Placki ziemniaczane można przygotować do smażenia w mniej niż kwadrans. Wystarczy skorzystać z blendera, w którym sprawnie i szybko rozdrobnimy ziemniaki oraz cebulę. Z tym przepisem zapomnisz o ciemniejącej masie i otartych dłoniach.
Pożywny obiad nie mus być drogi ani czasochłonny. Pyszny posiłek zrobisz bez trudu z ziemniaków i kiełbasy. Danie jednogarnkowe wystarczy urozmaicić dodatkiem warzyw i aromatycznych przypraw. Lepiej zrób większą porcję, bo potrawa zniknie błyskawicznie.
Nie zgadniecie, co można dodać do ciasta na kopytka. Prosty składnik sprawy, że kluseczki wyjdą delikatne i nabiorą apetycznej, złocistej barwy. Mowa o mące kukurydzianej, którą miesza się ze standardową mąką pszenną. Wyrobienie ciasta jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka chwil.
Karol Okrasa pokazał, jak zrobić babkę ziemniaczaną. Tradycyjna potrawa wielkanocna będzie o wiele smaczniejsza, kiedy przygotujesz ją z mączystych odmian ziemniaków. Upieczona babka będzie jasna, puszysta i pełna smaku. Bez trudu ją pokroisz i wyciągniesz z formy.
Czy w trudnych czasach odżywialiśmy się mniej zdrowo? Okazuje się, że niektóre hity PRL-u stanowią nad wyraz zdrowy i pożywny posiłek. Prym w zestawieniu popularnego dietetyka wiodą klasyczne śledzie w śmietanie serwowane z ziemniakami. Ich zalet nie sposób zliczyć.
Babcia Jadzia zdradziła, jak robi tradycyjną sałatkę jarzynową. Do warzyw gotowanych, ogórków kiszonych i groszku konserwowego dodaje cebulę. Warzywo podkreśla smak całego dania. Babcia doprawia sałatkę majonezem.
Pierogi leniwe są uwielbianym daniem, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a ich przyrządzenie nie rujnuje portfela. Teraz kultową przekąskę możesz przygotować jeszcze taniej lub zyskać większą porcję za tę samą kwotę. Wystarczy, że do masy serowej dodasz ugotowane ziemniaki.
Placki ziemniaczane mogą być smaczne i puszyste. Wystarczy przygotować je z ugotowanych ziemniaków i wykorzystać ubite na sztywną pianę białka. Wykonanie nie jest skomplikowane, a efekty przyjemnie was zaskoczą. Musicie spróbować.
Masz ochotę na placki ziemniaczane, ale zniechęca Cię czasochłonne tarcie warzyw? Koniecznie zrób placki z poniższego przepisu. Placki ziemniaczane bez tarcia ziemniaków są proste w przygotowaniu, pyszne i chrupiące.
Ziemniaki można przygotować na wiele sposobów. Przeważnie je gotujemy, pieczemy lub smażymy. Jednak tym razem wstawimy je do mikrofalówki. W krótkim czasie zrobisz uwielbiany przysmak, którego już nigdy nie kupisz w sklepie.
Talarki ziemniaczane będą doskonałą przekąską lub dodatkiem do obiadu. Chrupiąca odsłona ziemniaka jest o niebo lepsza niż warzywo pieczone w całości czy frytki, a jej przygotowanie niemalże ekspresowe. Musicie spróbować.
Zostały Ci zielone części pora? Podsmaż je z cebulą, ziemniakami i innymi składnikami, a następnie ugotuj w bulionie i zblenduj. Zupa krem doprawiona suszonym lubczykiem i gałką muszkatołową jest wyśmienitym pomysłem na obiad i wykorzystanie całego pora w kuchni.
Magda Gessler przyrządza placki ziemniaczane inaczej niż wszyscy. Do masy z ziemniaków dodaje gęstą, kwaśną śmietanę. Placki nie rozwarstwiają się podczas smażenia. Są delikatne i jednocześnie bardzo chrupiące.
Placki ziemniaczane wychodzą Wam tłuste i niesmaczne? Dodanie do masy niewielkiej ilości spirytusu uchroni ją przed nadmiernym wchłanianiem oleju z patelni. Prosta sztuczka znana doświadczonym kucharkom z pewnością poprawi jakość Waszego dania.
