał lekko twardawy. Inaczej po upieczeniu zrobi się zbyt miękki i niesmaczny.
Kotlety schabowe są jednym z filarów tradycyjnej polskiej kuchni. Czy jednak na pewno każdy z nas potrafi je przyrządzić zgodnie ze sztuką? Magda Gessler rozwiewa wszelkie wątpliwości odnośnie smażenia popularnych kotletów. Koniecznie sprawdź, czy Twoje schabowe są tak dobre, jak powinny.Magda Gessler, której powyższe zdjęcie pochodzi z jej oficjalnego profilu na portalu Instagram, zna się na kuchni jak mało kto, a jej prawdziwym konikiem jest kuchnia polska. Można więc przyjąć za pewnik, że jej rady odnośnie smażenia kotletów schabowych są właściwe. Przyjrzyjmy się dokładnie temu, co ma nam do zarzucenia znana restauratorka.
Golonka wieprzowa ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zachęcamy do wypróbowania poniższego przepisu na pieczoną golonkę po bawarsku. Oryginalna marynata z dodatkiem miodu oraz bursztynowego napoju zachęci nawet największych golonkowych sceptyków. A jej wielbicieli wcale nie trzeba będzie namawiać do jedzenia. Przed przystąpieniem do pieczenia, golonkę należy ugotować. Gotowanie mięsa trwa ok. 90 minut. Nie jest to zatem przepis na szybki obiad. Po gotowaniu czeka nas kolejne 90 minut pieczenia mięsa. Czas wymagany do podania golonki jest jednak z pełni wynagradzany jej niezwykłym smakiem.
Aromatyczne polędwiczki w sosie porowo-grzybowym są wyśmienitą propozycją na jesienny obiad. Soczyste mięso z dodatkiem sezonowych specjałów i nieco pikantnego pora zachwyci niejednego smakosza. Przygotowanie tego dania jest przy tym banalnie proste i wręcz nie może się nie udać.Polędwiczki w sosie porowo-grzybowym świetnie smakują zaraz po przyrządzeniu. Są też wdzięcznym daniem do odgrzewania na kolejne dni. Możesz przygotować porcję na jeden dzień lub zrobić zapas z większej ilości składników i cieszyć się pysznym obiadem przez cały weekend. Serdecznie polecamy ten przepis.
Kiełbasa smażona z cebulą jest prostym, smacznym daniem, które zwykle robimy na kolację. Będzie jeszcze smaczniejsza, kiedy doprawimy ją koncentratem pomidorowym i mieloną, ostrą papryką. Kiełbasa smażona podana z kromką świeżego chleba szybko nasyci nawet najbardziej głodnych. Kiełbasę smażoną z cebulą na oleju zna chyba każdy mięsożerca. To proste i bardzo pożywne danie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że gdy do kiełbasy dodamy również paprykę mieloną i koncentrat pomidorowy wymieszany z odrobiną wody, otrzymamy gęsty sos, który podkreśli smak popularnej potrawy.Koncentrat pomidorowy musimy wymieszać z niewielką ilością zimnej wody, maksymalnie pół szklanki, żeby nie stracić smaku pomidorów. Koncentrat jest dość cierpki, dlatego też polecam wsypać na patelnię szczyptę cukru, który złagodzi jego smak. Cebula również będzie nieco łagodniejsza.Kiełbasę smażoną z cebulą po przygotowaniu oprószmy solidnie natką pietruszki. Możemy doprawić ją również pieprzem lub większą ilością ostrej papryki, jeśli lubimy pikantne dania. Zrezygnujmy jednak z soli, ponieważ w kiełbasie jest jej naprawdę sporo.