Kopytka lepią się Wam do dłoni? Najprawdopodobniej zbyt długo wyrabialiście masę. Sekretem uzyskania idealnej konsystencji popularnych klusek jest szybkie zagniatanie ziemniaków z niezbyt dużą ilością mąki pszennej. Podpowiadamy, co zrobić by tym razem kopytka Was zachwyciły.
Placki ziemniaczane mogą być jeszcze bardziej puszyste. Wystarczy, że ubijecie pianę z białek i dodacie ją do ziemniaczanej masy bezpośrednio przed smażeniem. Pełen smaku, lekki niczym chmurka rarytas skusi każdego. Spróbujecie?
Pora odmienić klasyczne schabowe. To flagowe danie kuchni polskiej można przygotować w zupełnie nowy, apetyczny sposób. Zetrzyj na tarce ziemniaki i obtocz z nich mięso. Tak podane kotlety zawojują wszystkich domowników.
Przygotuj pyszny i tani majonez. Proponowana przez nas wersja jest w 100 procentach roślinna. Nie ma potrzeby dodawać do niej także zbyt dużej ilości tłuszczu. Smak tego prostego sosu pozytywnie Cię zaskoczy.
Mamy najświeższe informacje z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. GIS wydał ostrzeżenie dotyczące partii ziemniaków sałatkowych. Felerne warzywa rozprowadzane są w sieci handlowej Lidl. Uważnie przejrzyjcie więc swoje ostatnie zakupy i sprawdźcie, czy nie macie ich w domu.
Uwielbiasz placki ziemniaczane, ale nie znosisz ich przygotowywać? Znamy na to doskonałą radę. Ugotuj ziemniaki, rozgnieć i zapiecz z ulubionymi przyprawami. Rewelacyjna przekąska robi się sama, a smakuje wybornie.
Nie wiesz, co sądzić na temat ziemniaków? Posłuchaj opinii dietetyka i eksperta do spraw żywienia. Dr Bartek Kulczyński dementuje wszelkie pogłoski, jakoby te warzywa odpowiadały za wzrost naszej masy ciała. Co jeszcze ciekawego ma do powiedzenia o ziemniakach?
Kotlety mielone z dodatkiem ziemniaków są o niebo lepsze niż przyrządzane z namaczaną kajzerką. Starte na tarce surowe warzywo sprawia, że mięso wychodzi soczyste i niesamowicie delikatne. Jednocześnie całość staje się bardziej sycąca. Musicie choć raz spróbować.
Obieracie ziemniaki? Wraz z wyrzucanymi skórkami tracicie sporo pieniędzy. Piotr Ogiński pokazał, jak przygotować z nich smaczną przekąskę. Raz spróbujecie, a już więcej nie zmarnujecie ani grama tego popularnego warzywa.
Masz ochotę na placki ziemniaczane, ale nie chcesz, żeby ociekały olejem? Koniecznie usmaż je w tosterze. Masa ziemniaczana piecze się równomiernie i o wiele szybciej niż w piekarniku. Gotowe placki podaj ze szczypiorkiem i gęstą śmietaną, nikt im się nie oprze.
Do masy ziemniaczanej dodaj kiszoną kapustę, a placki ziemniaczane będą jeszcze smaczniejsze. Kutowe danie z dodatkiem kiszonki i marchewki dosłownie rozpływają się w ustach. Są soczyste, a z zewnątrz zachwycają chrupiącą, złocistą skórką.
Jak zrobić idealne kopytka? To zadanie jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Tajemnicą przepisu są optymalnie dobrane proporcje składników. Zbyt duża ilość mąki bez wątpienia sprawi, że kluseczki wyjdą twarde.
Zostały Ci ziemniaki z poprzedniego obiadu? Przenigdy ich nie wyrzucaj. Przyrządzisz z nich rewelacyjne kotlety. Ugotowane ziemniaki wymieszaj z boczkiem, cebulą, uformuj kotlety i zapiecz w piekarniku. Efekt zachwyci każdego.
Placki ziemniaczane powinny być chrupiące. Do ich przygotowania najlepiej wybrać mączyste ziemniaki. Piotr Ogiński pokazał, jak sprawdzić, czy zakupione przez nas warzywo zawiera wystarczająco dużo skrobi. Prosta sztuczka polegająca na pocieraniu połówek ziemniaka pozwoli nam to określić w zaledwie kilka chwil.